FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 22386 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Motoryzacja
Felgi do Hondy Civic 96r. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Felgi do Hondy Civic 96r."   

lukaszk
 Wysłana - 11 luty 2007 16:30       

Przeniesiona przez xami z działu 'Motoryzacja ARCHIWUM'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam!
Planuje założyć jakieś ładne felgi do samochodu jak w temacie. Zastanawiałem się nad rozmiarem: 6,5JJx16" ET 45 4x100, piasta 56. Mi te liczby niewiele mówią więc pytanie do kogoś znającego się na rzeczy: czy to nie za duże koła do tego samochodu? Mam też w planach obniżyć samochód (ok 35mm) i czy z takim rozmiarem felg będzie to możliwe? czy zmieszczą się w nadkolach? Aha i jeszcze jedno jaki profil i szerokość opony dobrac? 205/45? Za pomoc będą sogi!

K rzysek
 Wysłana - 11 luty 2007 19:20      [zgłoszenie naruszenia]

Duzy rozmiar tych felg jak na takie auto. Ladnie bedzie sie prezentowac, ale wszystkie nierownosci itp bedziesz czul na kierownicy. Proponowalbym Ci 15" auto duzo nie straci na wygladzie, lecz jazda bedzie o wile lepsza-wiekszy komfort.
ET jest to odsadzenie felgi od piasty, jezeli nie bedzie odpowiednio dobrane, kolo moze ocierac o rant blotnika.
Podales ET 45 nie moge znalesc czy ono bedzie odpowiednie do Twego civica. Podjedx do jakies firmy motoryzacyjnej, ktora sprzedaje felgi, oni posiadaja katalogi felg do kazdego auta i szybko znajda Tobie wymiary. Reszta wymiarow jest ok.

Kvan
 Wysłana - 11 luty 2007 21:17      [zgłoszenie naruszenia]

jeżeli nie będzie ci przeszkadzać brak komfortu to możesz sobie na 16 pozwolić, ale jezeli chcesz jeszcze obniżyć auto to opona będzie musiała być na prawde bardzo niska i będzie trzeba mocno uważać. Co do rozmiaru opony to chociaż siedze w tym interesie to w tej chwili Ci nie pomogę, bo trzeba by już zoabczyć obniżoen auto żeby wiedzieć co się zmieści a co nie, tak na czuja niewiel pomogę.

Vorsprung durch Technik

lukaszk
 Wysłana - 13 luty 2007 19:34      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki za odpowiedzi. Kiedyś miałem okazje przez kilka dni jeździć bmw e36 w wersji compact właśnie na 16" felgach i z tego co pamiętam nie było strasznie niekomfortowo a to bmw przecież jest podobnej wielkości co civic, więc powinno być podobnie prawda? Może ktoś ma taka honde i jeździ na 16" felgach, żeby powiedzieć jak jest z tym komfortem? Nie potrzebuje nie wiadomo jak strasznego komfortu, ale z drugiej strony jeżdżąc nie chce czuć się jakbym jechał na taczce :P

K rzysek
 Wysłana - 13 luty 2007 19:43      [zgłoszenie naruszenia]

zalezy jeszcze jakie tam opony byly jak 205/55/16 no to jazda jest oki, ale jak Ty chcesz miec 205/45/16 to roznica jest bardzo duza.

Qdłacz
 Wysłana - 13 luty 2007 22:48      [zgłoszenie naruszenia]

Jak koniecznie 16" to będą opony 205/45, jak 15" to 195/50. Miałbym obawy przed zakładaniem 16 właśnie ze względu na ryzyko uszkodzenia, sam mam 15 w civie i wiadomo że też trzeba uważać ale przynajmniej nie oblewa mnie zimny pot kiedy zdarzy się wjechać w jakąś nierówność IMHO lepiej kupić 15 + jakieś fajne oponki (popatrz w necie na ceny opon w obu tych rozmiarach)

Kvan
 Wysłana - 14 luty 2007 09:36      [zgłoszenie naruszenia]

qdłacz a wziąłeś pod uwagę, że auto będzie obniżone?

Ostatnio robiłem calibre niedużo obniżoną a już 205/40x17 ledwo weszły, jak normalnie 225/45x17 wchodzą.

Vorsprung durch Technik

Qdłacz
 Wysłana - 14 luty 2007 09:48      [zgłoszenie naruszenia]

No to o zachowanie w miarę zbliżonej do oryginału średnicy koła przecież chodzi, swoją droga to faktycznie sam już nie wiem jaki powinien być rozmiar na 16" bo kojarzyłem 205/45 a teraz jednak jak sprawdziłem to wychodzi że bliższa oryginalnej średnicy będzie 205/40 a to już hardcore totalny

lukaszk
 Wysłana - 15 luty 2007 09:05      [zgłoszenie naruszenia]

Chyba macie racje, rzeczywiście nie będzie wielkiej różnicy w wyglądzie jak dam 15".
Jaki masz rozmiar opony na tych 15" w civicu?
Wogóle jaki rozmiar polecacie?

ciastosz
 Wysłana - 15 luty 2007 10:40      [zgłoszenie naruszenia]

195/50 bedzei w sam raz

prawie jak JDM

[rainbowsunnybeach.sry.pl/]

lukaszk
 Wysłana - 15 luty 2007 13:52      [zgłoszenie naruszenia]

a na 16" to jaki by miał być rozmiar opony? tak z ciekawości pytam....

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 7 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Felgi do Hondy Civic 96r.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Warto przeczytać: Tani skuter 50ccm | Sprzęgło BMW 525i | Jak jezdzic deselem [clio2 1.5dci] | Dobry motor ,czy przeciętny samochód | Felgi a opony | problem z gazem... | potrzebny schemat instalacji lpg AUTRONIC AE-304 | Głośniki pod szybą | Motoryzacja Wschodzi Nocą XI | Szumy w samochodzie | zmiana opon a zbierznosc | Auto dla młodej dziewczyny do 7 tys. | audi 100 c4 2.5 tdi kombi | bmw 'amory' tyl | Odpryski na szybie | Ford Mondeo mk2 nie odpala | -2,5-Dimetoksy-4-chloroamfetamina | SMAK PUSSY | bez obiektywu | Preskaler | young2 | hvdc | zajęta dziewczyna | dziewczyna w związku | dietetyk | Eurokody | squash | metro 2033 | transformers | akupresura | złoto | przestępczość | Brzydota demokracji | cytrynówka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.