FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1274 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Dlaczego szukając czegoś nie mozemy tego odnaleźć?? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Dlaczego szukając czegoś nie mozemy tego odnaleźć??"   

baczus
 Wysłana - 13 listopad 2005 21:50        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Często spotkalem sie z przypadkiem ze duzo ludzi szuka uczuc ktore ich zaspokoja i nie moga ich odnalezc?? Czy To zalezy od postaci czlowiek czy takie jest zycie?? zastanowcie sie!!

Żyj według życiorysu, który chciałbyś o sobie napisac...

LukRecJa
 Wysłana - 13 listopad 2005 22:26      [zgłoszenie naruszenia]

Tak to jest, jak skupia się na tym czego jeszcze się nie ma, a nie na tym co się już posiada...
Człowiek, który kierowany jest swoimi "ja chcę" i "ja pragnę", po zdobyciu czegoś, czego cholernie pragnął, czuje chwilową satysfakcję... Następnie szuka kolejnego obiektu swojego chcenia, poprzeczkę ustawia sobie wyżej i znowu kieruje całą swoję energię na tym co mógłby mieć...
Eee, żałosne, bo robi tak w kółko, ciągle, a każda rzecz którą posiadł traci na znaczeniu w chwili jej zdobycia...
Najprościej jest chyba koncentrować się na tym co się ma i cieszyć się z tego do cholery!

[http://www.youtube.com/watch?v=ksiXn6h-gwo]

Specjalista -

f_inka
 Wysłana - 13 listopad 2005 23:53      [zgłoszenie naruszenia]

A propos tego tematu niezaspokojonych pragnień przypomniała mi się pewna opowieść. Usłyszałam ja miesiąc temu z ust biblisty,kapucyna,kaznodziei naszego papieża (pełnił ten urząd 28 lat!) Raniero Cantalamessy.
Ten świetny mówca, skromny i bardzo mądry mnich (mądrością która zachwyca a nie przygniata) opowiedział swoją rozmowę z Bogiem.

R.C: "Panie tak często muszę mówić o darze modlitwy,o jej pieknie,róznorodności,a sam nie posiadam takiego daru. Udziel mi proszę tej umiejetnosci abym mógł o tym opowiadać"
Bóg: "Raniero"
R.C: "Tak Panie"
Bóg; " O czym mówisz piękniej i z wiekszym zapałem o tym czego bardzo pragniesz czy o tym co już posiadasz?"

to tak leciutko of topic

Zmieniony przez - f_inka w dniu 2005-11-13 23:55:02

C S S M L
N D S M D

Znawca -

LukRecJa
 Wysłana - 14 listopad 2005 00:06      [zgłoszenie naruszenia]

Dla mnie odpowiedź chyba nie byłaby tak jednoznaczna jak sugeruje ta przypowieść... Piękniej mówię o tym, co wywołuje u mnie silne emocje, a coś czego nie mam lub nie było mi dane poznać, takowych nie wywołuje. Gdybym miała się podniecać tym wszystkim czego pragnę, byłabym chodzącą emocją.
Oczywiście pomijamy tu sferę wyobraźni i marzeń, bo to inna bajka - weźmy pod lupę sam fakt "chcenia", czyli pośrednio efekt końcowy występowania tych dwóch.

Zresztą, hmmm, jak dla mnie, ta historyjka ma niską wartość edukacyjną - nie wskazuje na to, iż takie postrzeganie "poprzez to czego pragnę" może być w istocie zgubnym..

Zmieniony przez - LukRecJa w dniu 2005-11-14 00:10:33

Specjalista -

f_inka
 Wysłana - 14 listopad 2005 00:15      [zgłoszenie naruszenia]

Moze kluczem są słowa "bardzo pragnąć"
Jak wiele emocji wywołuje kupno nowego, zwłaszcza pierwszego samochodu, urlop marzeń, wyśniony facet itp...ile sie o tym mówi,mysli,marzy...a jak sie to posiadło po pewnym czasie jest to normalka.

Dwa, to była też odpowiedz dla konkretnego człowieka w konkretnej sytuacji.
Dla niego to była zadowalajaca i niedwuznaczna odpowiedz :)

C S S M L
N D S M D

Znawca -

f_inka
 Wysłana - 14 listopad 2005 00:23      [zgłoszenie naruszenia]

Zresztą, hmmm, jak dla mnie, ta historyjka ma niską wartość edukacyjną - nie wskazuje na to, iż takie postrzeganie "poprzez to czego pragnę" może być w istocie zgubnym..

bo najwidoczniej nie taka role miała spełniać
nie wskazuje tez na wiele innych rzeczy...
to jest,jeszcze raz napiszę, niejako "podsłuchana rozmowa", która dotyczyła konkretnego problemu konkretnego człowieka.
i dla tegoż byla klarowna, jasna i wystarczajaca

przytoczyłam ja jako ciekawostkę, bo w ten sposób roli pragnień nie postrzegałam

C S S M L
N D S M D

Znawca -

LukRecJa
 Wysłana - 14 listopad 2005 00:30      [zgłoszenie naruszenia]

Moze kluczem są słowa "bardzo pragnąć"
Jak wiele emocji wywołuje kupno nowego, zwłaszcza pierwszego samochodu, urlop marzeń, wyśniony facet itp...ile sie o tym mówi,mysli,marzy...
a jak sie to posiadło po pewnym czasie jest to normalka.

No widzisz, ale to jest to, o czym pisałam w pierwszym poście w tym temacie... i to, czego, według mnie, należy się wystrzegać, bo na teraźniejsze życie zabraknie czasu i umknie coś, co ważne. Marzenia i wyobraźnia, podtrzymuję, to zupełnie inna kwestia - wtedy człowiek się rozwija, planuje, materializuje myśli, stawia sobie wyższe cele... Błąd pojawia się wtedy, gdy celem samym w sobie staje się posiadanie.

Z tą wartością edukacyjną żartowałam

Specjalista -

f_inka
 Wysłana - 14 listopad 2005 00:43      [zgłoszenie naruszenia]

teraz przeczytałam "ze zrozumieniem" jakos mi umkneła twoja pierwsza wypowiedz upss...

można by jeszcze usciślić ze są pragnienia nazwijmy uniwersalne takie jak np. bliska osoba,rodzina, dzieci, własne miejsce na ziemi (dom, mieszkanie),czy inne zwiazane z wyższymi celami

no i ta druga grupa o której piszesz
posiadanie dla posiadania, wciąż nowe pragnienia itd itp

C S S M L
N D S M D

Znawca -

Tabasco67
 Wysłana - 8 marzec 2011 23:04      [zgłoszenie naruszenia]

a ja, mówię pięknie o tym co miałam. Było kiedyś marzenie (bardzo odważne) zaczęłam dążyć do jego spełnienia, ekscytowałam się. I zaczęło się spełniać. Tak bardzo mnie to ucieszyło że całkowicie zapomniałam dalej o nie dbać i pielęgnować. Tak się skończyło, przez zaniedbanie (pękło). Dzisiaj mówię o tym pięknie bo tak naprawdę poznamy wartość czegoś co stracimy. Smutne ale prawdziwe dlatego starajmy się doceniać to co mamy już teraz nim TO stracimy

kopt
Diabeł
 Wysłana - 9 marzec 2011 12:30      [zgłoszenie naruszenia]

Drogi archeologu:
1) Nie wiem skąd pomysł, że mówisz pięknie. Wg mnie mówisz całkiem przeciętnie
2) Nie wiem skąd pomysł odkopywania tematu sprzed 6 lat

[www.facebook.com/poprawskimagicalphotography]

Ekspert -

Tadeknorek
 Wysłana - 9 marzec 2011 12:56      [zgłoszenie naruszenia]

Wybacz Kopcie, ale tu mamy do czynienia z archeolożką

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Dlaczego szukając czegoś nie mozemy tego odnaleźć??

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Filozofia dnia codziennego... | Skad HIV ?? | Śmierć a filozofia + wy | Zagadki logiczne | Pytanie - PAKT z diabłem??? | wyklęci z piekieł | Czy On by sie ujawnil ? | Wy, państwo i filozofia ;) | nasi przodkowie? | Piekło, Niebo, Czyściec.... | filozofia walki ? | Kodeks Galaktyczny | Filozofowie | Kim jest Mefistofeles?. | CZEMU ??? | OPIEKA NAD FILOZOFIĄ - nowy mod | yaris | nibiru | prosaki | kara śmierci | kurdes | penilarge | tor | matlab | mat lab | monika mrozowska | regulator | morandi | wojsko | agnieszka szulim | breaking bad | joanna kulig | tulisa | seks warszawa | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.