FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1057 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Ścisłe
Elektrotechnika, zadania 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Elektrotechnika, zadania"   

Magnasteal
 Wysłana - 5 listopad 2011 15:38        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam, mam mały problem z zadaniami
Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc

treść pierwszego:
Mamy cztery żarówki na napięcie 125V, są trzy 100ki i jedna 60kaZbadać czy te żarówki można połączyć szeregowo i podłączyć do sieci 450V.

zdjęcie z moimi próbami rozwiązania w poście, czy to jest dobrze, co jeszcze trzeba ewentualnie zrobić?

Magnasteal
 Wysłana - 5 listopad 2011 15:42      [zgłoszenie naruszenia]

i teraz drugie zadanko:
chodzi po policzenie I, ale problem mam tylko z jednym, z dzielnikiem prądu(nie rozumiem dlaczego akurat tak to jest zrobione) i z jednym kierunkiem prądu(dlaczego w górę a nie w dół?) (obydwa szczegóły zaznaczyłem czerwonym kolorem w kolejnym poście).

Magnasteal
 Wysłana - 5 listopad 2011 15:46      [zgłoszenie naruszenia]

pierwszy fragment

Zmieniony przez - Magnasteal w dniu 2011-11-05 15:48:13

Magnasteal
 Wysłana - 5 listopad 2011 15:53      [zgłoszenie naruszenia]

i drugi fragment, z góry dzieki za jakąkolwiek pomoc

Deschain
 Wysłana - 5 listopad 2011 18:37      [zgłoszenie naruszenia]

Ad. 1 Musisz zsumować spadki napięć. Wyjdzie że jest ponad 450 czyli nie uciągnie.

Zwrot natężenia jest umowny. Jeśli z praw Kirchhoffa wyjdzie Ci natężenie ujemne, to po prostu zmieniasz zwrot.

Zmieniony przez - Deschain w dniu 2011-11-05 19:46:54

Znawca -

zbys
Elektronika
 Wysłana - 6 listopad 2011 04:37      [zgłoszenie naruszenia]

Pierwsze jest zrobione dobrze, nie sprawdzałem obliczeń ale sama metoda jest dobra. 60-tka spali się przy takim połączeniu.

A w drugim jest j/w. Zwrot jest umowny. Najwyższej wartość wyjdzie ujemna.

Lepsze jest wrogiem dobrego!

Kościół NIE jest po to by pomagać biednym - jest po to aby pomagać w ich zbawieniu!

Specjalista -

Magnasteal
 Wysłana - 7 listopad 2011 12:36       [zgłoszenie naruszenia]

OK, dzięki

A jeszcze mam tylko pytanko do tego dzielnika prądu - czy ktoś może wie czemu akurat "jest jak jest" zapisany ten dzielnik prądu? dlaczego np w drugim przypadku jest przed Iz minus i dlaczego w trzecim dzielimy 3,6 przez 2?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Elektrotechnika, zadania

Warto przeczytać: Objętość bryły | GEOGRAFIA / matura | zadanie z organicznej | Matematyka funkcje | rownania i nierownosci, przeksztalcanie wzorow | [Fiz] wyprowadzenie wzoru na powiększenie lupy | [Mat] Zadanie. | [Ch] Pomocy referat!!!! | mam problemy z zadaniami z fizyki czy ktos mi pomoze? | Wykres funkcji y=(x-p)kwadrat+q | Kratownica Niezwykła i dość trudna | MAt/zad | Omówić za pomocą rysunku - biologia. | wzory polstrukturalne | Wykres funkcji. | Chemia-roztwór | zdradziłam | romans | jak dodać moc maluchowi | gwiazdy nado | golf iv | Gwiaxdy nago | grupowy | podbieranie majtek | alfa | muzyka do biegania | deuzy | sentymentalny | zaprojektuj swoje buty | zniewalajaca | seks w aucie | ranking seriali | VALERIE | anna mucha playboy | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.