FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2566 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Militaria
Droga do oficera [?] 
[powiadom znajomego]    
Autor "Droga do oficera [?]"   

Fajfol69
 Wysłana - 24 maj 2010 17:37        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam, jestem nowym użytkownikiem na tym forum, dlatego jeśli taki wątek miał miejsce to wybaczcie ale nie mam aktualnie czasu przeglądać wszystkich tematów.

Za rok czeka mnie matura a swoją przyszłość chcę związać z wojskiem.
Chciałbym, aby wypowiadały się osoby wiedzące coś na ten temat, nie chciałbym żadnych wątpliwości.

Mam zamiar udać się na studia 5 letnie dzienne na kierunek stosunki międzynarodowe/bezpieczeństwo narodowe. Po otrzymaniu magistra chciałbym udać się na studium oficerskie. I tu pojawia się problem. Czy osoba posiadająca magistra po wyżej podanym kierunku po cywilnych uczelniach (lub po AON-ie) mają realne szanse dostać się na studium oficerskie ? Wiem, że można iść bezpośrednio na uczelnie wojskowe (np. Wrocław) ale nie odpowiadają mi kierunki . Jakby ktoś mógł jak się ma sprawa z rekrutacją na studium oficerskie po "humanistycznych studiach" byłbym wdzięczny.
Również chciałbym się dowiedzieć jak się ma sprawa z szkołami podoficerskimi.

Z góry dzięki

J_A_G_L_A
 Wysłana - 24 maj 2010 18:25      [zgłoszenie naruszenia]

Z tego co mi wiadomo to nabór do studium oficerskiego został wstrzymany.

Fajfol69
 Wysłana - 24 maj 2010 18:27      [zgłoszenie naruszenia]

tak wiem, ale chodzi mi o sytuacje kiedy normalnie trwa nabór.

minner
SZPIEG
 Wysłana - 24 maj 2010 22:01      [zgłoszenie naruszenia]

Obecnie nie można na 100% powiedzieć kiedy sytuacja "znormalnieje", poza tym szkolnictwo wojskowe (szkoły podoficerskie) mają być reorganizowane i ich liczba ma zostać zmniejszona.

Wg mnie takie pytanie możesz zadać za kilka lat jak będziesz na 4 roku studiów a nie na tyle lat przed.

To bez sensu pytać o to co będzie za 5-6 lat, przepisy, ustawy, decyzje MON mogą się zmienić 10 krotnie w tym czasie.

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -

MadMan047
 Wysłana - 25 maj 2010 10:50      [zgłoszenie naruszenia]

Ale on pyta czy po tym kierunku jaki obrał "stosunki międzynarodowe/bezpieczeństwo narodowe" będzie miał szanse dostania się na studium oficerskie. A za 4 lata jak będzie studia kończył to będzie po ptokach i za późno na pytania

"kiedy przyjdą nocą spalić twój dom,
weź pistolet do ręki i rozpierdol im łby zanim wyciągną zapałki"

minner
SZPIEG
 Wysłana - 25 maj 2010 11:06      [zgłoszenie naruszenia]

MAdMan patrząc to co się dzieje na komisjach powiem wprost: kierunek ukończonych studiów ma tutaj wielki chvj do znaczenia. Możesz skończyć nawet kierunek konstruowanie broni palnej , jak zyebiesz egzaminy wstępne (WF i angielski) to Ci to nie pomoże.

Są jedynie wytyczne z jakich kierunków kierować na jakie specjalizacje wojskowe.

Ale naprawdę bym tym się nie sugerował bo naprawdę za 3-4 lata może zmienić się tryb naboru i dlatego takie gadanie jest wg mnie bez sensu... w MONie sytuacja zmienia się dynamicznie ostatnio, tną, tną i jeszcze raz tną ilość wojska.

Zmieniony przez - minner w dniu 2010-05-25 11:07:20

INSOMNIA 2013

Ekspert -

Fajfol69
 Wysłana - 25 maj 2010 13:45      [zgłoszenie naruszenia]

Czyli mam rozumieć, że z Bezpieczeństwem narodowym/stosunkami miedzynar. nie mam szans na dostanie się na studium oficerskie ? Bo jeśli się nie mylę, takich kierunków nie ma w ogóle wymienionych przy danych specjalizacjach.

minner
SZPIEG
 Wysłana - 25 maj 2010 14:03      [zgłoszenie naruszenia]

niekoniecznie, to są "wytyczne" czyli tylko "sugerują" z jakich kierunków na jakie kierować ludzi, przy rekrutacji i tak się podchodzi do kandydata indywidualnie... i w Twoim przypadku wg mnie przyjęli by Cie do SO gdybyś przeszedł pomyślnie egzaminy i załapał się do grupy osób z najlepszą punktacją.

INSOMNIA 2013

Ekspert -

Fajfol69
 Wysłana - 25 maj 2010 14:23      [zgłoszenie naruszenia]

Czyli jeśli jest prowadzony nabór do SO to teoretycznie każdy może się zgłosić po każdym kierunku studiów ? Osobiście myślałem nad pancerno-zmechanizowaną grupą osobową.

minner
SZPIEG
 Wysłana - 25 maj 2010 14:25      [zgłoszenie naruszenia]

Tak.

Z tym że wiadomo nie od dziś że pewne kierunki są faworyzowane np. telekomunikacja, informatyka, gdyż po prostu jest w wojsku mało fachowców z tych dziedzin gdyż w cywilu zarabiają po kilka razy więcej.

INSOMNIA 2013

Ekspert -

Fajfol69
 Wysłana - 25 maj 2010 14:32      [zgłoszenie naruszenia]

Ok jestem niewyobrażalnie wdzięczny. Wcześniej miałem masę wątpliwości, a teraz wszystko jasne.

Jeszcze byłbym wdzięczny gdybyś mógł mi napisać, czy tak samo wygląda sytuacja z szkołą podoficerską ? Też wystarczy zdać testy i posiadać prawo jazdy kategorii B ?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Droga do oficera [?]

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Oficer, podoficer- co robią? | problem z wku co zrobic?? | Szukam animacji o sposobie działania pistoletu P-64 (daję dwa sogi)!! | Gdzie składać papiery żeby dostać się do policji? | Kolejny problem z WKU xD | krzesiwo XXI wieku | pytanie do znawców tematu?? | REKRUTACJA DO POLICJI | Wiatrówka sprężyna??? czy CO2???? | Re: Legia Cudzoziemska | Kariera w Wojsku | Armia zawodowa | WKU-kwestia odroczenia | Jak wiatrówka do tuningu | Zdjęcia strzałów | Jaki nóż do rzucania? | cipka | słupsk zielona góra | skany playboy | playboy wierzbicka | wikkkkiii | waćpan | raty allegro | raty payu | raty | estring91 | sex z kuzynka | matematyka finansowa i ubezpieczeniowa | zywa ?okurva | Tw?j idea? sylwetki | Idol Rudy si? nie dosta? | Idol Rudy si? nie dosta? | turystaaa- | turystaaa | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.