FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2917 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Motoryzacja
Felgi a opony 
[powiadom znajomego]    
Autor "Felgi a opony"   

el - passo
 Wysłana - 21 marzec 2009 19:38        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam.
Mam nadzieję, że to dobry dział.
Otóż mam pytanko na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi.
Załóżmy, że kupię felgi o średnicy 16 cali i szerokości 7 cali. Po jakimś czasie będę chciał oczywiście dokupić do nich komplet opon. Przyjmując, że najpierw zakupiłem felgi czym muszę się kierować kupując opony? Wiem, że opona oczywiście musi być rozmiaru 16 cali. Profil opony zależy już ode mnie. Mogę kupić niski i obawiać się dziur a mogę też kupić jakiś wysoki i ew obawiać się obcierania od nadkole. Raczej powinno się kupować zalecane przez producenta ale nie o to mi teraz chodzi.
Czy kupując oponę o szerokości np 205mm mam 100% pewności, że bez problemu wejdzie ona na felgę o rozmiarze np 7 cali?
Może inaczej - czy szerokość opon powinno się dobierać do szerokości felgi (lub odwrotnie) czy nie ma to żadnego znaczenia i należy patrzeć tylko na to aby opony i felgi były tych samych średnic?

Mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi
Dziekuję wszystkim za odp i pozdrawiam.

Neo3
 Wysłana - 21 marzec 2009 20:55      [zgłoszenie naruszenia]

1. profil jest podawany w procentach szerokosci
2. profil zazwyczaj dobiera sie tak aby calkowita srednica kola byla taka jak standardowa.

MotorSport Technology.

Specjalista -

convictofj
 Wysłana - 21 marzec 2009 21:37      [zgłoszenie naruszenia]

szerokosc opony dopasowuje sie do szerokosci felgi. oczywiscie moze byc ciut szersza/wezsza.

rasistowska śwynia z tymi swoimi teoriami

mogę ją wyruchać ale nie ma rolek

Specjalista -

alko1986
 Wysłana - 21 marzec 2009 22:12      [zgłoszenie naruszenia]

Z tym profilem to tak jak wyzej nie mozesz se tego ot tak wybrac samemu powinno sie zachowac srednice calego kolo w miare taka sama odchylenia max do 2%, pod szerokosc felgi dobierasz opone, wiadomo ze jak sie uprzesz to ciut szersza labo wezsza wsadzisz ale kijowo bedzie wygladalo. jak dla przyklad przod mam felge 7,5 opone 225, tyl 8 opone 245, na zime mam przod tyl zimowke 225 i powiem szczerze ze tak srednio ta opona na tylniej szerszej feldze lezy.

bartus_
 Wysłana - 23 marzec 2009 21:38      [zgłoszenie naruszenia]

na 7" 205 będzie dobrze leżeć. na 8" idealna jest 225, 245 na 8,5" itp
nie robi sie wtedy balon alni nie ma efektu stożka

...::: BMW - Freude am Fahren :::...

Specjalista -

Bajciejek
 Wysłana - 30 marzec 2009 13:51      [zgłoszenie naruszenia]

205 pasuje wręcz idealnie do 16, sam mam takie.

uczyc sie chlopaki i ksiazki czytac

bartus_
 Wysłana - 30 marzec 2009 14:13      [zgłoszenie naruszenia]

a co ma wspólnego średnica felgi z szerokością opony?

Specjalista -

convictofj
 Wysłana - 30 marzec 2009 15:56      [zgłoszenie naruszenia]

to co czajnik do patelni

rasistowska śwynia z tymi swoimi teoriami

mogę ją wyruchać ale nie ma rolek

Specjalista -

el - passo
 Wysłana - 30 marzec 2009 21:13      [zgłoszenie naruszenia]

Więc najlepiej kierować się tym:
- felga o szerokości 7' - opona o szrokości ~205mm
* felga o szerokości 8' - opona o szerokości ~225mm
* felga o szerokości 8,5' - opona o szerokości ~245

Dzieki wszystkim za odp.
Jeszcze jedno pytanko. Slyszałem, że kupując felgi trzeba też patrzeć na ET. Jest to niby coś związane z piastą w przednich kołach. Prawda to? A jeśli tak to czym się kierować i z jakimi konsekwencjami liczyć się w przypadku, gdy ET będzie większe lub mniejsze od zalecanych przez producenta?

Bajciejek
 Wysłana - 30 marzec 2009 21:37      [zgłoszenie naruszenia]

No powaliło mi się, myślałem o szerokości a z przyzwyczajenia napisałem o średnicy. Chodziło mi o 7" szerokości 205 pasuje idealnie.

uczyc sie chlopaki i ksiazki czytac

bartus_
 Wysłana - 30 marzec 2009 22:48      [zgłoszenie naruszenia]

ET to odsadzenie i jak kupisz z większą wartością to będą się bardziej chować w nadkola. jak kupisz z mniejsza to bardziej wystawać na zewnątrz. jak przedobrzysz w jedną ze stron to będą obcierać.

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Felgi a opony

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: CC 700 - Przegrzewa się | Konsolka b4 | gasnący silnik vectra b | Sprowadzony motór | 1/4 mili bugatti veyron | rozrząd w mercu C 180 | Golf II | CC - dolewanie płynu do chłodnicy | Pytanie Raczej do wróżki ale | PORADNIK POCZĄTKUJĄCEGO KIEROWCY, music :-D | Akumulatory Nowe tanio! | dlaczego takie spalanie ? vw bora 2.0 | Przegląd za granicą czy ważny w Polsce ??????? | Fiat Ducato 14 | Autodata wersja niemiecka lub polska | MANDATY | Bogdan de la Cluj Rukutaka | corolla ts | nike air max | wygryw to piekno | kulturystyka | sneaker | kobieta szachistka | łasił | życzenia urodzinowe | progi | kobieta nie ma ochoty | czy poradze | maja sablewska | jest co czytać przez 20 stron ostatnich | ostatnich | stron ostatnich | komputer do | vol | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.