FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 51571 razy ¬

ROZRYWKA | Zjawiska niewyjaśnione, nauka i historia
Egzorcyzmy i opętania 
[powiadom znajomego]    
Autor "Egzorcyzmy i opętania"   

Blind_MaN
 Wysłana - 17 październik 2009 10:43      [zgłoszenie naruszenia]

w dalszej czesci tego dokumentu sa fragmenty taśm z samego egzorcyzmu. Jakie sa wasze opinie na ten temat, uwaza ktos inaczej niz ze trzeba duzo pic zeby miec taką chrype?;p

[patrz.pl/filmy/anneliese-michel-dzwieki-i-zdjecia]

Zmieniony przez - Blind_MaN w dniu 2009-10-17 11:32:08

vanitas

BartoszG
 Wysłana - 31 październik 2009 20:11      [zgłoszenie naruszenia]

W celu propagandy można dużo zdziałać w sferze obróbki dźwięku i obrazu zwłaszcza w XX/XXI wieku...

Vetinari
 Wysłana - 10 listopad 2009 22:08      [zgłoszenie naruszenia]

Mało było o niej tematów ?

schabolub
 Wysłana - 13 listopad 2009 00:14      [zgłoszenie naruszenia]

O Annelise Michel (filmowa Emily Rose) było swego czasu bardzo głośno. To właśnie z jej powodu, kościół katolicki w Niemczech Zachodnich zabronił (i do dziś nie uchylił) zakazu egzorcyzmów.
Oczywiście można się spierać czy było to opętanie, czy choroba umysłowa i nikt nie udowodni ani jednego ani drugiego.
Jest też inny przypadek (musisz poszukać w necie, nie mam linka), na podstawie którego nakręcono znany film "Egzorcysta". To historia prawdziwa z trzema ale: akcja działa się nie w Nowym Jorku a w St. Louis, opętana nie była dziewczynka ale chłopiec i nie było to w latach 80 ale w 40 (zaraz po II wojnie światowej - 1946 lub 1947).
Cóż, nie chodzi tu o udowadnianie komukolwiek, że istnieją rzeczy, których się nie widzi i nie słyszy, że diabeł to nie defekt mózgu, tylko realna groźba, na którą jesteśmy narażeni wszyscy, w każdej chwili, nawet bez powodu.
Chodzi o coś innego - o nieodrzucanie i takiej możliwości. Głupi jest ten, który z góry neguje to, co nie mieści mu się w światopoglądzie (ograniczony umysłowo) lub ten, który z góry feruje wyroki i przesądza sprawę na zasadzie (tak bo tak/nie bo nie).
Nie trzeba być katolikiem, muzułamninem, aborygenem lub wierzyć w gigantyczne krasnale, żeby nie zadac sobie raz na jakiś czas pytania: a co by było gdyby?

[nagrodydarwina.zuno.pl/]

Gordon87
 Wysłana - 28 luty 2010 11:24      [zgłoszenie naruszenia]

Witam jestem nowym użytkownikiem, ale ten temat to mój konik :)
Z tego co czytałem to notatka dobra.
nie zauważyłem pewnych informacji, ale to może dlatego, że nie czytałem wszystkiego w każdym razie nie zauważyłem wzmianki o lewitacji, wiedza o grzechach jest imponująca ale to było.

MrTaliban
 Wysłana - 22 czerwiec 2010 09:55      [zgłoszenie naruszenia]

blind soka masz, właśnie szukałem tego filmiku

Zmieniony przez - MrTaliban w dniu 2010-06-22 09:55:21

Taki już mój podły los,
Że gdy piję , nie potrafię mówić stop...

mrowa2255
 Wysłana - 11 listopad 2010 16:21      [zgłoszenie naruszenia]

[www.paranormalend.fora.pl]
piszcie xD
ja osobiscie wierze w opetania..ale nigdy nie widzialem.
Ciekawe . ;];/

opentana17
 Wysłana - 2 styczeń 2011 14:32      [zgłoszenie naruszenia]

Cześć.
Weszłam tu przez przypadek. Zaciekawiło mnie,że interesujecie się takim tematem.
Opentanie przeszłam na własnej skurze.Niedawno z tego wyszłam.

Mam do Was proźbe:Jeśli nie chcecie się wpakowac w kłopoty to Szatana zostawcie w spokoju.

opentana17
 Wysłana - 2 styczeń 2011 14:37      [zgłoszenie naruszenia]

"Ja bym tych wszystkich egzorcystów powsadzał ****a za kratki
Nie ma to jak się poznęcać nad chorą psychicznie osobą i wmawiać jej, że opętał ją szatan. Nosz kur.wa lałbym tych klechów sękatym kijem."napisał Kukuś Ban.

Koleś najwyraźniej niewiesz nic o egzorcystach. Bo dużo osób dzięki nim udało się uratować. Dobrym przykładem jestem JA.

iLight
świetlisty
 Wysłana - 2 styczeń 2011 15:26      [zgłoszenie naruszenia]

Opisz swa przygodę.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 19 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Egzorcyzmy i opętania

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19