FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemylenia seks

∑ temat zosta odczytany 17008 razy ¬

ROZRYWKA | Motoryzacja
Dla wszystkich mionikw diesli (90% uytkownikw forum) 
[powiadom znajomego]    
Autor "Dla wszystkich mionikw diesli (90% uytkownikw forum)"   

Entor
 Wysana - 8 czerwiec 2016 16:40      [zgoszenie naruszenia]

Seba nie bdzie zabiera ludziom roboty

seba5700_2
KAPITAN BOMBA
 Wysana - 8 czerwiec 2016 16:58      [zgoszenie naruszenia]

To mozna samemu tankowac LPG? Cos sie ostatnio widac zmienilo.

Architekci to sobie w wielkiej pycie mogli najwyej wzorek tynku wymyli.
To by konstrukcyjnie obliczony prefabrykat, tym si zajmowali inynierowie budowlani,
za PRL-u po specjalistycznych kierunkach.

matand
 Wysana - 8 czerwiec 2016 17:07      [zgoszenie naruszenia]

Mona samemu od dwch lat tankowa lpg, chyba e jaka maa prywatna stacja co ma niedostosowany sprzt do samoobsugi (btw nie wiedze rnicy w tym dostosowanym do samoobsugi .

Mi co 10 tys wypada przegld gazu ktry z filtrami bdzie kosztowa 100 z co 10 tys km. take te 20 z na filtry to schowaj tomku do kieszeni. Inaczej strace gwarancje.

Rozwi Tomaszku t myl
Przewag diesla nad benzyn jest spalanie co nie koniecznie wie si z ekonomi

Gdy pucisz 3-4 utworki nieznane, ludzie uciekaj na ma sal...
wszyscy mwia nie nie, ja nie sucham disco-polo,
a znaj sowa. Ja sie pytam skd?

matand
 Wysana - 8 czerwiec 2016 17:12      [zgoszenie naruszenia]

Gaz sie opaca na tak jazd gdy do pracy daleko, znam osob co jezdzi co dzien 50 km w jedn stron. Ale ta osoba ma te drugie auto w dieslu.

Opaci si te tak jak mi - do pracy blisko i take uywanie auta na zakupy, krcenie si po miecie po lekarzach, od czasu do czasu wypad, auto w miare uniwersalne bo dla mnie do pracy i pod rodzine. Pod warunkiem e wikszy silnik, bo jakbym mia litrwk lub 1.4 to bez sensu gaz adowa.

seba5700_2
KAPITAN BOMBA
 Wysana - 8 czerwiec 2016 17:38      [zgoszenie naruszenia]

Te LPG to jest popularne tu w niemczech u Turkow. Jak si dorobia wiekszego kebaba, to laduja to do Ferrari i po zaopatrzenie tym jezdza:

Glupio strasznie te zbiorniczki 20l za zaglowkami wygladaja, ledwo 50km taki zrobi.

Jak sie spierdzieli to juz wogole katastrofa:

Zreszta inne brudasy, calkiem jak Turki:

Dla porwnania sportowe auto w dieslu:

Co jest bardziej przypaowe - ocencie sami...

Zmieniony przez - seba5700_2 w dniu 2016-06-08 17:46:46

To by konstrukcyjnie obliczony prefabrykat, tym si zajmowali inynierowie budowlani,

Thomy20
 Wysana - 8 czerwiec 2016 18:05      [zgoszenie naruszenia]

Matand odpowiadam na wszystkie twoje pytania:

Monasamemu od dwch lat tankowa lpg, chyba e jaka maa prywatna stacja co ma niedostosowany sprzt do samoobsugi (btw nie wiedze rnicy w tym dostosowanym do samoobsugi

Jeli chodzi o dostosowanie dystrybutora LPG do samoobsugi dystrybutor powinien posiada elektrozawr na rurocigu fazy ciekej, przycisk do trzymania w trakcie tankowania(nie moe by przecznik) klient nie moe odej od dystrybutora musi cay czas sta przy nim i obserwowa co si dzieje dlatego trzyma przycisk, czujnik odoenia pistoletu jeeli klient nie odoy poprawnie pistoletu transakcja nie bdzie zakoczona bo istnieje niebezpieczestwo e klient odjedzie z pistoletem we wlewie.

Mi co 10 tys wypada przegld gazu ktry z filtrami bdzie kosztowa 100 z co 10 tys km. take te 20 z na filtry to schowaj tomku do kieszeni. Inaczej strace gwarancje.

Jak masz dwie lewe rce to pa i pacz filtry kosztuj 20z a wymiana to 15 minut pod blokiem a co do gwarancji to masz 2 lata gwarancji i ciekawe na co ona jest znajc ycie jak si co spiepszy to bdzie wina e zy gaz zatankowae, wina samochodu a nie instalacji czyli praktycznie nie masz gwarancji.

Przewag diesla nad benzyn jest spalanie co nie koniecznie wie si z ekonomi

e diesel mniej spali od benzyniaka ale jak si co zepsuje to wszystkie oszczdnoci z nawisk pjd na naprawy

Auto z silnikiem diesla a kierowca pizda

karbonara
 Wysana - 8 czerwiec 2016 18:51      [zgoszenie naruszenia]

Generalnie kady tutaj pisze swoje SUBIEKTYWNE odczucia, e wg NIEGO lpg jest ok/jest do dupy. Prawda jest taka, e jest zbyt wiele zmiennych aby stwierdzi, czy gaz jest ok czy nie jest.

Pierwsza kwestia, do czego bdzie uytkowany samochd. Jeli komu nie zaley na specjalnych osigach a jedynie prostym transporcie z A do B, do tego robi troszk km rocznie (wane) - wtedy taka osoba moe by zainteresowana lpg. I tutaj nie zgodz si z matandem, bo lpg w maych motorach rzdu 1.0 - 1.4 sprawdza si znakomicie, jedzi si za p darmo. Sytuacja si zmienia jeli kto ww. autem robi 10 km dziennie, wtedy zanim koszt instalacji si zwrci, kupi si nowy samochd, wic te bdzie to mao sensowne.

Jeli kto ma wikszy motor, do tego zaley mu na osigach, przypieszeniu etc, to kto taki moe si obawia instalacji. Wtedy taka osoba ju moe si zastanawia nad ON zamiast samego PB i bdzie miao to sens, ale tutaj w gr wchodzi te kwestia dobrania dobrej jednostki, bo diesel dieslowi nie rwny - i tak samo z benzyn.

Jeli chodzi np. o busy, tam ma sens z kolei tylko diesel (zakadajc, e bd one uytkowane czsto w trasach).

Ta sama osoba moe mie dwa rne auta, uytkowane w rnych celach, i w jednym instalacja si sprawdzi znakomicie, a w drugim byaby cakowicie zbdna.

Temat rzeka, a wszystko si rozchodzi o to, kto/do czego/jakie auto bdzie uytkowa, wtedy mona odpowiedzie, czy instalacja ma sens. Ju nie mwic o rodzajach instalacji, bo takowe te s rne.

Zmieniony przez - karbonara w dniu 2016-06-08 18:53:44

matand
 Wysana - 8 czerwiec 2016 19:08      [zgoszenie naruszenia]

Fajnie ze mi zrobie wykad o dystrybutorze ale ja makiem z klanu nie jestem abym nie umia jednego i drugiego obsuy, a e pewne instytucje uwaaj ludzi za deb.ili, to ju inna sprawa, ba nawet szkoda bo gyby deb.ilowi co przy tankowaniu poszo nie tak to cae szczscie e o jednego w spoeczestwie mniej jak to mawia jak mikke
cho z drugiej strony to pewnie fajnie jak nie byo samoobsugowych bo zawasze podszed jaki rysiek i odwali robote, gwnie o sieciwki chodzi. Tyle e wtedy nie miaem gazu w aucie.

e diesel mniej spali od benzyniaka ale jak si co zepsuje to wszystkie oszczdnoci z nawisk pjd na naprawy

Co moe si zepsu w dieslu co nie zepsuoby si w benzynie?

matand
 Wysana - 8 czerwiec 2016 19:11      [zgoszenie naruszenia]

Karbo to wcz sie takim 1.4 w gazie w ruch na auto stradzie, przyspieszaj, zabierz wicej osb na pokad. Mam wikszy silnik i teraz widze jak na lpg pod znaczn gre autu brakuje mocy a nie chce myslec jak kto ma 1.0. Wic take uoglniasz pod siebie i swoje trasy, a nie kogos kto jedzie w kilka osb. LPG jest zaje.biste w okrelonych przypadkach i tyle na ten temat.

Poza tym jak mojemu ojcu jak mia punto 1.2 przy normalnej jezdzie palio 4,5 litra benzyny do 5 to po co mu tam lpg? albo moja ma corse 1.0. pali to bliej 5 litrw cho lejsze jak punto, ale po co mam tam adowa lpg? zebym z podporzdkowanej wyjezdza jak auta bde mia po 700m od siebie bo inaczej mnie strbi , wjad we mnie?

Zmieniony przez - matand w dniu 2016-06-08 19:14:59

seba5700_2
KAPITAN BOMBA
 Wysana - 8 czerwiec 2016 19:17      [zgoszenie naruszenia]

Takie lepsze LPG, powiedzmy uniwersalny wtryskiwacz wpieprzony w kanaly dolotowe, plus ten caly uniwersalny program od glupiego wloskiego inzyniera, ktory rozregulowuje odczyty z ukladu wtryskowego benzyny- to lekko zabiera 20% mocy przy jezdzie na LPG i 10% na benzynie. Te stare z tym calym przerobionym parownikiem dla prosit, to zabieralo 1/3 mocy i gaslo przy ostrzejszym skrecie.

Nikt nie ustosunkowal sie do gazowania Ferrari?
Skoro gazowanie malych aut i duzych sie oplaca, to w sumie podobnie powinno byc z Ferrari, skoro to bezpieczne dla silnika, a takie auto duzo pali.

Zmieniony przez - seba5700_2 w dniu 2016-06-08 19:20:07

[Powiadom mnie, jeli kto odpowie na ten artyku.]

Odpowiedzi jest na 26 stron.   poprzednia | nastpn

Wybierz stron:  
Przegld tygodnia

Dla wszystkich mionikw diesli (90% uytkownikw forum)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26