FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 19301 razy ¬

ROZRYWKA | Seks
FAS, czyli Alkoholowy Zespół Płodowy. 
[powiadom znajomego]    
Autor "FAS, czyli Alkoholowy Zespół Płodowy."   

_aleksia
 Wysłana - 18 styczeń 2009 23:54        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Może najpierw napiszę coś od siebie...Do niedawna nie miałam pojęcia o tym stwierdzeniu i o wszystkim co jest z tym związane.Podejrzewam, że wiele dziewczyn w moim wieku ( 19.l )tak naprawde nie wiem co to jest...W szkole zrobili nam wykład, a konkretnie babeczka z uczelni, z innego miasta. Przyjechała specjalnie po to, aby uświadomić nam co to jest FAS. Opowiadała o przypadkach, z którymi miała styczność na co dzień, o tej chorobie, o przyczynach jej powstawania... Ten temat bardzo dotkliwie we mnie uderzył, dlatego postanowiłam o nim napisać tutaj, na forum, bo jak czytam tematy zakładane przez niedoświadczonych nastolatków to mnie nerwica bierze. Stąd wybrałam taki poważny temat, który, wydaję mi się, że zaciekawi niejedną osobę.
Pozwoliłam sobie skorzystać z opisu tej choroby (FAS) ze stronki internetowej, bo nie wiem czy sama zdołałabym wszystko opisać, choć dużo wiem na ten temat.

FAS jest zespołem umysłowych i fizycznych zaburzeń, które mogą wyrażać się jako opóźnienie umysłowe, dysfunkcja mózgu, anomalia rozwojowe, zaburzenia w uczeniu się i zaburzenia psychologiczne. FAS jest skutkiem działania alkoholu na płód w okresie prenatalnym. Alkohol powoduje więcej szkód w rozwijającym się płodzie niż inne substancje łącznie z marihuaną, heroiną i kokainą.
Alkohol bardzo łatwo przenika przez łożysko, dostając się do krwiobiegu dziecka. Po upływie 40 do 60 minut od spożycia alkoholu przez matkę, jego stężenie w krwiobiegu płodu jest równe stężeniu alkoholu we krwi matki. Alkohol, którego wątroba matki nie zdołała pomieścić, krąży po całym organizmie zarówno jej jak i dziecka, prowadząc do powstania wielu defektów. Uszkadza on główne narządy (w szczególności mózg) oraz zaburza liczne procesy neuro- biochemiczne prowadząc do większych uszkodzeń embrionu i płodu niż używanie jakichkolwiek narkotyków. FAS/FAE jest jednostką chorobową w 100% możliwą do uniknięcia, wystarczy, że kobieta w ciąży powstrzyma się od picia alkoholu w każdej, nawet niewielkiej ilości.
Wiele spośród kobiet spożywających alkohol na wiadomość o ciąży przestaje pić. Niestety następuje to zazwyczaj po pierwszym miesiącu ciąży, kiedy alkohol zdążył już w sposób nieodwracalny uszkodzić płód.
Spożycie alkoholu w I trymestrze ciąży:
. uszkadza mózg;
. osłabia rozwój komórek;
. atakuje główne organy płodu takie jak serce czy nerki;
. prowadzi do deformacji twarzy;
. powoduje poronienia.
Spożycie alkoholu w II trymestrze ciąży:
. osłabia rozwój mózgu;
. powoduje poronienia zagrażające życiu matki;
. uszkadza mięśnie, skórę, gruczoły, kości i zęby.
Spożycie alkoholu w III trymestrze ciąży:
. osłabia rozwój mózgu i płuc;
. prowadzi do zaburzenia rozwoju wzrostu.

Efekty mogą być groźne lub średnio nasilone i wyrażają się obniżeniem IQ, zaburzeniami uwagi i zdolności uczenia się, aż do wad serca, dysfunkcji mózgu i śmierci włącznie. Wiele dzieci doświadcza poważnych zaburzeń zachowania i funkcjonowania społecznego, które trwają całe życie. Na świat przychodzi więcej dzieci z FAS, niż z Zespołem Downa.

Cechy charakterystyczne wyróżniające dzieci z FAS

Dzieci z FAS mają wiele (nie zawsze wszystkie) następujących cech charakterystycznych:
1.Niska waga urodzeniowa
2.Mały obwód główki
3.Fałda w kącie ocznym
4.Małe, szeroko rozstawione oczy
5.Płaska środkowa część twarzy
6.Krótki, zadarty nos
7. Brak rynienki podnosowej
8.Cienka górna warga

Dzieci z FAS/FAE bardzo często wykazują problemy z zachowaniem, a większość z nich nie będzie w stanie normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Najczęściej występujące problemy z zachowaniem:
. nadaktywność;
. nieustępliwość;
. pasywność;
. impulsywność;
. drażliwość;
. problemy ze snem;
. złośliwość;
. nadwrażliwość na dotyk i dźwięk;
. trudności z adaptacją;
. problemy z organizacją;
. niska samoocena;
. trudności z samokontrolą;
. łatwość popadania w stany depresyjne;
. problemy z absencją;
. problemy ze sferą seksualną.

My - kobiety - zadecydujemy, czy nasze dziecko urodzi się zdrowe, niestety nie wszystkie z Nas myślimy podobnie jak ja... Dokładnie wczoraj, oglądałam program nagrywany w Wielkiej Brytanii, dotyczący kobiet ciężarnych, które nie odmawiały sobie tejże przyjemności, tłumacząc się tym, że z powodu ciąży nie będą odmawiać sobie chwili zapomnienia, tylko że ta chwila zapomnienia może zatruć życie nasze i naszego maleństwa... Przerażały mnie ich wypowiedzi w tym temacie - to drugi powód, który skłonił mnie do opisania tego.

azda
 Wysłana - 19 styczeń 2009 10:08      [zgłoszenie naruszenia]

S.O.G. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! <yes>

napisz jeszcze jak mozesz ,z czego korzystałas podczas pisania postu i bedzie gites ;)

Zmieniony przez - azda w dniu 2009-01-19 10:09:15

"i wez sie nie użalaj nad sobą ziomuś , nie odpierdalaj , szalalala i do przodu ":D

_Pytallski
 Wysłana - 19 styczeń 2009 10:41      [zgłoszenie naruszenia]

SOG ode mnie jak najbardziej..
Wczoraj rano oglądałem program właśnie o kobieach pijących w ciązy.. z wielkiej brytani.. i jeszcze gdzies ze świata.. i bardzo dobrze ze zalozyles taki temat.. bo w polsce wydaje mi sie ze mało kobiet jest uświadomionych co tak naprawde moze spotkac ich przyszle dzieci.. gdy one sporzywają alkohol..

W USA w kilku stanach(m.in "Łiskonsin") zostało wprowadzone prawo ze gdy kobieta Ciezarna spozywa alkohol naraza swoje dziecko na niebezpieczeństwo.. i moze zostać oskarżona o próbe zabójstwa..

w wielkiej brytani z kolei jest tak ze kobieta moze spozyc dana ilość alkoholu
(2 jednostki.)nie wiem na czym te jednostki ale tak podawali. Jezeli Cieżarna kobieta naduzywa alkoholu moze dostac kuratora ktory bedzie ją kontrolował do czasu porodu.. i po porodzie Dziecko zostanie odebrane matce..

Chcialem Dobrze.. a wyszlo jak zwykle..

nagi-nator
 Wysłana - 19 styczeń 2009 11:17      [zgłoszenie naruszenia]

nie ma to jak urodzić się na kacu

im mniej zakładasz tym bardziej Cie kocham

Rusty3000
 Wysłana - 19 styczeń 2009 11:43      [zgłoszenie naruszenia]

Sog jak nic . Też jestem zdania - kobieta w ciąży = nawet kieliszka alkoholu nie może tknąć !

Zmieniony przez - Rusty3000 w dniu 2009-01-19 11:44:10

Sweet69
 Wysłana - 19 styczeń 2009 12:02      [zgłoszenie naruszenia]

dobre

Ekspert -

_aleksia
 Wysłana - 19 styczeń 2009 13:41      [zgłoszenie naruszenia]

dzięki za poparcie

Azda, prosze, to żródło :
[http://www.strefamlodych.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1007&Itemid=49]

_Pytalski, dopisałeś ważne rzeczy, które umknęły mi przy pisaniu tematu. Dam SOG'A, bo byłam pewna, że będą wypowiadać się kobietki, które wiedzą i nie wiedzą o czym mowa w tekście. Widzę, że nie ja sama oglądałam poranny program o FAS, dodam, że jestem dumna, ponieważ jesteś mężczyzną, a wiadomo jaki olewający stosunek potraficie mieć - do wieluuu spraw. Nie mówię tu oczywiście o Was wszystkich ;) ale o pewnej części napewno.

Tak więc Moi Drodzy, gdy będziemy widzieć w parku, na ulicy, w restauracji, w pub'ie bądź gdziekolwiek, ciężarną kobietę spożywającą alkohol, nie bójmy się podejść do niej i grzecznie zwrócić uwagę, przytoczyć jej do myśli to, o czym piszę w swoim temacie.

_Pytallski
 Wysłana - 19 styczeń 2009 16:05      [zgłoszenie naruszenia]

Dziekuje rowniez.
Jak dla mnie TEMAT DO POWIESZENIA.
Zadko jest poruszany a często moze być potrzebny.

Powinno sie uswiadamiać ludzi co idzie w parze ze sporzywaniem alkoholu lub paleniem papierosów w czasie ciąży..

Tak więc Moi Drodzy, gdy będziemy widzieć w parku, na ulicy, w restauracji, w pub'ie bądź gdziekolwiek, ciężarną kobietę spożywającą alkohol, nie bójmy się podejść do niej i grzecznie zwrócić uwagę, przytoczyć jej do myśli to, o czym piszę w swoim temacie.

Popieram

Zmieniony przez - _Pytallski w dniu 2009-01-19 16:05:35

Chcialem Dobrze.. a wyszlo jak zwykle..

gang-gang
 Wysłana - 19 styczeń 2009 17:34      [zgłoszenie naruszenia]

Ja zaliczam kobiety pijace podczas ciazy za patologie. Mialem znajoma ktorej siostra byla w ciazy , i dowiedzieli sie o tym dopiero w 8 miesiacu !! No i podczas trwania bylo picie , palenie- naszczescie bez wiekszych skutkow dla dziecka :)

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 19 styczeń 2009 17:59      [zgłoszenie naruszenia]

naszczescie bez wiekszych skutkow dla dziecka :)

niestety, ale to bedzie mozna dopiero ocenic duuuzo pozniej

Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

Ekspert -

Sonrisa
 Wysłana - 19 styczeń 2009 18:14      [zgłoszenie naruszenia]

ja miałam szkolenie w szkole właśnie o FAS, bardzo dużo ciekawych rzeczy sie dowiedziałam.

jak najbardziej temat sie przyda.

Gimme fuel. Gimme fire. Gimme that which I desire ^^

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Strony: 1 2 3 4 5