FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 9106 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
EUTANAZJA 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
Jestem za eutanazją 
Jestem przeciw eutanazji 
Nie mam zdania 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "EUTANAZJA"   

Methos
 Wysłana - 24 wrzesień 2004 10:37    | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Dziś przeczytałem taki oto WSTRZĄSAJĄCY tekst:

"Cztery lata temu 18-letni Vincent Humbert uległ wypadkowi drogowemu. Pomimo bardzo poważnych obrażeń uratowano mu życie. Ale Vincent pozostał całkowicie sparaliżowany, ślepy i niemy, skazany dożywotnio na szpitalne łóżko, bez perspektyw na poprawę. W tym stanie przebywał w szpitalu przez dwa lata. W tym czasie poprosił swych bliskich o pomoc w popełnieniu samobójstwa. Aby uzyskać nań zgodę, pisał - a właściwie pisała w jego imieniu rodzina, gdyż Vincent sam nie był w stanie - do prezydenta Chiraca. Bezskutecznie. Francuskie prawo nie przewiduje wyrażenia zgody, nawet przez prezydenta republiki, na zadanie komuś śmierci."

Brak mi słów, żeby skomentowac taką sytaucję.

Czasem sam rozyślam sobie jak ja bym postąpił gdyby cos takiego włsnie mnie spotkało, całkowity paraliż do tego ślepota i brak mowy...
W takich wypadlach jestem ZA przeprowadzeniem eutanzaji, gdyż dla tegiego człowieka życie - przestało mięc już jakikowleik wymiar oprucz niewyobrażlanego cierpienia..

i wydaje mi się ze jedynie humanitarna smierć może pomóc...

A CI co zaraz powiedzą o BOGU, zanim na sucho powiedzą ze to są przeciw.. to mama PROSBĘ niech sie najpierw SAMI SIEBIE POSTAWIĄ (a raczej spróbują postawić) w TAKIEJ sytuacji!!!!!!

Ból i cierpienie a TY nie mozesz ZROBIC DOSŁOWNIE NIC, nie mozesz POWIEDZIEC, nie mozesz uslyszec...
nie mozesz dosłownie NIC i jedyne co mozesz... to NIEWYOBRAŻALNIE CIERPIEC!!

Ekspert -

Filek1234
 Wysłana - 24 wrzesień 2004 12:14      [zgłoszenie naruszenia]

Za

Przyjazn najwazniejsza rzecz w zyciu
Kikaj :-)[www.polskieserce.pl]

VooDooDoll
 Wysłana - 24 wrzesień 2004 12:33      [zgłoszenie naruszenia]

Za

Conner
 Wysłana - 24 wrzesień 2004 13:00      [zgłoszenie naruszenia]

"Czasem sam rozyślam sobie jak ja bym postąpił gdyby cos takiego włsnie mnie spotkało, całkowity paraliż do tego ślepota i brak mowy..."
ciekawe jak sobie możesz taką kur.wa sytuacje wyobazić ...

Life is not the amount of breath You take
it's the moment that take your breathe away

Methos
 Wysłana - 24 wrzesień 2004 13:06      [zgłoszenie naruszenia]

conner ... nie skomentuje tego...

Ekspert -

Conner
 Wysłana - 24 wrzesień 2004 13:10      [zgłoszenie naruszenia]

skomentuj, bardzo prosze

Life is not the amount of breath You take
it's the moment that take your breathe away

Methos
 Wysłana - 24 wrzesień 2004 13:18      [zgłoszenie naruszenia]

jesli tego sobie nie potrafisz w jakikolwiek sposób wyobrazić,
czy przemysleć jakby to było byc w tak beznadziejnie trudnej sytaucji...
to naprwdę twoja osobista sprawa...

Jak widziesz ja jakos potafie sobie cos podobnego wyobrazić,
przynajmiej na swój sposób, bo juz byłem swiadkiem podobnej tragedii...
i dlatego tez ten artykuł mnie BAAARDZO poruszył
I nie bede mówił o szczegółach bo to osobiste i zbyt bolesne...

Ekspert -

Wieruszka
 Wysłana - 24 wrzesień 2004 13:34      [zgłoszenie naruszenia]

Jest faktem niezaprzeczalnym, ze eutanazja jest naruszeniem naturalnego porzadku - narodziny i smierc w swej naturze nie sa w zasiegu decyzji czlowieka. Nie tylko w naruszeniu praw boskich przejawia sie negatywny aspekt eutanazji. Tlumaczac taki krok wolnoscia czlowieka jako nadrzedna wartoscia, prawem do godnego umierania latwo mozemy popasc w typowa dla czlowieka omylnosc w ocenie sytuacji. Pragnienie smierci czesto jest spowodowane ciezka depresja, chwilowym zalamaniem, zawatpieniem we wlasne sily. Smierc starszej osoby czesto uwalnia rodzine od obowiazku swiadczenia opieki, przyspiesza realizacje testamentu. Mozna popelnic wiele ludzkich bledow decydujac sie na skrocenie czyichs cierpien, mozna nawet dac przyzwolenie na popelnienie zbrodni w celu np. uzyskania przez kogos korzysci materialnych. Sa sytuacje, ze trzeba chorego wreszcie odlaczyc od aparatury i tu nie ma co dyskutowac, specjalne konsylia lekarskie a potem sad powinny wydac taka decyzje. Eutanazja nie moze byc natomiast prawem czlowieka do decydowania o momencie smierci usankcjonowana przez prawo zasada.

Zbyt malo jeszcze zrobiono na tym swiecie, by ratowac zycie czlowieka..a juz sie zstanawiamy, jakby to zycie skrocic. W ilu przypadkach nie zdolalismy uratowac samobojcy poprzez swoja obojetnosc, poprzez niezrozumienie jego stanu. Jeszcze duzo jest do zrobienia w dziedzinie ochrony ludzkiego zycia....nie wolno nam myslec o odbieraniu zycia, to zrzekanie sie obowiazku wobec osob cierpiacych, to zrzekanie sie odpowiedzialniosci za zycie innych, ktorym wydaje sie, ze nie mozemy pomoc..,a to nie prawda.

AvP
 Wysłana - 24 wrzesień 2004 16:46      [zgłoszenie naruszenia]

Jestem Za...
Jeżeli o prawo chodzi, a przynajmniej o niektóre ustawy/przepisy to jest ono jedną wielką pomyłką. Odnosząc się do tematu, jestem zdania że sami powinniśmy decydować o swoim losie- ludzie, decydujący o zewnętrznej formie aktów prawnych mają prawo orzekać/ tworzyć dane przepisy...ale czy mają prawo decydować o życiu drugiego człowieka? Skoro nie mają najmniejszego pojęcia jaki ból musi doświadczać osoba która WOLI umrzeć szybko niż przechodzić przez takie męki.
Jak widać, na papierku wszystko jest proste, ale w życiu- niebardzo.
Pozdrawiam.

"Niszcz wrogów- łącz przyjemność z pożytecznym"

Jaroch
 Wysłana - 24 wrzesień 2004 22:27      [zgłoszenie naruszenia]

niedawno w polsce tez byla taka biedna babcia, ktora chciala umrzec juz, a nie pozwolili jej na to =[

from my rotting body Shrooms shall grow and I am in them and That is the Eternity

Methos
 Wysłana - 27 wrzesień 2004 12:53      [zgłoszenie naruszenia]

wieruszka masz sporo racji jesli mówimy ogólnie o eutanazji...
I dodam do tego że oczywiscie przyadek w którym można dokonać eutanazji,nalezałoby rozpatrywac osobno ("należałoby" poniewaz w wielu krajach nadal ten proceder jest traktowany jako zabójsto)

Ale popatrz na to przez pryzmat takiego własnie człowieka (przykład dałem na samym początku), który na prawdę nie ma szans na wyjscie z cierpienia.
Ja osobiscie uwazam ze pomoc człowiekowi JEST w tym wypadku najwazniejsza i TYM powinno się kierować (nie przesłaniajać obrazu religią czy wierzeniami).
Eutanazja jest takim własnie (wydaje mi się "najbardziej ludzkim", choć cięzko coś takiego powiedziec, bo to brzmi okrutnie) wyjsciem z sytuacji.

Bardzo miło się o tym mowi, gdy nie jest się świadkiem takiej tragedii (choć nikomu tego nie życzę)...
Ja uważam za nieludzkie pozostawianie kogoś w ogromnym cierpieniu, bez szans na wyzdrowienie, bez nadziei na cokolwiek, tylko dlatego że mamy takie a nie inne wierzenia...

I nie uwazam żeby takie nieludzkie cierpienie było konieczne do czegokolwiek..

pozdrawiam

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 10 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

EUTANAZJA

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Warto przeczytać: O co pytają nas wielcy filozofowie? no wlasnie.. | co znaczy ten sen? | Poszukuje info na temat "Muzea Psychologi w internecie" | pytanie-najlepiej do księdza | Czyżby deja vu? | Skąd się wzięły religie | Jasna gora - 9/10.11.07 - czowanie | Rozmowa z lustrem. | Mind & Life Institute | Brak siły przebicia - powody? | Izolacja. Niechęć do towarzystwa. | Czy poczucie honoru jest nadal aktualne? | Leczenie głodem | EARTHLING | Zaburzenia świadomości ? | Nie moge normalnie funkcjonować ;/ Pomóżcie ! | zostańmy przyjaciółmi | Totenburg tajemnicze mauzoleum w Wałbrzychu | na siłkę | nuta na silke | pruszków | mafia | kieszonkowcy | kieszonkowiec | predrag | naga | kursy | intercyza | snowboard | cannes | zazdrość | balony vol1 | lesinelle | kępka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.