FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 17371 razy ¬

ROZRYWKA | Motoryzacja
Dla wszystkich miłośników diesli (90% użytkowników forum) 
[powiadom znajomego]    
Autor "Dla wszystkich miłośników diesli (90% użytkowników forum)"   

Thomy20
 Wysłana - 13 czerwiec 2016 11:09      [zgłoszenie naruszenia]

że jak jeździłem ~2-3 litrowym dieslem (Alfa 156, Volvo V60, Vectra C, Civic ufo, Insignia, A6C6 )

Jak cię nie stać na benzynę i jeździsz dieslem to kup sobie 1,4 TDI, maxymalnie te 1,9 TDI wtedy mało spali no ale taki 3 litrowy diesel to swoje wypije przecież i gdzie tu mowa o oszczędnościach.

Auto z silnikiem diesla a kierowca pizda

Neptas
 Wysłana - 13 czerwiec 2016 11:23      [zgłoszenie naruszenia]

Kupię sobie co będę sobie życzył, dopóki robię to za swoje pieniądze.
Jak Ty będziesz mi kupował auto, wtedy będziesz miał prawo decydować/doradzać.
Póki co - hój Ci do tego

Druga rzecz: dobrze by było, żebyś cofnął się do samego początku rozmowy i postarał się jeszcze raz wyłapać sens. Pomogę: napisałem z własnego doświadczenia ile kosztowało mnie paliwo do konkretnych aut, które posiadałem dłużej niż 1 zbiornik paliwa; napisałem konkretnie, kwotowo, bez subiektywnych określeń typu "taniej", "drożej" itp. W związku z tym nie bardzo wiem po czym wywnioskowałeś, że muszę oszczędzać na paliwie?

Znawca -

Thomy20
 Wysłana - 13 czerwiec 2016 11:47      [zgłoszenie naruszenia]

Wy tylko te spalanie i spalanie ale ekonomia to nie tylko spalanie ale całkowity koszt utrzymania auta składajace się z wielu rzeczy. Trzymaj dłużej auto niż 2 lata to zobaczysz bo każdy kupuje pojeździ a jak zaczynają się wydatki to auto do żyda i przez te pół roku ktoś tylko paliwo lał i potem gada że diesel się nie psuje bo nic nie dołożył przez te pół roku inna sprawa jak ktoś kupuje nowe auto i potem szpanuje że mu diesel spala 5 litrów ale pojeździ 3-4 lata i sprzeda za pół ceny nie licząc drogiego ubezpieczenia tak więc jeśli mamy porównywać ekonomie trzeba pojeździć kilka lat autem i zobaczyć co się naprawia i za ile trzeba doliczyć ubezpieczenia i utratę wartości wtedy, koszt zakupu lub wynajmu garażu itp jak to się wsystko zsumuje to wyjdzie rzeczywisty koszt utrzymania auta.

Zmieniony przez - Thomy20 w dniu 2016-06-13 11:47:51

hassarol
 Wysłana - 13 czerwiec 2016 11:57      [zgłoszenie naruszenia]

Dalej powtarzasz to samo ale ani razu nie odniosłeś się do różnicy w kosztach utrzymania uturbionego diesla i uturbionej benzyny. Jak tutaj wygląda ekonomia?

Widzieliście film "Catwoman"? To całkowita bzdura. Przecież gdyby rzeczywiście
skrzyżowano kota i kobietę, to stworzenie to byłoby potwornie leniwe, nieposłuszne,
wredne i samolubne. A do tego doszłyby jeszcze cechy odziedziczone po kocie...

Neptas
 Wysłana - 13 czerwiec 2016 11:58      [zgłoszenie naruszenia]

Trzymaj dłużej auto niż 2 lata to zobaczysz

Nie.
Piszę jeszcze raz: dopóki nie partycypujesz w kosztach, hój Ci do tego ile czym jeżdżę i kiedy stać mnie na wymianę.

Twoja argumentacja jak widzę robi się coraz bardziej teoretyczna - kupiłeś kiedyś nowe auto z salonu? Nie. Więc jakim prawem wypowiadasz się o jakichś (dla Ciebie) zupełnie abstrakcyjnych kosztach wziętych z dupy?

Zmieniony przez - Neptas w dniu 2016-06-13 11:58:47

Znawca -

Thomy20
 Wysłana - 13 czerwiec 2016 12:30      [zgłoszenie naruszenia]

Dalej powtarzasz to samo ale ani razu nie odniosłeś się do różnicy w kosztach utrzymania uturbionego diesla i uturbionej benzyny. Jak tutaj wygląda ekonomia?

Wiadomo że uturbiona benzyna będzie droższa w eksploatacji ale jeśli ktoś kupuje Turbobenzynkę to po to żeby mieć przyjemność z jazdy mieć dobre osiągi a koszty idą na dalszy plan a jeżeli kogoś nie stać na benzynę to kupuje diesla lub LPG tylko nie rozumiem jednego nie stać kogoś na benzynę to po chooya kupuje 3-4 litrowe diesle które nie są ekonomiczne, diesla kupuje się dla ekonomi a 3-4 litrowy diesle dużo spali i jest drogi w naprawach

Zmieniony przez - Thomy20 w dniu 2016-06-13 12:32:09

Neptas
 Wysłana - 13 czerwiec 2016 12:34      [zgłoszenie naruszenia]

tylko nie rozumiem jednego nie stać kogoś na benzynę to po chooya kupuje 3-4 litrowe diesle które nie są ekonomiczne, diesla kupuje się dla ekonomi a 3-4 litrowy diesle dużo spali i jest drogi w naprawach

Jeszcze raz: w 3-litrowym dieslu tankuję miesięcznie za około 500-600 zł. W 2 litrowej, turbobenzynie tankowałem za około 900 zł. Przebiegi miesięczne i trasy mi się raczej od kilku lat nie zmieniają. Co jest zatem droższe w utrzymaniu, tępy baranie?

Znawca -

Thomy20
 Wysłana - 13 czerwiec 2016 13:14      [zgłoszenie naruszenia]

A w dieslu 1.9 płaciłbyś 400 zł miesięcznie

Zmieniony przez - Thomy20 w dniu 2016-06-13 13:15:51

matand
 Wysłana - 13 czerwiec 2016 16:07      [zgłoszenie naruszenia]

Michał co ja mu źle napisałem/ teoretyzowałem? Pasuje przeczytać cały temat.

Rozbijałem mu na czynniki pierwsze ze turbodiesel to turbodiesel a turbobenzyna to turbobenzyna i że istnieją w obydwu silnikach wersje nieturbodoładowane.
Wygląda to na pisanie krok po kroku ale inaczej sie nie da.
Chcący brać mocniejsze duże auto w benzynie trzeba wziącc duży silnik. Jak taki zagazuje to różnice w cenach paliwa nie będą dużo niższe od tego jaKby takie samo wziął w turbobenzynie.

Wyobrażasz sobie ile twoja a6 w beznynie piła by gazu? Sam wiesz

Gdy puścisz 3-4 utworki nieznane, ludzie uciekają na małą salę...
wszyscy mówia nie nie, ja nie słucham disco-polo,
a znają słowa. Ja sie pytam skąd?

seba5700_2
KAPITAN BOMBA
 Wysłana - 13 czerwiec 2016 16:17      [zgłoszenie naruszenia]

Czuje potencjal w zalozeniu dotrysku LPG do tego mojego 1,9TDi.

Architekci to sobie w wielkiej płycie mogli najwyżej wzorek tynku wymyślić.
To był konstrukcyjnie obliczony prefabrykat, tym się zajmowali inżynierowie budowlani,
za PRL-u po specjalistycznych kierunkach.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 26 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Dla wszystkich miłośników diesli (90% użytkowników forum)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26