FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1193 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
Dynastia Piastów 
[powiadom znajomego]    
Autor "Dynastia Piastów"   

sindi
 Wysłana - 4 kwiecień 2006 19:27        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Mam dokonać oceny tej dynastii opisując poszczególne, wybrane postaci. Pod względem polityki, stosunku do poddanych itp. Pracę częściowo już mam natomiast chciałabym się poradzić Was, czy macie jakieś pomysły kogo możnaby uwzględnić, kto korzystnie przyczynił się do tworzenia ówczesnego państwa i co takiego dokonał.
Aha od razu mówię, że linki z google mi są niepotrzebne Po prostu jeśli macie jakieś pomysły to poproszę
Pozdrawiam

Tessu
DZIADEK
 Wysłana - 4 kwiecień 2006 21:52      [zgłoszenie naruszenia]

Moim zdaniem warto wymienić(poza tymi którzy sie sami cisną Mieszko I, Bolesław Chrobry) Kazimierza Odnowiciela pomogl podniesc sie po najechaniu Poznania, Gniezna i zagarnieciu ślaska.Nie tylko odrestaurowałi przywrócił te ziemie ale również przyłaczył Mazowsze.Ponadto przeniósł stolice do Krakowa.

Mysle ze warto wpsomniec o Bolesławie Krzywosustym .Odniosł wiele znaczących zwycięstw( pokonał pod Wrocławiem wojska cesarza Henryka V).Zdobył Pomorze Gdańskie i zwierzchnictwo nad Pomorzem Szczecińskim.Pomimo tych sukcesów fakt rozpoczecia przez niego, trwajacego około 200 lat okresu rozbicia dzielnicowego rzuca cien na jego panowanie.

Władysław Łokietek.
Moment jego koronacji w 1320 roku w Krakowie uważa sie za koniec okresu rozbicia dzielnicowego.

Tak oto dochodzimy do Kazimierza Wielkiego (jedyny król polski obdarzony takim przydomnkiem).
Znane jest przysłownie mówiace: "Zastał Polske drewniana, zostawił murowaną" Dążył do rozwoju gospodarczego Polski przeprowadził reforme pieniądza, zkodyfikował prawo, opiekował sie miastami i handlem.Był założycielem Akademi Krakowskiej.
Wy wyniku jego bezpotomnej smierci i układu zawartego z węgrami tron przypadł dynastii Andegawendow.
Był to ostatni z wielkiego rodu Piastów

Kiss French, Wear Italian, Drive German

Znawca -

sindi
 Wysłana - 5 kwiecień 2006 09:52       [zgłoszenie naruszenia]

Nie jest za późno nie Czas mam do piątku, takich prac nie zostawiam na ostatnią chwilę.
Akurat tych już mam zawartych, ale sog się należy.
Pozdrawiam
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Dynastia Piastów

Warto przeczytać: na czym polega zachowanie humanistyczne ? | motyw dziecka w prozie XIXw romantyzm | Czytanie sobie na głos | Szukam słowa w języku polskim :) | Nowy magazyn humanistyczny | metody zapamiętywania materiału | Dyktando | Czarny romantyzm... | zdania złożone :PRACA DOMOWA NA JUTRO | Repetytorium | Jak objasnic cytat w pracy dyplomowej? | Problem z tematem maturalnym | kilka zagadnien | Pisownia Jeleń w cwale? | Mapa europy z podzialem na religie, Wiek XVI/XVII | Potrzebuje pomozy z pracą maturalną | stacja pogodowa | pA,ytki krwi | max kolonko | falownik | -Gosia_p- | 3 wojna światowa | zabawki | Gosia_p | strony na | kody do pilotów uniwersalnych | yrwin_18 | jak wygląda twój pulpit | omlet | Paul mccartney | aimar | kurs | ogród | deski | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.