FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1900 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nasze Szkoły
Ekonomia vs Finanse 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Ekonomia vs Finanse"   

Jome
 Wysłana - 1 listopad 2011 21:32        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Jakie są w rzeczywistości różnice między tymi dwoma kierunkami?
Przeglądałem plany studiów, wygląda na to że na ekonomi więcej prawa i zarządzania, na finansach więcej matmy.

Mnie interesuje głównie temat własnego biznesu (wiem, że tu należy za*********, a nie ********* o studiach i inwestowanie.
Rozkręcam swój mikrobiznes, ale chcę wybrać się na jakieś studia, a przynajmniej spróbować.
Myślę, że oba kierunki pokrywają się z moimi zainteresowaniami, tylko nie wiem na który się zdecydować.

Podobno rynek jest nasycony i ekonomistami i finansistami, ale którzy mają łatwiej o roboty i jakie są prognozy? Etat traktuję bardziej jako zabezpieczenie jak coś nie pójdzie, przede wszystkim chcę żeby studia mnie interesowały, bo studiami które rozminęły się z zainteresowaniami mam niemiłe doświadczenia.

Nie ukrywam, że mój cel to własna działalność, więc pod tym kątem pewnie ekonomia bardziej przydatna?

Fajnie jakby ktoś studiujący któryś z tych kierunków napisał coś z perspektywy studenta, jak to wygląda od środka.

kle0_
Cycata %)
 Wysłana - 2 listopad 2011 01:37      [zgłoszenie naruszenia]

Z perspektywy wlasnej dzialalnosci, to raczej fir- przynajmniej bedziesz wiedzial jak sie rozliczac

A na serio, to wg. mnie zaden kierunek nie da ci jakiejs wiedzy potrzebnej do prowadzenia biznesu, bo na studiach praktyki zazwyczaj brak, tylko tluczenie do glowy jakis smutnych teorii. Wiedze praktyczna, niestety, jak sama nazwa wskazuje daja tylko praktyki.

Co do ewentualnych szans na prace, zazwyczaj w ogloszeniach o prace daja "absolewnci kierunkow ekonomicznych", zatem wszelakie firy, zarzadzania, marketingi i ekonomie, pracodawcy wrzucaja do jednego wora. Zatem wybieraj to, gdzie program studiow jest bardziej interesujacy (tutaj niestety musisz siegnac po opinie studentow konkretnego kierunku konkretnej uczelni).

kon jaki jest, kazdy widzi %-)
"Nieważne, co mam w sercu- ważne, co mam w dupie" - Kapitan Bomba

Znawca -

Jome
 Wysłana - 2 listopad 2011 10:58      [zgłoszenie naruszenia]

No tak, z pewnością masz racje. Praktyczna wiedza w biznesie przede wszystkim. Przeglądałem plany studiów, finanse wydają się kierunkiem na którym więcej umiejętności można zdobyć niż ekonomia, gdzie chyba tylko sucha wiedza. Obstawiam na razie za finansami, do tego ciekawe specjalności są.

Fajnie jakby ktoś studiujący finanse/ekonomie napisał coś o tym jak te studia w praktyce wyglądają.

ciamciara
 Wysłana - 2 listopad 2011 11:35      [zgłoszenie naruszenia]

Co do ewentualnych szans na prace, zazwyczaj w ogloszeniach o prace daja "absolewnci kierunkow ekonomicznych"
Nie wiem gdzie bo u nas na uczelni jak są oferty pracy/stażów/praktyk to zazwyczaj pisze, że chcą absolwentów finansów/ekonomii albo zarządzania/marketingu. Rzadziej się zdarza, że zarządzanie jest wymienione z finansami i ekonomią.

Studiując finanse bądź ekonomię będziesz mógł spokojnie zacząć rozkręcać biznes - bo wolnego czasu jest dużo.

Tak jak było napisane - praktyczne aspekty poznajesz dopiero w robocie.

Nie wiem też, gdzie się wybierasz na studia bo ja na finansach miałem prawo, prawo pracy, prawo handlowe, prawo nieruchomości, prawo finansowe,a ekonomiści mieli tego prawa dużo mniej.

EDIT: zobacz sobie jakie masz do wyboru specjalizacje po tych kierunkach i bedziesz wiedział, w których sektorach możesz się poruszać. Po ekonomii raczej ciężko u nas dostać się do branży zwiazanej z rachunkowością, a po finansach jest troche ofert w tej branży. Jak jesteż zainteresowany wiedzą z inwestowania to też na finansach jest tego więcej niż na ekonomii. No i te wszystkie finanse (publiczne, międzynarodowe, przedsiębiorstw), ale z tego tylko finanse przedsiębiorstw były ciekawe.

anc_kozak jest po finansach i pracuje to może napisze z punktu widzenia praktyka.

Zmieniony przez - ciamciara w dniu 2011-11-02 11:40:43

"Nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy ze swego rozumu" Francois de la Rochefoucauld

[http://www.insomnia.pl/Piekne_bramki__na_biezaco.-t617215.html]

INSOMNIA
 Wysłana - 2 listopad 2011 13:54      [zgłoszenie naruszenia]

Przecież on patelki sprzedaje

suit_up
 Wysłana - 2 listopad 2011 14:11      [zgłoszenie naruszenia]

Na ekonomii masz zazwyczaj wiecej prawa gospodarczego+szerzej przedstawione podstawy makro/mikroekonomii. Jesli chodzi o wlasny biznes- bierz ekonomie... Finanse sa bardziej ukierunkowane w strone pracy na etacie.

Nikt ci kurwa nie da, jak nie weźmiesz sobie sam.

V10ban
 Wysłana - 2 listopad 2011 17:49      [zgłoszenie naruszenia]

To żeś mu poradził - ekonomia dla hurtownika gwoździ

Kierunku przygotowującego do własnej działalności nie ma nigdzie na świecie, bo raz, że tego zwyczajnie nie dałoby się studiować, a dwa, że on by kosztował z 1 mln USD / rok.

suit_up
 Wysłana - 2 listopad 2011 17:59      [zgłoszenie naruszenia]

A ty to ten jedyny, ktory nie wylecial z SGH? %)

Nikt ci kurwa nie da, jak nie weźmiesz sobie sam.

Jome
 Wysłana - 2 listopad 2011 19:39      [zgłoszenie naruszenia]

No tak, wiem że żaden kierunek do prowadzenia biznesu mnie nie przygotuje. Chodzi mi raczej gdzie można podłapać parę przydatnych rzeczy np. jakieś podstawy prawa, coś o podatkach itp.
Poza tym interesują mnie inwestycje, głównie rynki finansowe. Tego pewnie więcej zaznam na finansach.

Fajnie jakby ktoś po finansach napisał czy coś ciekawego tam się robi. Przedmioty na UE w Katowicach takie sobie, może po wybraniu specjalności jest ciekawiej.

ciamciara
 Wysłana - 2 listopad 2011 19:44      [zgłoszenie naruszenia]

Z tego co piszesz to bardziej finanse.

Przedmioty na UE w Katowicach takie sobie, może po wybraniu specjalności jest ciekawiej.
Nie jest.

"Nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy ze swego rozumu" Francois de la Rochefoucauld

[http://www.insomnia.pl/Piekne_bramki__na_biezaco.-t617215.html]

anc_kozak
 Wysłana - 4 listopad 2011 21:08      [zgłoszenie naruszenia]

Masz za dużo czasu& pieniędzy ze chcesz isc na studia zeby wlasna dzialnosc prowadzic ?
Wszystkiego przydatnego mozesz sie dowiedziec z ksiazek i wlasnego doswiadczenia

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Ekonomia vs Finanse

Strony: 1 2

Warto przeczytać: PROGI POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA | Praca inżynierska - gdzie zaczyna się plagiat ? | Germanistyka, którą uczelnie wybrać? | Ekonomia Uniwerek Białystok | Ponowne podejście do studiowania | Szkoła Wojskowa... | Filologia germańska - co po tym? | jaka uczelnia? pomocy! ;] | Co wybrać? Pomóżcie! | na jaki profil w technikum | Dziennikarstwo i komunikacja społeczna | Simr na PW czy Logistyka na wat? wady,zalety | Matematyka finansowa | GLIWICE - jakie liceum zaoczne polecacie ? | air,mibm | ZSM Darłowo | dziwk | dziwka | normalnie o tej porze | reprezent | gra horror | horror | m angelo | natasz | i doser | footjob | temat sylwestrowy | snowee- | snowee | milosc przez kabel | milosc na odległość | kabel | zaburzenia osobowości f 608 | ryba | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2018 SFD S.A.