FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 19238 razy ¬

ROZRYWKA | Seks
Dziewictwo - dla męża? art Super Ekspres 
[powiadom znajomego]    
Autor "Dziewictwo - dla męża? art Super Ekspres"   

prezes85
 Wysłana - 17 styczeń 2006 18:38        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Kobiety najczęściej uważają, że cnotę trzeba zachować dla męża albo stałego partnera - wynika z badań CBOS dla "Super Expressu" opublikowanych w raporcie tej gazety - "Seks i dziewictwo".

Dla wielu kobiet, które uczestniczyły w naszych badaniach seks nie jest tematem tabu. Potrafią o seksie rozmawiać ze swoimi dziećmi i nie ma dla nich pytań wstydliwych. Zgodnie twierdzą, że udane życie seksualne to recepta na szczęście. Różnie tylko postrzegają moment, kiedy powinien być ten pierwszy raz i z kim. Najczęściej mówią, że cnotę trzeba zachować dla męża albo stałego partnera. Tylko 1,6 proc. przyznaje, że dziewictwo jest czymś, czego należy się pozbyć jak najszybciej.

Te poglądy są odmienne dla pokolenia dziadków i rodziców oraz osób wierzących, które co niedziela chodzą do kościoła. Dla nich dziewictwo to najważniejsza wartość, którą trzeba zachować do ślubu. Uwaga! Wśród osób młodych bardziej tolerancyjne są kobiety niż mężczyźni, którzy robią skoki w bok, ale od kandydatki na żonę oczekują, że będzie cnotliwa i tylko ich.

Oto wyniki niektórych ankiet z pierwszej części raportu.

Czym jest dla nas dziewictwo kobiet?

Te poglądy są odmienne dla pokolenia dziadków i rodziców oraz osób wierzących, które co niedziela chodzą do kościoła. Dla nich dziewictwo to najważniejsza wartość, którą trzeba zachować do ślubu. Uwaga! Wśród osób młodych bardziej tolerancyjne są kobiety niż mężczyźni, którzy robią skoki w bok, ale od kandydatki na żonę oczekują, że będzie cnotliwa i tylko ich.

Oto wyniki niektórych ankiet z pierwszej części raportu.

Czym jest dla nas dziewictwo kobiet?

Wartością, którą trzeba zatrzymać dla męża - 31,0 proc.
. Wartością, którą powinno się tracić ze stałym partnerem (niekoniecznie musi być mężem) - 30,5 proc.
. Wartością, którą powinno się tracić z odpowiednim człowiekiem. Nie musi to być ani stały partner, ani mąż - 16,6 proc.
. Nieważną cechą fizyczną - 11,5 proc.
. Cechą fizyczną, która nieuchronnie musi zniknąć - 8 proc.
. Czymś, czego należy się pozbyć jak najszybciej, nieważne, w jakich okolicznościach i z kim - 1,6 proc.
. Trudno powiedzieć - 0,7 proc.

Uwaga Kobiety częściej niż mężczyźni są zdania, że dziewictwo trzeba zatrzymać dla męża albo stałego partnera.

Co rozumiemy przez określenie "niewinność seksualna"?

. Czekanie na wielką miłość, na tego jedynego - 53,8 proc.
. Chęć zachowania wartości dziewictwa dla właściwej osoby do nocy poślubnej - 49,7 proc.
. Zahamowania w kontaktach seksualnych - 10,0 proc.
. Zacofane poglądy na seks - 8,8 proc.
. Brak powodzenia u płci przeciwnej - 7,1 proc.
. Brak urody - 5,8 proc.
. Mam inne zdanie - 1,9 proc.
. Trudno powiedzieć - 1,8 proc.
(Dane nie sumują się do 100, bo można było wskazać więcej niż jedną odpowiedź).

Uwaga Kobiety rozumieją niewinność seksualną przeważnie jako czekanie na wielką miłość. Dla mężczyzn niewinność seksualna to głównie brak powodzenia albo urody.

Czy jest również dziewicą kobieta, która...

Miała kontakty o charakterze seksualnym bez naruszenia błony dziewiczej (pocałunki i pieszczoty intymne bez pełnego stosunku seksualnego): tak - 62,7 proc.; nie - 33,0 proc.; trudno powiedzieć - 4,3 proc.
. Ma naruszoną błonę dziewiczą w sytuacji nie mającej charakteru seksualnego (np. podczas zabiegu lekarskiego, w wyniku uprawiania sportu): tak - 51,4 proc.; nie - 44,3 proc.; trudno powiedzieć - 4,3 proc.
. Została zgwałcona: tak - 17,2 proc.; nie - 77,1 proc.; trudno powiedzieć - 5,7 proc.

Uwaga Jeśli kobieta została zgwałcona, nie jest już dziewicą. Takiego zdania jest większość Polaków bez względu na płeć. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni w większości są zdania, że jeśli błona nie została naruszona, to kobieta jest nadal dziewicą.

Dla kogo w dzisiejszych czasach ma znaczenie dziewictwo?

. Dla pokolenia moich rodziców - 36,9 proc.
. Dla pokolenia moich dziadków - 23,8 proc.
. Dla mojego pokolenia - 18,7 proc.
. Dla mężczyzn - 20,0 proc.
. Dla kobiet - 16,0 proc.
. Dla osób religijnych - 41,1 proc.
. Dla księży, spowiedników - 19,8 proc.
. Dla mojego partnera - 17,0 proc.
. Dla mnie - 16,7 proc.
. Dla większości - 2,7 proc.
. Dla nikogo - 2,5 proc.

Uwaga Dziewictwo jest ważniejsze dla mężczyzn niż dla kobiet. Mężczyźni zapewne lekko traktują dziewictwo, ale wtedy, gdy nie dotyczy to ich partnerki.

Źródło: CBOS, badanie na zlecenie "Super Expressu" przeprowadzone na ogólnopolskiej próbie losowej 1058 osób, grudzień 2005. Wyniki badania publikowane są w gazecie "Super Express" codziennie od 16 do 20 stycznia w specjalnym dodatku "Seks i dziewictwo".

Najtańszy seks jest na dyskotece
Dzieci szybciej dojrzewają. Już nastolatki mają za sobą ten pierwszy raz. W badaniach CBOS, przeprowadzonych na zlecenie "Super Expressu" wynika, że rodzice zgodnie deklarują, że potrafią rozmawiać z dziećmi o seksie. I, że nie ma dla nich wstydliwych tematów. W rzeczywistości jednak nie są otwarci na sprawy seksu. Więcej w nich pruderii i mieszczańskiej moralności niż autentycznego zrozumienia dla problemów dorastających nastolatków.

Na pytanie o czym pomyśleliby, gdyby córkę, albo syna zastali w niedwuznacznej sytuacji odpowiadają: pomyśleliby przede wszystkim o tym, czy z tego będzie ciąża?

źródło: Super Ekspres

Zmieniony przez - prezes85 w dniu 2006-01-17 18:39:32

I just don't know what to do with myself.
Money for nothing and chicks for free.

Weź nie pierdol bejbe.

Specjalista -

zaborek
 Wysłana - 17 styczeń 2006 18:45      [zgłoszenie naruszenia]

taaaaaaaa a krowy lataja

"Wśród ludzi jest więcej kopii niż oryginałów" - Pablo Picasso
"Dobry Bóg nie gra w kości" - Albert Einstein

slaweh
 Wysłana - 17 styczeń 2006 19:01      [zgłoszenie naruszenia]

trochę dziwny ten sondaż, ale cóż, skoro próba była przeprowadzona na 1058 osobach to raczej nie powinno być duzych rozbierzości. Pewnie mieści sie w granicha błędu statystycznego. Zobaczyny jak ludzie na forum na ro zareagują.

robie swoje, ryzyko jest Moje.

ludzie niepijący są zupełnie inni niż ja %-)

Ekspert -

rafee
 Wysłana - 17 styczeń 2006 20:42      [zgłoszenie naruszenia]

jakas propaganda by kaczynscy ?

"Cześć kle0 jestem nie wiem czy mnie kojarzysz byłam pare lat z deberem z forum"

Ekspert -

slaweh
 Wysłana - 17 styczeń 2006 21:06      [zgłoszenie naruszenia]

"Super express" to taki sam badziew jak "Fakt" wiec nie ma się co dziwić.

Ekspert -

Anonim
 Wysłana - 17 styczeń 2006 21:17      [zgłoszenie naruszenia]

Hm... ja uwazam podobnie :D Dla dziewczyn ktore miały wiecej niz dwóch chłopaków czuje cos innego niz do normalnych niewinnych dziewczyn Jesli chodzi o zabawe to bezdyskusyjnie lepsze są dziewczyny otwarte na wszystko Jednak jesli chodzi o dziewczyne, z ktorą miałbym byc długo to zdecydowanie musi to byc troszke niesmiała dziewczyna nie mająca zbyt duzego doświadczenia Miałem taką kobiete ktora miała ze 20 facetów wczesniej i po prostu nie czułem do niej szacunku...

mazia101
 Wysłana - 17 styczeń 2006 23:13      [zgłoszenie naruszenia]

Oj Kloper, Kloper...Dwudziestu to może przesada ale nie bądźmy aż tacy pruderyjni.
Osobiście uważam, że jednym z poważniejszych błędów jakie można w życiu zrobić to pójść ze sobą do łóżka dopiero po ślubie. Dopasowanie sexualne jest równie ważne (dla niektórych nawet ważniejsze) niż psychiczne. A nie każdy z każdym się w łóżku zgra. I co wtedy? Ślub wzięty. Całe życie będą sobie rogi przyprawiać czy się rozwiodą? Towar należy testować przed kupnem (jakkolwiek to brzmi).
A poza tym nie wierzę w wyniki tej ankiety. To jakaś prorodzinna nagonka.
Chyba, że ja akurat przez całe życie trafiam na strasznie wyuzdanych ludzi i przez to odbieram to jako normalkę.

Co oczywiście nie oznacza,że dziewictwo należy tracić byle jak, z byle kim i byle gdzie.

Zmieniony przez - mazia101 w dniu 2006-01-17 23:16:52

LUDZIE,MACIE BANA NA GOGLACH,CZY CO???

Ole ole ole ola i tylko Legia,Legia Warszawa!

Znawca -

CTA
bluesuit
 Wysłana - 18 styczeń 2006 01:50      [zgłoszenie naruszenia]

kurde tak nieraz czytam to "dopasowanie seksualne" i za cholere tego zrozumieć nie umiem przecież każdy siur pasuje do każdej pipy (no wiadomo są wyjątki, ale one tylko potwierdzają regułę), no więc pasowanie na tej płaszczyźnie jest idealne od pokoleń. Wiem, że teraz każdy pomyśli: no ale przecież chodzi o to że baba leży jak kłoda, albo facet godzinami szuka łechtaczki Przecież wszystko można wyjaśnić rozmową. Ona chce szybciej mówi że chce szybciej, on chce na jeźdźca mówi że chce na jeźdźca. Jeśli sie kochają i rozumieją to przecież nie ma tutaj żadnego problemu. Nie wiem więc jak można że tak powiem kupić kota w worku i dopiero po ślubie oddać na gwarancje Przecież nie ma ludzi którzy by przy pierwszym stosunku ze sobą czuli sie idealnie, wszystko im pasowało i pomyśleli sobie: o idealnie tutaj ze sobą pasujemy. A jeśli nawet i by się tak zdarzyło to nie znaczy że cały czas będzie idealnie, bo facet będzie chciał loda a dziewczyna dalej będzie go męczyła ręką
Podsumowując - jeśli dwie osoby kochają się, potrafią ze sobą rozmawiać to w/g mnie nie ma mowy o przykrej niespodziance po ślubie, że niby nie dopasowali sie w łóżku.

P.S. coby nie było nie namawiam do czekania do ślubu, może i jest to miłe i jakieś fajne przeżycie, ale skoro na śniadanie można zjeść deser to po co go odkładać na kolacje?

Ekspert -

rafee
 Wysłana - 18 styczeń 2006 08:24      [zgłoszenie naruszenia]

Wiem, że teraz każdy pomyśli: no ale przecież chodzi o to że baba leży jak kłoda, albo facet godzinami szuka łechtaczki Przecież wszystko można wyjaśnić rozmową.

Nie rozumiesz. Chodzi o temperament. Oczywiscie, ze mozna sie dostosowywac do partnera/partnerki, ale czy to bedzie sprawiac nam przyjemnosc? Jesli dziewczyna lubi ostro a facet nie to myslisz, ze jak dlugo bedzie znosil ten bol na plecach po paznokciach i pogryzionych sutkach.

"Cześć kle0 jestem nie wiem czy mnie kojarzysz byłam pare lat z deberem z forum"

Ekspert -

sylver84
 Wysłana - 18 styczeń 2006 08:29      [zgłoszenie naruszenia]

"...on chce na jeźdźca mówi że chce na jeźdźca..."
Andzej tez chcial na jesssca i skonczylo sie na butelce wina w

slaweh
 Wysłana - 18 styczeń 2006 09:29      [zgłoszenie naruszenia]

rafee jak masz plecy podrapane to da się jeszcze wytzrymać, ale jak masz podrapany tyłek to już gorzej

mazia101 - "Towar należy testować przed kupnem (jakkolwiek to brzmi)."

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Dziewictwo - dla męża? art Super Ekspres

Strony: 1 2 3 4