FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1444 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
EU jako jedyny słuszny cel?( post musztadowy po kiepskim obiedzie) 
[powiadom znajomego]    
Autor "EU jako jedyny słuszny cel?( post musztadowy po kiepskim obiedzie)"   
 
Daoloth
 Wysłana - 27 styczeń 2005 23:30        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

To nie jest post na temat czy lepiej byłoiśc do UE czy nie i wybrać białoruś.Nie mam ochoty wywoływac kolejnej absurdalenj dyskusji o NAFTA...

Moje pytanie jest inne.Czy wszyscy wiedza co to jest Europejski Obszar Gospodarczy?
EEC ( European Economical Community )to wszystko to co pozostąło po EWG - przed wielką akcesją 15 państw unii plus EFTA ( Norwegia, Islandia, Liechtenstein coś jeszce?) Obowiązuje w niej wolny przepływ uśług, towarów i ludzi.Praktycznie jest tożsame z Schengen...Euro przyjmuje do rozliczeń jak kiedyś Ecu.W skrócie UE to część państw EEC z polityczną nadbudową, wspólnym budżetem i tonami bezsensownych przepisów... Jedyne co mi tak naprawdę dziął na nerwy to fakt obowiązku VATu do działania na rynku europejskim... ale nawet tego nie jestem pewny...

Otóż niedawno na uniwersytcie odbyła się rozmowa z lludzmi z Instytutu dokumetnacji Europejskiej i tymi o Polityki Międzynarodowej.Podusnąłem taką koncepcję po uśłyszeniu teorii " nie było odwrotu przed intgracją polityczną" na zasadzie pytania "a czy byly przeszkody żeby zamiast do UE wstąpić do EEC?" I okazłąo się zę nikt takich przeszkód odnaleźć nie potrafił....
Kieruję więc do sznownych forumowiczów pytanie - czy uważacie ( zakładając że naszej klasie politycznej nie zależy tak bardzo na posadach w unii albo ze mamy lepszy system polityczny ) zę samo EEC nie błoby dużo lepszym rozwiązaniem.
Nie dostlaibyśmy dopłat dla rolnictwaz bużetu ale przecież to w sumie lepiej... a na rzeczey w stylu autostrady , granice - dłąo by ise wytargować.Zysków z nieprzyależenia do UE opisywać nie muszę chyba?
______________________________
 
Socjalizm to syf nieziemski

 
Crombie
 Wysłana - 6 luty 2005 15:42      [zgłoszenie naruszenia]

Dao - zgadzam się z Tobą. UE to twór polityczny... kiedyś widziałem taką karykaturę - Hitler siedzi z Goebbelsem na pikniku i sie smieje obok fuhrera chmurka i napis: "To jak nazwiemy się za kilkadziesiąt lat? UNIA EUROPEJSKA?"

Szwajcaria jest w Schengen i trzyma się spokojnie... dlaczego i my nie moglibyśmy być w Schengen/EcC nie będąc w EU ???
_______________________________
 
MARIO PUZO - "GodFather" - My Bible
mafia.heyah.poSiTiFni.LeFy.Slang.pl - Szef mafii
Ojciec Chrzestny swojej mafii i Blinka
MODERATOR Działu Polityka...;-)

 
ajkja
 Wysłana - 11 luty 2005 07:50      [zgłoszenie naruszenia]

a ja sie nie zgadzam...

 
ferry
 Wysłana - 11 luty 2005 10:11      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli bysmy byli juz przy dopłatach dla rolnictwa to czemu Daoloth piszesz że byłoby lepiej gdybyśmy ich nie dostawali? W końcu lepiej mieć niż nie mieć, a poza tym te pieniądze w istotny sposób poprawiają sytuację dochodową rolników, umozliwiają modernizację gospodarstw.

 
Helevorn
 Wysłana - 11 luty 2005 10:24      [zgłoszenie naruszenia]

Jak podaja media - Polska dostaje najwieksza zapomoge jesli chodzi o rolnictwo w calej UE. Takie piekne? Z pozoru tak ale gdy sie dowiemy o co naprawde chodzi to tylko noz sie otwiera w kieszeni... Na nasz rynek przeznaczane sa towary ktorych na Zachodzie maja nadmiar (np. zywnosc). I takim prostym sposobem kraje UE nie musza juz tak jak kiedys limitowac produkcji zywnosci - moga ja przekazac Polsce. A do czego to moze doprowadzic nasza gospodarke to nie trudno sie domyslic.
_______________________________
 
Były moderator Polityki i Seksu

 
Helevorn
 Wysłana - 11 luty 2005 10:46      [zgłoszenie naruszenia]

Z dzisiejszej Rz.:

"Hübner kontra Raffarin

Francja jest zaniepokojona przenoszeniem na coraz większą skalę produkcji do krajów o niższych kosztach, takich jak Polska. Po apelu polskiej komisarz Danuty Hübner o zniesieniu ograniczeń dla takich praktyk, premier Jean-Pierre Raffarin wczoraj wystąpił do Komisji Europejskiej z listą postulatów, które mają temu zapobiec.

Szef francuskiego rządu stara się o ustalenie minimalnego poziomu opodatkowania zysku przedsiębiorstw w Unii Europejskiej. Chce zaostrzyć warunki wypłaty unijnych funduszy strukturalnych, tak aby nie ułatwiały przenoszenia produkcji. Jest też przeciwny liberalizacji unijnego rynku usług.

Eksperci są jednak sceptyczni. Ich zdaniem środkami administracyjnymi nie da się powstrzymać delokalizacji produkcji, która dla wielu przedsiębiorstw jest warunkiem utrzymania się na rynku.

Na potwierdzenie tej opinii nie trzeba było czekać. Dziś Michelin ogłosi plany rozwinięcia produkcji opon w Olsztynie. A to tylko jeden z wielu przykładów równoczesnego ograniczenia przez zachodnie koncerny zatrudnienia w macierzystych krajach i naboru pracowników do nowych zakładów w Polsce.

Francuski rząd przyjął z oburzeniem deklarację Danuty Hübner dla dziennika "La Tribune", w której uznała ona delokalizację nie tylko za nieuchronne, ale wręcz niezbędne, jeśli zjednoczona Europa ma pozostać konkurencyjna wobec Chin i Indii."

Zrodlo: [http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050211/ekonomia/ekonomia_a_1.html]

###

Chcialbym zwrocic Wasza uwage szczegolnie na fragment:

"Szef francuskiego rządu stara się o ustalenie minimalnego poziomu opodatkowania zysku przedsiębiorstw w Unii Europejskiej. Chce zaostrzyć warunki wypłaty unijnych funduszy strukturalnych, tak aby nie ułatwiały przenoszenia produkcji. Jest też przeciwny liberalizacji unijnego rynku usług."

Krotko komentujac: po raz kolejny sie okazuje do jakiego systemu dazy UE...
_______________________________
 
Były moderator Polityki i Seksu

 
Morigron
 Wysłana - 11 luty 2005 13:38      [zgłoszenie naruszenia]

To uderzajacy przejaw hegemonii francuskiej. Nie chce pozwolic, aby panstwa slabiej rozwiniete poprawialy swoja infrastruktura i korzystaly z kapitalu inwestorow zagranicznych, a tym samym sprzeciwia sie rozwojowi konkurencji.

Przy takich postulatach, jak premiera Raffarin trudno juz wierzyc w szczerosc idei swobodnego przeplywu kapitalu i pracownikwow nawet euroentuzjastom. Jedyna rada to konsekwentne zbijanie takich bezsensownych, dezintegrujacych postulatow.

Zmieniony przez - Morigron w dniu 2005-02-11 13:40:08

 
Crombie
 Wysłana - 11 luty 2005 14:21      [zgłoszenie naruszenia]

Z boku moi drodzy (do euoentuzjastów) wszystko wydaje się piękne, tak jak socjalizm był pięknem a komunizm zbawieniem i PRL państwem najlepszym, zaraz po ZSRR, na świecie.

Wybielić można nawet strój żałobny i wmówić społeczeństwu, że jest biały tak dobrze, że człowiek o zdrowych zmysłach zacznie w to wierzyć.

Poczytajcie sobie "Koncepcje Psychologiczne Człowieka" a zauważycie jak łatwo można MANIPULOWAĆ LUDŹMI. Przyznam się szczerze ze samemu mi się to zdarza, po rpostu wystarczy wiedzieći "wyczuć" jak to zrobić.
_______________________________
 
MARIO PUZO - "GodFather" - My Bible
mafia.heyah.poSiTiFni.LeFy.Slang.pl - Szef mafii
Ojciec Chrzestny swojej mafii i Blinka
MODERATOR Działu Polityka...;-)

 
ferry
 Wysłana - 12 luty 2005 00:18      [zgłoszenie naruszenia]

Hehe dumping socjalno-podatkowy krajów nowej Unii działa
A Francuzi zamiast wnosić o narzucanie krajom minimalnego poziomu CIT, na co zresztą zgody w Radzie UE raczej nie będzie, powinni zreformować swój socjal aby uczynić własną gospodarkę rownie konkurencyjną.

 
Crombie
 Wysłana - 12 luty 2005 15:48      [zgłoszenie naruszenia]

Państwo konkurencyjne gospodarczo z rozbudowanym socjałem to utopia
_______________________________
 
MARIO PUZO - "GodFather" - My Bible
mafia.heyah.poSiTiFni.LeFy.Slang.pl - Szef mafii
Ojciec Chrzestny swojej mafii i Blinka
MODERATOR Działu Polityka...;-)

 
Daoloth
 Wysłana - 28 marzec 2005 13:47      [zgłoszenie naruszenia]

Dotacje do rolnictwa są zgubne z dwóch powodów - sa redystrybucją - tzn komuś trzeba zabrać zęby dać komuś.Zazwyczaj zabieraq sie tym ktorzy maja i obronic sie nie moga czyli ciezko pracujacym - specjalistom, przedsiebiorcom a daje tym ktorzy sami zapracowac na nie nie moga - rolnikom, cwaniakom, gornikom itd.Zabiera sie w ten sposob pieniadze ludziom ktorzy NA PEWNO zrobiliby z tego dobry uzytek a daje ludziom ktorzy nie potrafia zrobic dobrego uzytku z NICZEGO.JEst to zaburzanie naturalnej alokacji dóbr na rynku.Drugi powod to rowniez brutalny fakt ze subsydiarnosc dziala odwrotnie do zamierzen.Jesli rolnik chce gospodarstwo ZMODERNIZOWAC zeby produkowac lepiej wiec taniej lub taniej wiec taniej ( a niestety to drugie przewaza we wszystkich segmentach rolnictwa fuj!)to powinien wziaść kredyt.Dostaje srodki ale musi je zwrocic wiec stara sie zeby wszystko bylo zrobione SPRAWNIE i OPLACALNIE.Kiedy dostaje dotacje zwracac ich nie musi zatem czesto nie tylko nie ma bodzca na rzeczywista poprawe stanu gospodarczego swojego majdanu ( co bylo celem dotacji )ale woli zajac sie wyciaganiem tych dotacji wiecej i wiecej....A tu patrze punk pierwszy. To nie jest gdybanie.Tak to działało, działą i działać bedzie.
Problem w tym ze albo korporacje agrarne albo chlopi to potęzna grupa wplywu na ktorej latwo do koryta i dlateog politycy tluka nam do glowy ze polskie rolnictow jest takie wazne!Nie jest!O ile nie dzialaloby na zasadach wolnorynkowych to na pewno mozna by CALĄ produkje reolna importowac!Podobnie z górnictwem , hutnictwem itp itd....

Jeslic cos nie sluzy gospodarce to sluzy politykom i beneficjentom ukladu.Baronom z PSL i samoobrony ( doplaty do arealu), kolesiom wlascicielom chlodni ( wiecie ile zamrozonej wieprzowiny mamy w skladach w kraju??? prawie cwierc miliona ton!!!do kazdej tony zescie sie dorzucili nic o tym nie wiedzac - tzw skup interwencyjny), chlopstwu ktoremu nie chce sie robic....

_______________________________
 
Socjalizm to syf nieziemski

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

EU jako jedyny słuszny cel?( post musztadowy po kiepskim obiedzie)

Strony: 1 2
 
Warto przeczytać: Obrona konieczna i przekroczenie jej granic,czy Polski system prawa jest tu sensowny? | Analiza krotkiego bilansu. | Własna działalność gospodarcza | Bardzo wazne | Pismo do Telefonii Komórkowej. | sprawa sądowa, i świadkowie | problem z autem po wypadku | umowa z Mbankiem | wykorzystanie loga | Towar z Ukrainy, pilne | Alimenty do kiedy? | W co ulokować 10k zł | Reklamacja samochodu u mechanika. | KPA, pytania. | karta pojazdu | Witold Witoldowicz SYN BRONISŁAWA | wpadki gwiazd | dentysta | kant | brabh | sex filmy | pająk | pkm | szpilki | nie do wiary | dorabianie kluczy | dolan | gooby | duck | pls | przedwstępna umowa sprzedaży domu | zmiana szkoły | animator | nastic- | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0