FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 986 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Dziedziczenie po Wuju 
[powiadom znajomego]    
Autor "Dziedziczenie po Wuju"   

Wojtasss..
 Wysłana - 13 sierpień 2010 14:35        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Taką mam sprawę, niecały miesiąc temu zmarł mój wujek. Akurat nie utrzymywałem z nim dużego kontaktu.
Ale mam takie pytanie, jak dokładnie wygląda dziedziczenie w moim przypadku:
Wuj to brat mojego śp. Ojca.
Mój dziadek a ich Ojciec też już nie żyje, jedynie żyje moja babcia, czyli ich matka.
Jest także moja kuzynka czyli córka wujka. Moja ciocia czyli żona wujka zmarła kilka lat temu.
Czyli zostaliśmy tylko Ja, moja siostra, babcia i córka wujka, czyli kuzynka. 4 osoby.
Może mi ktoś powiedzieć jak to wygląda w tym konkretnym przypadku.

baruch
 Wysłana - 13 sierpień 2010 14:44      [zgłoszenie naruszenia]

Dziedziczą: córka wujka 100% babcia 0%, Ty 0%, Twoja siostra 0%

Chyba że jest testament i co innego w testamencie.

brak czasu

Specjalista -

dami14
 Wysłana - 13 sierpień 2010 14:47      [zgłoszenie naruszenia]

Ty 0%

baruch
 Wysłana - 13 sierpień 2010 14:48      [zgłoszenie naruszenia]

Podstawa prawna:
art. 931KC
§ 1. W pierwszej kolejności powołane są z ustawy do spadku dzieci spadkodawcy oraz jego małżonek; dziedziczą oni w częściach równych. Jednakże część przypadająca małżonkowi nie może być mniejsza niż jedna czwarta całości spadku.

§ 2. Jeżeli dziecko spadkodawcy nie dożyło otwarcia spadku, udział spadkowy, który by mu przypadał, przypada jego dzieciom w częściach równych. Przepis ten stosuje się odpowiednio do dalszych zstępnych.

Zmieniony przez - baruch w dniu 2010-08-13 14:50:55

brak czasu

Specjalista -

BankoPL
 Wysłana - 13 sierpień 2010 15:00       [zgłoszenie naruszenia]

Ah ty chytrusie na cudzy spadek.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Dziedziczenie po Wuju

Warto przeczytać: stluczka.. | Przejście prze granicę | Założenie firmy przez studenta | Długi przechodzą na rodzinę ? | dofinansowanie z UE | Pobicie i złamanie ręki- konsekwencje | Praca licencjacka o bezrobociu. POMOCY!!! | Problemy z allegro | Kupno samochodu | przejęcie własności mieszkania od ojca | Kupno mieszkania na kredyt na wynajem. Opłacalne? Analiza. | Alkohol na legitymacje. | czy musi płacić ten kredyt? | Mandacik i... | Pogryzienie przez psa | sprawa się rypła | wojtkuuu | owsiczek | seksualny | p 47 | dpd | starski | ??uo?p?iq | uo p iq | białą perła | dA,uA?nik | dA,uA nik | andygfx | dekalog | angielski | sprzęgło | tuning | NoName90 | wzmacniacz | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.