FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1471 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Fundusze inwestycyjne w dolarach 
[powiadom znajomego]    
Autor "Fundusze inwestycyjne w dolarach"   

-Orzelek-
 Wysłana - 19 czerwiec 2007 14:56        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Posiadam konto dolarowe w banku Pekao SA. W piątek dostałem telefon z informacją, ze bank ma do zaoferowania mi możliwości zainwestowania gotówki. Dzisiaj udałem się do banku, gdzie konsultantka przedstawiła mi taką oto ofertę.

Patrząc na moje konto stwierdziła, że pieniądze na nim wyłącznie "leżą" i istnieje możliwośc pomnożenia gotówki. Poinformowała mnie o możliwości wpłaty części kasy na fundusz inwestycyjny. Jako, że konto jak już wspomniałem jest w Pekao moje pieniądze byłyby ulokowane w TFI Pioneer Pekao. Zaproponowała mi trzy warianty:
1. [http://www.pioneer.com.pl/pioneer/arts.podplus]
2. [http://www.pioneer.com.pl/pioneer/arts.paa]
3. [http://www.pioneer.com.pl/pioneer/arts.pzra]

Pani oznajmiła mi, że z mojego konta potrącana byłaby niewielka kwota (np. 30$), a przy otwarciu minimalna wpłata wyniosłaby trzykrotnośc deklarowanej kwoty. Przeglądając powyższe stronki już pojawił się znak zapytania- mianowicie na stronce jest kwota 300$ przy otwarciu. Ponadto powiedziała, że inwestując w fundusze amerykańskie mój zysk będzie większy jeżeli wpłaty będę dokonywac w dolarach zamiast w złotówkach.

Pytanie do Was brzmi - czy warto zainwestowac? Osobiście podchodzę do tego bardzo sceptycznie. Ulotki z ofertami mają przecież za zadanie wyłącznie słodzic i zaprezentowac produkt w jak najlepszym świetle. Przeglądając wykresy na portalach finansowych wyglądają one imponująco, ale nic nie trwa wiecznie i spadek musi kiedyś nastapic. Lecz z drugiej strony kusi fakt, że niewielka kwota wpłacana co miesiąc w perspektywie kilku lat może jakiś niewielki zysk przynieśc.

Jeszcze jedno pytanko- czy takie inwestycje są objęte podatkiem 19%, które trzeba wykazac w corocznym zeznaniu PIT- 38?

Kobieta w ciągu paru tygodni zadzwoni do mnie i usłyszec decyzję. Za podpowiedzi i sugestie z góry dziękuję.

paker83
 Wysłana - 19 czerwiec 2007 15:20      [zgłoszenie naruszenia]

wiec po pierwsze
inwestycje w fundusze dolarowe oprócz ryzyka poniesienia straty przez fundusz obarczone są jeszcze ryzykiem kursowym - jeżeli Twoj fundusz zarobi w ciągu roku 20% a w tym samym czasie złotówka umocni się w stosunku do USD o 20% to wyjdziesz praktycznie na zero. chyba, że nie masz zamiaru tych pieniędzy nigdy wymieniać na PLN
druga sprawa
teraz bardzo dobrze można zarobić na polskich funduszach i odchodzi ryzyko walutowe
trzecia
oczywiście większośc funduszy pobiera opłaty za wejście oraz coroczne opłaty za zarządzanie, często przedstawiciele banku nie zawsze w pełni o wszystkim informują z wiadomych względów
no i po czwarte
pamiętaj, że na funduszu możesz stracic (chyba, że wejdziesz w jakiś produkt strukturyzowany z ochroną kapitału)
kolejna kwestia to horyzont inwestycji i poziom akceptowalnego przez Ciebie ryzyka, następnie dochodzi kwestia dywersyfikacji portfela itp itd

jeżeli poważnie myślisz o inwestowaniu w fundusze najlepiej przejdź się do jakiegoś doradcy finansowego nie związanego z żadnym bankiem
no i na zakończenie: są lepsze banki jeśli chodzi zarówno o koszty jak i dbałość o klienta

pozdrawiam

PS podatek tzw belki to podatek od zysków kapitałowych czyli płacisz go od osiągniętego zysku przy umorzeniu jednostek uczestnictwa funduszu (lub sprzedaży cerfytikatów - zależności od tego czy wejdziesz w FIO czy FIZ)wynosi on 19% i w zależności od TFI jest liczony różnymi metodami (FIFO LIFO i HIFO) są jednak na rynku produkty pozwalające częściowo lub całkowicie uniknąc tego podatku

ziemon
LADY
 Wysłana - 19 czerwiec 2007 19:23      [zgłoszenie naruszenia]

paker dobrze pisze
a bank pko to ja bym omijala szerokim lukiem...

doradcow finansowych i inwestycyjnych jest teraz od groma, w firmach takich jak expander czy open finance mozesz sie umowic i pogadac tylko zaznacz na infolinii ze chodzi ci o inwestycje zeby cie wyslali do doradcy ktory ma o tym jakies pojecie
zalezy tez co masz do zainwestowania, ale jesli masz rachunek $$ o ktory sam bank sie upomnial to chyba masz sporo
bo rzeczywiscie glupota jest trzymac kase na lokacie, w tej chwili zadna lokata nie da ci sensownego zysku...

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

Kask
 Wysłana - 19 czerwiec 2007 22:02      [zgłoszenie naruszenia]

Ogolnie uciekaj z tego banku.
Pionier w Peako SA to manipulatorzy ale bank ma od tego prowizje i bedzie ich polecal. U nich zarabiaja wszyscy a na koncu klient.
Ogolnie trzymanie $ na koncie to strata.
Jesli nie interesujesz sie rynkami kapitalowym to idz do doradcow typu Expander lub skorzystaj ze stron money, bankier.
Ale nie ufaj tej babce z banku.
Tu na pewno wiele osob Ci doradzi lepiej.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

Uriel
 Wysłana - 20 czerwiec 2007 01:59      [zgłoszenie naruszenia]

"doradcow finansowych i inwestycyjnych jest teraz od groma"

Szczegolnie tych drugich bo az 250 kilka osob.

ziemon
LADY
 Wysłana - 20 czerwiec 2007 08:42      [zgłoszenie naruszenia]

uriel - ok, bylam nieprecyzyjna - doradcow zajmujacych sie inwestycjami (czyli nie doradcow inwestycyjnych sensu stricte tego slowa)

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

Uriel
 Wysłana - 20 czerwiec 2007 09:31      [zgłoszenie naruszenia]

StoPRO
 Wysłana - 20 czerwiec 2007 12:47       [zgłoszenie naruszenia]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Fundusze inwestycyjne w dolarach

Warto przeczytać: Mieszkanie | tekst pełnomocnictwa | Inwestycje a ryzyko | Gdzie najlepiej oszczedzac od podstaw. | Fakury VAT | GPW - Nasze inwestycje. | Mandat-kilka pytań | Zwrot ze straty poniesionej na gpw | Spisywanie itd | Platnosci za granica (wycieczka) | Mandat - przechodzenie nie na przejsciu | Zgubiłem legitymacje szkolną co mam zrobic? | Niepełnoletni maturzysta | Biznes Plan | druga dziekanka z rzędu?- mozna? | Podatek od umowy zlecenie | seks z kumplem | bisex | facet robi laskę facetowi | chuck bass | plotkara | gossip girl | sylwia gliwa | jestem napalona | matlak | militarias | militaria | hostessa | GMAT | vanette | jimmy | jimi jimi aja aja | jimi jimi | Petelick | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.