FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemylenia seks

∑ temat zosta odczytany 7323 razy ¬

ROZRYWKA | Pasje i podre - mae i due
Do gitaristw  
[powiadom znajomego]    
Autor "Do gitaristw "   

Psycho93M
 Wysana - 5 lipiec 2016 14:57      [zgoszenie naruszenia]

Nigdy nie jest za pno.

przynajmniej jeli chodzi o nauk gry na instrumencie

Zmieniony przez - Psycho93M w dniu 2016-07-05 15:02:30

[http://www.w201w124.com/forum/] - zapraszam

bobik90
 Wysana - 6 lipiec 2016 15:12      [zgoszenie naruszenia]

Wg mnie moesz gra i na 10-ciu. Jeeli nie planujesz by muzykiem i tak zarabia na ycie, to grasz gwnie dla przyjemnoci wic graj na czym Ci si podoba i ile Ci si podoba. Jakby chcia na tym robic kas to pewnie lepiej szlifowa jeden mocno, a reszte tylko dla zabawy.

Psycho93M
 Wysana - 6 lipiec 2016 15:28      [zgoszenie naruszenia]

i ile Ci si podoba

jak on bdzie brzdka od czasu do czasu, to ani to nie bdzie dobrze brzmiao, ani nie bdzie sprawia przyjemnoci

wiczy trzeba regularnie - takie jest moje zdanie na ten temat

Zmieniony przez - Psycho93M w dniu 2016-07-06 19:45:40

BOHen
 Wysana - 6 lipiec 2016 21:11      [zgoszenie naruszenia]

Gram tak, e dzi na przykad 2 godziny na elektryku i 1,5h na klasyku, jutro 2 godziny na basie i 1,5 klasyk i tak na zmian elektryk z basem a klasyk codziennie. Zastanawiam si czy taki system ma sens, wicz wiele technik podczas kadej sesji, hamer ony, pajczki, alternate picking, pull offy, akordy, tapping, bending, na basie rwnie klang i wiele innych ktrych teraz nie pamitam i musz powiedzie, e podczas kadego treningu co te 2 dni przynajmniej w jednej z nich widz popraw i jestem w stanie przej na wysze tempo metronomem. Fajnie by byo muzykowa kiedy i jeszcze trzepa na tym hajs, granie sprawia mi przyjemno Tylko czy nie za stara ze mnie ju dupa i czy ten system, ktrym gram ma sens? Bo nawet pracujc, studiujc czy cokolwiek tam to kady jest w stanie znale te 30 minut - godzin na trening codziennie. Ale 2 czy 3 instrumenty to ju gorzej Wkuhwiam si troch jak ogldam jakich Sungha Jungw, ktrzy zaczynali jak jeszcze nie potrafili chodzi a majc 10 lat grali lepiej ni ja teraz Niestety w tym wieku o gitarze mogem pomarzy a o lekcjach to ju w ogle. Rozumiem, e Wy te gracie? Jak to u Was, kiedy zaczynalicie, jak wiczycie ile lat macie?

Zmieniony przez - BOHen w dniu 2016-07-06 21:17:51

Leszek, na podwrku ley kret - we widy i wypierdol go za pot!

bobik90
 Wysana - 7 lipiec 2016 07:33      [zgoszenie naruszenia]

Ja zaczynaem na skrzypcach w 4klasie podstawwy od prywatnych lekcji u znajomego, ale co nie braem skrzypiec do rki, to mylaem o starej ruskiej gitarze co leaa w kcie. po jakim czasie co tam sam sobie rzpoliem z pomoc Taty. Normalne lekcje gitary u nauczyciela zaczem dopiero w 3 liceum a i tak trwao to ok roku. Ja gram bardzo rzadko w porwnaniu do Ciebie, a auj strasznie. Czasami taka po prostu ze mnie dupa ze somianym zapaem.

A z czego grasz Bohen? Skd bierzesz wszystkie wiczenia? Moe jaki fajne materiay troch by zmotywoway do nauki

P.S.

auj, e rodzice nie mieli hajsu, eby posa mnie do muzycznej. Ja nie zrobi tego bdu ze swoim potomstwem

Zmieniony przez - bobik90 w dniu 2016-07-07 07:34:39

Psycho93M
 Wysana - 7 lipiec 2016 11:56      [zgoszenie naruszenia]

Ja zaczynaem w 2. klasie gimnazjum, wtedy rodzicie mi kupili takiego akustyka Epiphone DR 100. Z rok sam co rzpoliem, ale ze sabym skutkiem. W nastpnym roku zapisaem si na studium w szkole muzycznej. Rok chodziem z gitar akustyczn, a potem nauczyciel powiedzia mi ebym kupi klasyka. W studium zapaem podstawy gwnie w graniu klasycznym. Ostatni rok chodziem z elektrykiem, ale po tym roku nie wiedziaem nawet jak poprawnie trzyma kostk.

W ostatniej klasie liceum trafiem na lekcje do bardzo dobrego gitarzysty elektrycznego i on mocno zmieni moje podejcie do grania. Pokaza mi podstawy techniki w graniu elektrycznym, zwrci uwag na czyste podcignicia itp.

Tak jak bobik pisa o sobie, ja te czsto miaem somiany zapa. Duo razy rzucaem gitar w kt, eby po kilku miesicach do niej wrci. Niby miaem sporo nauki, ale to tylko taka wymwka. Teraz gram i nie zamierzam przerywa.

BOHen
 Wysana - 7 lipiec 2016 19:02      [zgoszenie naruszenia]

Te miaem somiany zapa i wiczyem bez adnego planu, po prostu rzempolenie raz na jaki czas a nie na tym to polega. Po miesicu wiczenia z rozpisk chyba nauczyem si wicej ni przez te 4 lata

Co do wicze to sam je sobie wymylam. wicz te techniki, w ktrych jestem beznadziejny - czyli wszystkie
Np akordy z tej stronki lukam [cdur.pl/Akordy] ustawiam tempo na 40 i tak ogrywaem sobie akordy C,c potem dorzuciem D,d,E,e i tak do A. Ogrywam cay gryf "pajczkami" ustawiajc odpowiednie dla mnie tempo

Kostkuj puste struny technik alternate picking eby wyrobi sobie szybko.

Tappingu zaczem uczy si z tego filmiku, wicz zawarte w nim schematy jak na razie

Poza tym podciganie strun itp itd. Wszystko z metronomem rzecz jasna, wczeniej wiczyem bez niego i mog miao powiedzie, e bez metronomu to ani rusz z wiczeniami

Zmieniony przez - BOHen w dniu 2016-07-07 19:03:05

Psycho93M
 Wysana - 7 lipiec 2016 19:54      [zgoszenie naruszenia]

ja robi takie pajki, ostatnio przyspieszyem do 140bmp, ale spokojnie mog wicej; jak przeczytaem, e zasuwasz w 340bmp to przyspieszyem

poza tym takie chromatyczne wiczenie od 15 do 1 progu i do 1 do 15 na kadej strunie, tempo 80bmp, ale na 1 bip 4 uderzenia

poza tym wicz rne zagrywki bluesowe i nie tylko, kilka riffw ...

BOHen
 Wysana - 8 lipiec 2016 17:11      [zgoszenie naruszenia]

Przyspiesza co par dni nawet o te 5-10 bpmw i bdzie lepiej. Moe po prostu taki przeskok miaem bo umiaem szybciej ni pocztkowe tempo tylko byem nierozegrany po tym 1,5 roku

Z tym 340 to rnie bywa, w wikszoci na luzie je cisn ale czasem zdarzy si e czysto nie trafi kilku nut po kolei, chyba lepiej troch zwolni

Zmieniony przez - BOHen w dniu 2016-07-08 17:12:41

Bany_
 Wysana - 9 lipiec 2016 00:03      [zgoszenie naruszenia]

Dobra rzecza na brak motywacji do cwiczen jest gra na jamach albo w zespole. Mnie tylko to motywowalo %)

[Powiadom mnie, jeli kto odpowie na ten artyku.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   poprzednia | nastpn

Wybierz stron:  
Przegld tygodnia

Do gitaristw

Strony: 1 2 3