FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemylenia seks

∑ temat zosta odczytany 17005 razy ¬

ROZRYWKA | Motoryzacja
Dla wszystkich mionikw diesli (90% uytkownikw forum) 
[powiadom znajomego]    
Autor "Dla wszystkich mionikw diesli (90% uytkownikw forum)"   

Thomy20
 Wysana - 7 czerwiec 2016 05:44      [zgoszenie naruszenia]

nowoczesneturbo-benzyny sa super, ale koszty ich serwisowania na dzien dzisiejszy sa podobne jak w przypadku diesli.

Sta kogo na auto to i sta go na paliwo i serwis

nazywanie isignii sportow - ja pyerdole

Szczeglnie z silnikiem diesla

Auto z silnikiem diesla a kierowca pizda

matand
 Wysana - 7 czerwiec 2016 10:37      [zgoszenie naruszenia]

hmm skoro poprzednik susznie napisa e koszty serwisowania benzyny sidentyczne jak diesla (turbospr꿱rka, dwumas, bezporednie wtryski u benzyny, w diselu commonraile lub inne), to skoro identycznie mnie w nowym aucie bedzie kosztowa serwis to wezm auto ktre mi mniej spali i taniej wycigajc z tego paliwa wicej a wic wikszy moment a co za tym idzie moc wiksza.

Skoro w dieslu 2.0 mog mie ju kopa konkretnego to po co mam bra benzyne z wikszym silnikiem.

Na logike, nikt mdry nie da zagazowa nowego auta jakiemu wiekowi choby jak by dobry. Jedynie fabryce o ile bedzie to mozliwe.

Hmm jedynym argumentem jest jakis sportowy charakter tomka ktory juz na stronie 8 tego tematu przesta mie argumenty. A i insignia to auto nie sportowe, to taki odpowiednik a6 czy bmw 5 ze stajni opla znaczy wiadomo e rankingowo nizej ale ja wole insignie niz 5 bo wygld na plus. Auto lekkko luksusowe/biznesowe bo phaetony , a8, bmw7 wiadomo ze wyzej stoj.

Sportowe auta to tak naprawde nie wiadomo na czym jezdz, bo podejrzewam e takiego paliwa jak do formuy nie kupi sie na Lotosie czy BP. Tak wic swoje sportowe teorie wsad w tyek.

Zreszt wida po tobie zazdro, o czym ju tu pisaem e jak kto jezdzil seicentem to hejyowa nawet klime, a jak kupil lepsze auto, to nagle wszystkie bajery stay si przedmiotem rozmw

Gdy pucisz 3-4 utworki nieznane, ludzie uciekaj na ma sal...
wszyscy mwia nie nie, ja nie sucham disco-polo,
a znaj sowa. Ja sie pytam skd?

Loya
 Wysana - 7 czerwiec 2016 11:01      [zgoszenie naruszenia]

Thomy pare razy w jednym temacie nie raz sie zakrci i sam sobie przeczy, ale bez niego na tym forum nie byoby tylu emocji:P

matand
 Wysana - 7 czerwiec 2016 12:59      [zgoszenie naruszenia]

miech mnie zbiera jak widze swoj stylistyke w wypowiedziach ale to musi by dostosowane pod odbir naszego "eksperta", nie moe umkn adne porwnanie; choby byo wczeniej to i musi powtrzy si w kadym zdaniu. Wszystko kawa na awie jzykiem jak dla kilkulatka.

Bo zreszt jak czego nie powtrzysz, to facet wyapuje aktualne braki, jak dziennikarz tvnu byle pokaza jaki to jest bystry, jak umie zagi. I wanie po to zakada te tematy, bo jak zapie kogo za swko to go to rajcuje, potem chodzi wokoo pokoju i pstryka palcami jaki to ja jestem geniusz

A ludzie mu od nowa wykadaj to co ju byo napisane setke razy.

Ostatnio dostaem bana, moe poniekd susznie, ale ten facet niepotrzebnie wypisuje bzdury, bo jak kto tu ju zauway mona by si czego dowiedzie z tego dziau, a tak to ludzie uciekaj bo w kadym temacie danogong o astrze2, zych francuzach, silniku diesla.

Zmieniony przez - matand w dniu 2016-06-07 13:00:17

Thomy20
 Wysana - 7 czerwiec 2016 13:48      [zgoszenie naruszenia]

matand ju nie wiesz co na pisa i oczerniasz innych zachcam ci do obejrzenia materiau ktry wkleiem na pocztku tam jest podane czarne na biaym jakie s koszty utrzymania diesla i benzyny tam jest wszystko powiedziane bo wy jestecie krtkowzroczni mylicie e jak spali 2 litry mniej ropy to diesel jest ekonomiczniejszy? nikt nie patrzy na koszty zakupu i napraw. wszystko jest podane w artykule.

Auto z silnikiem diesla a kierowca pizda

hassarol
 Wysana - 7 czerwiec 2016 14:03      [zgoszenie naruszenia]

No czekaj, czekaj. Jeli robi rocznie 20k km i spala mi 2l mniej na 100km to oszczdzam rocznie 1800z (nie liczc rnicy w cenie paliw). Chcesz mi powiedzie, e diesel psuje si na tyle czciej, e 1800z rocznie nie wystarczy na napraw? Przypominam, e zarwno benzyny te wyposaone s w turbo, dwumas, wtryski, wic tych elementw nie bierzemy pod uwag.

Zmieniony przez - hassarol w dniu 2016-06-07 14:04:57

Widzielicie film "Catwoman"? To cakowita bzdura. Przecie gdyby rzeczywicie
skrzyowano kota i kobiet, to stworzenie to byoby potwornie leniwe, nieposuszne,
wredne i samolubne. A do tego doszyby jeszcze cechy odziedziczone po kocie...

karbonara
 Wysana - 7 czerwiec 2016 16:25      [zgoszenie naruszenia]

ta dyskusja jest bez sensu, bo sprowadzacie wszystko do "silnik benzynowy" i "silnik diesla". No jest troch rnicy midzy 1 a 6 litrowymi motorami, wiadomo e koszt eksploatacji bdzie taszy w 1.0 seicento ni w 2.0 tdi, ale ju 6.0 12w audi troszk inaczej bdzie wyglda porwnujc go do ww 2.0 tdi.

oglnie w motoryzacji czsto, bardzo czsto si co spyca do oglnych okreslen, a rnica midzy jedn jednostk napdow a drug (benzynow tudzie diesla) jest jak niebo a ziemia. s bardziej udane jednostki i tu i tu.

i tak samo niektre "niemieckie" motory czasem bywaj mniej udane ni niektre, oglnie hejtowane "woskie" czy "francuskie". wicej dokadnoci, mniej uoglnie.

Seba, tak trwae maszyny jak stare diesle w w123/w124 ju nie s robione, niestety. na joemonster by jaki czas temu artyku ktry bardzo fajnie opisa czemu wanie tak jest, e stare, niemieckie maszyny s tak trwae, a dzisiejsze ju nie.

Zmieniony przez - karbonara w dniu 2016-06-07 16:32:59

seba5700_2
KAPITAN BOMBA
 Wysana - 7 czerwiec 2016 16:38      [zgoszenie naruszenia]

Pewno nie 2, a 3l, bo diesel jest sprawniejszy ok 40% 2700 rocznie to mam 67,5tys + odsetki po 25 latach i sobie biore kolejnego za darmo. Zreszta diesle sa na tyle mocne, ze mozna nie wymieniac wogole oleju, a to kasa na dodatkowo motocykl.

Architekci to sobie w wielkiej pycie mogli najwyej wzorek tynku wymyli.
To by konstrukcyjnie obliczony prefabrykat, tym si zajmowali inynierowie budowlani,
za PRL-u po specjalistycznych kierunkach.

INSOMNIA
 Wysana - 7 czerwiec 2016 16:44      [zgoszenie naruszenia]

Diesla nie przerobisz na LPG - szach-mat.

matand
 Wysana - 7 czerwiec 2016 17:09      [zgoszenie naruszenia]

Film ktry wrzucie to odzwierciedlenie sytuacji samochdw sprzed 10 lat co najmniej.

Nie moge ju tomi, to moe zaczn od lewej strony. W jakim samochodzie szybciej zepsuje sie turbospr꿱rka, w benzynowym czy dieslu? To samo dwumasowe koo? Tak samo wtryski bezporednie czy common rail?

Powiem ci ze znam osobe co w benzynowym sabie 93 robia turbo i 1800z poszo, wic gdzie te drosze eksploatacje diesla?

Na dobr sprawe i teraz gdyby poszed do salonu to pewnie by kupi wolnossc rop. Waciwie to karbo wyczerpa temat.

A tak w ogle to diesle ktre obecnie kupuj ludzie s sprzed nawet i dekady. Trudno wic mie pretensje ze co si psuje.
Ale przeciez nie mona kupowa cay czas samochodw z roku 2005 i wczeniej.

Tak wic za jakie 10 lat tomi na rynku bdzie taka sama ilo turbodoadowanych benzyn jak i ropniakw z rnymi rozwizaniami technicznymi przy wtrysku paliwa i innymi.
To chyba lepiej wzi ropniaka ktra przynajmniej spali mniej. Trudno bowiem szuka tylko w silnikach, do ktrych bdzie moliwo zaoenia gazu, bo czasami wachlarz potrzeb wyboru auta jest nieco szerszy.

Zmieniony przez - matand w dniu 2016-06-07 17:16:42

[Powiadom mnie, jeli kto odpowie na ten artyku.]

Odpowiedzi jest na 26 stron.   poprzednia | nastpn

Wybierz stron:  
Przegld tygodnia

Dla wszystkich mionikw diesli (90% uytkownikw forum)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26