FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1697 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Pasje i podróże - małe i duże
Fotografia. Kursy, warsztaty, poradniki, książki. Jak zacząć? 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Fotografia. Kursy, warsztaty, poradniki, książki. Jak zacząć?"   

mich4s
 Wysłana - 25 kwiecień 2010 23:36       

Przeniesiona przez Lis3K z działu 'Multimedia'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Cześć

Już od jakiegoś czasu interesowałem się fotografią i robieniem zdjęć, jednak póki co nigdy nie było okazji, ani zapału żeby zająć się tym 'na serio'. Po maturach będę mieć kupę wolnego czasu i chciałbym go jakoś pożytecznie wykorzystać obok imprez i chlania.

Chciałbym się nauczyć od początku i po kolei jak wykonywać dobre zdjęcia, dowiedzieć się z czym to się je. Nie chce iść w tym kierunku w celu zarobków a jedynie dla czystej przyjemności i frajdy. No i od czego zacząć? Czy możecie polecić jakieś kursy lub warsztaty? Książki lub publikacje? Może jakieś strony internetowe.

Póki co ściągam kilka tytułów i kurs National Geographic. Przeglądałem także oferty kursów i znalazłem kilka:
[http://www.fotowarsztaty.com.pl/kursy4.html]
[http://www.waskiel.pl/warsztaty.php]
[http://www.akademiafotografii.pl/warszawa/podstawowy-kurs-fotografii]
[http://www.waskiel.pl/kurs.php]

To tylko przykładowe bo jest tego mnóstwo. Czy możecie polecić jakąś szkołę konkretną, w której pieniądze nie będą zmarnowane? Czy z takimi kursami lepiej poczekać dłużej <pół roku? rok? >
Zdaje sobie sprawę że najpierw powinienem posiedzieć w książkach, żeby przekonać się czy na pewno warto wydawać na to więcej pieniędzy i czy będzie mi to przynosiło frajdę.

Wiem, że taki temat już jest, ale jest z 2003 roku i mało wpisów tam

No i jeszcze jeśli możecie poradźcie co do photoshopa, jakiego najlepiej na początku opanować? Jakieś publikacje w internecie?

Zmieniony przez - mich4s w dniu 2010-04-25 23:45:46

Preskaler
 Wysłana - 1 maj 2010 10:51      [zgłoszenie naruszenia]

Osobiście na kurs szkoda by mi było czasu, pieniędzy i nerwów (słuchać to o czym wiem i czekać na to co chcę wiedzieć)! Najlepsze są książki (sam się tak uczyłem) bo można czytać wybiórczo to co Cię interesuje. Do tego praktyka z aparatem. W "praniu" wyjdzie to co Ci przystawia i wtedy szukasz w książkach. Teraz jest jeszcze taka możliwość, że skonsultujesz niejasności na specjalistycznym "Forum" chociaż co raz trudniej tam o spokojnych i rzeczowych userów.
Pod tym względem polecam - [http://www.forumphoto.pl/index.php]

Zmieniony przez - Preskaler w dniu 2010-05-01 10:52:06

mich4s
 Wysłana - 1 maj 2010 12:37      [zgłoszenie naruszenia]

Ok dzięki wielkie, póki co to właśnie tak robię. Przestudiowałem multimedialny kurs National Geo i staram się uczyć na zasadzie prób i błędów. Aparat mam bardzo marnej jakości więc póki co nie liczę na dobre zdjęcia tylko na nauczenie się kadrowania i wyszukiwania dobrych obiektów.

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 1 maj 2010 13:53      [zgłoszenie naruszenia]

W dobie internetu kursy bym sobie odpuścił z 2 powodów. Po pierwsze, w Polsce nie ma dobrych szkół tego typu-jedynie czasami jakiś znany fotograf poprowadzi tzw. "kurs mistrzowski" czyli przyjedzie na spotkanie z osobami, które już raczej czynnie fotografują i są na conajmniej średnim poziomie-ale to tylko w dużych miastach.

Po drugie całkowicie za darmo masz dostęp do czegoś, co działa na zasadzie kursów, czyli profesjonalnych for internetowych dla fotografów zawodowych i amatorów. Robisz zdjęcia, ludzie Ci je oceniają, wskazują błędy, Ty wyciągasz wnioski i pracujesz dalej. Ogólnie ciężko mi powiedzieć na czym się można uczyć-mogą być książki i tutoriale jeśli chodzi o tą stronę techniczną czyli dobór obiektywu, obsługa aparatu w sensie dostosowywania parametrów do warunków, podstawa wiedzy o świetle i podstawy kompozycji czyli złoty podział, mocne punkty, itd.

Reszta to już kwestia praktyki i jakichś tam predyspozycji.

Ogólnie moja rada to żebyś się zastanowił jaki mniej więcej rodzaj fotografii chcesz uprawiać-czy reportażowa, artystyczna, natura, portrety i ogólnie modeling/ludzie-to jest w pewnym sensie zasadnicza kwestia na start, bo to determinuje w jakimś stopniu myślenie o fotografii. Bo jak tak będziesz robił kilka kursów na start z różnych bajek czyli tu National, tam coś o portretach, a gdzieś indziej krajobrazy albo reportaż to będziesz miał mętlik w głowie, bo często zasady i rady prezentowane w tych gatunkach wzajemnie się wykluczają

A co do for to polecam te konkretnych marek aparatów-Canon, Nikon, Sony-tam Cię poprowadzą, wyjaśnią większość kwestii, także ze stroną techniczną samego aparatu. A do publikacji zdjęć i w miarę dobrej oceny to strona plfoto.

Aha-i kup dobry aparat-jak chcesz się nauczyć to niestety, ale tzw. "małpki" czyli kompaktowe cyfrówki Ci w tym mocno przeszkodzą. Nową lustrzankę dla początkujących można już za nawet niecałe 2000zł wyrwać, używaną pewnie taniej.

Na analogach z kolei nie ma co ćwiczyć, bo Cię zjedzą koszta obecnie.

Co do Fotoszopa to jak się uczyć od podstaw to na tym najnowszym-co chwila dochodzą nowe opcje, zmienia się trochę interfejs, więc będziesz potem w tyle jak zaczniesz się uczyć na starszym.

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2010-05-01 14:03:42

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Specjalista -

mich4s
 Wysłana - 1 maj 2010 16:10      [zgłoszenie naruszenia]

Właśnie o takie coś mi chodziło. SOGi oczywiście poszły, i jak was zobaczę w innym dziale też dam

Jeszcze co do kupna aparatu, czy opłaca się kupować używane? I na jakie parametry mam zwracać uwagę?

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 1 maj 2010 16:29      [zgłoszenie naruszenia]

Opłaca się kupować używane jeśli:

1)Stan jest dobry i różnica w cenie pomiędzy nówką jest znaczna.

2)Stan jest dobry, cena niższa, zbliżona lub lekko wyższa niż nówka, ale są dodatki czyli przede wszystkim obiektywy.

3)Aparat działa i w najbliższym czasie nie będzie Cię stać na kupno nowego

A na co zwracać uwagę-matryca, ISO, częstotliwość migawki i to jak Ci będzie leżał w ręce<prozaiczna i wydawać by się mogło banalna sprawa, ale to ważne dla komfortu użytkowania>. Przy używanych stan obiektywu/-wów i migawki<czy się nie zacina>. No i też warto zwrócić uwagę na serwisowanie<czy masz u siebie w mieście autoryzowany serwis> i koszty związane z rozbudową i jej możliwości-do części modeli aparatów nie robi się już nic nowego, do części nie pasują całe serie obiektywów i bez przeróbek się nie obejdzie.

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2010-05-01 16:30:16

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Specjalista -

mich4s
 Wysłana - 1 maj 2010 16:37      [zgłoszenie naruszenia]

Ok, a jaki przebieg można uznać za dobry? Nie za stary?

Preskaler
 Wysłana - 1 maj 2010 16:41      [zgłoszenie naruszenia]

Z używanym aparatem jest podobnie jak z używanym autem. Lepiej kupić używane lecz znacznie wyższej klasy niż, za podobną cenę - nówkę ale niski model. W aparatach jest możliwość odczytania prawdziwego przebiegu, nawet jeśli sprzedający przekręci licznik. W serwisie podadzą właściwy. Jeśli byś chciał porady konkretnej to namawiam na wybór jakiegoś Canona z serii dwucyfrowej. Wszystkie obiektywy produkowane przez tą firmę od 30 lat (nawet analogowe) będą pasować do tego aparatu a ze współpracą z innymi (np. tanimi, analogowymi obiektywami z innymi mocowaniami też dobrze idzie współpraca. Można więc kupić obiektyw za ok. 50 zł i uzyskać na nim podobne zdjęcia jak z obiektywem za 1000 zł. Oczywiście ustawiać go trzeba ręcznie ale coś, za coś.
P.S.
Zależy to od klasy aparatu. Dwucyfrowe Canony mogą mieć przebieg do 30 000 a jeśli znacznie tańsze (poniżej 1 kzł) to do 50 000. Polecam C 20D!

Zmieniony przez - Preskaler w dniu 2010-05-01 16:56:40

mich4s
 Wysłana - 2 maj 2010 11:46      [zgłoszenie naruszenia]

Preskaler
 Wysłana - 2 maj 2010 13:02      [zgłoszenie naruszenia]

Szczerze mówiąc wygląda to podejrzanie bo nie ma podanych przebiegów. Ta ostatnia aukcja(?) to już3-cyfrowy i jego nie polecałem ale może warto kupić ze względu na obiektyw?
Tu jeszcze znalazłem coś ciekawego (?)
[allegro.pl/item1017678516_canon_eos_20d_body_gratisy.html]
trochę zniszczony ale przebieg i cena jeszcze dość przyzwoite.

mich4s
 Wysłana - 2 maj 2010 13:18      [zgłoszenie naruszenia]

Ok, znalazłem ładne wytłumaczenie czym się różni dwu od trzych cyfrowych:

Wyobraź sobie to na przykładzie samolotu...

jednocyfrowe - VIP
dwucyfrowe - 1 klasa
trzycyfrowe - 2 klasa
cztero... - ładownia

A z tych D20 i D30 lepiej wziąć nowszy? Czy niekoniecznie jest to ważne na początki i naukę?

No i ten obiektyw w ostatniej aukcji chyba faktycznie jest dosyć kuszący, nie uważasz?

A jakbym kupował samo body to jaki do tego dobrać najlepiej obiektyw?

Co powiecie o takim obiektywie:

[allegro.pl/item1012383131_helios_44m_4_2_58_oslona_psl_ostry_okaz_nowy.html]

Bo jakiś taki wyjątkowo tani, ale okazje się zdarzają

Zmieniony przez - mich4s w dniu 2010-05-02 17:29:46

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Fotografia. Kursy, warsztaty, poradniki, książki. Jak zacząć?

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Moj Reksio | kotow mych ciag dalszy. | podcinanie uszow u boksera | jak by mial katar bokser! | Wisła - park wodny | Gitara elektryczna | akwarystyka... | Obrazki z gum do żucia | Beagle - psy z wrodzonym ADHD | York, prosze o pomoc. | temat ten zadedykuje corzemietka %-) | problem cocker spaniel ;/ | Rośliny owadożerne | Pies znajomych - co robic? | Nowy-stary program Lisa w necie-co sądzicie? | Grzybobranie... | monika sewiołło | edyta | michel kors | kulczyk | jolanta | kod ograniczeń nokia 3110c | bogaci | szukam faceta na sex | pramolan | wypadek | baroque | Ciapackie wesele | MISHA CROSS | marlena | rozruch tv toshiba | jak wybieramy vol56 edycja loszkowa | oceń numer którego | ukryte terapie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2017 SFD S.A.