FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4716 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nasze Szkoły
Fizioterapia 
[powiadom znajomego]    
Autor "Fizioterapia"   

intri
 Wysłana - 29 marzec 2007 17:31        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Czy sądzicie,że to przyszłościowy zawód? Czy trudno dostac się na uczelnie? Ile trwają strudia i jakie jest wynagrodzenie fizjoterapeuty?

SweetHoney
 Wysłana - 31 marzec 2007 09:31      [zgłoszenie naruszenia]

Zawód oczywiscie jest przyszłościowy bo rehabilitacja w Polsce i na swiecie wciąż się rozwija a ludzie sa coraz bardziej swiadomi tego jakie daje ona efekty (wystarczy spojrzec jakie są kolejki do poradni rehabilitacyjnej ;)jednak zarobki jeśli chodzi o Polske pozostawiają wiele do życzena :( Ja pracuje w sredniej wielkości miescie w szpitalu i zarabiam ok.900zł napewno inaczej jest w jakichs prywatnych klinikach czy gabinetach ale trzeba mieć "szczeście" zeby tam sie dostac.Co do studiów to zależy o jakie uczelnie ci chodzi.Jesli państwowe to masz do wyboru Akademie Medyczne i AWF (z tego co sie orientuje to na AM w Warszawie na fizjo dzienne jest ok.15 osób na jedno miejsce) a egzaminy są z biologii fizyki i chemii (2 przedmioty do wyboru).Na AWF jest podobnie z tym że jest jeszcze egzamin sprawnościowy.Natomiast jesli chodzi o studia prywatne to placisz i jesteś przyjety tylko że opinia o uczelniach prywatnych nie jest najlepsza.Ogólnie można powiedziec że jest to zawód ciekawy ale raczej dla pasjonatów bo dorobić sie na nim w Polsce raczej nie można (chyba że za granicą ale to juz inna historia)

SweetHoney
 Wysłana - 31 marzec 2007 09:32      [zgłoszenie naruszenia]

A co do czasu trwania studiów to 3 lata licencjat i 2 mgr

hallucyon
 Wysłana - 31 marzec 2007 11:44      [zgłoszenie naruszenia]

Zawód jest, używając bardzo popularnego dziś słowa, przyszłościowy, bo fizjoterapeuci mogą pracować i z młodymi osobami wymagającymi pourazowej rehabilitacji ruchowej, i z osobami starszymi potrzebującymi ogólnosprawnościowych ćwiczeń podtrzymujących formę fizyczną.

Rządy państw Unii Europejskiej coraz większą wagę przykładają do prawidłowej rehabilitacji osób po wypadkach, bowiem poprawne rehabilitowanie pozwala przywrócić jednostkę do życia zawodowego, przez co koszty takiego leczenia są niewspółmiernie małe w porównaniu z wydatkami potrzebnymi na utrzymanie niepełnosprawnej osoby. W kwestii pracy z osobami starszymi, społeczeństwa państw europejskich starzeją się, tzn. rośnie odsetek osób w wieku emerytalnym, przy jednoczesnym wydłużaniu się średniej długości życia. W krajach starej Unii osoby starsze nie stanowią bynajmniej, w przeciwieństwie do Polski, najuboższej warstwy społeczeństwa.

Podsumowując więc, polecam. Nie zapomnij o opanowaniu dwu języków europejskich, nie licząc polskiego oczywiście.

Saida
 Wysłana - 31 marzec 2007 17:53      [zgłoszenie naruszenia]

SweetHoney, nie wiem,skąd masz takie informacje... Jestem zainteresowana pójściem na fizjoterapię i w większości Akademii Medycznych jest do wyboru biologia albo fizyka na poziomie rozszerzony, nie są wymagane oba egzaminy jednocześnie no i egzamin sprawnościowy też jest obowiązkowy. Jak to wygląda na AWF to nie wiem. Słyszałam tylko,że na AM fizoterapia jest bardziej teoretyczna, a na AWF można się nauzcyć więcej praktyki.

"kobiety nie kłamią,tylko szminkują trochę prawdę.."

FlashBoy
 Wysłana - 1 kwiecień 2007 00:04      [zgłoszenie naruszenia]

ja jestem na I roku studiów o kierunku fizjoterapia z odnową biologiczną ale nie na AM tylko na prywatnej szkole...w moim przypadku nie było trudno się dostac pisałem mature z geografii (podstawową tak jak i pozostałe przedmioty i przyjęli mnie bez problemów) a kierunek nawet fajny jest...

Zmieniony przez - FlashBoy w dniu 2007-04-01 00:05:41

"śpiesz się kochać ludzi...tak szybko odchodzą..."

intri
 Wysłana - 1 kwiecień 2007 10:43      [zgłoszenie naruszenia]

FlashBoy w jakim mieście studiujesz? i ile płacisz?

SweetHoney
 Wysłana - 1 kwiecień 2007 11:23      [zgłoszenie naruszenia]

Saida rzeczywiście jesli chodzi o nowa mature to masz racje ale ja mialam na mysli osoby ze stara matura

SweetHoney
 Wysłana - 1 kwiecień 2007 11:26      [zgłoszenie naruszenia]

FlashBoy z tego co sie domyślam to stdiujesz w Białymstoku w WSKiOZ ?mam pytanie jak sie tam przedstawia to przygotowanie jesli chodzi o odnowe biologiczną?czy są jakies konkretne przedmioty czy poprostu jest to w materiale z fizyko i masażu?

FlashBoy
 Wysłana - 1 kwiecień 2007 12:26       [zgłoszenie naruszenia]

SweetHoney: owszem tam stiudiuje..... na I roku wiekszośc jest teoretycznych praktyczne pewnie bedą na II roku jesli chodzi o przemdioty to mam takie coś jak fizjologia,farmakologia,KUR(kształtowanie umiejętnosci ruchowych)

intri:studiuje w Bialym i zapłaciłem za cąły rok 4000 zł.

"śpiesz się kochać ludzi...tak szybko odchodzą..."

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Fizioterapia

Warto przeczytać: Cosinus APedukacja Profesja itp - bezplatne szkoly - potrzebne opinie | kierunki zamawiane 2009/2010 | Akademiki UG | Dylemat | Lepiej...<studia> | Technikum wieczorowe | I co teraz maturzysto ? | szukam przyszłosci %-) | Wgląd do egzaminu. | Jakie studia? | Polibuda Wrocław | Jaki kierunek? | 2 kierunki zaocznie | Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu | Egzotyczne studia filologiczne | bezpieczenstwo narodowe lub wewnetrzne | mandat straż miejska | piotrowska | przybylska | paralotnia | katastrofa | paralotnie | -darq13 | darq13 | kredyt | zlydtyk | zlydotyk | złydotyk | [httpwwwfacebookcomprofilephp=743264506123123] | pozycja na pieska | Urjasz | ksiezyc | darq13 | madafaka7 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.