FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 51828 razy ¬
 
ROZRYWKA | Zjawiska niewyjaśnione, nauka i historia
Egzorcyzmy i opętania 
[powiadom znajomego]    
Autor "Egzorcyzmy i opętania"   
 
Angel...
 Wysłana - 6 maj 2007 14:49       
 
Przeniesiona przez xami z działu 'Zjawiska niewyjaśnione'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

~Wstęp

Czy istnieje choroba psychiczna, czy jest to rodzaj opętania ? Takie pytania zadaje się zawsze go mamy doczynienia z czymś dziwnym ogarniającym nasze ciało umysł i ducha. Opętanie jest to stan psychiczny, niezgodny ze zdrowym rozsądkiem, zachowaniem, obyczajami i normami społecznymi. Kto może ulec opętaniu, w zasadzie każdy człowiek i istota żyjąca jest zagrożony na ataki demonów. Przyczyną ingerencji demonicznych na danego człowieka są prawie zawsze grzechy ludzkie. Zdarza się, że przyczyna jest dopust Boży. Bóg dopuszcza działanie złego ducha na człowieka, aby wyćwiczyć go w pokorze, cierpliwości i umartwieniu. Tak było m.in. w przypadku Hioba, Proboszcza z Ars czy świętego o. Pio. Jednak prześladowanie zawinione grzechem jest bardziej wewnętrzne, aż do opętania włącznie.

Wpływ demona na człowieka posiada kilka stopni. Pierwszym jest kuszenie, aby człowiek - często pod pozorem dobra - dokonał czynów, które w istocie sprzeczne są z wolą Boga i prawdziwym pożytkiem człowieka. Istnieją także zniewolenia przez złego ducha, które nie są całkowitym opętaniem, ale w jakiejś części ubezwłasnowolniają go. Najwyższym stopniem jest opętanie, czyli zawładnięcie przez złego ducha myślami, ciałem i zachowaniem drugiej osoby. Takie przypadki podaje Ewangelia. Na wszystkich tych stopniach człowiek nie jest pozostawiony sam sobie. Jednakże musi pamiętać, iż sam nie jest w stanie skutecznie przeciwstawić się szatanowi, dla tego, iż nie widzi przeciwnika, nie uświadamia sobie jego metod i strategii. Po drugie szatan przewyższa człowieka inteligencją i - będąc bytem duchowym - nie podlega takim ograniczeniom czasoprzestrzennym jak człowiek.dla tego, iż nie widzi przeciwnika, nie uświadamia sobie jego metod i strategii. Po drugie szatan przewyższa człowieka inteligencją i - będąc bytem duchowym - nie podlega takim ograniczeniom czasoprzestrzennym jak człowiek.


~ Jak rozpoznać czy jest się opętanym?


* Wstrętu do wszystkiego, co święte, bluźnienia, znieważania świętych przedmiotów, niemożność przystępowania do sakramentów, niechęć lub niemożność modlitwy
* Mówienie nieznanymi językami
* Nagłe i niewyjaśnione zakłócenia zdrowia (bóle fizyczne, głównie głowy i żołądka)
* Nagłe zmiany zachowań, trwałe zaniedbywanie sią w nauce, obowiązkach
* Dziwnego zachowania osób opętanych w czasie jedzenia pobłogosławionych posiłków (np. z dolaną wodą święconą) lub niechęci do noszenia poświęconej odzieży, (kiedy osoba będąca pod wpływem złego ducha nie wie o takim poświęceniu)
* Możliwe jest też występowanie u osoby opętaniej nadzwyczajnej siły fizycznej
* Sprawdza się występowanie niewyjaśnionych zjawisk w otoczeniu, tzw. opresji (odgłosy pukania, słyszalne kroki, przemieszczanie się, pojawianie i znikanie przedmiotów)
* Niespodziewane agresywne zachowania, nie tylko na tle religijnym fanatyzm przemocy, sadyzm, dewiacje seksualne
* Niekiedy w poduszkach, materacach osób opętanych odnajduje się dziwne przedmioty, np. laleczki, figurki zwierząt lub ludzi, bryłki zakrzepniętej krwi, kosmyki włosów, odłamki metalu lub drewna które mogą świadczyć o odprawieniu guseł czy innych form czarów
* Może się zdarzyć, że zwierzęta domowe zachowują sią, jakby wyczuwały czyjąś obecność: wpatrują się w jedno miejsce, nagle uciekają przestraszone.


~ Egzorcyzmy

Egzorcyzm ma podwójny cel. Podkreslaja, że stosuje sie go dla uwolnienia opętanych przez złego bądz złych duchów. Ale jeszcze wczesniej ma on na celu rozpoznanie choroby, o czym się często zapomina. To prawda że zanim egzorcysta przystapi do pracy,a najczęściej jest to ksiądz, pyta dana osobę lub członków rodziny, czy istnieja warunki uzasadniajace dokonanie egzorcyzmów. Prawda jest też, że tylko dzięki egzorcyzmowi można dowiedzieć się, czy ma się do czynienia z działaniem zlego ducha czy też nie. Wszystkie występujace zjawiska, chociaż wydaja się dziwne lub pozornie niewytłumaczalne w rzeczywistosci moga mieć wytłumaczenie naturalne. Także zespół zjawisk psychiatrycznych i parapsychiatrycznych nie jest wystarczajacym kryterium do postawienia własciwej diagnozy. dzięki egzorcyzmowi można mieć pewnosć, czy mamy do czynienia z działaniem zlego ducha czy też nie. W zachowaniu złego ducha wyróżnia się 4 fazy:
* przed wykryciem go
* w czasie udzielania egzorcyzmów
* tuż przed wyjsciem
* po uwolnieniu osoby

Nie zdarzaja się nigdy dwa takie same przypadki. Zachowanie złego ducha jest bardzo różne i nieprzewidywalne. Poniżej zostały opisane pewne wspólne cechy postępowania złego ducha, które się najczęsciej spotyka.


~ Obrzęd egzorcystyczny

Obrzęd rozpoczyna się pokropieniem pobłogosławioną wodą, które jako upamiętnienie oczyszczenia otrzymanego we chrzcie, jest obroną kuszonego przed zasadzkami nieprzyjaciela. Wodę można pobłogosławić przed obrzędami, albo w czasie obrzędów, przed pokropieniem, zależnie od okoliczności mieszając z wodą sól.

Następuje modlitwa litanijna, w której przez wstawiennictwo wszystkich Świętych wzywamy Bożego miłosierdzia nad człowiekiem dręczonym.

Po litanii egzorcysta może recytować jeden psalm lub niektóre psalmy wyrażające błaganie o opiekę Najwyższego i podziw dla zwycięstwa Chrystusa nad złym duchem. Psalmy recytuje się w sposób ciągły lub responsoryjny. Na koniec egzorcysta może dodać modlitwę po psalmie.

Z kolei odczytuje się Ewangelię jako znak obecności Chrystusa, który własnym słowem głoszonym w Kościele zaradza ludzkim cierpieniom.

Potem egzorcysta kładzie ręce na dręczonego, błagając Ducha Świętego, aby diabeł odszedł od człowieka, który przez chrzest stał się świątynią Bożą. W tym samym czasie może tchnąć w twarz dręczonego.

Teraz recytuje się wyznanie wiary (Symbol), albo odbywa się wyrzeczenie szatana i odnowienie chrzcielnego wyznania wiary. Następuje modlitwa Pańska, w której błagamy Boga, naszego Ojca, aby nas wybawił od Złego.

Po tych czynnościach egzorcysta ukazuje dręczonemu wizerunek Krzyża Pańskiego, który jest źródłem wszelkiego błogosławieństwa i łaski, a następnie czyni nad nim znak krzyża, który wyraża władzę Chrystusa nad diabłem.

Wreszcie wypowiada błagalną formułę skierowaną do Boga oraz formułę rozkazującą, w której w imię Chrystusa wprost wyklina diabła, wzywając go, aby odszedł od dręczonego. Formuły rozkazującej nie należy stosować bez uprzedniej formuły błagalnej. Formułę zaś błagalną można wypowiadać także bez formuły rozkazującej.

Wszystkie wymienione czynności w razie potrzeby można powtarzać, albo podczas tej samej celebracji, z uwzględnieniem tego, o czym jest mowa niżej w nrze 34, albo w innym czasie, dopóki osoba dręczona nie zostanie zupełnie uwolniona.

Obrzędy kończą się pieśnią dziękczynną, modlitwą oraz błogosławieństwem.

[http://www.sekundy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=79&Itemid=27] - film z obrzędu egzorcystycznego


~Obrona przed złym

SANCTE MICHAEL ARCHANGELE (Egzorcyzm prywatny po łacinie)

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperat illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae coelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen


* Regularne przyjmowanie sakramentów
* Życie zgodne z ewangelią, powoływanie się na wstawiennictwo Matki Bożej, świętych, Aniołów
* Różaniec - św. Maksylian Maria Kolbe stwierdził, że "różaniec jest strzelaniem do szatana",
* Każda pokorna i ufna modlitwa, szczególnie modlitwy o uwolnienie, modlitwy pochwalne (psalmy, hymny, spontaniczne modlitwy)
* Zawieszanie w domu i noszenie przy sobie świętych wizerunków np. medalika św. Benedykta albo medalika św. Katarzyny Labouré
* Woda święcona - broni przed zasadzkami złego ducha, powiększa łaski, leczy choroby
* Egzorcyzmowane olej, woda i sól egzorcyzmowany - oddalają moc złych duchów, ponadto służą zdrowiu duszy i ciała; korzystanie z poświęconego kadzidła
* W uzasadnionych przypadkach kontakt z egzorcystą.

Znawca -
 
Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 6 maj 2007 15:35      [zgłoszenie naruszenia]

Fajny temat, jakbym mógł dałbym soga (zwłaszcza że na własne oczy widziałem opętanych).
___________________________________________

Żeby się nie powtarzać dam teżlinki do tematów w jakich jużsię wypowiadałem na temat egzorcyzmów, jako uzupełnienie zagadnienia:

Temat z FZN "Czy potrzebny ci egzorcyzm"
[http://www.****************/Czy_potrzebny_ci_egzorcyzm_-t8187.html] ;

i temat z działu "Filozofia, Psychologia, Religie" [http://www.insomnia.pl/Op%C4%99tanie%2E%2E%2E-t165443.html] ;
_________

na samym FZN tematów o egzorcyzmach w których są ciekawe informacje było kilka.

_______________________________
 
Namaste!

 
crs_sc
 Wysłana - 6 maj 2007 16:04      [zgłoszenie naruszenia]

A ja mogę i daję
_______________________________
 

 
Angel...
 Wysłana - 6 maj 2007 16:12      [zgłoszenie naruszenia]

Crs - dziekowac, odbijam
Grundman - super, dzieki za uzupelnienie tematu

Zmieniony przez - Angel... w dniu 2007-05-06 16:13:03

Znawca -
 
Andromedaa
 Wysłana - 7 maj 2007 20:21      [zgłoszenie naruszenia]

Cicha woda brzegi rwie Angel
I nawet bolda już masz hehe.

 
Angel...
 Wysłana - 7 maj 2007 20:24      [zgłoszenie naruszenia]

ano tak jakos wyszlo
i odbijam

Znawca -
 
mnichus
 Wysłana - 7 maj 2007 20:38      [zgłoszenie naruszenia]

kurcze no, angel mnie zadziwia pozytywnie... a to dlatego, że nie znam żadnej dziewczyny w tym wieku, która interesowałaby się taką tematyką, trzymaj tak dalej
_______________________________
 
Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę.

 
om
 Wysłana - 7 maj 2007 21:28      [zgłoszenie naruszenia]

tzn ona sama to pisala?

 
hallucyon
 Wysłana - 7 maj 2007 21:34      [zgłoszenie naruszenia]

a smiesz watpic w sile sprawcza anielicy o snieznobialych skrzydlach, omie wszechmogacy?

 
Angel...
 Wysłana - 7 maj 2007 21:42      [zgłoszenie naruszenia]

Hall co Ci dzisiaj jest?
nie bierz tego wiecej, na boga

no coz przyznam sie bez bicia ze jedynie ulepszylam troszke jeden podstawowy artykul

Znawca -
 
M.Jacek
 Wysłana - 2 czerwiec 2007 18:10      [zgłoszenie naruszenia]

W obecnych czasach duchy wzmogły swe działania i atakują coraz silniej bo zbliża się kres ich panowania. Dlatego zwłaszcza wiele chorób nerwowych i psychicznych jest efektem ich działania. Egzorcyzmy i opętania mogą być skuteczne - i owszem - ale tylko na krótko bo demony odesłane w Ciemność - do Piekła z tej Ciemności wracają jak bumerang i atakują jeszcze silniej - bo do istnienia potrzebują naszej energii życiowej i naszych negatywnych uczuć, którymi się karmią. Dlatego najskuteczniejsze jest sprawienie aby demony-duchy odeszły do Światłości - do nieba - wtedy uwolnimy się od nich zupełnie.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 19 stron.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Egzorcyzmy i opętania

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19