FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1804 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Dotacje z urzędu pracy 
[powiadom znajomego]    
Autor "Dotacje z urzędu pracy"   

umbar
 Wysłana - 5 marzec 2009 16:17        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam, staram się (jako bezrobotny) o dotację z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej, mam do państwa pytanie.
Wiem, ze muszę płacić ZUS co miesiąc, więc ile wynosi miesięczna składka ZUS?
Muszę wykazywać też dochody mojej firmy, no i czy od tych dochodów muszę płacić podatek?
Czy jeśli mogę dostać maksymalną kwotę 17800zł, to od czego zależy, ile dostanę?
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

qbiec
 Wysłana - 6 marzec 2009 16:50      [zgłoszenie naruszenia]

Skladka ulega nieznacznym wahaniom, w tej chwili dla osob rozpoczynajacych dzialalnosc wynosi ok. 330 pln miesiecznie

Wysokosc opodatkowania zalezy od wybranej formy opodatkowania, do wyboru masz 3: zasady ogolne (ksiega przychodow i rozchodow), ryczalt od przychodow ewidencjonowanych, karta podatkowa. KAzda ma plusy i minusy. Zalezy tez od branzy w jakiej chcesz prowadzic dzialalnosc (np. stawki ryczaltu wahaja sie od 5,5% do 19% zaleznie od rodzaju dzialalnosci)

Wysokosc dotacji zalezy od srednich miesiecznych zarobkow w kraju, kiedy ja uzyskalem dotacje, bylo to 14400. W urzedzie pracy doradzono mi napisane wniosku na cala ta kwote, wiec i ty napisz wniosek na maksymalna kwote jaka oferuje UP.
W razie czego poprosza cie o uzasadnienie niektorych wydatkow, lub o ich zmniejszenie, ale wniosek pisz na cala kwote

The fear of death follows from the fear of life. A man who lives fully is prepared to die at any time

Andromedaa
 Wysłana - 6 marzec 2009 18:19      [zgłoszenie naruszenia]

Obecnie składka zdrowotna to 215 zł z groszami, a społeczna 105 zł z groszami.

To ile dostaniesz kasy z UP zależy od komisji, od tego ilu ludzi stara się o kasę.

Znawca -

anc_kozak
 Wysłana - 6 marzec 2009 18:35      [zgłoszenie naruszenia]

składka z chorobowym jest 113 zl , zdrowotna 215, zus nie ulega zadnym wahaniom w tym roku, zdrowotna sie zmienia co kwartal

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

umbar
 Wysłana - 6 marzec 2009 19:22      [zgłoszenie naruszenia]

Czyli, jeśli założę działalność, to oprócz zusu bede musial jeszcze placic chorobowe i zdrowotne, czy to wlasnie jest zus?
Mam jeszcze jedno pytanie, mam zamiar otworzyc dzialalnosc "uslugi fotograficzne" nie bede mial salonu, tylko bede jezdzil po weselach slubach itp. to jaki podatek bedzie najlepszy, no i czy firma musi wykazywac jakies dochody, czy poprostu mysze zus oplacac i tyle?

qbiec
 Wysłana - 6 marzec 2009 19:33       [zgłoszenie naruszenia]

Obowiazkowe sa skladki emerytalna, rentowa, wypadkowa i zdrowotna. Dobrowolna jest skladka chorobowa (ok. 9 zlotych). Jak wyzej napisano, skladka zdrowotna zmienia sie kwartalnie, przewaznie niestety do gory. W sumie lacznie jest to w tej chwili 329,61 pln miesiecznie.
Zus musisz koniecznie oplacac do 10-go kazdego miesiaca za miesiac poprzedni. Spoznienie pociaga za soba mase papierkowej roboty. A zeby rozliczyc sie z dotacji z urzedem pracy, na koniec bedziesz musial przedstawic zaswiadczenie z zusu,o tym ze nie zalegasz ze skladkami.

Dochody musisz wykazywac jesli je uzyskasz. Ja jestem ryczaltowcem, prowadze firme budowlana i place przewaznie 5,5% podatku od przychodow, ale nie moge rozliczac kosztow. Nie ma to dla mnie poki co wiekszego znaczenia, poniewaz udzial kosztow w moich przychodach jest stosunkowo niewielki ( w wiekszosci bazuje na podwykonawstwie ). O formach opodatkowania poczytaj np. tutaj:

[http://www.e-podatnik.pl/artykul/poradnik_malej_firmy/10533/Wybor_formy_opodatkowania.html]

Zmieniony przez - qbiec w dniu 2009-03-06 19:35:39

The fear of death follows from the fear of life. A man who lives fully is prepared to die at any time

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Dotacje z urzędu pracy

Warto przeczytać: Drobnii przestępcy robią najwięcej szkód. | o zakładaniu firmy | WYROK MA BYC ZEMSTA, CZY MA BYC SPRAWIEDLIWY? | Giełda USA | reklamacja-do prawnikow lub kogos kto sie na tym wyznaje | Czy jest ktoś chętny ? | Czego spodziewacie sie dla siebie po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej ??? | PROSZĘ O POMOC W NAPISANIU UMOWY | Bardzo ważne i pilne | Kablówka | przewiezenie sterydów | STOWARZYSZENIE! | Przelew do banku | wlasny biznes :)) | wjazd na chate | prawo budowlane - krata?? | ekstrema | regulamin ogólny sił zbrojnych | nike | sabinamaj | agnieszka frykowska | filmiki dla A", Ac .punA ,A"1,w | jakie ciuchy nosisz i gdzie kupujesz | szczecin sliownia | testoviro | dziory na jezdni | Testy psychologiczne | sojusz | ultima | Reise nach Russland | honda | wiadomo | studja | lakulaku | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.