FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3572 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Praca
Dotacje, fundusze, itd. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Dotacje, fundusze, itd."   

Angel...
 Wysłana - 9 kwiecień 2008 09:24        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Potrzebuję informacji nt. dotacji i funduszy dla małych (jednoosobowych) firm w województwie łódzkim. Za każda pomoc będę bardzo wdzięczna, bo szukam juz od paru dni i mnie szlag trafia z czytaniem tych wszystkich nudnych stron, gdzie i tak nic konkretnego sie dowiedziec nie moge

dziekowac :*

Riddic
 Wysłana - 20 kwiecień 2008 12:20      [zgłoszenie naruszenia]

- dotacja z PUP do 13 000 PLN na założenie działalności
- dotacja z RPO (regionalny program operacyjny - następca ZPORR) 2007-2013 ale nie wiem czy w woj łódzkim stawiają na przedsiębiorczość tak jak w woj wschodnich
- program operacyjny kapitał ludzki

najłatwie jwyrwać kasę z PUP (ale to też zależy od powiatu i urzędasów z danego urzedu pracy), potem próbowałbym RPO dla nowo powstałych przedsiębiorstw (jeśli w łódzkim RPO działania te są wspierane - sprzwdź [http://www.rpo.lodzkie.pl/RPO/index.html]) .
z POKL nie mam doświadczenia ale wiem że są jakieś możliwości.

jeśli szukasz porady i nie masz siły przebijać się przez "nudne strony" może skorzystaj z Inkubatorów Przedsiębiorczości - tam doradzą Ci w temacie tym i innych

Zmieniony przez - Riddic w dniu 2008-04-20 12:27:45

matrix has you

vitoss
 Wysłana - 20 kwiecień 2008 12:32      [zgłoszenie naruszenia]

podłączę się pod temat
gdzie można się zgłosić chcąc uzyskać dotację z UE na jeszcze niezarejestrowaną działalność gospodarczą? (w PUP jest wymóg rejestracji jako bezrobotny, a dla studenta dziennego takie rozwiązanie odpada)
są firmy, które pomagają przy dotacjach, ale nie zdzierają za dużo kasy? do której firmy (mazowieckie, Warszawa), najlepiej się zgłosić, która wydaje się najlepsza?

Impossible is nothing!

Riddic
 Wysłana - 20 kwiecień 2008 12:41      [zgłoszenie naruszenia]

najlepiej najpierw poczytaj o RPO woj mazowieckiego (zapoznaj się z osiami priorytetowymi i czy ktoras z nich wspiera przedsiebiorczość). Jak to zrobisz znajdz info na str urzedu marszalkowskiego jaka instytucja koordynuje nabory wniosków do osi wspierajacych przedsiebiorcow (w lublinie np. jest to LAWP) i udaj sie do tej instytucji na rozmowe - na pewno Ci pomoga i udziela informacji. masz dodatkowo wiadomosc na priv o firmach

matrix has you

Artooo
 Wysłana - 29 kwiecień 2008 14:53      [zgłoszenie naruszenia]

[http://www.bierzdotacje.pl/]

niby w pozniejszych etapach płatne usługi na tym portalu, ale na poczatek sporo przydatnych informacji

racjonalny
 Wysłana - 29 kwiecień 2008 16:53      [zgłoszenie naruszenia]

No to ja zasieję trochę pesymizmu, żeby ludzie nie myśleli, że tak od ręki dostaną kasę i będą mogli zakładać firmy :P w końcu to polska a nie usa...

Jeśli chcesz zakładać firmę musisz przygotować się na masę formalności. Na dzień dzisiejszy proces zakładania trwa ok. 40 dni.
Jak wygląda w praktyce?
Na początku musisz mieć lokal w którym ta działalność będzie wykonywana. Jak masz dobrze, to wystarczy pogadać z rodzicami i jeden pokój w domu przerobić na biuro. Jak masz źle - to musisz szukać pomieszczenia do wynajęcia... Najtaniej dostaniesz w spółdzielniach mieszkaniowych i na start chyba by mogło być, ale trzeba bardzo dobrze się zastanowić, gdzie wynająć, bo lokalizacja w 90% firm decyduje o ich przetrwaniu i naprawdę lepiej dać te kilkaset zł więcej i mieć klientów, niż oszczędzić i po kilku miesiącach zamykać interes.

I dopiero gdy masz lokal możesz starać się o dotację z urzędu pracy. Trzeba będzie wtedy przygotować biznesplan, wypełnić kilka wniosków, obliczyć co trzeba kupić i za ile... Teoretycznie możesz 100% kasy na te rzeczy wyciągnąć od urzędu, ale zalecane jest, żebyś ze swojej kasy wyłożył 30%. Swoją drogą to z reguły dają mniej kasy niż ta o którą się starasz, z reguły 20-30% mniej, bierz to też pod uwagę.

Jest tylko jedno "ale". Urzędy pracy mają określony budżet, więc większość biznesplanów jest odrzucanych i zostają tylko te, które mają największe szanse się udać. Ja zostałem odrzucony, bo miałem założyć firmę związaną z komputerami i chociaż zajmuję się tym na czarno już 5 lat i wiem, że się na tym znam, to nie mam żadnego papieru z uczelni itp, nie mam wykształcenia w tym kierunku, więc na wstępie już odpadłem.

Jednak jak dostajesz kasę (przyznawanie i formalności trwają 1-2 miesiące) to możesz iść na zakupy. Jednak jest kilka rzeczy jeszcze do załatwienia:
1. trzeba iść do urzędu miejskiego i zrobić wpis do ewidencji działalności gospodarczej. W sumie dość proste, 1 dzień, 100 zł.
2. trzeba iść do urzędu statystycznego po numer regon. W zależności od wielkości miasta to można to zrobić od ręki, albo w ciągu kilku dni. Trzeba tylko mieć przygotowane numery PKD, które dość dokładnie określają jakiej kategorii działalność chcesz prowadzić.
3. urząd skarbowy. Tutaj przestaje być miło. Jeśli chcesz być VATowcem to z tego co pamiętam 170 zł. Musisz wybrać formę opodatkowania i zaczynają mącić... w ciągu 14 dni dostajesz od nich papiery
4. ZUS. najbardziej znienawidzona przez przedsiębiorców instytucja. Warto sobie melisę albo coś mocniejszego wypić przed pójściem tam :P kilka papierów, ale przygotuj się na wypełnianie ich kilka razy, bo panie często znajdą gdzieś błąd...

Później w zasadzie można zaczynać działać... trzeba tylko się pilnować, bo mogą kontrole przyjść. W zasadzie później jest tak, że jeśli utrzymasz się 2 lata na rynku - to możesz już spać spokojnie i wielkich dramatów nie będzie. Jednak nie ma co mieć złudzeń - większość firm do tego czasu upada. Po prostu nie każdy ma czas, motywację, a przede wszystkim - pomysł i klientów.

Riddic
 Wysłana - 1 maj 2008 11:14      [zgłoszenie naruszenia]

znajomy wlasnie dostal dotacje 11000 z PUP (mogl 13 ale biznesplan mial napisany wg wczesniejszych wytycznych). Profil firmy - remontowo wykończeniowa

matrix has you

TankAbbot
 Wysłana - 12 maj 2008 16:18      [zgłoszenie naruszenia]

A jest szansa o dotację na firmę transportową? Czyli na fure? Ale chyba jednak ta opcja odpada.

Artooo
 Wysłana - 13 maj 2008 16:16      [zgłoszenie naruszenia]

odpada

misiu007
 Wysłana - 13 maj 2008 17:43      [zgłoszenie naruszenia]

Już od tego roku dostępni są państwowi doradcy jeśli chodzi właśnie o dotacje unijne

[http://www.parp.gov.pl/index/index/268]

Dokładniej chodzi tutaj o Regionalne Programy Operacyjne . Tam można wszystkiego się dowiedzieć w sposób nie wymagający zapłaty :)

"Per aspera ad astra"- przez trudy do gwiazd..

misiu007
 Wysłana - 13 maj 2008 17:52      [zgłoszenie naruszenia]

TankAbbot istnieje możliwość pozyskania samochodu ale w wyjątkowych sytuacjach. Po pierwsze: trzeba udowodnić że środek transportu jest niezbędny do realizacji inwestycji. Jeśli tak, to firma miso zobowiązać się, że zakupione auto nie będzie wykorzystywane do świadczenia usług transportowych, a jedynie do podstawowej działalności. :PP

"Per aspera ad astra"- przez trudy do gwiazd..

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Dotacje, fundusze, itd.

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Zerwanie stażu - jakie konsekwencje? | Ile zapłacić "ochronie" ? | Ofe. | Praca telemarketer(netia.tp,plus,orange,dialog...) | Praca z znajomość języków obcych... | monar | Jak wykręcić największe dotacje/otworzyć biznes ?? | Zasiłek - czy się należy | Praca we Francji | Umowa o dzieło, zlecenie czy coś innego? | Otworzenie niszowego sklepu | Produkcja alkoholu | Oplaca sie jeszcze sprowadzac samochody? | Tłumaczenie książek | Praca w USA. | Sklep z prezentami? | tatuaż | tatułaż | fajka odbyt | papieros | kasia cichopek | pleyboy | edyta górniak | deprim | reklamy | 100 | radio | acetate | depresja | nafulu | perfum | hugo boss | sekty | MangoFusion | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.