FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3639 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Dopłaty unijne za zalesienie działki 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Dopłaty unijne za zalesienie działki"   

QbaV
 Wysłana - 30 styczeń 2012 23:35        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Rozglądam się ostatnio za kawałkiem ziemi rolniczej celem zrobienia sobie letniego melanżowego kurvidołka, i tak się zastanawiam, czy przypadkiem nie kupić trochę więcej i nie posadzić lasu. Podobno niezły biznes można na tym zrobić, ale jest sporo zabawy z papierami. W google czego nie znajdę to inne informacje.

Bawi się w to ktoś i wie jak to działa?
Albo chociaż znacie jakieś wiarygodne źródło, gdzie można o tym poczytać i oszacować opłacalność?

Znawca -

suchoj
 Wysłana - 31 styczeń 2012 06:56      [zgłoszenie naruszenia]

Z chęcią sam się dowiem więcej, bo w ciągu roku lub dwóch planuje z ojcem zalesić z pół hektara.

Andromedaa
 Wysłana - 31 styczeń 2012 09:51      [zgłoszenie naruszenia]

[unia.naszemiasto.pl/artykul/5424,id.html]

4.Zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne

1. Beneficjent

Osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, będąca posiadaczem gruntów rolnych lub gruntów innych niż rolne.

2. Wsparcie na zalesianie

Założenie uprawy leśnej lub plantacji drzew szybkorosnących obejmuje też wykonanie uzupełnień i grodzenie uprawy (w miarę potrzeb). Pozostałe części płatności są niedostępne dla plantacji drzew szybkorosnących

Premia pielęgnacyjna

Pielęgnacja uprawy leśnej obejmująca wykaszanie chwastów, zabiegi ochronne przeciw chorobom i szkodnikom, zabezpieczanie uprawy przed zgryzaniem oraz dokonywanie cięć pielęgnacyjnych.

Premia zalesieniowa

Rekompensata utraconego dochodu z tytułu wyłączenia gruntów spod uprawy rolnej. Okres wsparcia 15 lat (obecnie 20 lat)

Wsparcie obejmuje:
- zalesienia poprzez sadzenie (sztuczne), gdzie dla zakładania i pielęgnacji uprawy leśnej stosuje się te same zasady, co przy zalesianiu gruntów rolnych;
- zalesienia z wykorzystaniem sukcesji naturalnej uzupełnianej nasadzeniami sztucznymi, gdzie przy uznawaniu i ocenie udatności uprawy stosuje się specyficzne kryteria.

3. Rodzaje premii

Wsparcie na zalesienie

Założenie uprawy leśnej lub plantacji drzew szybkorosnących, obejmuje też wykonanie uzupełnień i grodzenie uprawy (w miarę potrzeb).

Premia pielęgnacyjna

Pielęgnacja uprawy leśnej obejmująca wykaszanie chwastów, zabiegi ochronne przeciw chorobom i szkodnikom, zabezpieczanie uprawy przed zgryzaniem oraz dokonywanie cięć pielęgnacyjnych. Premia dotyczy wyłącznie gruntów,na których zaprzestano uprawy rolniczej.

[funduszeue.info/blog/tag/zalesianie/]

Zmieniony przez - Andromedaa w dniu 2012-01-31 09:53:54

Znawca -

mlkv
 Wysłana - 31 styczeń 2012 18:14      [zgłoszenie naruszenia]

QbaV - sorry, zalesienie to kompletnie nie Mój rewir.

Przy czym tak ogólnie - dopłaty z UE w obecnej sytuacji ekonomicznej Unii być może za chwilę będą podlegały jakiejś szerszej debacie, szczególnie z racji na daleko idące nadużycia jakie miały miejsce w temacie we Włoszech i Grecji, w związku z tym jeśli miałby to być jakiś duży wydatek, to jeszcze przemyśl temat.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

QbaV
 Wysłana - 4 luty 2012 17:39      [zgłoszenie naruszenia]

Znalazłem. Za dużo pyerdolenia i niejasne przepisy.

Dla zainteresowanych
[http://www.forum.lasypolskie.pl/]
tutaj wszystko jest.

Znawca -

Eska
 Wysłana - 5 luty 2012 22:06      [zgłoszenie naruszenia]

za późno.

Jak wszystko - tylko dla kolegów

Zanim ty się dowiesz że można coś zarobić to już jest po albo 100x wiecej papierów do złożenia.

Teraz nawet temat wiatraków jest cięzki a niby powinno zalezec zeby miec eko energie Nie przeskoczysz jak jestes za maly.

A co dopiero temat lasu gdzie nie ma praktycznie inwestycji. Robi się dość tłoczno na dotacjach. Czas minął.

Zmieniony przez - Eska w dniu 2012-02-05 22:07:05

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

Znawca -

QbaV
 Wysłana - 5 luty 2012 23:36      [zgłoszenie naruszenia]

Trudno. I tak muszę trochę chaszczy wysiać, bo czymś w kominku trzeba palić. Będzie się to po prostu nazywało plantacja choinek.

Znawca -

fighter_16
 Wysłana - 6 luty 2012 13:55      [zgłoszenie naruszenia]

A sprawdzałes tematy wierzb enegetycznych ? Kojarzy mi się, że z tego coś dało się wykombinowac kiedyś, a drzewka jako takie to niewymagająca wyklina. Tylko, że osoba która znałem miała na to rynek zbytu, bo z tego co mi mówili pobliska elektrownia tego porzebowała - choc z drugiej strony, przy dzisiejszych cudach z akcyzą na węgiel, odbiorcy prywatni mogliby się znaleźc.

Jak jest teraz nie mam pojęcia, ale jak wyżej z dotacjami dupa zbita.

Brakuje na wszystko kasy. I na polskie i na unijne(a budżet środków europejski ma już niezły deficyt )

Problematyczne mogłyby się okazac różne państwowe urzędy i inspekcje.

W PIP do oddziałów terenowych z Warszawy przyszły polecenia ściągnięcia kasy od przedsiębiorców jakimikolwiek środkami, bo budżet nie ma kasy. Teraz konrolerzy na siłę szukają, jak nie znajdą to przychodzi już inspekcja w poszerzonym gronie osobowym.
Jeżeli taką politykę prowadzi się wobec PIP, może się ją prowadzic wobec innych inspekcji

Konkludując, jak życ Panie Premierze ....

Zmieniony przez - fighter_16 w dniu 2012-02-06 13:57:19

rosomack
 Wysłana - 6 luty 2012 17:09       [zgłoszenie naruszenia]

^ Jak najkrócej.

Co do wierzb to słyszałem że to dobry interes, nawet wystarczy że wyrazisz chęć posadzenia tego na przynajmniej kilku ha i są takie firmy co sadzą ci te wierzby, i później przyjeżdżają zbierać i kasa wpadnie. Na necie też się niektórzy ogłaszają. Szczegółów niestety nie znam bo się nie zagłębiałem w to aż tak.

Silence is the scammer's best friend; knowledge is the scammer's worst enemy.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Dopłaty unijne za zalesienie działki

Warto przeczytać: | | hotlink | galaxy s | pocenie | kim jest | salonie i oglądała film, | stosunek w pkp mandat | tita26 | Statestrewt | Statestreet | State street | listek20 | ideał sylwetki | xenon | FLESHLIGHT | szpilka | herzog | hack gadu gadu | sokołów | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.