FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4851 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Militaria
Do samoobrony 
[powiadom znajomego]    
Autor "Do samoobrony"   

h3r3tost4y
 Wysłana - 16 wrzesień 2006 11:58        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam,
chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze bronie do samoobrony.Mam oczywiście na myśli legalne "narzędzia". W grę wchodzi wszystko co służy do samoobrony.

Pytam, bo niestety miasto, w którym zamieszkałem jest niebezpieczne i nie chcę mieć przykrych przeżyć.

Skarbowy
 Wysłana - 16 wrzesień 2006 12:20      [zgłoszenie naruszenia]

Lepiej zapisz sie na jakieś SW. Nauczysz się poruszania, myślenia w walce, wypracujesz sobie pewne odruchy, zachowania. Co ci z tego sprzętu, jeżeli ktoś cię zaskoczy i nie zdążysz go wyjąć? Poza tym trzeba jeszcze umieć sie posługiwać sprzętem w sytuacji stresowej.

Ciężko być zaje*istym, ale staram się to znosić z podniesionym czołem.

Specjalista -

korian
 Wysłana - 16 wrzesień 2006 14:21      [zgłoszenie naruszenia]

Jw. A najlepiej unikaj miejsc gdzie może stać Ci się krzywda Nie ma złotego środka.

Specjalista -

h3r3tost4y
 Wysłana - 16 wrzesień 2006 14:59      [zgłoszenie naruszenia]

łatwo powiedzieć "unikaj miejsc..." - nie ma takich. Wszędzie możesz być ofiarą więc ten tekst był bez sensu.

Co do zapisów na jakieś szkolenia.Są ludzie, którzy nie mają na to czasu i środków.Co mi po ruchach jak koleś podejdzie z pałą? Teoretycznie dobrze wyszkolony człowiek jeszcze sobie poradzi...ale jak będzie grupa ? Z torby można sobie wtedy strzelić.No chyba że ma się 2metry w barach. Ja niestety nie należę do takich osób.

Nie jestem słabiakiem ani powolny w ruchach. Dlatego jak dla mnie najlepszym środkiem byłaby jakaś broń do samoobrony.Więc dziękuję za dotychczasowe porady i proszę o odpowiedź na pytanie w pierwszym poście.

korian
 Wysłana - 16 wrzesień 2006 15:02      [zgłoszenie naruszenia]

"Co mi po ruchach jak koleś podejdzie z pałą?"

A co ci po batonie jak koleś wyciągnie ostrą?

Piszesz, że moja porada była bez sensu. Pamiętaj, że to tylko teoria a od noszenia batona w skarpecie stan Twojego bezpieczeństwa się nie zwiększy jeśli nie będziesz umiał go użyć.

Zmieniony przez - korian w dniu 2006-09-16 15:03:16

Specjalista -

necco
 Wysłana - 18 wrzesień 2006 00:26      [zgłoszenie naruszenia]

Agesywne sztuki walki jak np karate w odmianie Kyokushin. Problem w tym ze jezeli chcesz w miare dobrze opanowac ta sztuke to musialbys zaczac ja trenowac kiedy jeszcze latwo sie rozciagales. Chyba ze jestes dalej dosc gibki to mozesz sprobowac ale przygotuj sie z gory ze na zamierzone efekty bedziesz pracowal conajmniej z 10-15 lat. Potem to juz nabieranie wiekszej wprawy... Zalozmy ze nie masz tyle czasu. W takim wypadku jaka bron bys nie mial to nie zrobisz zupelnie nic.
gaz lzawiacy? bedzie polowal az cie dopadnie a wtedy moze byc zle
jkis paralizator? nawet najlepszy jest zrobiony tak zeby nie uszkadzal ukladu nerwowego, czyli nieskutecznie. Po kilku sekundzie moze 2 napastkik sie otrzasnie i zacznie cie gonic a wtedy moze byc ciezko zwlaszcza ze nie sparalizujesz 2 naraz 1 paralizatorem.
Reklamowane bronie malokalibrowe na CO2? tez pic na wode.
I Najwazniejsze - polskie prawo jest tak skonstruowane ze jak bandyta cie zabije to sie w sadzie wytlumaczy ze nie chcial i dostanie 5 lat paki zamiast 25. A jak ty bedziesz sie bronil i zrobisz krzywde bandycie to bedzie ze go napadles i cie skaza na 5 lat + astronomiczne odszkodowanie dla niego bedziesz musial placic...

Pozal sie Boze tego kraju... koncze studia, lapie praktyke w zawodzie i spieprzam stad...

Miejsce na Twoją reklamę

h3r3tost4y
 Wysłana - 24 wrzesień 2006 18:14      [zgłoszenie naruszenia]

święta racja...uczyć się i wypad z kraju...

B-REAL
 Wysłana - 27 wrzesień 2006 15:50      [zgłoszenie naruszenia]

nie kupuj nic bo szkoda kasy

kupisz jakiegos batona w panice bedziesz uderzal po glowie komus sie cos stanie i Ty pojdziesz to pierdla

Prawda jest taka ze wiekszosc przypadkow mozna uniknac. Nie pokazuj ze masz cos wartosciowego przy sobie itd.. Poczytaj sobie lepiej na sfd dzial combat/samoboobrona

_SAINT_
 Wysłana - 15 listopad 2006 23:46      [zgłoszenie naruszenia]

niema zlotego srodka tak czy tak bedziesz poszkodowany no chyba ze miemasz sumienia to polecam jakas cicha bron biala

...::Ruls is Ruls::...
"Żyje sie tylko raz, ale jeśli żyje sie właściwie, to raz wystarczy."
"Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki."

pinecone85
 Wysłana - 16 listopad 2006 00:12      [zgłoszenie naruszenia]

Karate w odmianie kiok? 10-15 lat?!Coz za herezje tu sa gloszone?

Pierwszy lepszy judoka,zapasior,bokser,taj posklada karateke i to dosc szybko i nie bedzie musial on cwiczyc 10 lat...

Na obecna chwile do samoobrony sam ze swych doswiadczen polecam boks lub ewentualnie jakis styl chwytany-tu zaleznie od tego,czy ktos dobrze sie w tym czuje.

necco
 Wysłana - 17 listopad 2006 08:55      [zgłoszenie naruszenia]

"Pierwszy lepszy judoka,zapasior,bokser,taj posklada karateke i to dosc szybko i nie bedzie musial on cwiczyc 10 lat... "

Judo to nie jest sztuka walki realnej i nie nadaje sie do niej. To jest sport olimpijski gdzie zaklada sie okreslone zasady i reguly.
Zapasiore moze byc kazdy frajer, do tego potrzebna jest tylko para w lapach i nic wiecej. 0 refleksu i szybkosci w stosunku do takiego karateki. Poza tym ta odmiana charakteryzuje sie silnymi uderzeniami i kopnieciami wiec sila takiego ciosu nie jest mniejsza od zapasiora.
Bokser ma silne rece, dobry refleks i jest wytrzymaly na uderzenia, ale tez dopiero wtedy kiedy cwiczy jakis czas, napewno nie jest tak ze dzieciak idzie na trening bokserow i juz jest super hiper, karateka ma ta wyzszosc, ze ma lepszy refleks i do uderzen uzywa nie tylko rak, natomiast bokser tak co nie strwarza mu problemu koncentracji na 4 konczynach skoro moze na 2.
Tai, a ilu takich bandziorow spotka w polsce na swojej drodze? Nie znam tej sztuki wiec nie bede sie wypowiadal ale to tak jak bym zapytal, czy 10 letni karateka jest lepszy od czlowieka ktorego cale zycie to kung-fu? i ze samych takich bedzie spotykal...

Dalej sadze ze nawt takie karate jest skuteczniejsze od jakiejkolwiek, broni bialej chyba ze w polaczeniu, to co inego. Od palnej nie ale i tak nie mozna jej uzywac w obronie, przynajmniej nie w polsce...

Miejsce na Twoją reklamę

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 6 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Do samoobrony

Strony: 1 2 3 4 5 6

Warto przeczytać: Poprostu Policja | Małopłytkowość a wojsko... | Szkoła podoficerska | Negocjator w Policji | Samolot CASA rozbił się na Pomorzu Zachodnim | żandarm, a zwykły żołnierz | Bardzo Dziwny problem z wojskiem ?? | AK-74 vs. Beryl wz.96 5.56mm | szkola podoficerska | OPP Katoweice | pobor a karalnosc | Gaz Obronny // Forum // Co wybrać | Co sądzicie o Hi-Max .... | Potrzebuję pomocy w wyborze latarki | Master Cutlery g-217L | kupie mundur wojskowy | pierś | słaba erekcja | strony z autami używanymi niemcy | kagero | pompka penis | chritianie | kawaler87 | w rajstopach | nagrywanie płyt do auta | woodstock | porwania ufo | prince lion | colourr | Czarnina | uk usa | borzych | camping sprzet | gumoleum | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.