FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 51565 razy ¬

ROZRYWKA | Zjawiska niewyjaśnione, nauka i historia
Egzorcyzmy i opętania 
[powiadom znajomego]    
Autor "Egzorcyzmy i opętania"   

siersciuk
 Wysłana - 10 czerwiec 2007 11:12      [zgłoszenie naruszenia]

jakiś czas temu był u mnie wlo na religii batman, który brał w egzorcyzmach udzial (jako pomocnik egzorcysty) i z tego co mówił to w Augustowie egzorcyzmy odprawia sie dosyć regularnie.
jak z tym jest w waszych rejonach?

.

Sorren
 Wysłana - 10 czerwiec 2007 13:28      [zgłoszenie naruszenia]

Wujek mojego ojca, brat mojego dziadka jest egzorcysta w Szczecinie

"Ksiądz Tadeusz C., doświadczony egzorcysta ze Szczecina, tygodniowo przyjmuje około pięciu osób. Większość z nich potrzebuje raczej lekarza. Ksiądz C. w swojej długoletniej praktyce spotkał się z kilkudziesięcioma przypadkami opętania. Wśród tych łagodnych było kilkanaście ciężkich przypadków, w których osoby opętane przejawiały wiele nadprzyrodzonych zdolności, jak nadludzka siła, znajomość cudzych myśli i grzechów, czy bardzo silny wstręt do sakrum. Większość "klientów" egzorcystów to osoby mające problemy z własnym sumieniem, osobowością, cierpiące na choroby psychiczne. Zdaniem wielu znawców problemu, na tysiąc zgłaszających się osób zaledwie pięć, sześć jest pod faktycznym wpływem szatana.

- Praktycznie każdy ksiądz, który sobie uświadamia istnienie złego ducha, zaczyna pełnić rolę egzorcysty - zauważa ks. C., który chociaż nie ma dekretu z diecezji, jest w tych sprawach uznanym w kraju autorytetem. Na pytanie, od kiedy zajmuje się egzorcyzmowaniem, odpowiada w tym samym tonie - odkąd zostałem księdzem. Pamiętam, że chodząc po kolędzie, zauważyłem, że dzieje się coś dziwnego przy poświęcaniu mieszkania. Ludzie też zachowywali się jakoś dziwnie. Dopiero po czasie uświadomiłem sobie, że miałem tam do czynienia ze złym duchem. Oglądając się za siebie, dostrzegam wiele takich przypadków, które wcześniej jedynie wyczuwałem - wspomina ks. C."

[http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/chory_opetanie.html]

Nazwisko specjalnie podałem tylko 1 litere, ale jak chcecie to i tak mozecie wejsc w link i tam poczytac.

[youtube.com/watch?v=ms4Kx4nDh9w]

M.Jacek
 Wysłana - 11 czerwiec 2007 10:32      [zgłoszenie naruszenia]

Choroby psychiczne też mogą być wywołane przez złego ducha. Dlatego ścisła diagnoza jest zawsze trudna.

mochiton
 Wysłana - 4 grudzień 2007 21:37      [zgłoszenie naruszenia]

Nawiasem mówiąc swego czasu oglądałam na Planete cykl programów o voodoo
[planete.pl/?prog&19219]
gdzie jeden z filmów poświęcony był właśnie opętaniu i był wynikiem odprawianych rytuałów religijnych. Nie wiem, czy rzeczywiście w to można wierzyć, choć różne filmy potrafią nieźle nastraszyć:)

M.Jacek
 Wysłana - 8 grudzień 2007 18:21      [zgłoszenie naruszenia]

Opętania - czyli stan gdy zły duch przejmuje kontrolę nad człowiekiem jak i dręczenia czyli stany gdy zły duch atakuje psychicznie, duchowo, mentalnie bądź cieleśnie człowieka są faktem. Miałem takie stany ataków. Egzorcysta wykluczył w moim przypadku opętanie. Stwierdził, że owszem może być to dręczenie. Ale On nic na to nie może poradzić bo nawet wielu Świętych było dręczonych przez złe duchy i często do końca życia nie potrafili się od tego uwolnić [np Św.Paweł lub Ojciec Pio !].

Kitka126
 Wysłana - 17 styczeń 2008 09:51      [zgłoszenie naruszenia]

Bardzo ciekawe tematy i wogule bardzo fajna ta strona.
Moglo by być pare fotek,ale i tak jest cool.

agniesiaxd
 Wysłana - 20 styczeń 2008 17:05      [zgłoszenie naruszenia]

Fajny temacik jest fajny filmik o opetanej dziewczynie "Egzorcyzmy Emily Rose", polecam podobo nakrecono na podsatwie prawdziwych wydarzen, jakby co piszcie na gg 3531395, chetnie pogadamna kazady temat

Vetinari
 Wysłana - 27 styczeń 2008 14:53      [zgłoszenie naruszenia]

Witam , przyłączę się do dyskusji jeśli pozwolicie :)
na początek może skomentuję zamieszczony artykuł bo mimo iż ciekawy to ukazuje on tylko katolickie podejście do sprawy opętań .
Sól - wcale nie musi być egzorcyzmowana , a raczej oczyszczona i to w przypadku soli kuchennej co po prostu zwiększa jej właściwości ochronne. Sól morska nie wymaga takiego oczyszczania :)
Ochrona przed demonami- życie zgodne z nakazami kościoła wcaaaale nie chroni przed atakami demonów , dobrze działają pieczęci aniołów mocy .Jednak nie ma takiej mocy która całkowicie ochroniłaby człowieka przed demonem jeśli ten wybrał go sobie za cel
Ciekaw jestem jakiego kalibru był ten różaniec którym Maksymilian Kolbe chciał strzelać do demonów - a tak na poważnie jeśli chodzi o "zwykłe" zjawy i duchy to wystarczy przegnanie ich silną wolą nie trzeba się tu powoływać na żadne fetysze , różaniec może po prostu służyć jako ośrodek koncentracji woli i dlatego Kolbemu wydawało sie ,że on działa jako straszak na duchy. Przy poważniejszym opętaniu nic nie da i trzeba odprawić rytuał egzorcyzmujący (pisze rytuał bo samo "egzorcyzm" wielu ludziom kojarzy się tylko z katolickimi obrzędami)
W 15 wieku we Francji pewną wieśniaczkę opętało 10 Demonów i egzorcyści wypędzali je przez 15 lat, a nawet w Biblii jest podanie o tym, jak Jeszua Nazareńczyk wygnał z pewnego Żyda cały legion Demonów (czyli około tysiąca).
No to tyle mojego komentarza do artykułu
Co do powrotu demonów i ponownego ataku - to logiczne bo są one nieśmiertelne podobnie jak anioły .
Nie ma natomiast możliwości by jak to ktoś napisał "odesłać je do światłości" Przebywają one w sferze stworzonej przez Samaela po jego upadku , tam tez nawiasem mówiąc egzystują Nephilim oraz sukuby i inkuby. Próba wysłania demonów do "światłości" byłaby de facto sprzeczaniem się z decyzją "Boga" :)
No to tyle :)

Zmieniony przez - Vetinari w dniu 2008-01-27 14:54:25

M.Jacek
 Wysłana - 30 styczeń 2008 12:53      [zgłoszenie naruszenia]

Bóg Jest Miłością i Miłosierdziem bez granic - podkreślę bez granic. Nigdy nikogo nie potępił ani nigdy nie podjął decyzji o tym, że ten czy tamten duch ma być na wieki potępiony. To duchy-dusze same siebie potępiły skazując na Ciemność-Piekło czyli całkowite oddzielenie od Boga. To wcale nie zamyka im drogi powrotu do Boga. Zawsze mają szansę wrócić. Jedynie my żyjący będący przedmiotem ataków tych duchów, które kradną nam energię życiową, dręczą lub opętują możemy zachęcić te duchy do tego aby porzucały Ciemność i udawały się do Światłości. Wiele duchów zmieniło swoją złą polaryzację i porzuciło Ciemność znów jednocząc się ze Światłością. I uczyniły to dzięki zachęcie wielu mistyków, którzy znają ich fatalny los i starają się im pomóc. Sam brałem udział w tym procesie odsyłania duchów z Ciemności w Światłość - przez otwartą moją najwyższą czakrę - było to bardzo bardzo bolesne ale działało. Tak wiele ran otrzymałem w wyniku tego działania i w wyniku ataku sił ciemności, że teraz liżę swe rany i albo wyzdrowieję albo umrę wskutek tych ran.

Podkreślę, że w Umyśle Boga nie ma czegoś takiego jak wieczne potępienie bo Jego Miłość i Miłosierdzie nie mają granic do tego stopnia, że Bóg może nawet wybaczyć Szatanowi !!!

To ludzie pod wpływem ideii propagowanych przez siły Ciemności wymyślili sobie w swoich chorych umysłach i zbyt słabo kochających sercach, że istnieje coś takiego jak wieczne potępienie !!! A siłom Ciemności bardzo zależy na tym aby ludzie w to wierzyli bo dzięki temu wielu ludzi wątpi w Boże Miłosierdzie i po śmierci ich dusze zasilają legiony złych duchów.

Bóg jest Miłosierdziem i Miłością bez granic.

Vetinari
 Wysłana - 31 styczeń 2008 21:20      [zgłoszenie naruszenia]

No to współczuję i to bardzo jeśli zostałeś wykorzystany i oszukany w ten sposób bo śmierć to na serio nie wszystko co może Cię spotkać . Bóg dał Nephilim szansę powrotu ale z niej nie skorzystali Tak jak dał ta szansę Lilith czy Kainowi . odnośnie Lilith i Kaina przyjmuje na chwilę założenie że to co napisano w Katolickiej Biblii to prawda ;)
Wybacz ale nie zgadzam się z tym co powiedziałeś z prostego powodu - czytałem biblię i stary testament jasno wspomina i wiecznym potępieniu dla zatwardziałych grzeszników . Miłosierdzie i cała reszta to wymysł Jeszuy oraz jego uczniów propagowany przez kościół swego czasu dla sprzedaży odpustów :)
Demony (nie mylić z Nephilim ) zostały stworzone w tym samym czasie co anioły i od początku były przeznaczone przez boga do czynienia zła a ich wodzem był Belial .Mają swoje miejsce w Olam La Klipoth (świat skorup)i tam rezydują aż do skończenia świata
Dla wyjaśnienia - swoją wiedzę opieram na Kabale gnostyckiej i żydowskiej oraz pismach Hermesa Trismegistosa i własnych doświadczeniach .
Zgodzić się mogę z jednym - każdy człowiek ma szansę doznać zjednoczenia z wszechobecnym i nieskończonym absolutem którego ludzie potocznie zwą Bogiem i powtarza swoją wędrówkę az dostapi tego zaszczytu lub i tu trzeba się nieźle postarać trafi do "piekła" np mając ciało eteryczne poranione przez jakiegoś demona : ).
Demony jak i anioły są istotami wyższymi od nas i nie mozna zakładać na podstawie naszych ludzkich emocji że te drugie pragnęłyby znów wrócić do "nieba" bo raz że nigdy w nim nie byly a dwa że takie chęci to czysto ludzkie odczucia których one nie posiadają . To tak jak twierdzenie że aniołowie nie lubią się z demonami i nephilim .
Pisałeś wcześniej o przeszkadzajce przy której ksiądz nie umiał Ci pomóc - skoro księża mają swoją moc od Boga i do niego odwołują się podczas Egzorcyzmów to chyba nie ma takiego demona z którym Bóg by sobie nie poradził.

Spotkałeś Boga że wiesz co istnieje w jego umyśle? zresztą samo zakładanie że Bóg ma umysł to tez hmm..osobliwe podejście , powiedziałbym raczej ze bóg jest umysłem
I to nie ludzie wymyślili sobie coś takiego tylko sama księga katolików ich tego nauczyła

Napisałeś że to wysyłanie demona do światłości działo się przez najwyższą czakrę - jeśli to prawda to tylko potwierdza ze zostałeś oszukany - dla wyjaśnienia czakra korony nie jest najwyższą z czakr

Zmieniony przez - Vetinari w dniu 2008-01-31 21:29:07

Zmieniony przez - Vetinari w dniu 2008-01-31 21:29:34

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 19 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Egzorcyzmy i opętania

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19