FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 11681 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Dyskusje o wegetarianizmie 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
jestem wegetarianinem 
jestem wegetarianinem 
jestem wegetarianinem 
jestem wegetarianinem 
jestem weganem 
jestem weganem 
jestem weganem 
jestem weganem 
jestem wege ale jem też ryby 
nie, to nie dla mnie 
nie, to nie dla mnie 
nie, to nie dla mnie 
nie, to nie dla mnie 
kiedyś pewnie spróbuję.... 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "Dyskusje o wegetarianizmie"   

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 1 luty 2010 14:01    | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Zakładam temat czysto informacyjny o filozofii wegetarianizmu. Będą tu informacje dla osób zainteresowanych, którym mogą się przydać. Być może moderator zdecyduje się temat podwiesić? Będe go stopniowo uzupełniał, w miare możliwości.

Namaste!

Ekspert -

_soldat_
 Wysłana - 1 luty 2010 14:25      [zgłoszenie naruszenia]

kilka moich ulubionych cytatów o wegetarianiźmie, bo wg mnie nic nie przekazuje więcej informacji o systemie wartości niż zdanie które wyraża ogólną myśl:

Bronimy je, nawet mają swoje prawa (ile to w nas budzi emocji), a jednocześnie je zjadamy bez żadnego zastanowienia

Marek Chojnacki

Często się mówi, że ludzie zawsze zjadali zwierzęta, tak jakby miało to być usprawiedliwieniem dla kontynuowania tego zwyczaju. Zgodnie z tą logiką, nie powinniśmy powstrzymywać ludzi przed mordowaniem innych istot ludzkich, ponieważ także i to robią od najdawniejszych czasów.

Isaac Bashevis Singer

Człowiek może zdrowo żyć nie zabijając zwierząt dla pożywienia. Dlatego też, jeżeli zjada mięso, uczestniczy w odbieraniu zwierzętom życia tylko po to, aby zaspokoić swój apetyt. Działanie takie jest więc niemoralne.

Lew Tołstoj

Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.

Paul McCartney

Jeśli cały ten proces - transportu, ogłuszania, rzezi i krojenia mięsa na kawałki - jest czymś zupełnie dla nas naturalnym, to dlaczego rodzice z taką starannością chronią swoje dzieci przed przyglądaniem się temu?

Juliet Gellatley

Każdy człowiek spożywający mięso musi się zmierzyć z oczywistą i smutną prawdą - jeśli jesz mięso, to zwierzęta będą zabijane dla ciebie.

Juliet Gellatley

Możemy człowieka ocenić po tym jak traktuje zwierzęta.

Immanuel Kant

Nasz naturalny instynkt nie skłania do jedzenia mięsa. Większość ludzi kupuje mięso zwierząt, które zostały zabite przez rzeźnika, ponieważ gdyby musieli zabić sami, byłoby to dla nich odrażające.

Nathaniel Altman

Od wczesnych lat życia wyrzekłem się jadania mięsa. Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi.

Leonardo da Vinci

Ponieważ współczucie w stosunku do zwierząt jest tak nierozerwalnie związane z dobrocią charakteru, można zaufać poglądowi, że jeśli ktoś jest okrutny wobec zwierząt, to nie może to być dobry człowiek.

Arthur Schopenhauer

Tak długo jak człowiek będzie zabijał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie, ten kto zabija i zadaje ból, nie zazna radości i miłości.

Pitagoras

Tak więc żyję bez tłuszczów, bez mięsa czy ryb, ale czyniąc tak czuję się całkiem nieźle. Zawsze wydawało mi się, że człowiek nie narodził się, aby być drapieżnikiem.

Albert Einstein

Wegetarianizm stanowi kryterium, dzięki któremu możemy poznać, czy czyjeś dążenie do moralnej doskonałości jest prawdziwe i szczere.

Lew Tołstoj

Zostałam wegetarianką ze względu na zwierzęta, ponieważ nienawidzę żadnej przemocy. Potem pojawiły się też różne inne korzystne efekty. Zaczęłam czuć się lepiej, poprawiło się moje zdrowie, a ciało stało się bardziej sprawne i giętkie, co jest bardzo ważne dla sportowców. Potrzebuję teraz mniej snu, moja cera poprawiła się, a mój organizm ma teraz więcej energii. Uwielbiam być wegetarianką.

Martina Navrátilová

wierzęta są moimi przyjaciółmi... a ja nie jadam swoich przyjaciół.

George Bernard Shaw

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 1 luty 2010 14:27      [zgłoszenie naruszenia]

LISTA LEKARZY PRZYCHYLNYCH WEGETARIANOM

Lista uwzględnia lekarzy którzy sami są wegetarianami, weganami, a także nie-wegtarian szczególnie przychylnych. Aktualna lista zawiera nazwiska lekarzy następuących specjalności:

lekarz rodzinny
internista
położnik
ginekolog
specjalista chorób wewnętrznych
gastroenterolog
specjalista od suplementacji
pediatra
homeopata
dietetyk
akupunkturzysta
stomatolog
ortopeda
specjalista ziołolecznictwa
kardiolog
laryngolog
specjalista anestezjolog
(lista jest wciąż uzupełniania)

BRAŃSK
» Dorota Rybińska pediatra , specjalista medycyny rodzinnej, wegetarianka od 1991, NZOZ MidMed Brańsk ul. Kościelna 9, tel 0-606 309 180.

Waldemar Paweł Rybiński internista, specjalista medycyny rodzinnej , wieloletni wegetarianin, homeopata, akupunkturzysta, WARSZAWA, tel 0-602 660 352

CZĘSTOCHOWA
» Iwona Napieraj - przychylna wegetarianom, specjalista II stopnia z ginekologii i położnictwa , Specjalistyczne Centrum Medyczne "Diament" - gabinet prywatny - 42-200 Częstochowa ul. Wrocławska 2F, kontakt: T: 0698 964758.

GOLENIÓW
» Ewa Fenc-Czajka wegetarianka od 5 lat; specjalista chorób wewnętrznych, gastroenterolog; leczenie dietą warzywno-owocową chorób przewlekłych: metabolicznych, cywilizacyjnych, głównie zespołu X. Gabinet prywatny: ul. Matejki 22, Goleniów T: (091) 4184775, 0-602 301949

GOLUB DOBRZYŃ
» Grażyna Ziółkowska wegetarianka, lekarz pediatra i specjalista medycyny rodzinnej, pomoc w wegetariańskim żywieniu dzieci (sama też wychowuje dziecko po wegetariańsku), leczenie dietą, głodówki, suplementacja, regresing , Kontakt: Nowy Młyn 1, 87-400 Golub-Dobrzyń, woj. kujawsko-pomorskie. T: 502 571 475. dom: (056) 683 9111, e-mail: ekopiramid@op.pl

KRAKÓW
» Ewa Selwa-Wasilewska wegetarianka; pediatra ; gabinet w domu lub wizyta u pacjenta - ustalać telefonicznie; 31-136 Kraków, ul. Sobieskiego 6/6; T: (012) 6340261

LUBLIN
» Tomasz Nocuń weganin; autor książki "Lepsze zdrowie dla każdej kobiety” ;. Gabinet Lekarski: ul. Hutnicza 3, 20218 Lublin, T: (0-81) 7464811,

ŁÓDZ
» Magdalena Frydrych-Głowacka wegetarianka; internista ; Przychodnia Rejonowa nr. 24, Łódz-Górna, ul. Rzgowska 170; T: (0-42) 6461523; 6461802; 6461801

» Wiesław Niwald wegetarianin; specjalista ginekolog-położnik ; CONCEPT Ginekologia - Gabinet Specjalistyczny, Łódz, ul. Piotrkowska 79; informacje i zapisy: T: domowy (0-42) 673 00 19 lub 0-601 690019

PIŁA
» Magdalena Morawska specjalista II z ginekologii i położnictwa ; leczenie krwawień młodocianych oraz objawów menopauzy - bez hormonów. Poradnictwo dla małżeństw przed poczęciem dziecka, szerokie omówienie diety przyszłej matki, prowadzenie ciąży u wegetarianek, ziołolecznictwo, homeopatia, leczenie dietą, głodówką . Specjalistyczna Przychodnia PKP, ul. Żeromskiego 7, Piła. Gabinet prywatny w Pile: T: (0-67) 2131299 ul. Szarych Szeregów 65 lub ul. Korczaka 23 A

WOJ. LUBUSKIE
» Janusz Kołodziejczyk lekarz, wegetarianin od 1986 r., medycyna rodzinna, ginekologia, akupunktura, klawiterapia, dietetyka, głodówki, psychoedukacja, hipnoterapia.
Przyjmuje w OMNIBUS Lubsko (lubuskie) T: +48 605 36 13 13.

SZCZECIN
» Andrzej Budziszewski wieloletni weganin, specjalista II stopnia z protetyki. Kompleksowe leczenie stomatologiczne, protetyczne, chirurgiczne, ortodontyczne . Rejestracja telefoniczna lub bezpośrednio w gabinecie w godz. 10.00-20.00; gabinet specjalistyczny Dentomat, T: (0-91) 4844036, 0-504645487, Szczecin ul. Pocztowa 41a.

» Leszek A. Podzierski wegetarianin od 9 lat; kardiologia, homeopatia klasyczna (11-letnia praktyka), irydologia, leczenie antropozoficzne nowotworów, elektropunktura, naturalne leczenie dorosłych i dzieci. ul. Sabały 28, 71-141 Szczecin-Pogodno;
T/F: (091) 4870010, 0-604 232157, E: alpolesl@Inet.com.pl.

WARSZAWA
» Agnieszka Jurecka wegetarianka z długoletnim stażem. W 2001 roku ukończyła Śląską Akademię Medyczną w Zabrzu, obecnie przygotowuje się do egzaminu specjalizacyjnego z pediatrii. Od wielu lat interesuje się szeroko pojętą medycyną alternatywną, zwłaszcza leczeniem dietą, ziołolecznictwem, aromaterapią, medycyną chińską, jogą. Obecnie przebywa za granicą. Kontakt: E: ajurecka@czd.waw.pl

» Witold Klemarczyk przychylny nie-wegetarianin; pediatra ; Poradnia dla Dzieci na Diecie Wegetariańskiej, Instytut Matki i Dziecka , Warszawa ul. Kasprzaka 17A; T: (0-22) 6321281 w. 428

» Jacek Oczkowski przychylny wegetarianom; homeopata z 15-letnią praktyką; gabinet prywatny: Warszawa, ul. Andersa 1 m. 3; zamawianie wizyt: T: (022) 831-56-38

» Ewa Pietkiewicz-Rok wegetarianka z długoletnim stażem; pediatra, współpracuje z fundacją "Rodzić po ludzku" ; gabinet: Warszawa, ul. Krasickiego 45c/2. Zapisy u Małgorzaty Czarnieckiej tylko w godz. 17-20 pod numerem: T: 0-691 538628

» Eugeniusz Siwik. Absolwent Akademii Medycznej i Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa, położnik-ginekolog, twórca szkoły porodu naturalnego w Polsce . Wegetarianin od urodzenia. Obecnie zajmuje się Biznesem Zdrowia, czyli kreowaniem zdrowego stylu życia. Diagnostyka całego organizmu z uwzględnieniem stosowania naturalnych suplementów. Konsultacje w Europejskim Centrum Medycznym, oraz Polskiej Fundacji Europejskiej Szkoły Onkologii. Tel: 0501103456. [www.siwik.medserwis.pl], e-mail:siwike@op.pl- odpowiedzi na wszelkie pytania.

WROCŁAW
» Preeti Agrawal wegetarianka od urodzenia, doktor nauk medycznych, specjalista II stopnia z ginekologii i położnictwa , Medycyna holistyczna i medycyna psychosomatyczna, specjalizuje się w naturalnym prowadzeniu ciąży i porodu. Rejestracja telefoniczna: T: (071) 7867105, 0-609 539201

» Ewa Bobińska wegetarianka; pediatra, homeopata ; gabinet w domu: Wrocław, ul. Partyzantów 94 m. 3; T: (0-22) 729572, godz. przyjęć ustalać telefonicznie.

» Alicja Chybicka pediatra ; Wrocław, wizyty u pacjenta; T: 631314

» Wojciech Mikulewicz docent, laryngolog, ordynator oddziału laryngologicznego w Szpitalu im. Kamieńskiego we Wrocławiu ; Wrocław, ul. Lądecka 4, T: (0-71) 3642244; godziny przyjęć w Przychodni Rejonowej ul. Żelazna we Wrocławiu: Środa 16-17

» Małgorzata Trejgo-Gerszendorf wegetarianka; lekarz rodzinny, homeopata ; Golędzinów ul. Kolejowa 5, 55-120 Oborniki Śl.
Wrocław, Prusa 44, T: 604254586, T: (0-71)3106788

ZIELONA GÓRA
» Czesława Kamińska-Komańska witarianka; specjalista anestezjolog ; Sprzedaż wysyłkowa ziół na otyłość, choroby prostaty, oczyszczających i innych. Zamówienia: T: 0601 961918; 65-057 Zielona Góra 5, skr. 25, rejestracja telefoniczna: T: 0-601 961918

INNI

» Stanisław Fortuna wegetarianin od 15 lat, od 8 weganin, ortopeda , adres: Vy - Creuse 2, 2208 Les Hauts - Geneveys, Szwajcaria; T: (0-32) 8531604

» Andrzej Kawecki wegetarianin; prowadzi praktykę lekarską w USA, specjalizuje się w medycynie prewencyjnej oraz leczeniu chorób dietą. W Polsce organizuje programy rehabilitacyjne: program Zdrowe Serce , program prowadzący do cofania się miażdżycy naczyń oraz program Naturalna Menopauza . Obecnie przebywa w USA.

Lista jest niepełna, w trakcie tworzenia i wciąż uzupełniania. Istnieje możliwość jej uzupełniania, jeśli tylko ktoś zna lekarzy szczególnie zaznajomionych z wegetarianizmem. Lista przedstawiona za wykazem ze strony Wegetariański Świat (to tam odbywa się jej uzupełnianie)

Ja ze swej strony mógłbym dodać swoją kuzynkę, wegetariankę, lekarza ze Szpiatla Wojskowego w Poznaniu, ale póki sama nie wyrazi zgody to nie będe podawał nazwiska.

Zmieniony przez - Grundman w dniu 2010-02-01 14:30:23

Namaste!

Ekspert -

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 1 luty 2010 14:33      [zgłoszenie naruszenia]

>>> JEDNOCZEŚNIE INFORMUJĘ że w zamyśle jest to temat czysto informacyjny, a nie dyskusyjny. Więc nie służy wypowiadaniu swoich osobistych opinii, w celu prowadzenia dyskusji mamy inne tematy. Chodzi o to że w zamęcie wywołanym przez dyskusje, polemiki czy spam mogłyby umknąć konkretne INFORMACJE

Namaste!

Ekspert -

hulio
 Wysłana - 1 luty 2010 16:19      [zgłoszenie naruszenia]

Czy jest jakaś wegetariańska dieta(która dopuszcza spożywanie ryb), na którą jak się konsument mięsa przestawi, to nie spowoduje spadku kg, albo nawet wręcz odwrotnie?

Zmieniony przez - hulio w dniu 2010-02-01 16:20:52

Zmieniony przez - hulio w dniu 2010-02-01 16:21:34

Specjalista -

_soldat_
 Wysłana - 1 luty 2010 16:21      [zgłoszenie naruszenia]

oczywiscie, to zalezy bardziej od tego ile jemy ( kalorycznosc) niz co jemy.

hulio
 Wysłana - 1 luty 2010 16:47      [zgłoszenie naruszenia]

Przydałyby się konkretne plany takiej diety, które jak sie zastosuje, to nie straci sie kilogramów i nie będzie niedoborów białka, żelaza , kwasu foliowego, witamin.
Cały czas mówie o tej wersji wegetarianizmu, co sie ryby je.

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 1 luty 2010 17:22      [zgłoszenie naruszenia]

Chcesz mieć masę i siłę, to musisz jeść mięso - to takie fizjologiczne prawo powszechnego ciążenia i tego nie przeskoczysz.

_soldat_
 Wysłana - 1 luty 2010 17:27      [zgłoszenie naruszenia]

"Przydałyby się konkretne plany takiej diety, które jak sie zastosuje, to nie straci sie kilogramów i nie będzie niedoborów białka, żelaza , kwasu foliowego, witamin. "

przydała by sie przynajmniej masa ciała, wiek, płec, aktywnosc fizyczna,
nie znamy twoich aktualnych badań, nic o tobie nie wiemy, a długotrwała dieta musi zostać przemyslana i cały czas opierać sie na obserwacji organizmu.
nie ma uniwersalnej rozpiski co jesc w gramach by spełnić twoje załozenia.
Jak wazysz 60 kg( i nie cwiczysz) to twoje zapotrzebowanie jest duzo nizsze od 120 kg cięzarowca.

Dla przecietnego zjadacza chleba 9 tys. kalorii to w ciagu roku + 40 kg pewnie.
Phelps tyle zjada i wazy ponizej 80 kg.
Za mało informacji o tobie.
Poza tym lepiej gdybyś skonsultowal sie z dietetykiem (osobą wykształconą w zakresie zywienia)

"Chcesz mieć masę i siłę, to musisz jeść mięso - to takie fizjologiczne prawo powszechnego ciążenia i tego nie przeskoczysz. "
bzdura.

Zmieniony przez - _soldat_ w dniu 2010-02-01 17:27:51

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 1 luty 2010 17:29      [zgłoszenie naruszenia]

Nie musisz jeść mięsa by nabierać kilogramów. Jeśli suplementujesz koksem.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

_soldat_
 Wysłana - 1 luty 2010 17:32      [zgłoszenie naruszenia]

wystarczy jesc mądrze i mądrze cwiczyć.

chociażby przytaczany już Wodyn z sfd,
Wyc lezac 130*15, max ok 200
Push Press 100*13, Max ok 145
Przysiad [prawie] rownoległy 200*15
Przysiad rownoległy 180*15

czy Daniel Grabowski Żubr z body-factory
Osiągnięcia sportowe
Mistrz Polski Seniorów w Trójboju Siłowym 2008 w kat. +125 kg
Mistrz Europy Juniorów w Trójboju Siłowym 2008 w kat. +125 kg (IPF)
Mistrz Świata Juniorów w Trójboju Siłowym 2008 w kat. +125 kg (IPF)

Dotychczasowe rekordy:
Przysiad 415 kg
Wyciskanie leżąc 260 kg
Martwy Ciąg 362,5 kg
TOTAL: 1022,5 kg

Zmieniony przez - _soldat_ w dniu 2010-02-01 17:32:54

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 17 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Dyskusje o wegetarianizmie

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Warto przeczytać: Religia/Etyka obowiązkowa | memento mori -- żyjesz, to boli... | Uczucia negatywne | Czy Świątynia Salomona będzie odbudowana? | Jak sobie radzicie ze śmiercią? | Macierzyństwo,rodzina- a wartości konkurencyjne | opowiadanie o życiu... | Oszukać przeznaczenie - nie, to nie o filmie... | Najcenniejsza rzecz w moim życiu | Kod Bibli | co ludzie maja w glowach :D | "Moim zdaniem..." | Szczęśliwa świnia vs nieszczęśliwy Sokrates | Ewangelia Judasza | Czy Bóg jest narcyzem? | "Chrystus sam był kiedyś na weselu" | malczan | V-mann | V mann | monety zza ucha | floss | Kluska | hydrobiologia | płodne | smile mdma opis tabletki | KRISWELL 15 tracks 16mins VIDEO MiX FIDGET Electro Attack 720HD | KRISWELL 15 tracks 16mins VIDEO MiX FIDGET Electro Attack 720HD | krzy5iekk | pierś | słaba erekcja | strony z autami używanymi niemcy | kagero | pompka penis | chritianie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.