FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 45942 razy ¬
 
ROZRYWKA | Sport
Górnik Zabrze 
[powiadom znajomego]    
Autor "Górnik Zabrze"   
 
Czorny90
 Wysłana - 19 luty 2010 23:11      [zgłoszenie naruszenia]

Adrian Świątek piłkarzem Górnika. Na jesień grając w ŁKS strzelił 8 goli i zaliczył 7 asyst.

Ekspert -
 
J-J
 Wysłana - 19 luty 2010 23:29      [zgłoszenie naruszenia]

Tak w sumie nie na temat, bo raczej nie o Górniku, ale chciałem zauważyć, że na weszło pojawił się niedawno artykuł odnośnie tego zawodnika.
Wiele osób w naszym dziale w sumie chwali ich nieraz za podawanie prawdziwych faktów, przypominanie czegoś co ma duży wpływ na nieobiektywność kogoś wypowiedzi, ale sami w poniżej podanym artykule się nie popisali.

Treść artykułu :

Górnik upadł naprawdę nisko

19 lutego 2010 - 11:43

Kto by się tego spodziewał jesienią 2008 roku? Trenerem Górnika Zabrze zostawał Henryk Kasperczak, szastał kasą na lewo i prawo, zachwyceni działacze wspominali o mistrzostwie Polski w 2012 roku. A teraz?

"Świątek na Roosevelta" - czytamy w "PS", a bardzo wymowny jest nadtytuł: "Wreszcie mają snajpera". Symptomatyczne. Górnik po trzech latach współpracy z firmą Allianz jest w miejscu, w którym trzeba się cieszyć, że do klubu trafił... Adrian Świątek - 24-letni chłopak, który w całej karierze strzelił jedną bramkę w ekstraklasie i dziewięć w drugiej (pierwszej) lidze.

"Wreszcie mają snajpera" - to nie o jakimś Brożku czy Lewandowskim, tylko o Świątku. Oj, nisko zabrzanie upadli, bardzo nisko. Osoby za to odpowiedzialne:

1. Henryk Kasperczak
2. Ryszard Szuster
3. Ryszard Wieczorek

Plus oczywiście rozkapryszone piłkarzyki.


Przyznam szczerze, że nie sprawdziłem dokładnie metryczki piłkarza. Po prostu stwierdziłem, że niewarto. No i teraz Czorny z Twojego wpisu dowiaduje się, że 8 bramek z 9 zdobył w ostatnim sezonie, do czego dołożył jeszcze 7 asyst.

Jeśli dobrze kojarzę (popraw mnie Czorny jeśli się mylę) ma lepszy bilans występów niż każdy piłkarz Górnika.
Ok piłkarz to i tak jest słaby, to nie ulega wątpliwości i w świetle tego w którym miejscu według planów miał być Górnik Zabrze teraz jest to artykuł w większości trafiony.

Ale w świetle tego jaka sytuacja jest teraz, artykuł jest z dupy napisany i zatajone są w nim w sumie najważniejsze dla obecnej sytuacji fakty. Portal, który wiecznie wszystkim wypomina coś, co powinni dodać piłkarze/trenerzy w wywiadzie, że powinni być obiektywni powinni najpierw stosować tą zasadę do siebie.
Co o tym myślicie ?


_______________________________
 
Prezes Rady 11

Ekspert -
 
Czorny90
 Wysłana - 19 luty 2010 23:45      [zgłoszenie naruszenia]

Dlatego nawet go nie skomentowałem U nas najlepszy w klasyfikacji kanadyjskiej jest albo Szczot albo Pitry, mają łącznie max 7, Świątek ma 15 Żaden wielki piłkarz pewnie to nie jest, ale lepsze to niż Jarka.

Weszło to portal, który na silę stara się być kontrowersyjny, czasem im to jednak wychodzi słabo.

Ekspert -
 
Czorny90
 Wysłana - 24 luty 2010 16:43      [zgłoszenie naruszenia]

[http://www.weszlo.com/news/4525]

Ekspert -
 
Wania81
 Wysłana - 1 marzec 2010 14:31      [zgłoszenie naruszenia]

[pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/I-Liga/Zmiana-prezesa-w-Górniku-Zabrze.html]

Czorny dobry ruch czy zły??
_______________________________
 
Wuuu Kaaaa eeeeS!!!!!!!

Znawca -
 
Czorny90
 Wysłana - 1 marzec 2010 14:36      [zgłoszenie naruszenia]

Na razie nie możemy zbyt wiele powiedzieć o nowym Panie Prezesie. Wiadomo tylko, ze Allianz postawił na finanse. Fakt CV pana Mazura bardzo dobre. Prezes nie ma się znać na piłce, od tego jest dyrektor sportowy, którego u nas niestety nie potrafią zatrudnić, a sądzę, że ktoś w rodzaju pana Grześka Mielcarskiego by się bardzo temu klubowi przydał. Poprzednik, pan Jędrzej Jędrych, starał się fakt, ale on był związany z polityką, nie mogło więc nic dobrego z tego wyniknąć. faktem jest jednak to, że w relacjach z kibicami prawie zawsze opowiadał się po naszej stronie i to się ceni. Od nowego prezesa wymagamy tego samego. Czas pokaże jak to będzie.

Ekspert -
 
Czorny90
 Wysłana - 2 marzec 2010 14:47      [zgłoszenie naruszenia]


Wałdoch na ratunek

34-letni Łukasz Mazur został wczoraj prezesem przy Roosevelta. Od kwietnia będzie w klubie dyrektor sportowy. W kuluarach pada nazwisko Tomasza Wałdocha.
Górnik Zabrze ma nowego prezesa. Wczoraj w godzinach rannych został nim 34-letni Łukasz Mazur. Od czasu pojawienia się w klubie Allianz Polska to trzecia roszada na tym stanowisku. Najpierw był Ryszard Szuster, po nim Jędrzej Jędrych. Oficjalnie obaj sami rezygnowali z pełnionej funkcji. Ten ostatni - w poniedziałek rano.

Los był przesądzony

O tym, że w klubie może dojść do dużych zmian, mówiono już w ubiegłym tygodniu. W piątek najważniejsze osoby Allianz Polska, czyli właściciela spółki, pojawiły się w Zabrzu, a rada nadzorcza obradowała do późnych godzin wieczornych. Już podczas sobotniego sparingu i niedzielnej mszy w intencji klubu w kuluarach mówiono, że los prezesa Jędrycha jest przesądzony. - Oczywiście, że decyzje nie zapadły w poniedziałek rano. Wspólnie uznaliśmy, że nadszedł odpowiedni moment właśnie teraz - przyznał Michael Mueller, przewodniczący rady nadzorczej, odpowiedzialny za wszystkie najważniejsze decyzje personalne w Górniku. To jego "tak" decydowało o zatrudnianiu Henryka Kasperczaka i Ryszarda Komornickiego oraz wszystkich prezesów. - Panu Jędrychowi bardzo chciałbym podziękować za wykonaną pracę. Podobnie jak panu Matuszewskiemu, który wraca do Warszawy. Obaj wykonali mnóstwo dobrej roboty, by Górnik stał się klubem nowocześnie i sprawnie zarządzanym. To dziś diametralnie inny klub niż kilkanaście miesięcy temu - dodał Muller. Dodajmy, że Jędrzej Jędrych został członkiem rady nadzorczej, w której zwolniło się miejsce po rezygnacji Grzegorza Jaworskiego.

Będzie dyrektor sportowy

Co wiemy o nowy prezesie? Niewiele, z piłką i sportem nie miał wiele wspólnego. Najważniejsze jednak, że jest finansistą, a pilnowanie kasy jest dziś dla Allianz Polska sprawą priorytetową. Jędrych był w przeszłości politykiem, z finansami miał niewiele do czynienia. Teraz pojawił się w klubie człowiek, który potrafi liczyć, ma przyciągnąć kapitał i sprawnie zarządzać klubem. - Mam 34 lata, 30 lat temu ojciec pierwszy raz zabrał mnie na mecz Górnika. Pochodzę z Tarnowskich Gór, wiele lat prowadziłem firmę doradczą, dzięki czemu poznałem też ludzi z firmy Allianz. Kilka tygodni temu dostałem bardzo konkretną propozycję pracy w Górniku. Ojciec nauczył mnie szacunku do ciężkiej pracy i właśnie tak będziemy tu pracować - oznajmił Łukasz Mazur.

Z braku działalności w sporcie nowego prezesa nie robił problemu Michael Mueller. - W Niemczech osoby zarządzające klubem też nie są ze świata sportu, tylko biznesu. Tak jest w Stuttgarcie, we Frankfurcie i w większości klubów. Stroną sportową zajmuje się ktoś inny.

Tym kimś będzie "mityczny" już dyrektor sportowy, którego zatrudnienie w Zabrzu jest przesądzone. Wiele razy właścicielowi zarzucano brak właśnie takiej osoby. Błędne transfery, zmieniająca się polityka personalna, w końcu upadek sportowy klubu, w który zainwestowano miliony - być może kilku błędów można było uniknąć, gdyby w Górniku miał ktoś wizję sportowego rozwoju. Prezes Jędrych długo mówił "nie", w końcu zaczęły padać stwierdzenia, że "tak, ale jeszcze nie teraz". - Na takie posunięcie trzeba mieć środki finansowe, a my ich nie mieliśmy - twierdzi dziś Jędrych.

Nowy prezes mówi krótko: - Nie ma takiej możliwości, by znać się na wszystkim. Dlatego chcę się otoczyć ludźmi, którzy w swoich dziedzinach są fachowcami. Brak dyrektora był widoczny już od dłuższego czasu. Dziś jesteśmy w trakcie daleko zaawansowanych rozmów. Kto? Nie mogę zdradzić, ale chcemy wykorzystać ludzi, którzy w piłkarskiej karierze byli emocjonalnie związani z Górnikiem - deklaruje nowy prezes. - Na początku kwietnia Górnik będzie miał taką osobę.

Oczywiście momentalnie pojawiły się spekulacje, kto może zająć się "działką" sportową w zarządzaniu Górnikiem. Na giełdzie najmocniejsze są nazwiska Jerzego Brzęczka, Tomasza Wałdocha i Grzegorza Mielcarskiego, z akcentem na Wałdocha. Swego czasu cała trójka grała w Górniku i w reprezentacji olimpijskiej w Barcelonie.

Dodajmy, że wraz z prezesem Mazurem pojawił się w Zabrzu Maciej Sowicki, rodowity wrocławianin, który za żonę ma zabrzankę. On z kolei ma odpowiadać za marketing. - Potrzebujemy trzy osoby. Jedną do zarządzania całością, drugą do sprzedaży usług i trzecią do tego, by znała się na futbolu - skwitował takie, a nie inne decyzje personalne prezes Mueller.

Koniec etapu

Odchodzący Jędrzej Jędrych przyznał, że taki moment był nieunikniony. Przypomnijmy, że został prezesem oficjalnie w dniu 60. urodzin Górnika, w grudniu 2008 roku. Za jego kadencji klub spadł z ligi i dziś jest w trudnej sytuacji punktowej na jej zapleczu. - Sportowo wszystko jest poukładane i przygotowane do rundy rewanżowej. Pewien etap się skończył. Atmosfera pracy była trudna, cały czas pracowaliśmy przy braku wyniku sportowego, a przecież to on najbardziej rzutuje na atmosferę i wizerunek klubu. Może potrzebna była zmiana, spojrzenie na wszystko z boku, z pewnym dystansem. I poprawienie tego, co może się nam nie udało - przyznał Jędrych.. - Podstawy, by klub się rozwijał, zostały stworzone. Musieliśmy w krótkim czasie uporządkować finanse i organizację, by klub mógł współpracować z firmą Allianz.

Łukasz Mazur deklaruje, że w pierwszych tygodniach chce poznać klub, za sprawę priorytetową do załatwienia na najbliższe dni traktuje zwiększenie pojemności stadionu przy Roosevelta o kilka kolejnych tysięcy. - Czy będziemy chcieli wypłacić piłkarzom zaległości finansowe? Jak najbardziej i jak najszybciej, ale szczegółów na ten moment nie znam. W każdym razie jestem zwolennikiem tego, by w wypłatach nie było żadnych zaległości - przyznał Łukasz Mazur, który jeszcze przed południem "zaliczył" pierwsze, krótkie spotkanie z piłkarzami. Może być o tyle łatwiej, że Górnik ma dostać duży kredyt bankowy. Od dziś zaczyna się szara rzeczywistość, a w niedzielę debiutancki mecz o ligowe punkty.

źródło: Sport


W końcu!

Ekspert -
 
lysy1610
 Wysłana - 25 maj 2010 21:57      [zgłoszenie naruszenia]

Górnik szykuje się na powrót do ekstraklasy

W Zabrzu są pewni swego. W środę przesądzony ma zostać powrót Górnika po rocznej przerwie do piłkarskiej ekstraklasy. Warunek jest jeden - zwycięstwo nad Wartą Poznań. Awans Górnika do ekstraklasy jest pewny na 99 procent. Trudno spodziewać się, że zabrzanie przegrają trzy ostatnie mecze sezonu, a słaba na finiszu rozgrywek Sandecja Nowy Sącz odniesie komplet zwycięstw.
Możliwe nawet, że sprawa awansu rozstrzygnie się jeszcze przed zakończeniem meczu w Zabrzu. Tak by się stało, gdyby rozpoczynająca swoje spotkanie godzinę wcześniej Sandecja przegrała u siebie z płocką Wisłą.
Co zadecydowało o tak skutecznym finiszu Górnika. Znaleźliśmy pięć powodów:
1. Bardzo słaba gra rywali. W rundzie wiosennej Pogoń Szczecin i ŁKS Łódź, a na samym finiszu także Sandecja, kompletnie zawodzą. Szczecinianie w tabeli rundy wiosennej są na trzecim miejscu od końca, a łodzianie mają od nich tylko cztery punkty więcej. Sandecja w dwóch ostatnich meczach straciła aż dziewięć goli.
2. Trzech graczy pociągnęło zespół. Duet napastników Tomasz Zahorski-Adrian Świątek strzelił wiosną już 13 goli, a Adam Banaś to jeden z liderów defensywy. Pojawienie się tej trójki na boisku w rundzie wiosennej miało decydujący wpływ na metamorfozę zabrzan.
3. Lepiej z pieniędzmi. Po wielu miesiącach nerwówki w Zabrzu wreszcie płacą. Piłkarze otrzymują swoje wynagrodzenie, mają obiecaną spłatę wszystkich zaległości. To musiało się odbić na lepszej atmosferze i grze.
4. Trener ma podejście. Adam Nawałka ma inne niż jego poprzednicy podejście do piłkarzy. Henryk Kasperczak wyrzucił ze składu czterech obcokrajowców, a potem nie miał nic przeciw "motywacyjnej" wizycie kiboli na treningu. Ryszard Komornicki wdał się w konflikt z kilkoma zawodnikami. Nawałka zachowuje się zupełnie inaczej. Mówi niewiele, nie nagłaśnia konfliktów, na każdym kroku demonstruje solidarność z zawodnikami.
5. Publiczność pomaga. Kibice na każdym meczu wypełniali stadion niemal do ostatniego miejsca. Również na środowy mecz z Wartą wszystkie bilety poszłu w przedsprzedaży.

Górnik w siedmiu ostatnich meczach zaliczył sześć zwycięstw i jeden remis. Teraz też jest zdecydowanym faworytem. Z powodu urazów nie zagrają najpewniej Grzegorz Bonin i Robert Szczot, pod znakiem zapytania stoi występ Konrada Cebuli. Początek meczu o godzinie 18. Spotkanie pokażą TVP Sport i TVP Katowice.

źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

 
orzeszq
TW Konewka
 Wysłana - 25 maj 2010 23:45      [zgłoszenie naruszenia]

bardzo mnie cieszy ze w miejsca słabych kibicowsko i piłkarsko Odry i Piasta wchodzą takie firmy jak Widzew i Górnik
_______________________________
 
Polska, mieszkam w Polsce, mieszkam w Polsce, mieszkam tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu
Każdy nowy dzień,rodzi nowe paranoje.
Zarząd R11 <brawurowa jazda samochodem cinquecento>
Pederaści, lesby, geje - Cała POLSKA z was się śmieje

Ekspert -
 
Naly
 Wysłana - 26 maj 2010 00:00      [zgłoszenie naruszenia]

oby jutrzejszy mecz zakonczyl sie bez niespodzianki

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 75 stron.   poprzednia | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Górnik Zabrze

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75