FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 8298 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Doradztwo finansowe-"EFECT" 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
TAK, zgodziłbym się 
TAK, zgodziłbym się 
NIE, nie chce tych 100 000zł 
NIE, nie chce tych 100 000zł 
Nie zrozumiałem pytania... 
Nie zrozumiałem pytania... 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "Doradztwo finansowe-"EFECT""   

PAGu
 Wysłana - 18 maj 2007 22:33    | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam.
Na początku ankieta:

"CZY jesteś gotów pracować za 100 000zł miesięcznie (sto tysięcy)jeśli musiałbyś pracować 60h w tygodniu i zrezygnować z urlopu?

Czy zna ktoś tą firmę? W A Ł E K J A K I Ś???
Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w tej firmie i ogólnie rzecz biorąc starają się tam zrobić na kandydatów mega wrażenie. Mówią ze nas 20 wybrali z ponad 160 osób. Sam nie mam żadnych kwalifikacji. W pracy tej chodzi o to ze lata się od drzwi do drzwi i proponuje doradztwo finansowe - wybór kredytu, wybór funduszu emerytalnego itd. Klientów trzeba szukać w śród własnych znajomych i od każdego znajomego brać liste jego znakjomych którzy mogliby być zainteresowani...żeby szukać ludzi do pracy dzwonią do prywatnych osób z propozycją pracy. Coś mi sie wydaje ze to lipa. Tz sam firma moze byc ok ale z zarobkami nie jest tak różowo... nie dają nawet żadnej podstawy.

Z tego co dowiedziałem się na spotkaniu to min:
- Mają kilka oddziałów w polsce w różnych miastach (ok 20)
- Maja biuro w Londynie by mieć najnowsze dane na temat FOREXU (co to i czy takiej firmie takie dane sa potrzebne?)
- W pl jest tylko 2000 doradców finansowych (w tym 450 pracuje w "Efect"). Dla porównania w niemczech takich doradców jest ok 140 tys a w hiszpanii 40 tys.
- po kilku miesiąch pracy u nich będą do nas dzwonic headhunterzy by zaproponować nam prace.
- Facet który prowadzi spotkanie ma ok 24 lat i w hierarchii tej firmy jest "starszym doradcą" i w innej firmie dawali mu podobno 26 tys podstawy przez rok by tylko do nich przeszedł, ale odmówił (przecież za ta kase mozna wynająć kilku prof. ekonomii i doświadczonych menagerów!)

Ogólnie coś mi sie wydaje ze na spotkaniach posługują się manipulacją słowną by zyskać pracowników... J
ak pokazują wycinek z gazet w prezentacji na temat doradców to nie jest to autentyczne foto gazety ale rysunek.
Pokazując jakieś dane dają źródła o których nigdy nie słyszałem...
Gadają ze zapoznają nas z rynkami finansowymi...

ehh... nie wiem co o tym myśleć.. chyba koloryzują jak leci...

Acha: "Firma ma 450% wzrostu" tylko czego? kapitału? rentowności? zysku?

Zmieniony przez - PAGu w dniu 2007-05-18 22:36:33

Zmieniony przez - PAGu w dniu 2007-05-18 22:38:39

Zmieniony przez - PAGu w dniu 2007-05-18 22:39:55

Zmieniony przez - PAGu w dniu 2007-05-18 22:40:21

Borsato
 Wysłana - 18 maj 2007 22:46      [zgłoszenie naruszenia]

Wiesz, trochę to podejrzane, fajnie koloryzowane, ale nie wydaje mi się aby to była firma konsultingowa, taka na jaką sie opisuje. Z tego co słyszałem to aby pracować w najlepszych firmach konsultingowych, to "powiedzmy sobie szczerze" trzeba być najlepszym z najlepszych i wtedy można mówić o astronomicznych sumach podstaw i zyskach. Mam na myśli boston consulting group i jej oddziały czy price wateerhousecoopers. Moze niech wypowiedza się specjaliści w tych dziedzinach ale jak na mój gust to trochę pachnie wałkiem.

hmmm, pewnie kolejna odmiana przedstawiciela handlowego tylko że w innej formie...

Zmieniony przez - Borsato w dniu 2007-05-18 22:48:59

PAGu
 Wysłana - 18 maj 2007 23:13      [zgłoszenie naruszenia]

Tz. "Efect" jest firmą doradztwa finansowego i o ile wiem sprzedaje produkty różnych bankow i funduszy i za to z tych instytucji spływa do niej kasa - tak to się dzieje...
Firma stara się wywrzeć wrażenie, że każdy kto przeszedł selekcje powinien czuć się wybrańcem, a pewnie wynika to z tego ze zatrudniaja wszystkich, kogo tylko mogą a większośc i tak zwalnia się po miesiącu bo nic nie zarabiają.

O ile mi wiadomo to grając na FOREXie nie trzeba mieć biura w londynie zeby miec najświeższe informacje bo to rynek elektroniczny i nie ma żadnych opóźnień niezależnie od miejsca na świecie??

P.S: Głosujcie w ankiecie. Jestem ciekaw wyników... porównam je z wynikami przedstawionymi mi w tej firmie.

m1ch4l
 Wysłana - 18 maj 2007 23:52      [zgłoszenie naruszenia]

walek jak ch....

ps. wolalbym zarabiac 30000 miesiecznie, 30 godzin w tygodniu i z urlopem

areck
 Wysłana - 19 maj 2007 05:50      [zgłoszenie naruszenia]

też chodziłem kilka dni na takie doradztwo

szefowa pokazywała nam pracownice i opowiadała która to ile zarabia
padały kwoty 15-20 tyś na miesiąć , laski jakieś osiemnastki śmieszne

kilku moich znajomych też miało z nimi przygody

potem się okazało że w firmie cała rodzinka siedzi i nichuja kasy z tego nie ma, zawracanie dupy
na szkoleniach jakiś gostek - szef oddziału w garniaku przez 3 godziny robi ludziom wode z mózgu udaje wielkiego eksperta
i już sam fakt że przyjmują każdego to powód do zastanowienia

aha firma OVB, że z tradycjami i niemiecka. mają dużo placówek w Polsce
Twoim zadaniem jest chodzić na te ich śmieszne szkolenia a potem jak złapiesz frajera, co jest dość trudne i podpiszesz umowe to jakieś marne grosze masz ci u góry zbierają całą śmietankę

Zmieniony przez - areck w dniu 2007-05-19 05:53:37

Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza dowodu tego w słowach

blefex
 Wysłana - 19 maj 2007 12:42      [zgłoszenie naruszenia]

kto ci zapłaci jakieś sensowne pieniądze, jak samo mówisz że nie masz żadnego przygotowania w tym kierunku. Pozatym trzeba być konkret frajerem żeby w takie głupoty uwierzyć.

Y'all didn't bring no ice?

orzeszq
TW Konewka
 Wysłana - 19 maj 2007 12:48      [zgłoszenie naruszenia]

mam w akademiku kilku znajomych co w tym siedzim, jedenmu udaje się zebrać kilka tysięcy plnza miecha , tylko że on w tym siedzi jakieś 3 lata i wcześniej nie było nic widać żeby miał taką gotówke. innym jakoś nic nie idzie
dziś jeszcze jeden kumpel jest na tych szkoleniach.

ogólnie mi sie nei podoba to.
"doradca" umawia się z tobą na spotkanie, przeprowadza "analize finansową" co tak na prawde gówno daje
jak mnie kumpel namówił do tej analizy to myślałem że będzie mi opowiadał co jest na rynku, czy coś w tym stylu, a on tylko wypełnił tą analize, potem musiałem się męczyć żeby podac 14 osób (ciężko jest wymyślić tyle osób "na sucho")

ogólnie oni biorą ludzi którzy mają gadane. mogą wcisnąć każdy shit, ale jak ktoś jest taki to nie musi iść do takiego doradztwa żeby sobie dorobić

Zmieniony przez - orzeszq w dniu 2007-05-19 12:49:59

Polska, mieszkam w Polsce, mieszkam w Polsce, mieszkam tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu
Każdy nowy dzień,rodzi nowe paranoje.
Zarząd R11 <brawurowa jazda samochodem cinquecento>
Pederaści, lesby, geje - Cała POLSKA z was się śmieje

Znawca -

PAGu
 Wysłana - 19 maj 2007 14:19      [zgłoszenie naruszenia]

W firmie EFECT utrzymują że na pytanie z ankiety ludzie odpowiadają tak:
75 % - nie chcę tych pieniędzy
4 % - chcę
21% - nie zrozumiało pytania

Erg
 Wysłana - 19 maj 2007 15:26      [zgłoszenie naruszenia]

w zeszłym tyg dzwonil do mnie koles i chcial mnie namowic na to, ale Ergu nie jest glupi i nie dal sie namowic

zreszta tak jak ktos powiedzial jak ktos jest kumaty to sobie dorobi i tak

last man standing...

***What if your words could be judged like a crime?***

Uriel
 Wysłana - 19 maj 2007 17:07      [zgłoszenie naruszenia]

- Maja biuro w Londynie by mieć najnowsze dane na temat FOREXU (co to i czy takiej firmie takie dane sa potrzebne?)

Po co Londyn - Forex jest wszedzie - nawet w szczerym polu jak masz lacze - a jak masz lacze to masz i Bloomberga i Reutersa.

- W pl jest tylko 2000 doradców finansowych (w tym 450 pracuje w "Efect"). Dla porównania w niemczech takich doradców jest ok 140 tys a w hiszpanii 40 tys.

Jestem rozgoryczony, kiedy w zastepstwie 'doradca finansowy' podaja sie za 'doradcow inwestycyjnych' - tytul ten nadaje knf po zdaniu extremalnie trudnych egzaminow. Zarobki zaczynaja sie wtedy od 5-15K miesiecznie - bez gornego limitu.

- po kilku miesiąch pracy u nich będą do nas dzwonic headhunterzy by zaproponować nam prace.

Tak, bedziecie bardziej konkurencyjni - bardziej niż byly engagemnent manager z McKinsey&Company czy wspomniany Boston Consulting Group czy A.T. Kearney.

- Facet który prowadzi spotkanie ma ok 24 lat i w hierarchii tej firmy jest "starszym doradcą" i w innej firmie dawali mu podobno 26 tys podstawy przez rok by tylko do nich przeszedł, ale odmówił (przecież za ta kase mozna wynająć kilku prof. ekonomii i doświadczonych menagerów!)

Czemu nie - skoro ma licencje doradcy inwestycyjnego - moglby tyle zarabiac. Ale watpie, ze osoba w tym wieku posiada ow certyfikat i relewantne doswidczanie zawodowe.

Doradztwo finansowe ma sie ni jak do doradztwa businessowego i tego podobnego do dzialalnosci firm Wielkiej Czworki - vide Pricewaterhouse Coopers - w odroznieniu z sprzedawania produktow finansowych jak kredyty, leasing, fundusze - najczesciej w pakietach firmy 'big four' zajmuja sie szeroko pojetym Corporate Finance, Audytem, oraz Ubezpieczeniami i Podatkami. Nie oferuja kredytow ani funduszy. Uczestnicza natomiast w fuzjach i przejeciach z reguly do kwoty $150.000.000 - powyzej tej kowty prym wioda banki inwestycyjne.

Efect to jedna z firm obok Open Finance i Xelion. Nie znam stamtad nikogo osobiscie ale faktycznie kase zarabia sie na prowizjach od udzielonych kredytow. Problemem jest swego rodzaju wykonywana akwizycja.

Tyle z mojej strony.

Pozdrawiam.

Zmieniony przez - Uriel w dniu 2007-05-19 17:09:07

Skarbowy
 Wysłana - 21 maj 2007 11:08      [zgłoszenie naruszenia]

Efect ma w wawce na jednym osiedlu chyba z dziesięć biur, ale zobaczyć tam obsługiwanego klienta to zakrawa na cud. Wiem co mówię bo widziałem to osobiście. Ogólnie z moich obserwacji wynika, że albo z buta obrabiają tereny, albo wcześniej obdzwaniają i dopiero chodzą do klienta. Na miejscu bardzo rzadko widziałem żeby kogoś obsługiwali w biurze.

Ciężko być zaje*istym, ale staram się to znosić z podniesionym czołem.

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 7 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Doradztwo finansowe-"EFECT"

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Warto przeczytać: Pomoc w pozyskaniu kredytu. | jak podpisać wyłączność na produkt? | NIP | allegro wysyłka na adres z ustawień konta zamiast z formularza zakupu | Wypowiedzenie umowy najmu, przed okresem wypowiedzenia. | Windykatorzy | Pełnomocnictwo do odbioru prawa jazdy. | Rewizja osobista w miejscu pracy bez zgody pracownika | Przelew na zwyklej kartce? | Wysyłka paczki -zagubiona? | pytanie do tych co pracowali w Anglii i nie tylko | Mandaty | Forma prawna działalności gosp. Pytanie.. | Oświadczenie majątkowe | Dofinansowanie na firme | Kto nam podbiera z emerytury. "Zarobić na emerycie" | użytkownik | dziecko plusy i minusy | Hurri | serial | głosowanie | vialafil | slim fit | gimnazjalistki | kod ograniczeń nokia 5800 | dębica | rodzina | człowiek łokurva | trib | zywa łokurva | za co cenimy | maseczka na twarz dla mężczyzny | yossarian | demotywatory | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.