FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 10791 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
Fascynacja pięknem Tatr w literaturze i sztuce 
[powiadom znajomego]    
Autor "Fascynacja pięknem Tatr w literaturze i sztuce"   

lesiu17pl
 Wysłana - 4 kwiecień 2006 22:57        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam, chciałbym zapytać czy ma ktoś jakieś notatki lub namiary na takowe które pomogą mi w doszlifowaniu wymienionego w temacie zagadnienia na prezentację maturalną z języka polskiego? Z góry(nie Tatry:)) dziekuję za pomoc!

Kuba_PL
 Wysłana - 5 kwiecień 2006 07:49      [zgłoszenie naruszenia]

[prace.sciaga.pl/22572.html]

Oto w poezji Tetmajera możemy znaleźć opis takich trzech motywów. Przyroda - zwłaszcza pejzaże tatrzańskie. Krajobrazy tatr, dolin i górskich widoków stają się źródłem przeżyć i przemyśleń, są już nie tylko przedmiotem opisu, są punktem wyjścia do wniosków natury filozoficznej. W wierszu "Widok ze Świnicy do Doliny Wierchcichej" poeta obserwuje pejzaż tatrzański, jego odczucia przenikają się, lecz dominuje spokój, cisza, poczucie ukojenia. Górskie pejzaże, malowane techniką impresjonisty, wykazują szczególne piękno światła i koloru, w które obfitują góry w różnych porach dnia. Poeta przedstawia obraz doliny pełnej spokoju i ciszy, gór osnutych przeźroczystą mgłą, iskrzący się w słońcu potok, senną zieleń smrekowego lasu. Uroda gór przynosi chwilowe ukojenie, lecz już za chwilę staje się przyczyną nowych pragnień, "tęsknicy i niewysłowionego żalu". W utworze "Melodia mgieł nocnych" oczami poety śledzimy zmienność i dynamikę w przyrodzie. Przestrzeń opisana jest w ruchu podobnym do tańca, podmiot liryczny wyraża pragnienie włączenia się w ów wir, zespolenia się z przyrodą, które przyniesie oderwanie się od ziemskich spraw i zbliżenie do tajemnicy istnienia.

Nicci
 Wysłana - 5 kwiecień 2006 11:07      [zgłoszenie naruszenia]

Sprawdz takie nazwiska: Stanisław Witkiewicz, Jan Kasprowicz, Kazimierz Przerwa- Tetmajer

Mozesz jeszcze poszukac w bibliotece tej ksiazki - Tatry w malarstwie i poezji - Justyna Nowakowa-Chłap

Wiec kimze w koncu jestes?
Jam czescia tej sily, ktora wiecznie zla pragnac,
wiecznie czyni dobro
Noctua Summe Farmosa Parvula

Znawca -

lesiu17pl
 Wysłana - 5 kwiecień 2006 17:03      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki Tetmajera i cała tą reszte kontrabandy juz mam, także większosć obrazów ale czy ma ktoś namiary na jakieś utwory muzyczne, może jakiś folk?? Szukałem na bearshare i dc++ ale troche lipa.

denedra
 Wysłana - 6 kwiecień 2006 14:40      [zgłoszenie naruszenia]

Z wierszy ekstra jest J. Przyboś "Z Tatr". A z folku tatrzańskiego Gronicki kapela

Mówię tylko do tych
Którzy chcą mnie słuchać
Ci, którzy nie chcą
Nie obchodzą mnie

stroficzka
 Wysłana - 6 kwiecień 2006 21:15      [zgłoszenie naruszenia]

[pl.wikiquote.org/wiki/Tatry] stad mozesz cos wziac

[wizaz.pl/akcje/vichy/glosowanie.php?id=78525] KLIKNIJ PROSZĘ :)

Znawca -

lesiu17pl
 Wysłana - 10 kwiecień 2006 17:06      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki wielkie wszystkim, zwłaszcza dzięki Stroficzka, sog poszedł:)

dantepusia
 Wysłana - 28 luty 2010 12:21      
 Usunięta przez Pan Śmierć za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Fascynacja pięknem Tatr w literaturze i sztuce

Warto przeczytać: Prezenatacja maturalna.. pomóżcie! -konspekt.. | czytanie ze zrozumieniem | POdroz Cezarego Baryki do Chlodka | POMOCY ! Matura ustna z polskiego | Porównaj obraz Boga zawarty w "Hymnie" J. Słowacki | konflikty rodzinne w życiu bohaterów literackich | Matura - Alegoria ojczyzny jako tonącego okrętu. | Prosze o pomoc w wyborze jednego z ośmiu tematow. | matura ustana z j.polskiego !! | [matura] Język blogów internetowych - jakie ksiązki do bibliografi? | Temat maturalny | Wystąpienie | Lektury do matury ustnej | czyny i zasługi XX wieku- pilne! | Powstanie Warszawskie w literaturze, filmie i gfotografii - praca maturalna | Metafory - matura.. | loda zrobie | star trek | red tube | wygadal ze robilem mu loda | idziecie na grilla | evenement alfa | ksw 35 | rzuty prostokątne | anita springer | m jak milosc 1230 | mazurach | głupi | opowiadania sex kobiety z koniem ogier | opowiadania sex kobiety z koniem ogier | nieśmiała dziewczyna | marek aureliusz | Czeski speed narkotyk | speed narkotyk 2016 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.