FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4286 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Polityka
Dopalacze - nie do spożycia przez ludzi 
[powiadom znajomego]    
Autor "Dopalacze - nie do spożycia przez ludzi"   

Remi-Thor
 Wysłana - 15 czerwiec 2010 21:11        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Może gdzieś tam w hyde parku jest taki temat, czy w uzależnieniach, ale mnie interesuje od strony polityki. Z tego co słyszałem - nie jadam takich rzeczy - znaleziono obejście w przepisach i dodają krótką notkę: Nie nadaje się do spożycia przez ludzi Kolekcja hehe
Po czy każdy kupuje i zajada. Nie znam się na tym.
Są już planach jakieś ustawy zakazujące? Jak to jest rozwiązane gdzie indziej. W sumie muchomora sromotnikowego też mogę podjadać, więc ciężko zakazać chyba. Swoją drogą czego to ludzie nie zeżrą dla chwili

Rozpoczynamy pogoń za króliczkiem;) Trasa biegnie przez psychodeliczny las aż do krainy po drugiej stronie lustra...a tam czeka na Ciebie fantastyczny świat na miarę dziecięcej wyobraźni!

Produkt nie do spożycia przez ludzi.

[http://www.google.pl/search?q=dopalacze&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a]

[http://www.scenapolityczna.friko.pl/] - podział w polityce

dumad
 Wysłana - 15 czerwiec 2010 21:26      [zgłoszenie naruszenia]

kontrole i badania nie wykazują łamania prawa. więc jak można to sprzedają, a co za tym idzie kupa kasy. jak jesteś mądry to nie bierz. proste chyba

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

Mr_Robin
 Wysłana - 15 czerwiec 2010 21:32      [zgłoszenie naruszenia]

Jedne zostały zakazane, to powstały kolejne. Tak bedzie za kazdym razem

Dreando
 Wysłana - 15 czerwiec 2010 21:38      [zgłoszenie naruszenia]

skoro jest na to popyt - niech to produkują i sprzedają. Ludzie, którzy to biorą, kupując już, sami odpowiadają za tego konsekwencje.

Póki co słyszało się o tylu przypadkach jakichś powikłań z tytułu zazywania dopalaczy, że pewnie wiecej takich przypadków zdarza się po zażywaniu leków.

A politycy się burzą, bo nie moga tego ustrojstwa zabronić i tyle.

Zmieniony przez - Dreando w dniu 2010-06-15 21:39:03

"Takie widzi świata koło, jakie tępymi zakreśla oczy..."

dumad
 Wysłana - 15 czerwiec 2010 21:48      [zgłoszenie naruszenia]

niech wprowadzą legalizacje tak jak w czechach to dopalacze szybko zbankrutują. i żadnych powikłań nie będzie

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

Dreando
 Wysłana - 15 czerwiec 2010 22:03      [zgłoszenie naruszenia]

j/dumad, chociaz sam nie pale.
1. zyski z akcyzy
2. zniknie sporo występków prawnych
3. zapewne zainteresowanie szybko zmaleje, bo co dozwolone - już tak nie cieszy.

"Takie widzi świata koło, jakie tępymi zakreśla oczy..."

Kawkaz
 Wysłana - 15 czerwiec 2010 22:56      [zgłoszenie naruszenia]

Państwu nie opłaca się tego legalizować, podobnie jest z narkotykami.

Gdyby narkotyki były legalne, to trzeba by było zalegalizować producentów i nałożyć akcyzę, zmniejszyć ceny na tyle aby konkurowały z nielegalnymi, co wyklucza pranie brudnych pieniędzy na nielegalnych narkotykach
Legalizacja dopalaczy pociąga legalizację narkotyków

Znawca -

ziemon
LADY
 Wysłana - 15 czerwiec 2010 23:06      [zgłoszenie naruszenia]

Dreando - ja dziś rano w radio słyszałam o chłopaku którego próbowali ratować parę dni. Zmarł. Zaraz znajdę więcej info.

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

ziemon
LADY
 Wysłana - 15 czerwiec 2010 23:10      [zgłoszenie naruszenia]

to nie do końca to o co mi chodziło, ale art spory

[http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,8000468,Dopalacze__Uzalezniaja_tych__co_kupuja_i_tych_co_sprzedaja_.html]

Dopalacze uzależniają tych, co je kupują i tych co sprzedają: - Wziąłem sześć tabletek naraz, nie mogłem oddychać, bolał mnie żołądek, plułem pianą i krwią. Myślałem, że się przekręcę - mówi 21-latek, który przez dwa lata eksperymentował z dopalaczami. Walkę z dopalaczami zapowiadają władze miast. W Warszawie i Wrocławiu sytuacja nie jest zła. Wielki problem ma Łódź.

Od początku roku na łódzki Oddział Toksykologii w Instytucie Medycyny Pracy trafiło 25 osób zatrutych tzw. dopalaczami. To głównie mężczyźni w wieku od 16 do 40 lat. Większość z nich piła też alkohol.

- Pacjenci są niespokojni, pobudzeni, mają szerokie źrenice, przyspieszoną czynność serca, podwyższone ciśnienie, niektórzy napady drgawek - opisuje docent Anna Krakowiak, kierownik oddziału toksykologii. - Podwyższone ciśnienie to ryzyko wystąpienia udaru lub niedokrwienia mięśnia serca. Niektórzy pacjenci są w takim stanie, że gdyby nie leczenie mogliby skończyć z ciężkim uszkodzeniem mózgu. Substancje psychoaktywne zawarte w dopalaczach są niebezpieczne nawet dla młodych, którzy biorą je po raz pierwszy - nie ma wątpliwości Krakowiak.

Nie wiadomo czy wszystkie składniki w dopalaczach mogą uzależniać. Podejrzewa się, że najniebezpieczniejsze są: benzylopiperazyna (BZP), mieszanki ziołowe pochodzenia roślinnego, szałwia wieszcza, powój hawajski, susz muchomora czerwonego i kratom. Wszystkie znajdują się na liście substancji zakazanych przez państwo.

Ale sprytni producenci dopalaczy wprowadzają zamienniki dla nielegalnych składników. Obłudnie sprzedają je jako produkty kolekcjonerskie nie nadające się do spożycia. Dzięki temu mogą legalnie nimi handlować.

Piotr Adamiak, szef Monaru w podłódzkim Ozorkowie: - Przed laty narkomani nie byli w stanie wytworzyć aż tyle heroiny, aby rozpowszechnić ją wśród jakiejś olbrzymiej grupy ludzi. Dziś pigułki naszpikowane chemią są dostępne na każdym kroku, a ich skład jest kompletnie nieznany. To igranie z ogniem.

Dopalacze bardziej niebezpieczne niż narkotyki?

21-letni Adrian zaczął brać narkotyki gdy miał trzynaście lat, z dopalaczami eksperymentował przez ostatnie dwa, zanim zaczął się leczyć. Zastępował nimi narkotyki. - Gdy na osiedlu policja łapała dostawców dragów szedłem po dopalacze - mówi. - Są ch...., gorsze niż narkotyki - nie szczędzi słów.

- Raz wziąłem sześć tabletek naraz, na początku było dobrze, ale za chwilę zacząłem ciężko oddychać, bolał mnie żołądek, plułem pianą, krwią i myślałem, że się przekręcę - wspomina. - Do lekarza nie poszedłem, chorowałem kilka dni. W dopalaczach jest mnóstwo chemii, która bardzo ryje głowę i nie wiadomo, czego można się po nich spodziewać.

- Myślałem tylko o tym, żeby brać, nie dopuszczałem do siebie myśli, że mogę żyć na trzeźwo. Najpierw chciałem dopasować się do towarzystwa, grałem kozaka, z czasem już inaczej nie mogłem; marihuana, grzyby, kwasy i dopalacze. Jak nie brałem to świat był szary - opowiada.

Żeby zdobyć pieniądze Adrian wynosił z domu meble i kradł. Ma wyrok za pobicie. Chciał skończyć z używkami, ale nie potrafił. - Codziennie rano powtarzałem sobie, że od jutra koniec. I tak przez dwa lata - mówi jakby z niedowierzaniem. W końcu zaczął się leczyć. Zarzeka się, że dopalaczy nigdy już nie będzie brał.

W słoiku z ogórkami

Emila zaczęła palić marihuanę i brać amfetaminę, gdy miała niecałe 14 lat. Dopalaczy spróbowała, gdy zaprzyjaźniła się z ich sprzedawcą. - Wzięłam z ciekawości, zaczęło się od palonych "hardcorów", pigułek i różnych wynalazków - wymienia. - Jeden środek był na halucynacje, inny na pobudzenie, jeszcze inny po to, aby wypić trzy litry wódki i nie zasnąć. Miałam jazdy po wszystkim. Najdziwniejsza? - Siedziałam w słoiku z ogórkami (śmiech). - Wtedy po raz pierwszy przestraszyłam się tego, że i bez dragów mogę się tak naćpać - poważnieje. - Postanowiłam, ze już nigdy nie wezmę.

Ale nie wyszło. - Brałam zaraz po przebudzeniu, to było normalne - przyznaje. - Już po pierwszym razie chciałam znów po nie sięgnąć - przyznaje.

Brali jej wszyscy znajomi. Innych nie miała. Bywało, że handlowała dopalaczami: - Młodszym nie sprzedawałam - zastrzega.

Emila rozpoczęła terapię po tym, jak wylądowała w szpitalu po zażyciu acodinu (lek przeciwkaszlowy, w dużych dawkach działa podobnie jak narkotyk). Od pół roku jest czysta. Co się zmieniło? - Widzę jaka byłam wtedy odrealniona, przestraszona - wyznaje. Moje dzieciństwo? - No, nieciekawe - wzdycha. - Trenowałam koszykówkę, mogłam iść w inną stronę - zamyśla się.

Sprzedawcy dopalaczy też się uzależniają

- Kilkoro pracowników sklepów z dopalaczami dobrowolnie zgłosiło się na leczenie - zdradza Paweł Szymański z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi. - Trudno ocenić jak duża może być skala zjawiska. Sprzedawcy bardzo często się zmieniają. Być może są zwalniani dlatego, że sami zaczynają mieć problemy.

Zdarza się, że pracownicy sklepów sprzedających dopalacze nie przechodzą badań lekarskich. - Są dopuszczeni do pracy bez orzeczeń lekarskich o braku przeciwwskazań do wykonywania określonej pracy. To bardzo ważne na ile ten, zwykle młody człowiek, ma określone predyspozycje zdrowotne, aby sprzedawać takie używki. Takie badania mogłyby przecież wiele wykazać - mówi Szymański.

Pracodawcy, którzy naruszyli prawo pracy zostali ukarani mandatami do dwóch tysięcy złotych. Inne kontrole wykazały m.in., że są różnice informacyjne na etykietach dopalaczy. Tłumaczenie polskie nie jest identyczne z angielskim opisem.

Walka z dopalaczami: Wrocław sukces, Warszawa daje radę, Łódź tonie

W ciągu dwóch lat sklepy z dopalaczami powstały prawie w każdym mieście. Coraz częściej lokowane są w sąsiedztwie szkół i przedszkoli. Legalne używki można kupić w automatach lub zamówić jak pizzę z dostawą do domu. Miasta wypowiedziały dopalaczom wojnę. Z jakim efektem?

Liderem jest stolica Dolnego Śląska. Sklepów z dopalaczami jest niewiele. - Słyszałem o jednym - mówi Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Podczas doraźnych kontroli w pobliżu sklepów przeprowadza się rewizje osobiste, przeszukuje auta tym, co do których są podejrzenia, że posiadają narkotyki. Narkotyki i ich pochodne wykrywają narkotesty. - Wielu klientów to skutecznie odstraszyło - twierdzi Zaporowski.

Z kolei w Warszawie, powiatowy inspektor budowlany zamknął jeden ze sklepów z dopalaczami. Uznał, że działalność prowadzona w lokalu i sposób jego użytkowania były sprzeczne z ich przeznaczeniem. Warszawski sanepid wycofał produkty z zakazanymi substancjami ze sklepu w Płocku.

- O sukcesie nie ma mowy - mówi Ivetta Biały, rzeczniczka Wojewody Mazowieckiego. - Obywatel może robić wszystko co nie jest zakazane, a administracja może robić tylko to, co jest zgodne z prawem, a my nie mamy odpowiednich narzędzi.

W Łodzi dopalacze vis a vis urzędu miasta

Z dopalaczami nie radzą sobie władze Łodzi. To tu powstał pierwszy w Polsce sklep z pigułkami i ziołami. Teraz jest ich już 19, a w całym województwie kilkadziesiąt. Tylko na ul. 6 Sierpnia są trzy obok siebie. Właściciel renomowanej restauracji narzeka na podejrzane osoby kręcące się w pobliżu i na utratę klientów. Przedsiębiorcy skarżą się, że młodzi ludzie wsiadają po dopalaczach za kierownicę.

Policyjne kontrole i legitymowanie młodych przed sklepami nic nie daje. Jednym z nielicznych, drobnych sukcesów było opóźnienie otwarcia jednego ze sklepów. Łódź chwali się za to nietypową kampanią: "Tylko słabi gracze biorą dopalacze." W planach: cykl koncertów hip-hopowych z udziałem byłych narkomanów oraz ponad 130 warsztatów z terapeutami we wszystkich łódzkich gimnazjach. Łódź jako pierwsze miasto w Polsce planuje emisję w ogólnopolskiej telewizji spotów przeciwko dopalaczom. Ich twarzą mają być gwiazdy sportu.

Symbolem nieudolnej walki z dopalaczami w Łodzi jest kolejny "kolekcjonerski" sklep, który tym razem stanął vis a vis... urzędu miasta. I to przy reprezentacyjnej ulicy Piotrkowskiej.

------------

Wczoraj Sejm znowelizował ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, rozszerzającą wykaz zakazanych środków odurzających o kolejne dopalacze. Projekt nowelizacji do wykazu środków psychoaktywnych objętych kontrolą dodaje mefedron i syntetyczne kanabinoidy. Sprzedawane jako "kadzidełka" kanabinoidy działają podobnie do marihuany. Mefedron, oferowany w Polsce m.in. jako "sól do kąpieli", ma działanie nieco podobne do metaamfetaminy.

W ubiegłym roku Sejm znowelizował ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, uniemożliwiając handel 17 substancjami. Pod koniec marca minister zdrowia Ewa Kopacz zapowiadała przedłożenie projektu ustawy umożliwiającej wycofanie z obrotu na półtora roku substancji wzbudzającej podejrzenia, że może być szkodliwa dla zdrowia. W tym czasie substancja byłaby badana w Agencji Oceny Technologii Medycznych. Od opinii Agencji zależałoby, czy substancja zostanie wpisana na listę zakazującą sprzedaży dopalaczy, które ją zawierają. (PAP)

Źródło: Tokfm.pl

Specjalista -

ziemon
LADY
 Wysłana - 15 czerwiec 2010 23:12      [zgłoszenie naruszenia]

to chyba będzie to

[http://www.tvp.pl/lodz/aktualnosci/inne/ofiara-dopalaczy/1969889]

słuchałam w radio i nie pamiętam która stacja, ale była wypowiedź lekarza z oddziału i wspominał o pomieszaniu atropiny oraz jeszcze jakiś substancji, generalnie doszło do zatrucia i pomimo kilkudniowej walki na oddziale toksykologii pacjent zmarł

Specjalista -

Mr_Robin
 Wysłana - 15 czerwiec 2010 23:15      [zgłoszenie naruszenia]

I dobrze... niech gina

Nadmiar wszystkiego szkodzi, a idiotow coraz mniej bedzie

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Dopalacze - nie do spożycia przez ludzi

Strony: 1 2 3 4 5

Warto przeczytać: odejsc z honorem | demokracja po...."naszemu" | nowy rzad | Rozliczanie rządów PO. | sprawa polskich zolnierzy w Nangar Khel | Sport , państwo i pieniądze | Czy Pis powróci jeszcze kiedyś do władzy? | Dzieje myśli politycznej | co chcielibyście usłyszeć w expose? | Tusk Unia Wolności i ich kłamstwa | rozliczanie PO - reaktywacja | "Ja nie lubię tego kraju, to jest...."P.Deląg o Polsce | Zaangażowanie u boku USA. | POlityka wg S.N. | Świat oczami Stanów Zjednoczonych | Jak Wielka Brytania zbudowała nowoczesny swiat | mały wibrator | david91 kobieta | renata dancewicz nago | toyota prius | king kong | nie goli nóg | podatek z zagrnicy | podatek a praca zagranicą | praca za granicą a podatek | podatek od dochodu zagranicą | podatek a praca zagranicą | kobiety w polsce | gliwice | lancer | jak uratować | dietetyka studia | tre | dlaczego nie widzę | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.