FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2990 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nasze Szkoły
Europeistyka 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Europeistyka"   

Kryzbi89
 Wysłana - 26 listopad 2007 12:59        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Moje pytanie brzmi: Jakie są perspektywy pracy po tego typu studiach ? Z tego co przeczytałem to Miareczka kończy ten kierunek, więc chętnie bym poznał jej plany na przyszłość. Na maturze zdaje podstawe geografi i rozszerzony Wos. Ogolnie jestem humanistą. Lubie historie (na maturze nie zdaje ponieważ, trzeba by się było do tego przedmiotu za dużo uczyć ). Może macie dla mnie jakieś propozycje ciekawych perspektywicznych studiów ? Jeśli chodzi o przedmioty ścisłe to też nie jest najgorzej, ale skoro mam takie a nie inne przedmioty maturalne to raczej trudno mi się bedzie dostać na budownictwo czy mechanike... Licze na Waszą pomoc. Pozdrawiam

%-)

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 26 listopad 2007 17:32      [zgłoszenie naruszenia]

Po Europeistyce możesz pracować w sumie w biurach od dotacji unijnych, rozwoju unijnego, ale także w jakiejś firmie, gdzie potrzebny jest ktoś od znajomości unijnego prawa.

Ogólnie możlwości jest dużo, niekoniecznie też ściśle związanych z tym kierunkiem.

Co do innych studiów-a co Ciebie interesuje?? Co chciałbyś studiować?? Wybierz to, co Cię interesuje, dopiero potem rozważaj czy to perspektywiczne. No bo chyba nie chcesz studiować "perspektywicznego" kierunku tylko dlatego, że po nim jest praca. Odpowiedz sobie na pytanie, co tak naprawdę Cię interesuje, bo studia mają Cię ciekawić, ich przedmiot ma Cię interesować. A dlaczego my Ci mamy wybierać?? Masz już 19 lat-albo skończysz niedługo-najwyższy czas zacząć samodzielnie podejmować decyzję o swoim życiu.

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

Kryzbi89
 Wysłana - 26 listopad 2007 18:03      [zgłoszenie naruszenia]

Wlaśnie taka europeistyka myśle, że byłaby dla mnie najlepszym kierunkiem. Polityką sie interesuje, z histori mam 4 (nie chwaląc się ). A widze Panie Smierc, że studiujesz dziennikarstwo. Jak sprawa na tym kierunku wygląda bo to też dla mnie ciekawa sprawa, sportem interesuje się od zawsze. Może powiesz kilka słow na ten temat. Mam jeszcze jedno pytanie jak wygląda sprawa rekrutacji na europeistyke bo różnie liczą te punkty na różnych uczelniach, na niektórych liczą histe i gegre, skolei na innych gegre i Wos. Dla mnie wiadomo ta druga opcja jest lepsza. Może orientujesz się na jakich uczelniach w okolicach trójmiasta mozna studiować w/w kierunek w grę wchodzą także studia w Szczecinie. Z tego co wiem to są różne kierunki europeistyki, nie wiem, który byłby dla mnie lepsze bo po tych studiach nauczycielem Wosu nie chciałbym zostać...

P.S Czy w tym dziale ktoś oprócz Ciebie odpowiada na posty ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz. Masz odemnie soga, jeśli wejdzie...

%-)

Nonsens
 Wysłana - 26 listopad 2007 18:41      [zgłoszenie naruszenia]

Kryzbi89
 Wysłana - 26 listopad 2007 18:49      [zgłoszenie naruszenia]

Nonsens, ale to co piszą na stronach uczelni to raczej takie "suche" fakty. Mnie interesuje raczej przydatność tego wykształcenia w życiu. Panie Śmierć to jak z tym dziennikarstwem?

Edit: widze, że na prywatnych uczelniach wogle nie patrzą na zdawane przedmioty maturalne, czyli moje pytanie brzmi: Czy dostane się bez zdawanej matmy i fizy na np. budownictwo. Oczywiscie na uczelni prywatnej, pytam z ciekawości.

Zmieniony przez - Kryzbi89 w dniu 2007-11-26 18:53:53

%-)

Nonsens
 Wysłana - 26 listopad 2007 19:31      [zgłoszenie naruszenia]

Pewnie jak dobrze przysmarujesz to tak

Tu jest Polska

Mówisz że na tych stronach są suche fakty, ale ty zapytałeś się o uczelnie na pomorzu - więc je dostałeś. Na poszczególnych stronach danych uczelni masz wszystko szczegółowo rozpisane.

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 26 listopad 2007 19:36      [zgłoszenie naruszenia]

Co do dziennikarstwa-ogólnie ciekawy kierunek tylko, że jeśli skończysz samo dziennikarstwo to tak naprawdę nie masz pracy, bo żadna gazeta, żadne radio czy telewizja nie chce zatrudniać absolwentów dziennikarstwa, no bo oni się na niczym konkretnym nie znają Ja akurat studiuję "Dziennikarstwo i komunikację wizualną" i od drugiego roku wybieram tą drugą specjalizację czyli to jest głównie projektowanie reklam, grafiki i układu stron www, montaż audio/video, fotografia i fotoreportaże itd. czyli nie stricte dziennikarstwo. A tak poza tym to liczą się predyspozycje do tego kierunku głównie czyli swobodne pisanie-tzw.lekkie pióro. Ogólnie lekkość w wyrażaniu myśli. Ja tam już robię sobie praktyki w studenckim radiu poza tym, a piszę to dlatego, że na tych studiach trzeba od początku jak najwięcej pracować poza uczelnią, żeby się gdzieś załapać. Zastanów się czy masz te cechy i czy Ci się chce szukać i walczyć o praktyki.

A co do prywatnych uczelnii to powinnieneś się dostać bez zdawania tych przedmiotów-tam biorą jak leci przeważnie. Tylko czy potem dasz sobie radę.

Veni, Vidi, Banni!%-)

Ekspert -

Kryzbi89
 Wysłana - 26 listopad 2007 20:03      [zgłoszenie naruszenia]

Dzieki za info. Bo tak właściwie to semestr na uczelni prywatnej kosztuje około 2000 zł a zaocznie na państwowej około 1500 zł, więc różnica nie jest duża. A na prywatnych mam większą swobode w wyborze kierunków bo nie jestem ograniczony tym czy się dostanę czy nie. Może jest ktoś na forum, kto skończył europeistyki i już podjął prace?

%-)

MarcinLeg
 Wysłana - 26 listopad 2007 20:32      [zgłoszenie naruszenia]

jeśli mam być szczery to tą europeistykę bierz jako ostateczność, ja mam 2 koleżanki na europeistyce i wg nich to taki nijaki kierunek, jedna nie martwi sie o przyszłość bo ma bogatego ojca a druga traktuje to jako dodatek do prawa

kokosów raczej z tego nie będziesz miał

aha i wątpie żebyś po europeistyce znał dobrze prawo europejskie

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 26 listopad 2007 21:43      [zgłoszenie naruszenia]

U mnie na uczelni też jest europeistyka i kolega studiuje-mówi, że lipa i chyba rezygnuje po semestrze. Podobno nuda straszna.

Veni, Vidi, Banni!%-)

Ekspert -

Miareczka
katechetka
 Wysłana - 26 listopad 2007 22:24      [zgłoszenie naruszenia]

Mnie się bardzo studia podobały. Ale trzeba mieć do tego ,że się tak wyraże zacięcie Być na bieżąco co się na świecie dzieje, bez tego ani rusz. Dobra znajomośc historii to też podstawa.
Co do perspektyw po studaich. Ja akurat ne pracuję w zawodzie, ale jeżeli chcesz to koniecznie zób podyplomówkę z funduszy unijnych.

stateczna żona swojego męża%-)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Europeistyka

Strony: 1 2

Warto przeczytać: INFORMATOR KULTURALNY | Szukam osoby do napisania pracy ze statystyki | Składanie dokumentów. | Licea ze Społecznego Towarzystwa Oświatowego | gastronomik | Fizjoterapia. | Łódź | Technikum vs. Liceum | Dziennikarstwo w liceum | Chcesz iść na studia? Zajrzyj najpierw tutaj. | 3800zł - dużo? | Master Degree @ SGH | Texas | Harvard, Oxford, Cambridge | studia wieczorowe | Jaki język wybrać | daria widawska | aukas | vmt brkpoint xvid | GCPU | prezentacje maturalne | angeline | Kobieta, o której marzyliście | system prezydencki vs kanclerski | motywy fantastyczne | fantasy | dziady cz II | rolety | krótka erekcja | erekcja krótkotrwała | zafira opc | zaburzenia | serialepolskie | dsj3 crack | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2017 SFD S.A.