FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2731 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Działalnośc bez składek ZUS 
[powiadom znajomego]    
Autor "Działalnośc bez składek ZUS"   

exe_55
 Wysłana - 27 styczeń 2005 08:14        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Działalnośc bez składek ZUS ?
Czy to jest możliwe !! Tak można przeczytać na Allegro Cytuję"
( 19-11-2004 SEJM PODJĄŁ DECYZJĘ O MOŻLIWOŚCI DALSZEGO STOSOWANIA TEJ METODY !!! )
Jeżeli wykorzystają Państwo wszystkie możliwości, które daje Ustawa o Systemie Ubezpieczeń Społecznych z dnia 13 października 1999 r. (dz. u. nr 137, poz 887 z późn. zm.)
koszty Państwa działalności związane z ZUS zmniejszą się o ponad 500 zł miesięcznie.
składki zdrowotne dalej pozostają obowiązkowe
( dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą )
dzięki nam zrobią to Państwo legalnie i
bez narażania się na sankcje ze strony ZUS."
Proszę o dyskusję

curf
 Wysłana - 27 styczeń 2005 10:33      [zgłoszenie naruszenia]

Na wstępie myśl o charakterze ogólnym: żyjemy w kraju, w którym "nie ma rzeczy niemożliwych"

System ubezpieczeń społecznych w Polsce, bez jego reformy w 1999 r,. okazałby się niewydolny za około 15-20 lat. Podobnie jest w wielu innych krajach, które wprowadziły lub planują przeprowadzenie zmian swoich systemów. Specyfiką Polski są dodatkowo uwarunkowania demograficzne. Prognozuje się dziś, że najbliższe lata to spadek liczby mieszkańców. Spada odsetek pracujących, za które są opłacane składki ZUS w stosunku do liczby emerytów. Zadaniem państwa jest niedopuszczenie do sytuacji "bankructwa" systemu ubezpieczeń społecznych tj. niezdolności wypłacania świadczeń emerytalnych.

Trudno byłoby sobie wyobrazić, by w sytuacji ogólnie zarysowanej powyżej, państwo pozwoliło sobie na istnienie możliwości uszczuplania wpływów do ZUS (o ile takowa możliwość faktycznie istnieje). Należy przy tym wziążć pod uwagę jeszcze inny, raczej typowo polski, aspekt tej sprawy. Jest niestety tak, że interpretacje określonego stanu faktycznego przez urzędnika ZUS bądź Urzędu Skarbowego różnią się między sobą i to nie tylko pomiędzy poszczególnymi oddziałami, ale nawet między urzędnikami tego samego urzędu!

Gdyby nawet przyjąć, że ta "opinia prawna" zostanie przez kogoś zastosowana w praktyce to należy się liczyć, iż w przyszłości można się spotkać z sytuacją, że zostanie ona podważona przez inną opinię, którą opracuje stosowny organ na zlecenie administracji. I co wtedy? Ano należy się liczyć z koniecznością opłacenia zaległych składek i to z odsetkami.

Dla mnie sprawa wydaje się być co najmniej mało wiarygodna. Na jakiej podstawie mam dawać wiarę choćby w kwalifikacje autora tej "opinii"? Dla mnie to człowiek, który liczy na naiwnych. Być może przewiduje, że skuteczność tej "opinii" (przy założeniu, że taka skuteczność została gdzieś potwierdzona) może mieć krótkotrwały żywot i dlatego zdecydował się na "hurt" - rzucenie tematu na Allegro.

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -

Tommygun
 Wysłana - 27 styczeń 2005 15:58      [zgłoszenie naruszenia]

to mi wygląda na naciągactwo, też nie sądzę aby były takie dziury lub niedociągnięcia w systemie

Specjalista -

Michau
 Wysłana - 27 styczeń 2005 19:42       [zgłoszenie naruszenia]

No i teraz zeby sie dowiedziec o co chodzi trzeba zobaczyc co zrobił albo czego nie zrobił 19.11.04 sejm. Sejm nie wydaje decyzji :) wiec prawdopodobnie była wtedy jakaś nowelizacja ustawy o ZUSIE. No i jesli teraz porownamy proponowane poprawki ze stanem prawnym na dzień 19.11 to powinniśmy się dowiedziec o co chodziło. Ale mi sie nie chce tego robic. Lepszym patentem na nie płacenie ZUSU w ogóle jest przyłączenia sie do 1 z inkubatorów przedsiębiorczości działających na wyższych uczelniach (poszukaj w google)
Pozdrawiam,
Michał

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Działalnośc bez składek ZUS

Warto przeczytać: Paserka | pozwolenie na transport międzynarodowy | Cło i podatek w Niemczech | Domy maklerskie | neostrada zerwanie umowy | Netia -> zerwac umowe... tylko jak? | Umorzenie mandatów | Licencja? | Problem z smsami | Praca w Anglii | praca licencjacka | Pobicie z zawiasami | biurowce i najemcy | alegro wysylka | Sposoby na unikanie sądów 24h za jazdę po pijanemu. | Pismo informacyjne dla kuratora | Polecam stronkę na której jest filmik odnośnie odzyskiwania | rzeczoznawca | ona ucieka | slodki skorwiel | agnieszka grochowska | edyta herbuś | kinga rusin | sonia bohosiewicz | the fappening | szukam sponsora | automatyka i robotyka | spawanie | córka dwa baty | robił zdjęcia | robił zdjęcia xxx | Manchester | melanie brown | katy pery | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.