FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 117912 razy ¬

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
GPW vol.5 bieda sama nie wyjdzie! grubasy spekulanci i ynwestorzy  
łączmy sie 
[powiadom znajomego]    
Autor "GPW vol.5 bieda sama nie wyjdzie! grubasy spekulanci i ynwestorzy łączmy sie"   

minner
SZPIEG
 Wysłana - 30 wrzesień 2011 23:48      [zgłoszenie naruszenia]

syrek ja UK rozliczałem na podstawie payslipów...

Po prostu zbierasz wszystkie payslipy które otrzymałeś do 31.12 i przeliczasz zarobki na PLN biorąc średni kurs NBP z daty danego payslipa, na tej podstawie obliczasz przychód i zapłacony podatek w UK

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -

syriusz6
 Wysłana - 1 październik 2011 09:59      [zgłoszenie naruszenia]

Dzieki minner.
Jak przyjade do polski kolo styczen/luty to po prostu zaniose to do biura rachunkowego czy tam podatkowego

Rzeznik, czyli Ty rozliczasz sie z pracy tam w Irlandii a z gieldy tutaj w Polsce tak?
A tak odnosnie pobytu na stale, to ja serio nie chce, dla mnie to obca ziemia i nie chce byc tutaj dluzej niz musze, pozatym jak sie ma kase to w polsce juz nie jest tak zle.
piotr zle Ci sie zyje w polandii?

piotr3
 Wysłana - 1 październik 2011 12:07      [zgłoszenie naruszenia]

mi sie źle nie żyje

wiem że w porównaniu do tego jak zyje np rzeznik to jest to zapewne bida tzn nie wiem jak rzeznik żyje, ale zdaje sobie sprawe jak sie żyje "za granicą"

więcej mi sie pisac nie chce bo wyjdzie jakies filozofowanie z którego nic konkretnego nie wyniknie

jedyne co dodam choć daleko mi do tego żeby sie w******lać komuś w to co ma robić to serio jak już wyjechałeś i nie masz jakiś konkretnych i realnych planów co do tego co będzie po powrocie to to przemyśl. Jak pewnie każdy mam mnóstwo znajomych co ich po calej europie i nie tylko rozwiało i widziałem nie raz i nie dwa te powroty...ciężko pracować na coś i wracać tutaj do niczego roz*******ić kase i dostać w nagrode po raz któryś kopa w dupe

Zmieniony przez - piotr3 w dniu 2011-10-01 12:59:42

Znawca -

syriusz6
 Wysłana - 1 październik 2011 13:19      [zgłoszenie naruszenia]

Piotr, ja mam plan, a poki co potrzeba mi kapitalu. Pozatym z gruba kasa na koncie to nawet moge pracowac dorywczo na zlecenie + w hossie gielda, a w bessie to gdziekolwiek. Pozatym caly czas mysle o czyms swoim, ale tez zastanawiam sie czy to ma sens uzerac sie z urzedami, wszak w hossie na gieldzie bezstresowo mozna sobie zarabiac. Ja do takich co przewalaja kase nie naleze, jestem cinkciarz na maxa, ale tez mimo wszystko jestem za swoim krajem, chociaz rece opadaja jak ten kraj traktuje ludzi.. Ale coz..

Zmieniony przez - syriusz6 w dniu 2011-10-01 13:22:32

RzEzNiKoZ
 Wysłana - 1 październik 2011 13:33      [zgłoszenie naruszenia]

Hehe to najlepiej sie przysluzysz krajowi jak bedziesz zarabial w UK a inwestowal w PL i placil w PL VAT i inne Belki

Ale fakt, ze jak masz plan na zycie w PL, to nie ma co i trza gonic za marzeniami. Zreszta glowe na karku masz, obczaisz jak sie zyje w UK, jakie sa mozliwosci i sam dojdziesz do takich wnioskow jakie sa dla Ciebie najlepsze.

Piter z tymi powrotami to masz racje. Tez mam kilku znajomych ktorzy wrocili i teraz mysla znowu o wyjezdzie. Niektorym ciezko sie przestawic po kilku latach zycia tutaj na polska rzeczywistosc.

Ja tam kiedys wroce, tak przynajmniej mysle. Bylem pewien ze 2012 sie uda, ale no coz Chyba mi dluzej zejdzie

syriusz6
 Wysłana - 1 październik 2011 13:40      [zgłoszenie naruszenia]

Rzeznik powiedz mi, Ty rozliczasz sie z pracy w irlandii w irlandii, a z gieldy w polsce?

minner
SZPIEG
 Wysłana - 1 październik 2011 13:46      [zgłoszenie naruszenia]

No ja Panowie jednak chcę zostawić 'ojczyznę', szlag mnie po prostu trafia jak muszę oddawać państwu tak duże ilości kasy, jak sobie wczoraj policzyłem to w ciągu 2 lat funkcjonowania mojej firmy oddałem ok. 40 tys. zł w podatkach i ZUS (wiem że VAT nie powinno się liczyć, ale ja akurat mam niskokosztową działalność i VAT mi daje ostro po dupie, a jak bym przerzucił go bardziej na klientów to w ogóle bym nie miał sprzedaży...)

W każdym razie żałuję swojej decyzji o powrocie z UK w 2005 roku, potem co prawda byłem jeszcze w UK ponad pół roku w 2008 roku, ale wtedy trafiłem w środek kryzysu i gdy funt był nawet po 3,5 PLN to nie było zbytnio sensu tam siedzieć.

Obecnie planuję reemigrację i celuję w Norwegię (dobre info ostatnio poszło że znaleźli kolejne złoże ropy - jakieś 3 mld baryłek ), mam tam kumpla i mówi że to niebo a ziemia w porównaniu z PL, pełna kultura wśród ludzie przede wszystkim (nawet domów i samochodów na noc nie zamykają - oczywiście takie rzeczy to na prowincji bardziej), zarobki wysokie, wszelkie socjalne rzeczy bez problemu można załatwić (typu zapomogi na dzieci itd.), ogólnie kraj dużych możliwości i dużych pieniędzy, w pracy nie ma tam "wyścigu szczurów" co mnie w PL najbardziej wkurza właśnie, po prostu sobie na spokojnie tam ludzie żyją i pracują, stać ich na wszystko, jest dobrze.

PS. Rzeznik dziwię Ci się że chcesz wracać do Polandii, tu jeśli nie masz dobrze prosperującego interesu to nie ma co szukać, nawet jak znajdziesz dobrze płatną pracę to jest wysoka możliwość że będziesz musiał pracować jak niewolnik.

INSOMNIA 2013

Specjalista -

piotr3
 Wysłana - 1 październik 2011 14:04      [zgłoszenie naruszenia]

minner bez przesady znowu, trzeba na wszystko patrzeć z dysttansem szczególnie opowiści kolegów za granica chociażby ze względu na imigrantów ( w temacie tego spokoju)

Znawca -

minner
SZPIEG
 Wysłana - 1 październik 2011 14:21      [zgłoszenie naruszenia]

[en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita]

Miejsca Norwegii 4., 4. i 5. w rankingu światowym, nie będę tego komentował

Tu nie chodzi o "wierzenie" w opowieści, wystarczy mi to że znajomy mojej matki wyjechał do NOR w wieku 50 lat!, a 2 lata później wybudował ładny duży domek w miejscowości obok :-/ za gotówę... a pracuje tam tylko jako kierowca, w PL też był kierowcą w GieeSie

INSOMNIA 2013

Specjalista -

RzEzNiKoZ
 Wysłana - 1 październik 2011 14:32      [zgłoszenie naruszenia]

Syrek si, z pracy rozliczam sie w IRL bo tu zyje i pracuje. Inwestycje na GPW trza rozliczac w PL.

Minner no tak mi sie odwleka ten powrot, bo wiem, ze musialbym miec brak dlugow i z banke na koncie zeby wrocic, a do tego to mi troszku brakuje
Wrocilbym bo mi teskno za znajomymi, normalnym cieplym latem, no i patriota ze mnie
Pewnie mi przejdzie jak juz wroce kiedys i wybede czym predzej hyhyhy

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 157 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

GPW vol.5 bieda sama nie wyjdzie! grubasy spekulanci i ynwestorzy łączmy sie

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100