FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1772 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Dlaczego podatek liniowy jest OK a ULGI nie 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
liniowy tak, bez ulg, bez kwoty wolnej 
liniowy tak z ulgami i kwota wolną 
tak jak dzis % (19,30,40) 
progresywny na maxa. 19,30,40,50 
inny model (pogłówny,od nieruchomosci) 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "Dlaczego podatek liniowy jest OK a ULGI nie"   

wortal
 Wysłana - 27 wrzesień 2005 18:14    | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Co wy na to - pytanie do nieprzekonanych -

[********/liniowy]

czy takie coś was przekonuje?
Mam jedno pytanie po PISowców, chca obnizyć podatki, kazdemu zrobić dobrze itd.
a co niektóre patrie (by nie wspomniec zmarłego tragicznie Podrzyciekgo)
wmawiali że bezrobotny musi mieć zagwarantowane przez cały czas 1000 zł - bo nie jego wina, że nie może znaleśc prace.

Ja też wszystkich kocham, tylko skąd kasa na to bez wyraźnych zmian i impulsów?

Wyciąg z regulaminu :
Ptk. 4 - "wortal" ma zawsze rację :-D
Nie klikaj [wortal.prv.pl]

ferry
 Wysłana - 27 wrzesień 2005 21:20      [zgłoszenie naruszenia]

mnie przekonuje

co do systemu - podoba mi się przedstawiony w tym linku projekt podatku liniowego z elementami pomocy społecznej

Robson_87
 Wysłana - 27 wrzesień 2005 21:54      [zgłoszenie naruszenia]

rowniez mi sie podoba podatek liniowy z elementami pomocy socjalnej

wortal
 Wysłana - 28 wrzesień 2005 02:43      [zgłoszenie naruszenia]

A ja mam jeszcze propozycję nowego sposobu wyboru kandydatów do sejmu.
Proponuję utworzyć 200 okręgów wyborczych.
Z każdego z nich wejdzie po 2 posłów.
Ludzie będą mogli głosowac na 1 lub 2 osoby (ale i tak wejdzie dwóch).
Oprócz głosy na wybraną osobę (lub dwie) będa tez oddawać głos na partię (program).
Ilośc głosów na partię będzie zsumowana ze wszystkich 200 okręgów i wg. tych procentów beda wybrani kandydaci z listy krajowej - czyli te 60 miejsc. Zwycięska partia będie miała przeważnie 15-25 osób z tych 60-ciu, tak by trzon ludzi tworzących program partii na pewno dostał się do sejmu. By partia miała głowę i szyję, bo w klasycznych JOW może być tak, że cale kierownictwo może nie wejśc (patrz: fuks Giertycha )

Tak więc 400 posłów to będzie wybór ludzi - i tu ludzie będa mogli kierowac się ich osiągnięciami czy uczciwością.
Natomiast te 60 miejsc pozostałych to szansa dla kierownictwa partii, dla twórców programu róznych partii.

Do senatu moga to byc klasyczne JOW-y, czyli 100 okręgów (po 2 łączone z posleskich).

A najlepiej gdyby senat przerodził się w instytucję SPECÓW z różnych dziedzin. Czyli obowiązkowy mrg lub wyżej, wiek powyżej 27 lat, po specjalistycznych szkołach administracj, prawa, ekonomi itd.
Te 100 osób by nadzorowało to co robia wariacji w sejmie.
Czyli jakość prawa, sensownośc itd.

Bo dziś w demokracji (nie tylko PL) mamy taka sytuacje dziwną, że teoretycznie:
- prezydent może byćhydraulikiem
- posłowie menelami po podstawóce
- senatorowie elektrykami po zawodóce

Choć jeden z tych organów powinien mieć z urzedu jakieś wymogi minimalne.
Do byle roboty potrzebują 10 -lat doświadczenie, 5 języków, magistra i bóg wie co jeszcze, a krajem w teorii moze rządzić banda de_bili

taka jest prawda

Wyciąg z regulaminu :

Cronos
 Wysłana - 29 wrzesień 2005 10:30      [zgłoszenie naruszenia]

Liniowy z ulgami to de facto nieliniowy

Kiedy rozum śpi budzą się Kaczory..

wortal
 Wysłana - 29 wrzesień 2005 17:17      [zgłoszenie naruszenia]

Kwota wolna od podatku to jeszcze nie klasyczna ulga
a po drugie chodzi o prostote takiego podatku.

Ludzie nie musza wtedy kombinowac by zejśc (ukryć dochody) na niższy stopień.

W pewnym sensie zwolennikiem czysto liniowego podatku bez kwoty wolnej też nie jestem.
Bardziej chjodzi o prostote i stałośc norm, a nie dawac porzywke dla setek speców od prawa i gmatwaninie ulg.

Wyciąg z regulaminu :

lami1
 Wysłana - 29 wrzesień 2005 21:03      [zgłoszenie naruszenia]

" A ja mam jeszcze propozycję nowego sposobu wyboru kandydatów do sejmu.
Proponuję utworzyć 200 okręgów wyborczych.
Z każdego z nich wejdzie po 2 posłów.
Ludzie będą mogli głosowac na 1 lub 2 osoby (ale i tak wejdzie dwóch).
Oprócz głosy na wybraną osobę (lub dwie) będa tez oddawać głos na partię (program).
Ilośc głosów na partię będzie zsumowana ze wszystkich 200 okręgów i wg. tych procentów beda wybrani kandydaci z listy krajowej - czyli te 60 miejsc. Zwycięska partia będie miała przeważnie 15-25 osób z tych 60-ciu, tak by trzon ludzi tworzących program partii na pewno dostał się do sejmu. By partia miała głowę i szyję, bo w klasycznych JOW może być tak, że cale kierownictwo może nie wejśc (patrz: fuks Giertycha )

Tak więc 400 posłów to będzie wybór ludzi - i tu ludzie będa mogli kierowac się ich osiągnięciami czy uczciwością.
Natomiast te 60 miejsc pozostałych to szansa dla kierownictwa partii, dla twórców programu róznych partii.

Do senatu moga to byc klasyczne JOW-y, czyli 100 okręgów (po 2 łączone z posleskich).

A najlepiej gdyby senat przerodził się w instytucję SPECÓW z różnych dziedzin. Czyli obowiązkowy mrg lub wyżej, wiek powyżej 27 lat, po specjalistycznych szkołach administracj, prawa, ekonomi itd.
Te 100 osób by nadzorowało to co robia wariacji w sejmie.
Czyli jakość prawa, sensownośc itd."

juz kiedys byla taka lista krajowa i upychano tam wszytkich ktorych partje chcialy wqprowadzic do sejmu a ludzie ich tam nie chcieli swietny pomysl nie ma co

A senat do likwidacji i tak ma guwno a nie uprawnienia grzeja lawy i nic pozatym, lepsza praca sejmu by wystraczyla w zupelnosci (nawiasem mowiac likwidacja senatu to jeden z klilku pomyslow PO ktory mi sie naprawde podoba)

W wyliczeniach w tym liku wszystko jes ladnie pieknie ale odniosi sie on tylko do podoatku dochodowego PIT a co pozostalymi. to o czym tam mowa to liniowy dochodowy a nie liniowy w jego ogulnej formie.
liniowy ma swoje wady i zalety ja osobiscie uwazam ze jezeli taki podatek jak proponuje PO mil by byc wprowadzony to powinno sie to zrobic kilka lat wczesniej nie teraz. A tworzenie miejsc pracy mozna pobudzic w inny sposob chodzby przez zmniejszenie skladek na zus co juz teraz jest wprowadzane ale i to nie do konca.
Zmieniony przez - lami1 w dniu 2005-09-29 21:06:03

Zmieniony przez - lami1 w dniu 2005-09-29 21:17:11

ferry
 Wysłana - 30 wrzesień 2005 20:30      [zgłoszenie naruszenia]

wortal: nie rozumiem co mają zmiany w ordynacji wyborczej do podatku liniowego

nie ten temat

MagdalenaS
 Wysłana - 19 październik 2005 00:09      [zgłoszenie naruszenia]

Ja również jestem za podatkiem liniowym. Mam też propozycję co do ulg podatkowych dla małych i średnich POLSKICH przedsiębiorców, czytaj: polskich pracodawców. Mianowicie, niech będzie tak, jak było (a może i dalej jest) w stosunku do zagranicznych inwestorów - rok lub dwa lata zwolnienia z płacena podatku VAT. I kropka. Rozumiem, że trzeba przeciągać zagraniczny kapitał. To są miejsca pracy, a jakże. W supermarketach na przykład:-/. Czy tak trudno zrozumieć, że najlepiej, jeśli SAMI stworzymy miejsca pracy? Zachodnie firmy rzadko kiedy dają porządnie zarobić, a polskie zatrudniają na czarno obcokrajowców, żeby uniknąć płacenia podatku, składek itd. A gdyby tak było zwolnienie z VAT-u choćby przez pierwszy rok działalności? Bardzo by to uprościło sprawę założenia i rozkręcenia firmy. Oddaję pod Państwa rozwagę.

"Nigdy nie odbieraj ludziom nadziei. Może to jedyna rzecz, jaka im została."

DeY Dey
 Wysłana - 26 październik 2005 11:13      [zgłoszenie naruszenia]

Liniowy to wiem. A co to jest podatek?

DeY Dey
 Wysłana - 26 październik 2005 11:14      [zgłoszenie naruszenia]

Ale ulga. Teraz przynajmniej jest ok.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Dlaczego podatek liniowy jest OK a ULGI nie

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Jaka moze byc kara za niezaplacony mandat? | Czy to nie jakieś żarty? | Mandat karny, pomóżcie | Kolejna umowa o pracę | Nocna zmiana | Kwota wolna od podatku | refundacja leczenia stomatologicznego przez NFZ - pismo | Fałszywki w PRL-u (do poczytania) | KONSTYTUCJA UE! | innowacje...... :/ | Bialorus ... | Bezrobocie proste jak drut ?? | Klamstwo powtorzone tysiac razy ... | Największe bolączki społeczno-ekonomiczne... | lepper vs gietych -Co z ta Polska czwartek polsat 21:50 | Żyrinowski - droga smoka... | zaburzenia snu icd10 | jakie białko | człowiek struś | Detroit | gladiatorzy | minety | kurczak w sosie śmietanowo | Rozk ad normalny liczby sygna w o awarii docieraj cych do punkt w kontrolnych w stacjach diagnostycznych urz dzenia elektroniczne | beidziol | joanna krupa kulturystka | punkt g filmik | ibiza party | ma chłopaka | zxp1 | solariom | projektowaie korków piłkarskich | Fast Furious 6 | aaaaaaaaaaaaaaaaaa | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.