FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3827 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Darowizna pieniężna od rodziców 
[powiadom znajomego]    
Autor "Darowizna pieniężna od rodziców"   

g3rman
 Wysłana - 1 grudzień 2011 00:43        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam
Jestem studentem zaocznym, ale w chwili obecnej nie pracuję i nigdy oficjalnie nie pracowałem. Mieszkam z rodzicami i jestem na ich "garnuszku".
Mogę otrzymać od rodziców 15 tyś. zł.

Słyszałem, że kiedyś kwotą wolną od podatku od darowizny od jednego darczyńcy (np. Mama, Tata itp.) była kwota ok. 9600 zł.
1.) Czy jest tak nadal, czy zostało to zniesione?
2.) Czy muszę tą darowiznę jakoś udokumentować w US poprzez złożenie jakiś druków i potwierdzenia przelewu? Jeżeli tak, to czy to obowiązuję każda kwotę darowizny, czy są jakieś limity, gdzie nie trzeba nic w US przedstawiać?
3.) Czy po przelaniu darowizny, konto darczyńcy jest jakoś kontrolowane?

Niestety nie bardzo jestem zorientowany w tych sprawach, a nie chciałbym sobie i komuś przysporzyć z tego powodu problemów.

Marcinx66
 Wysłana - 1 grudzień 2011 01:14      [zgłoszenie naruszenia]

tak najlepiej wszystkie pieniadze oddaj dla panstwa nigdzie tego nie zglaszaj wrzuc kase pod poduszke a nie na konto i tyle

Martinees
 Wysłana - 1 grudzień 2011 09:18      [zgłoszenie naruszenia]

1.) Czy jest tak nadal, czy zostało to zniesione?

W chwili obecnej darowizna od rodziców jest w całości zwolniona z podatku od darowizny niezależnie od kwoty pod warunkiem udokumentowania dokonania darowizny dowodem przekazania na rachunek bankowy nabywcy albo jego rachunek prowadzony przez spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową lub przekazem pocztowym oraz zgłoszenia nabycia własności naczelnikowi urzędu skarbowego w terminie 6 miesięcy od dnia dokonania darowizny

2.) Czy muszę tą darowiznę jakoś udokumentować w US poprzez złożenie jakiś druków i potwierdzenia przelewu? Jeżeli tak, to czy to obowiązuję każda kwotę darowizny, czy są jakieś limity, gdzie nie trzeba nic w US przedstawiać?

uwagi j/w

3.) Czy po przelaniu darowizny, konto darczyńcy jest jakoś kontrolowane?

nie wiem

Zmieniony przez - Martinees w dniu 2011-12-01 09:20:04

g3rman
 Wysłana - 1 grudzień 2011 10:27      [zgłoszenie naruszenia]

Marcinx66
"tak najlepiej wszystkie pieniadze oddaj dla panstwa nigdzie tego nie zglaszaj wrzuc kase pod poduszke a nie na konto i tyle"

Mi potrzebne są pieniądze na koncie, a nie pod poduszką.
Nie chce mieć potem jakiś problemów, bo niby skąd u osoby nie pracującej wzięło się 15 tys. zl?

Dzieki Martinees

Zmieniony przez - g3rman w dniu 2011-12-01 10:29:11

syriusz6
 Wysłana - 1 grudzień 2011 10:33      [zgłoszenie naruszenia]

to zgłoś darowizne, jaki w tym problem?
Idziesz z ojcem do banku, ojciec robi przelew na Twoje konto, bierzesz druczek z pieczatką z banku, pozniej zasuwasz do Urzedu po formularze sd-z2 i bierzesz dwa, jeden wypelniasz syn-ojciec a drugi syn-matka (zakladam ze mają wspolnote) i w obu piszesz kwote darowizny po 7500zł, wypelniasz dane swoje, dane rodzicow, tam nipy pesele itp i oddajesz

ps 7500 od mamy + 7500 od taty = 15000 pln

blublaty
 Wysłana - 1 grudzień 2011 10:48      [zgłoszenie naruszenia]

A dlaczego nie możecie zrobić zwykłego przelewu z konta rodziców na twoje?

ciś typie

piotr3
 Wysłana - 1 grudzień 2011 10:59      [zgłoszenie naruszenia]

moze byc normlane potwierdzenie wydrukowane

Zmieniony przez - piotr3 w dniu 2011-12-01 11:14:05

Znawca -

g3rman
 Wysłana - 4 grudzień 2011 22:36       [zgłoszenie naruszenia]

dzięki za pomoc

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Darowizna pieniężna od rodziców

Warto przeczytać: Dlaczego trzeba kochać kapitalizm? | Włamanie do auta | nalot na sklep-totalne bezprawie!! | Kazimierz "Miś" Marcinkiewicz | Jakie konto? | Irak, czy mozna bylo uniknac wojen 1991 i 2003 ?? pomocy | niejasnośc w zagranicznych przelewach | pilne pytanie o rozlicz. z urzedem skarbowym | Janusz Korwin Mikke | Jazda samochodem | Dziennik | ma ktos konto w ING Bank Slaski? | Co na Ukrainie??? | Czy tylko mnie to w****ia? %-) | Nocna zmiana- znowu w necie | spisany | vag com | giełdzie | giełda | afryzmy sentensie | radwanska | utworzył się we wczesnych latach 90 w compton, biednym przedmieściu los jeszcze ladowarke dorzucampokrowiec taki na zameczek no i kabel usb | chamskie antysemickie vol 14 | malczan | V-mann | V mann | monety zza ucha | floss | Kluska | hydrobiologia | płodne | smile mdma opis tabletki | KRISWELL 15 tracks 16mins VIDEO MiX FIDGET Electro Attack 720HD | KRISWELL 15 tracks 16mins VIDEO MiX FIDGET Electro Attack 720HD | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.