FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3911 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Polityka
Definicje i jeszcze raz definicje 
[powiadom znajomego]    
Autor "Definicje i jeszcze raz definicje"   

SgrA
 Wysłana - 7 styczeń 2011 22:26        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Ostatnio Camillus2 zarzucił mi opowiadanie lewicowych bajek i nie nie chodzi o to, że się obraziłem sam nieraz nazywam się lewicowym libertarianinem. Problem jest z tym, że na forum każdy mówi niejako we własnym języku. Słowa prawica, kapitalizm, globalizacja, wolny rynek, osoba, dziecko dla każdego znaczą co innego. Dlatego gdy ktoś wypowiada jakieś zdanie o kapitalizmie, wypadałoby wpierw sprawdzić co rozumie pod tym pojęciem, albo bardziej ogólnie, w jakim języku mówi. Problem w rozmowie jest taki, że każdy za prawic, uważał coś innego. Trudno powiedzieć by któryś z nich powiedział głupotę, bo każdy mówił po prostu w innym języku.
Ktoś, kto uważa np., że im więcej dyktatury tym więcej prawicowości (ot, ma język w którym prawicowość jest synonimem tyranii, autorytaryzmu, totalitaryzmu etc.) mówiąc, że "Stalin był prawicowcem", mówi tylko tyle, że Stalin był totalitarystą. Stalin prawicowiec to niby głupota, ale Stalin totalitarysta prawda, ale przecież to są to same zdanie (w języku niektórych ludzi).

Dlatego aby niejako wprowadzić ład na forum zaproponuję nie podział na przebrzmiałą lewicę i prawicę ale na czworobok złożony z takich pojęć jak lewica, prawica, autorytaryzm i libertarianizm.

Co rozumiemy pod każdym pojęciem?
Doktryny lewicowe - wolność jednostki ograniczona na polu gospodarczym
Doktryny prawicowe - wolność jednostki ograniczona na polu światopoglądowym i obyczajowym
Doktryny autorytarne - wolność ograniczona na obu polach
Doktryny libertariańskie - wolność na obu polach

w praktyce wyglądałoby to tak:

Myślę, że taki podział wprowadziłby sporo porządku na forum

"Biorąc do ręki jakiś tom, traktujący np. o teologii albo szkolnej metafizyce, zapytujemy:
Czy zawiera jakieś rozumowanie abstrakcyjne dotyczące wielkości lub liczby? Nie. Czy zawiera jakieś
oparte na doświadczeniu rozumowanie dotyczące faktów i istnienia? Nie. A więc w ogień z nim,
albowiem nie może zawierać nic prócz sofisterii i złudzeń!"

INSOMNIA
 Wysłana - 8 styczeń 2011 14:39      [zgłoszenie naruszenia]

Daer
 Wysłana - 12 styczeń 2011 21:23      [zgłoszenie naruszenia]

Doktryny lewicowe - wolność jednostki ograniczona na polu gospodarczym
Doktryny prawicowe - wolność jednostki ograniczona na polu światopoglądowym i obyczajowym
Doktryny autorytarne - wolność ograniczona na obu polach
Doktryny libertariańskie - wolność na obu polach

Kiepski podział, lepszy podział dwuosiowy, gdzie jedną oś stanowi gospodarka, a drugą oś kwestie światopoglądowe/obyczajowe.
Lewo/prawo - od brak wolności do pełnej wolności
Góra/dół - od totalnej władzy do pełnej wolności

Np. nie ma co pod prawicę podpinać ograniczeń w kwestiach światopoglądowych/obyczajowych, bo w lewicowych systemach też mogą występować takie ograniczenia.

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Specjalista -

kruchy5
 Wysłana - 13 styczeń 2011 10:14      [zgłoszenie naruszenia]

Doktryny prawicowe - wolność jednostki ograniczona na polu światopoglądowym i obyczajowym.
Światopoglądowym?
A jakie to niby ograniczenia?
Obyczajowe owszem.Natomiast ograniczenie światopoglądu,ja już nie mówię że w takiej komunie bo były oczywiste,ale na przykład tzw.:polityczna poprawność,są domeną doktryn jak najbardziej lewicowych.
Także podział "doktryn" zaproponowany przez SgrA słabo pasuje.
A a tym schemacie w ogóle jest kłamstwo:"Doktryny prawicowe.Wolność jednostki ograniczona na polu osobistym i światopoglądowym."To bzdura.

Ja raczej powiedział bym:"Doktryny prawicowe.Wolność osobista ograniczona tylko prawem do wolności innych osób".

SgrA
 Wysłana - 29 styczeń 2011 23:15      [zgłoszenie naruszenia]

A jakie to niby ograniczenia?
Obyczajowe owszem.Natomiast ograniczenie światopoglądu,ja już nie mówię że w takiej komunie bo były oczywiste,ale na przykład tzw.:polityczna poprawność,są domeną doktryn jak najbardziej lewicowych.

Chociażby ustawa o obrazie uczuć religijnych.

Za polityczną poprawność taka socjaldemokracja jest przesunięta w prawą stronę a komunizm to autorytaryzm. Prawdziwa lewica takich ograniczeń nie posiada. Postawa najbardziej skrajnej lewicy wobec prawa została zsumowana przez wczesnego francuskiego anarchistę Proudhona, który to rzekł, że "porządek jest córką, ale nie matką wolności". Pozwólmy ludziom być całkowicie wolnymi (lewica którą Komunizm zwykle potępia jako "zbyt" lewą; a Lenin nawet nazwał "infantylnie lewą").

Sam uważam się za lewicowca (chociaż nie w dzisiejszym słowa znaczeniu). Lewica kojarzy się z buntem i indywidualizmem. Natomiast prawica zawsze kojarzyła mi się z konserwatyzmem/reakcjonizmem (a ten w takiej czy innej formie zawsze przyjmuje postać mniejszego lub większego zamordyzmu) i elitaryzmem, a tego szczerze nie znoszę. I niech nikt tutaj mnie nie zrozumie źle - nie chodzi mi o powiedzmy promocję silnych ponad słabymi, a raczej na tworzenie autorytetów, których wielkość wszyscy muszą uznać, a co za tym idzie, maluczcy mają spuścić łby i bić pokłony.

Zmieniony przez - SgrA w dniu 2011-01-29 23:31:04

"Biorąc do ręki jakiś tom, traktujący np. o teologii albo szkolnej metafizyce, zapytujemy:
Czy zawiera jakieś rozumowanie abstrakcyjne dotyczące wielkości lub liczby? Nie. Czy zawiera jakieś
oparte na doświadczeniu rozumowanie dotyczące faktów i istnienia? Nie. A więc w ogień z nim,

kruchy5
 Wysłana - 30 styczeń 2011 10:12      [zgłoszenie naruszenia]

Art.196 Obraza uczuć religijnych
Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Gdzie tu jest jakiekolwiek ograniczenie światopoglądu?

SgrA
 Wysłana - 30 styczeń 2011 10:25      [zgłoszenie naruszenia]

No jak to gdzie? Przytoczmy przykłady chociażby Nieznalskiej czy Gorgoroth.

kruchy5
 Wysłana - 30 styczeń 2011 10:34      [zgłoszenie naruszenia]

Czy ktoś zabronił wyrażania krytyki czy chamskiego wyrażania krytyki?Czujesz różnicę miedzy zakazem posiadania światopoglądu a zakazem znieważania?

SgrA
 Wysłana - 30 styczeń 2011 10:40      [zgłoszenie naruszenia]

Czy ktoś zabronił wyrażania krytyki czy chamskiego wyrażania krytyki?

Co za różnica. Dlaczego nie mam mieć prawa do chamskiego wyrażania krytyki? Jak nazwać wypowiedzi chrześcijan na temat homoseksualizmu? Według twojej logiki lewica ma rację broniąc homosiów przed nazywaniem ich sodomitami czy zboczeńcami. Ja uważam, że chrześcijanin ma do tego prawo ale uważam też, że satanista ma prawo szczać na jego prywatne dewocjonalia.

Czujesz różnicę miedzy zakazem posiadania światopoglądu a zakazem znieważania?

Nie bo znieważanie jest jednym z elementów walczących ze sobą światopoglądów.

Zmieniony przez - SgrA w dniu 2011-01-30 10:44:44

Alayas
 Wysłana - 30 styczeń 2011 10:54      [zgłoszenie naruszenia]

"A a tym schemacie w ogóle jest kłamstwo:"Doktryny prawicowe.Wolność jednostki ograniczona na polu osobistym i światopoglądowym."To bzdura. "

jak to bzdura? Mogę mieć broń palną? Mogę zażywać narkotyki? Mogę nie płacić za kościół? Mogę palić w lokalu?

"Ja raczej powiedział bym:"Doktryny prawicowe.Wolność osobista ograniczona tylko prawem do wolności innych osób". "

więc jeszcze raz, wolność ograniczona do wolności innych osób, to LIBERALIZM. Teraz mamy "prawice" u władzy i co? Taka to prawica która zdobyła władzę tylko dlatego, że prawica brzmi fajniej niż lewica. I tak się dzieje nie tylko w polszy

Zmieniony przez - Alayas w dniu 2011-01-30 10:57:30

kruchy5
 Wysłana - 30 styczeń 2011 10:59      [zgłoszenie naruszenia]

Jak nazwać wypowiedzi chrześcijan na temat homoseksualizmu?
Jeżeli ktoś mówi że homoseksualizm uważa za grzech to jest to wyrażanie swego światopoglądu.Jeżeli ktoś wyzywa to jest to karygodne chamstwo które powinno być represjonowane.
satanista ma prawo szczać na jego prywatne dewocjonalia
A chrześcijanin ma prawo podać go za to do sądu.

Ja uważam ,że nadmierny legalizm często prowokuje konflikty.Według mnie wcale nie musi być ustawy o obrazie uczuć religijnych.Tak jak i nie musi być żadnych przepisów o tzw.:"języku nienawiści".To jest kolejny sztuczny sposób polaryzacji społeczeństwa.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Definicje i jeszcze raz definicje

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: Wojciech Wierzejski -pomyłka Polskiej Polityki czy od zera do bohatera? | Wyksztalciuchy | Parę cytatów braci K. | Goraca tarcza ... | Cięta riposta | Szybki quiz - będą wybory? :) | paranoja | Lech Walesa | Lech Walesa | "Wyroków TK się nie komentuje" - zróbmy wyjątek :) | Zamach stanu w Tajlandii | Kurioniada | NPD a LPR | Ciekawy program w tv | liberałowie jako "pożyteczni idioci"... | Łódzka kampania platformy | bmw | stock | medycyna | film | depilacja | usunięcie konta i postów | usunięcie konta | metanadren | httpwwwyoutubecomwatchv=sMY7LCk0UxQ | Volkswagen bora | Seks friend | Volkswagen bora | admistrz | otwarcie hieprmarketu | otwarcie supermarketu | otwarcie marketu | otwarcie | połykanie spermy | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.