FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1504 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Dlaczego tak mało klasycznej filozofii? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Dlaczego tak mało klasycznej filozofii?"   

varna
 Wysłana - 8 grudzień 2006 10:02        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witajcie,

mam takie małe spostrzeżenie wchodząc co jakiś czas do tego skądinąd fajnego działu że został on prawie całkowicie zdominowany przez tematy religijne, ezoteryczne ew. związane ze zdrowiem psychicznym lub tym co się Wam śniło i co to oznacza Oczywiście daleki jestem od oceniania czy to dobrze czy źle ale wg mnie zaburza to równowagę tematyczną. Nie od dzisiaj wiadomo że najłatwiej poutyskiwać a samemu nic nie robić toteż postaram się wrzucić parę tematów czysto filozoficznych opierających się na klasycznych zasadach logiki. Równoczęsnie mam prośbę do Was aby podryfować również w tym kierunku ponieważ wg mnie w takim wieku jaki w zdecydowanej większości przeważa na tym forum to właśnie podstawy logiki oraz opierająca się na nich klasyczna i nowoczesna filozofia doskonale gimnastykuje umysł i często zmienia samo życie poprzez, inne, bardziej pragmatyczne postrzeganie go;

A żeby post nie był typową odezwą to może pytanie, jak myślicie dlaczego tak właśnie jest że klasyczna filozofia jest trochę z boku religii i ezoteryki pomimo ze oferuje tak doskonałe narzędzia zrozumienia otaczającego nas świata, pozwala na doskonałe konstruowanie pytań, stawianie hipotez i późniejsze ich potwierdzanie, ew. obalanie które są podwaliną dalszego rozwoju myśli ludzkiej;
pozdrawiam

Raskus
Biofil
 Wysłana - 8 grudzień 2006 12:18      [zgłoszenie naruszenia]

Dużo tu napisać nie mogę

Ale wiem, że FIlozofia jest najbardziej związana z Fizyką. Dlaczego akurat nie jest związana z tym i z tym - nie mam pojęcia, ale czy powinna być??

Każdy jestn a swój sposób filozofem

[http://www.insomnia.pl/AUTODESTRUKCJA%2C_czyli_poci%C4%85g_ku_%C5%9Bmierci-t209419.html]

[http://www.****************/temat7346-strona1/] SNY

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 9 grudzień 2006 02:38      [zgłoszenie naruszenia]

Poniewaz ludzie sa leniwi, logika wymusza spojnosc ideii, ogranicza pole manewru w pieprzeniu glupot.

DISKOPOLO
 Wysłana - 9 grudzień 2006 02:50      [zgłoszenie naruszenia]

ezoteryka bywa daleka od logiki
poza tym, aby zwrocic sie ku klasycznej filozofii niezbedne sa podstawy, ktore nie kazdemu chce sie poznac. pomiajac kwestie geniuszy i umyslow doskolanych, ktorzy sami potrafia sfomulowac "filozoficzny wywod", wiekszosc szaraczkow potrzebuje pewnego zasobu wiedzy, na podstawie, ktorego dopiero mozna isc dalej. to tak jak z matematyka (wszkak filozofia wiele ma z nia wspolnego), w pierwszej kolejnosci trzeba nauczyc sie dodawac i odejmowac, po to by pozniej obliczyc rachunek prawdopodobienstwa . generalnie spoleczenestwo glupieje, jak na moje, wiec i potrzeba 'klasycznego filozofowania' zanika.
rzeklam.

tera mie to wali bo jestem na fali

...FAR...
WIRAŻ
 Wysłana - 9 grudzień 2006 13:45      [zgłoszenie naruszenia]

Rzekłaś

DISKOPOLO
 Wysłana - 9 grudzień 2006 14:17      [zgłoszenie naruszenia]

pozno bylo

tera mie to wali bo jestem na fali

Fluff.y
 Wysłana - 9 grudzień 2006 23:38      [zgłoszenie naruszenia]

"dlaczego tak właśnie jest że klasyczna filozofia jest trochę z boku religii i ezoteryki"

chodzi ci teraz o forum, czy w ogóle, że jest "z boku"?

Jak dla mnie, to żyję w dość znacznej symbiozie z "filozofią klasyczną" i nie tylko. Takie filozofie jak epikureizm czy stoicyzm, jednak także taoizm, konfucjanizm i duzo innych

eee nie wiem o czym tu w ogóle gadać? Chyba o dpie maryni jak zawsze

Również pozdrawiam.

'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

Znawca -

Malevin
 Wysłana - 10 grudzień 2006 12:37      [zgłoszenie naruszenia]

"Ale wiem, że FIlozofia jest najbardziej związana z Fizyką."
Albo ja jestem slepy i nie widze jakichs szczegolnych zwiazkow, albo nie znam az tak zaawansowanej fizyki jak kolega raskus.. moze mnie oswiecisz?

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 10 grudzień 2006 14:23      [zgłoszenie naruszenia]

Mówi się, że to "matka nauk".Filozofowie budowali podwaliny fizyki, matematyki itp...

Dużo filozofów pisze na tematy "fizyczne". Głosi swoje koncepcje stworzenia świata, swoje pomysły na istnienie materii..

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Raskus
Biofil
 Wysłana - 10 grudzień 2006 15:32      [zgłoszenie naruszenia]

Malevin, już Olek odpowiedział Ci na pytanie, skierowane do Mnie

Przepisze Ci tekst z książki mojej do Fizyki...

" Z wszystkich tzw. nauk matymatyczno-przyrodniczych fizyka (wraz z astronomią) była zawsze najbardziej związana z filozofią. Związki te są obustronne. Filozofia pozwala nam lepiej zrozumieć metody stosowane przy tworzeniu teorii fizycznych i związki między doświadczeniem a teorią. Dzięki filozofii można też uporzadkować wzajemne relacje między różnymi teoriami fizycznymi. W wielu przypadkach okazuje się, że interpretacja wyników doświadczeń i ich opis matematyczny nie są wcale jednoznacze i zależa od przyjętych założeń filozoficznych <...>"

Całego tekstu Ci nei będe przepisywać o to początek tego, co pisze o filozofii w mojej książce

[http://www.insomnia.pl/AUTODESTRUKCJA%2C_czyli_poci%C4%85g_ku_%C5%9Bmierci-t209419.html]

[http://www.****************/temat7346-strona1/] SNY

Specjalista -

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 10 grudzień 2006 18:47      [zgłoszenie naruszenia]

No pierwsze co mi się nasunęło to żebyś w takim razie sam coś wrzucił na ten temat, ale widze że o tym też wspomniałeś, varna :) Wrzucaj wrzucaj, co Cie interesuje! :)

"A żeby post nie był typową odezwą to może pytanie, jak myślicie dlaczego tak właśnie jest że klasyczna filozofia jest trochę z boku religii i ezoteryki pomimo ze oferuje tak doskonałe narzędzia zrozumienia otaczającego nas świata, pozwala na doskonałe konstruowanie pytań, stawianie hipotez i późniejsze ich potwierdzanie, ew. obalanie które są podwaliną dalszego rozwoju myśli ludzkiej; "

Ja nie rezygnuje z klasycznej filozofii. Ale nie dostrzegam niczego co by nie było już wcześniej, np w filozofiach różnych religii. Choć mój gość od filozofii uważa że w religiach np wschodu nie ma filozofii, bo uprawianie filozofii zaczęło się gdzieś tam od Grecji -to nie ma racji Wszystko jest "powtórką z rozrywki" :)) A ja dla swoich potrzeb nie dziele na filozfie klasyczną, ezoteryke czy religie, bo mi się nie chce:) We wszystkim widze coś ciekawego dla mnie.

Namaste!

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Dlaczego tak mało klasycznej filozofii?

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Niebo... | Zazdrośc... | Potrzebuje filozoficznego wsparcia | Złożony problem :( | Reklama na Kościele | "Zostawić swój ślad po sobie"... - Veckas | Kolejność czytania książek - jaka?! | Prosze psychologów o pomoc | Zaburzenia depresyjne | Na kogo sie kreujecie? | pochopny sens zyciA? | Psychologia ludzkich zachowan | Misijna olimpiada wiedzy o afryce | Wypadki i żałoba narodowa | !KONKURS! Zapraszam do brania udziału :) | Fobie, brak pewności siebie... | łukaszek | piechowiak | pasta | taki masaż | lampa solux | bezsenność | dyskryminacja | ass | ss man | celeb | teksty przed śmiercią | gta | dwa baty | baty | jajkami | blogi erotyczne | znajomości | zestaw kina domowego 51 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.