FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1498 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Etyka 
[powiadom znajomego]    
Autor "Etyka"   

RG83
 Wysłana - 18 wrzesień 2010 15:16        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

kontynuacja dyskusji z wątku " Stephen Hawking: "Bóg nie stworzył Wszechświata" "

zapraszam wszystkich ;)

Zmieniony przez - RG83 w dniu 2010-09-18 15:17:39

...oczom ich ukazał się las...

MadMan047
 Wysłana - 19 wrzesień 2010 14:20      [zgłoszenie naruszenia]

nie kumam

"kiedy przyjdą nocą spalić twój dom,
weź pistolet do ręki i rozpierdol im łby zanim wyciągną zapałki"

Specjalista -

RG83
 Wysłana - 19 wrzesień 2010 14:40      [zgłoszenie naruszenia]

trochę zamotałem :P

[http://www.insomnia.pl/Stephen_Hawking%3A_B%C3%B3g_nie_stworzy%C5%82_Wszech%C5%9Bwiata_-t644765-s3.html]

...oczom ich ukazał się las...

Tadeknorek
 Wysłana - 19 wrzesień 2010 14:41      [zgłoszenie naruszenia]

Chodziło o systemy etyczne, prawo które się na nich opiera itd. Taki złożony temat, ale mi się już pomysły wyczerpały

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysłana - 20 wrzesień 2010 20:48      [zgłoszenie naruszenia]

Konkurencja dla mojego tematu?

Tadeknorek
 Wysłana - 20 wrzesień 2010 21:51      [zgłoszenie naruszenia]

Ależ gdzież.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

kopt
Diabeł
 Wysłana - 21 wrzesień 2010 14:50      [zgłoszenie naruszenia]

To pewnie po to, żeby zmylić Kasownicka

[www.facebook.com/poprawskimagicalphotography]

Ekspert -

Shirru

Waszka G

Wysłana - 21 wrzesień 2010 21:29      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem czy już taki sam temat nie był poruszany, więc napiszę tutaj.

Od dłuższego czasu rozmyślam nad ewolucją człowieka, a dokładniej nad przyszłą jego ewolucją. Nie mam tu już na myśli nawet hipotetycznego "homo superior", ale całkiem nowy gatunek pochodzący od nas lub może od jakiegoś innego zwierzęcia. Gatunek, który przewyższałby nas pod względem inteligencji oraz, nazwijmy to, psychologicznego zaawansowania o całe lata świetlne.

Pytanie, nad którym teoretyzuje brzmi: Czy wymieniony wyżej gatunek poprzez swoją przeolbrzymią inteligencję i moc obliczeniową mózgu nie stałby się czymś w rodzaju maszyny o sztucznej inteligencji rodem z Terminatora posługującej się wyłącznie zimną logiką? Może nawet lepszym porównaniem byłaby rasa Wulkan ze Star Treka.

Zamroczony
 Wysłana - 21 wrzesień 2010 21:50      [zgłoszenie naruszenia]

utrata emocji na rzecz zimnej logiki?dla mnie to coś w stylu tabletek zamiast normalnego jedzenia-wątpliwe

tak poza tym z ewolucją u ludzi dzieją się dziwne rzeczy, już dawno zanikła zasada przetrwania najsilniejszego, teraz zanika zasada przetrwania najmądrzejszego, największy przyrost naturalny jest w krajach w których poziom analfabetyzmu jest największy a ludzie najbardziej wykształceni mają najmniejsze potomstwo z powodu braku czasu

ludzkość raczej nie zmierza ku wielkiemu skokowi ewolucyjnemu, raczej czeka nas bardzo długi okres stagnacji

no ale mniejsza, bo zaraz zrobi sie temat o wszystkim

traktuje internet smiertelnie powaznie
"człowiek stworzył boga na swój obraz i podobieństwo"

Shirru

Waszka G

Wysłana - 21 wrzesień 2010 21:54      [zgłoszenie naruszenia]

Dlatego nie ograniczyłem się tylko do ludzi, ale pisałem też o hipotetycznym wyewoluowaniu jakiegoś innego zwierzęcia.

Dlaczego wątpliwe? Wydaje mi się, że wystarczająco "dobra" logika, powiedzmy z punktu widzenia ewolucji byłaby lepsza niż emocje, które tak naprawdę są moich zdaniem rozgałęzieniem logiki.

A temat o wszystkim zrobi się tak czy owak.

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 21 wrzesień 2010 21:57      [zgłoszenie naruszenia]

Było to poruszane w książce Philipa K Dicka "Cztery stygmaty Palmera Eldritcha". Ludzie w tamtym świecie sztucznie się ewoluowali przez powiększanie głów dla pomieszczenia poważniej rozwiniętego mózgu. Swoją drogą schizowa książka zahaczająca o boskości i te klimaty

Sytuacja jaką opisuje Shirru nie będzie miała raczej miejsca, bo rozwój ludzkości zachodzi teraz mocno globalnie. Kiedyś człowiek myślący wyparł dzikich erectusów, później Europejczyk oswoił Murzynów i w zasadzie nie ma na kim już dominować, bo rozwój zachodzi dzisiaj równomiernie. A nieucywilizowane dzikusy same się cywilizują lub umierają.

Zresztą takiej przepaści ewolucyjnej między ludźmi nie ma w sumie. Musiałoby to potrwać jeszcze z parę tysięcy lat żeby skok między społeczeństwem rozwijającym się (żółtek z Tokyo) a nierozwijającym się (bambus z sawanny) był tak duży, że ten nierozwinięty nie byłby w stanie go przeskoczyć.

Zmieniony przez - OloKK w dniu 2010-09-21 22:00:07

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Etyka

Strony: 1 2

Warto przeczytać: "Wykop rasizm z forum Insomnia" | mam dola | Filozofia medyczno -psychologiczna | Modlitwy w ładnym stylu :) | Jeszcze jeden argument przeciwko aborcji | co by było gdyby - temat - BÓG??? | Przemoc | Człowiek a homo sapiens | Autosugestia | NIEŚMIERTELNOŚĆ | Wyrok w sprawie bogów olimpijskich | Książki: perswazja itd?? | Jak wyobrazacie sobie zycie po smierci? | Dusza | Czym jest podświadomość? | Religia/Etyka obowiązkowa | 48227225574 | chcieć to móc | koralina | pasztetowa | agnieszka wlodarczyk | arachno | pigment | pigment90 | 2kc | tesla | lucifer_sm | stonee | wycieki | Danuta Jadwiga | renata | kickers | kolorado | brańsk | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.