FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2492 razy ¬

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Depresja.... ? :-( 
[powiadom znajomego]    
Autor "Depresja.... ? :-("   

marrtinno
 Wysłana - 10 grudzień 2005 18:13        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Podejrzewam, że mam depresję Ogólnie mam "huśtawki nastrojów", jednak ze zdecydowaną przewagą typowego doła... Ciągle jakbym był przygnębiony, mam jakieś dziwne "obawy", lęki (nie konkretnie przed jakimś wydarzeniem, ale ogólnie), praktycznie zerowa motywacja (dzisiaj np. zbierałem się na trening dobre 2 godziny, aż w końcu po kilku seriach wyszedłem z siłowni - nawet nie było połowy treningu). Cały czas wszelkie rzeczy odkładam na później, jednak - jak można się domyślić - nie wykonuję ich. Nie mogę się zebrać do nauki, ćwiczeń, pracy (praktycznie jedyne co robię, to siedzę bezczynnie przy kompie godzinami zaznaczam ikonki na pulpicie) - bez sesnu! A na dodatek, w moich oczach, całe moje życie z dnia na dzień traci na wartości. Non-stop czuję się osłabiony. Praktycznie na nic nie mam ochoty, obmyślam jedynie "co by było, jakby..." albo "jak będzie wspaniale za kilka lat", zakładając, że wezmę się w końcu za siebie - ale oczywiście kończy się na przypuszczeniach i w ostateczności - jak na razie nic z tego nie wychodzi Powiem Wam, że zaczyna mnie to już coraz bardziej męczyć - jakby jakiś ogromny ciężar, który z każdą chwilą coraz mocniej mnie przygniata... Nie wiem, jak mógłbym temu zaradzić? Czy są jakieś sposoby, poza lekami

vogue
 Wysłana - 10 grudzień 2005 21:14      [zgłoszenie naruszenia]

wyjscie do ludzi wiem, ze ciezko jest sie zmotywowac,ubrac sie i wyjsc z domu..ale moze ktos moglby do Ciebie przyjsc etc.,zeby pogadac,obejrzec razem jakis film?

.

om
 Wysłana - 10 grudzień 2005 22:11      [zgłoszenie naruszenia]

Mozesz pokonać bariery jakie stawia Twój umysł, ale nie wygrasz jeżeli stawia je Twój mózg. (om)

Inaczej

Jeżeli depresja ma podłoże egzogenne jest szansa na pokonanie jej za pomocą psychoterapi, silnej woli, zmianom stylu zycia etc.

Co do depresji endogennej nie obejdzie sie bez pomocy lekarza i najprawdopodobniej leków (co jest powszechne jak leczenie grypy)

Zmieniony przez - om w dniu 2005-12-10 23:15:45

vogue
 Wysłana - 10 grudzień 2005 23:16      [zgłoszenie naruszenia]

depresja egzogenna -> hm..wplyw ma dzialanie czynnika stresogennego,depresja przewaznie mija wraz ze zniknieciem tego czynnika. tak jak napisal om,jest to "lzejszy" rodzaj depresji. jesli zlokalizujesz powod Twych zmartwien i pokonasz go,poradzisz sobie z depresja

depresja endogenna->tu wplyw ma jakies znaczace wydarzenie w zyciu...trudniej sobie poradzic z tym rodzajem depresji,gdyz,wiadomo,trudno wymazac pewne zdarzenia (np.smierc kogos bliskiego)ze swojego zycia...tutaj potrzebna jest pomoc lekarza,leki...(tak jak pisal om)

hmm...a masz jakies objawy somatyczne? zaburzenia snu,suchosc w ustach...?

Zmieniony przez - vogue w dniu 2005-12-10 23:18:44

.

F0rest
 Wysłana - 10 grudzień 2005 23:37      [zgłoszenie naruszenia]

ja to bez kitu tak mam ze jak sie stresuje to zamykam sie w sobie!!

''Roses are red. Violets are blue. Milk, eggs, coffee.'

vogue
 Wysłana - 10 grudzień 2005 23:39      [zgłoszenie naruszenia]

tak reagujesz na stres ja znowu,jak jestem zdenerwowana to gadam jak nakrecona

.

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 11 grudzień 2005 00:06      [zgłoszenie naruszenia]

A ja chodze w kółko i reaguje agresywnie

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

djNokio
 Wysłana - 11 grudzień 2005 00:09      [zgłoszenie naruszenia]

Ja sie nie potrafie zamknąć w sobie, chyba, że na godzine. Zazwyczaj wychodze do ludzi, nawet jak z nimi nie rozmawiam na ten temat to poprostu czuje sie duzo lepiej w dobrym towarzystwie ;]

Ja w tym co dobre, leciutkie chce zanurzyc sie i w tym plywać.

Greg2283
 Wysłana - 12 grudzień 2005 22:37      [zgłoszenie naruszenia]

jak wchodze na sfd to moja depresja mija;)

,,czuje sie jak ognisko światła,
w ciemnej przestrzeni granic nieosiągalnych"

silent_
 Wysłana - 13 grudzień 2005 00:17      [zgłoszenie naruszenia]

ehh czytajac wszystkie posty, nie widze dla siebie ratunku poza prochami, chyba mam depresje i nie ma co tu sie smiac, takie same objawy co autor, choc zdaje mi sie ze ten stan sprawia mi moja ukochana szkola, no i oczywiscie maturka, pozdrawiam

Praca w biedronce od zaraz, min wymagania 120 kg na klatę.

Greg2283
 Wysłana - 13 grudzień 2005 00:34      [zgłoszenie naruszenia]

ja czuje sie tak samo.może to być problem natury fizycznej,może jesteś chory,coś z układem pokarmowym.nie pszysfaja witamin lub minerałów.
a może zła dieta.
no i dobrze by było mnieć kogoś bliskiego.
bardzo bliskiego.
spróbuj z siłownią-w zdrowym ciele zdrowy duch.

,,czuje sie jak ognisko światła,
w ciemnej przestrzeni granic nieosiągalnych"

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Depresja.... ? :-(

Strony: 1 2 3 4