FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 11797 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Fatima - tańczące Słońce 
[powiadom znajomego]    
Autor "Fatima - tańczące Słońce"   

Naszida
 Wysłana - 17 grudzień 2010 12:29        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Jestem ateistką, ale często rozmawiając z osobami wierzącymi jako dowód istnienia Boga podają mi zjawiska, które zaszły w Fatimie, chodzi o to skaczące słońce, które widziało bardzo dużo osób wierzących i nie wierzących. Szukałam na necie, ale jakoś nic nie mogę znaleźć, co wy o tym myślicie, jak odpowiedzieć na takie argumenty?

Każdy człowiek jest jak ksieżyc, ma swoją drugą stronę, której nikomu nie ukazuje.

blublaty
 Wysłana - 17 grudzień 2010 12:53      [zgłoszenie naruszenia]

Było, zobacz ten temat [http://www.insomnia.pl/Jaki%C5%9B_niby_dziwny_przypadek__fakt-t645866.html]

ciś typie

Znawca -

Biały19894
 Wysłana - 17 grudzień 2010 13:01      [zgłoszenie naruszenia]

Dawkins to ładnie wytłumaczył.

Zresztą pójdę za nim i postaram się Cię nakierować.

Po pierwsze dlaczego nikt poza Fatima nie dostrzegł tej anomalii?
Po drugie zastanów się co by się stało, gdyby Słońce zaczęło się poruszać lub Ziemia wypadłaby z orbity chociaż na chwilę? Jakie miałoby to konsekwencje dla całego Układu Słonecznego?

Zmieniony przez - Biały19894 w dniu 2010-12-17 13:07:38

[www.pajacyk.pl]

Znawca -

Naszida
 Wysłana - 17 grudzień 2010 13:18      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki, za temat, ale nie miałam jak go znaleźć, nie był dobrze nazwany, bo nic mi nie znalazło, a wszystkiego przecież nie przeczytam...

Co do tych argumentów to są słabe, przecież nikt nawet wierzący nie myśli chyba, że słońce tańczyło, bo to nierealne, ale te tysiące osób coś widziały i na tym właśnie mają polegać cuda. Jak obraz płacze krwią, to też niezgodne z fizyką ma być, bo skąd się nagle coś pojawia, gdzieś gdzie tego nie może być.

Częściowo na moje pytanie odpowiada ostatni post z podanego tematu/linka, dzięki.

Zmieniony przez - Naszida w dniu 2010-12-17 13:19:33

Każdy człowiek jest jak ksieżyc, ma swoją drugą stronę, której nikomu nie ukazuje.

blublaty
 Wysłana - 17 grudzień 2010 13:27      [zgłoszenie naruszenia]

No słońce rzeczywiście tańczyć nie mogło dlatego to można uznać za złudzenie spowodowane głownie patrzeniem gołymi oczami w słońce, a jak wiemy nie da się patrzeć dłużej niż kilka sekund, do tego doszedł efekt wiary że zjawisko jest rzeczywiście realne. W ogóle ta liczba 70 000 widzących jest przesadzona. Nie było tam tylu ludzi. To po pierwsza, a po drugie zebrano relacje tylko niewielkiej liczby osób. Przecież nierealne jest przepytanie tak dużej grupy ludzi. A dodatkowo relacje zbierał ksiądz który nie kierował się obiektywizmem bo to ksiądz jakby nie patrzeć. Ponadto nie wszyscy widzieli to samo, relacje są różne.
A płaczące obrazy i figurki to w 99% przypadków są oszustwa. Reszta to przypadkowe kształty jak np. Jezus na serze itp. Pozostała część to zjawiska naturalne.

ciś typie

Znawca -

melvinmilk
 Wysłana - 17 grudzień 2010 14:06      [zgłoszenie naruszenia]

Z tym że to słonce nie skakało, tylko tańczyło sambę.

ddd

MemorsMars
 Wysłana - 17 grudzień 2010 14:06      [zgłoszenie naruszenia]

Blubaty, no i już ładnie wszystko sobie wytłumaczyłeś, możesz spać spokojnie.

Zaraz, zaraz...
A płaczące obrazy i figurki to w 99% przypadków są oszustwa. .
Tylko co z tym 1%.

Czymkolwiek było te "tańczące słońce" czemu ma zaprzeczać argumentacja sprzed kilku postów? Było zapowiedziane, że zjawisko będzie widoczne w konkretnym momencie w Fatimie i tak było. Co i jak można gdybać, bo podstawową zastanawiającą rzeczą, jest w jaki sposób było to przewidziane. Można też założyć, że w sumie nie ma dowodów i wszystko było zfabrykowane. Na tej samej zasadzie, niektórzy ludzie twierdzą, że nie było holokaustu.

Zmieniony przez - MemorsMars w dniu 2010-12-17 14:15:51

kruchy5
 Wysłana - 17 grudzień 2010 14:17      [zgłoszenie naruszenia]

Jestem katolikiem i sceptycznie podchodzą do cudów typu "latające słońce".Mi nie są do niczego potrzebne a dyskusja o nich wprowadza więcej zamętu niż pożytku.

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 17 grudzień 2010 14:31      [zgłoszenie naruszenia]

Płaczące obrazy to można nawet samemu zrobić.

Fakt, że wiele osób coś nie oznacza, że mieliśmy do czynienia z cudem. Jak 50 tysięcy ludzi mówi jakieś bzdury to nie przestają one być bzdurami.

Argumenty o cudach są po prostu przykre.

blublaty
 Wysłana - 17 grudzień 2010 16:42      [zgłoszenie naruszenia]

Owszem, mogę spać spokojnie.
Przeczytaj sobie ten artykuł [horror.polter.pl/Placzace-figurki-krwawiace-obrazy-i-oszustwa-sakralne-c6280]
Napisałem że w 99% to jest oszustwo, a reszta to zjawiska naturalne. Nawet wtedy gdy nie udało się wyjaśnić zjawiska to według mnie można zaliczyć taki przypadek do grupy oszustw.
Ten cud ze słońcem można tak samo traktować jak cuda z cyklu "Maryja na drzewie" albo "Jezus na szybie" zrobiono wokół tego wielką akcję propagandową żeby to sprzedać jako cud rzekomo nie do wytłumaczenia i jedyny w swoim rodzaju. Podobnie jest w przypadku innych legend krążących wokół takich osób jak np. Ojciec Pio.

Zmieniony przez - blublaty w dniu 2010-12-17 17:48:48

ciś typie

Znawca -

SgrA
 Wysłana - 17 grudzień 2010 18:09      [zgłoszenie naruszenia]

Inna sprawa to dlaczego uznać tańczące słońce automatycznie za dowód na istnienie Boga a nie jak brzmi inna popularna pseudoteza na istnienie kosmitów bądź dowcipnych smerfów.

Teistyczny argument z cudów jest jednym z najsłabszych, mają na celu zaspokojenie potrzeb motłochu nie parającego się myśleniem o logicznych konsekwencjach przywoływanego argumentu. Dlatego co bardziej racjonalni wyznawcy się na niego nie powołują (np. kruchy).

Cuda robią z Boga nieudacznika. Po co Bóg miałby sprawiać te wszystkie cuda? Aby zademonstrować swoją moc?
Dlaczego zatem tak się z tym kryje? Dlaczego nie napisze na niebie odpowiedniej proklamacji, nie przemaluje księżyca w szkocką kratkę lub dokona czegoś równie bezdyskusyjnego? Jeszcze lepiej, dlaczego nie zapobiega katastrofom naturalnym i epidemiom? Cuda opisywanie przez teistów są niegodne wszechmocnego Boga, aż wstyd byłoby mi go o nie posądzać. Lewitacja, rozmnażanie ryb, zamiana wody w wino - to wszystko wygląda na kuglarskie sztuczki. To z pewnością produkt nędzniej ludzkiej wyobraźni.

Zmieniony przez - SgrA w dniu 2010-12-17 18:27:24

"Biorąc do ręki jakiś tom, traktujący np. o teologii albo szkolnej metafizyce, zapytujemy:
Czy zawiera jakieś rozumowanie abstrakcyjne dotyczące wielkości lub liczby? Nie. Czy zawiera jakieś
oparte na doświadczeniu rozumowanie dotyczące faktów i istnienia? Nie. A więc w ogień z nim,
albowiem nie może zawierać nic prócz sofisterii i złudzeń!"

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 14 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Fatima - tańczące Słońce

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Warto przeczytać: Anthony de Mello | Cechy wspólne bogów | Experyment:Jasnowidz | Platon | "Prawo Kosmiczne" | Matka-Ziemia | Nierząd Sakralny | Huna - kilka słów... | Sens życia | wszystko mnei denerwuje | Wasze ulubione księgi Biblii | Moje przemyślenia | Kult ciała | Potrzeby <== wiec ktos co moze??? | strach, lęk | MORMONI | hanna dunowska | sexy laski | opowiadania erotyczne pies | matysiak | kia magentis | upskirt vids | laski z portali | dziewczyny z czatu | na potencje | laski w dzinsach | kolezanka z klasy | len | scenic | narkotyki lotnisko | narkotyki przewoz przez granice lotnisko | przewoz przez granice lotnisko | przerz granice | dragi narkotyki samolot lotnisko | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2021 SFD S.A.