FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 7068 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Zjawiska niewyjaśnione, nauka i historia
Fizyczna nieśmiertelność w/g Lreonarda Orra 
[powiadom znajomego]    
Autor "Fizyczna nieśmiertelność w/g Lreonarda Orra"   

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 7 maj 2007 17:25       

Przeniesiona przez xami z działu 'Zjawiska niewyjaśnione'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Leonard Orr utrzymuje że możliwa jest fizyczna niesmiertelność, a przynajmniej długowieczność. Daje na to bardzo proste praktyczne metody i dośc mądrą wiedze teoretyczną jak to osiągnąć. Twierdzi, co brzmi bardzo dziwnie, że podczas swojej wyprawy do Indii w latach 70-tych spotkał conajmniej kilku "nieśmiertelnych joginów" którzy mieli po conajmniej 300 lat (bo to była granica w jego badaniach - ludzie żyjący krócej nie interesowali go), i więcej. Pomimo kontrowersyjności zamieszczam poniżej wywiad z Lonardem (tylko fragmenty)

Pytanie: Rozumiem, że pojechałeś do Indii w 1989r. aby studiować nieśmiertelność joginów i twoim warunkiem wstępnym badań musiał być fakt, że jogin musiał mieć co najmniej 300 lat. Jak znajdowałeś tych ludzi? Jak możesz udowodnić, że oni mieli tyle lat? I jaki był wspólny, główny element, który umożliwił im życie w zdrowiu przez tyle lat?

Odpowiedź: Moja pierwsza podróż do Indii miała miejsce w 1977r. I od tamtej pory wracałem prawie co rok w celu prowadzenia moich badań. Wybrałem 300- latków właściwie przypadkowo i czasami miałem dostęp do ich aktów urodzenia. W wypadku na przykład joginów imieniem Bhartriji i Gopachan, jest literatura opisująca ich poprzez stulecia co jest proste do zanalizowania. Oni obaj mają 2000 lat, pozostając w tym samym ciele. W pewnym okresie utrzymywali aszram w tej samej miejscowości. Gdy spotykasz nieśmiertelnego jogina, jest radykalnie odmienny i bardziej rozwinięty niż śmiertelnik lub nawet cała rzesza śmiertelników wzięta razem. Gdy spotkasz nieśmiertelnego z łatwością spostrzeżesz, że jest jak bardzo mądre dziecko. Oni są niewinni i dziecinni, ale też wiekowi w tym samym momencie. Głównym, wspólnym czynnikiem dla tych nieśmiertelnych joginów jest fakt, że oni wszyscy pracowali z elementami natury (żywiołami). Dla nich jest sprawą oczywistą jaki jest sekret wiecznego życia. To jest tak śmiesznie proste, że mówienie o tym jest bezzasadne. Każdy jogin uczy na własnym przykładzie.

Uważa też że uzdorwił wiele osób z Aids.

Mimo wszystkich dziwnych rzeczy które opowiada, faktem jest że uleczył sam siebie z kilku bardzo, bardzo poważnych chorób, faktem jest że jako jeden z niewielu przekroczył efekty starczego zniedołęznienia (nie ma wewnętrznych obajwówq starości organizmu charakterystycznych dla ludzi w jego wieku), faktem jest że stworzył metodę psychofizycznego odradzania - Rebirthing - która jest metodą skuteczną, o czym swiadczą szeroko zakrojone prace badawcze na rebirthingiem na wielu uczelniach medycznych swiata, a także prace naukowe z zagadnień takich jak psychologia, z zagadnień z dziedziny psychosomatyki, a także terapii uzależnień.

cały tekst tu: [nowosci.info/osoby/Leonard.Orr/wywiad_z_Leonardem.html]

Namaste!

areck
 Wysłana - 7 maj 2007 17:46      [zgłoszenie naruszenia]

hmm brzmi nieprawdopodobnie
zabieram się za czytanie

Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza dowodu tego w słowach

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 7 maj 2007 17:51      [zgłoszenie naruszenia]

Nom, dla mnie też niektóre rzeczy o których mówi są dziwne i nieprwadopodobne - ale z drugiej strony niektóre fakty pozostają faktami. Rebirthing też znam z osobistej praktyki - i jest super metodą, choć nie spodziewałbym się akurat nieśmiertelności >>> ale poprawe jakości życia czy uwolnienie od "brudów" psychicznych, mentalnych i emocjonalnych jak najbardziej

Aha - przy czytaniu trzeba mieć na względzie słabą jakość tłumaczenia. Niektóre rzeczy brzmią dziwnie właśnie przez nienajlepsze tłumaczenie na język polski i jak się czyta oryginał to chyba Orr chciał nieco inną myśl pare razy przekazać

Zmieniony przez - Grundman w dniu 2007-05-07 17:51:49

Namaste!

om
 Wysłana - 7 maj 2007 23:10      [zgłoszenie naruszenia]

ludzka niesmiertelnosc nie ma totalnie NAJMNIEJSZEGO sensu, przynajmniej w tej rzeczywistosci, w tym wszechświecie itp

dlugowiecznosc miala by sens gdyby czlowiek mogl dluzej sie rozwijać - czyli raczej sensowne by bylo rozciagniecie wczesnej mlodosci a nie przedluzenie starosci...

wg mnie bez sensu zawracac sobie głowe

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 8 maj 2007 07:36      [zgłoszenie naruszenia]

No nie, o przedłużanie starości nie chodzi - z tej koncpecji, o ile dobrze rozumiem, starość jest wynikiem zamknięcia się na miłość, wynikiem nieuleczonych stłumionych emocji i przeżyć, wynikiem pociągu ku śmierci >>> bez tych elementów nie ma starości :P

Namaste!

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 9 maj 2007 16:43      [zgłoszenie naruszenia]

Jeszcze co do Orra - to gość ma już z 70 lat (urodzony w latach 30-tych) i jak na swój wiek wygląda fizycznie zewnętrznie nie najgorzej, ale ważny jest stan wewnętrzny jego organizmu - nie ma żadnych objawów zniedołęznienia starczego charakterystycznych i pojawiających się w tym wieku, wciąż jest aktywny, jeździ po świecie z wyjkładami, a do tego uleczył się zkilku poważnych chorób, w tym śmiertlenego nowotworu.

[http://www.rebirthing.xtr.pl/teksty/korzenie.htm] ;

No i jeszcze kilka tekstów:

Niezwyciężenie rebirtherzy : [http://www.rebirthing.xtr.pl/teksty/Orr/Orr-02.htm] ;

oraz Lekarstwo na terroryzm : [rochemiette.ca/lekarstwonaterroryzm.html]

Namaste!

Methos
 Wysłana - 10 maj 2007 10:27      [zgłoszenie naruszenia]

teoretycznie możliwe, praktycznie ... jeszcze nie

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 11 maj 2007 08:09      [zgłoszenie naruszenia]

dlaczego "jeszcze"? Kwestia długowieczności to nie kwestia techniki czy medycyny - a świadomości. Z obecną swiadomością długowieczność dla większości ludzi byłaby bez sensu - bo by się po prostu męczyli

Namaste!

Methos
 Wysłana - 11 maj 2007 09:21      [zgłoszenie naruszenia]

kwestia długowieczności człowieka wg mnie jest wprost proporcjonalna do stanu naszej nauki i wiedzy nt funkcjonowania naszego organizmu i technnologii mogących je przedłużac (np. aktualny rozwój nano - technologii)..

kwestia "swiadomosci" wg mnie ma dla mnie znaczenie poboczne

areck
 Wysłana - 11 maj 2007 09:23      [zgłoszenie naruszenia]

ee ja tam nie wiem czy bym chciał tyle żyć

czaicie - emerytura w wieku 200 lat ?

Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza dowodu tego w słowach

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 11 maj 2007 15:43      [zgłoszenie naruszenia]

"czaicie - emerytura w wieku 200 lat"

Namaste!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Fizyczna nieśmiertelność w/g Lreonarda Orra

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: przesunal pociag sila woli | UFO to nie problem wiary... | Replika Sten | Podróż po Wszechświecie | Nasze teorie spiskowe %-) | Sen o Bogu | ATLANDTYDA | 'spektakularne' schorzenie jąder | Szósty zmysł niewidomego | Dziwny, straszny sen. | Prawda czy fikcja? - Inteligencja instynktowna | Dar małych dzieci | ktoś mi wyjaśni? | Czy ktoś ma coś takiego? | Prawda czy fikcja? - UFO | Prawda czy fikcja? - Duchy | opowiadania erotyczne | jestes bogiem | testo | magazynier | mandat za wulgaryzmy | REKrutacja do policji | komornik | tatuaże | materiałoznawstwo | lacoste | alpina | policja | Bledzior | blendzior | wzrost | krociaki | 180cm | Student Travel | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.