FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3155 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Gdzie jest nasz dom... 
[powiadom znajomego]    
Autor "Gdzie jest nasz dom..."   

Grooge
 Wysłana - 20 wrzesień 2006 18:08        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam,

Tak sobie rozmyslam... bo tez wiele opinii n/t slyszalem... Pytanie brzmi: "Gdzie jest Wasz dom...?". Odpowiedzi slyszalem juz rozne jak chociazby; tam gdzie sie wychowalem... tam gdzie sa moje dzieci rodzina maz zona dom(fizycznie) etc... tam gdzie sa nasz wspomnienia... tam gdzie sie wychowalismy i wiele innych i roznistych...

Przyznam ze waham sie z odpowiedzia jak narazie... Moje serce rwie sie z odpowiedzia ze: tam gdzie sie wychowalem... Rozum jednak podpowiada mi: "zaczekaj az zalozysz rodzine - wtedy sie dowiesz"...

A co Wy myslicie...? Gdzie w/g Was jest Wasz dom...?

Nie wystarczy mieć na kogo, trzeba także umieć liczyć...;-)

INSOMNIA
 Wysłana - 20 wrzesień 2006 18:14      [zgłoszenie naruszenia]

Tam, gdzie Ci ktorzy sa/byli dla mnie wazni.

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 20 wrzesień 2006 18:56      [zgłoszenie naruszenia]

Mój dom jest wszędzie tam, gdzie sięga niebo

Namaste!

Ekspert -

Methos
 Wysłana - 20 wrzesień 2006 18:58      [zgłoszenie naruszenia]

tam gdzie go czuję....

Ekspert -

Raskus
Biofil
 Wysłana - 20 wrzesień 2006 18:59      [zgłoszenie naruszenia]

Gdzie jest Wasz dom...

...mój dom jest tam, gdzie spokój, zrozumienie, miłośc, najblizsi...

czyli ciągle takiego miejsca szukam.

I jak Methos, tam gdzie możesz czu się jak w domu, tylko znaleźc to...

Zmieniony przez - Raskus w dniu 2006-09-20 19:00:41

[http://www.insomnia.pl/AUTODESTRUKCJA%2C_czyli_poci%C4%85g_ku_%C5%9Bmierci-t209419.html]

[http://www.****************/temat7346-strona1/] SNY

Specjalista -

TOMoz
 Wysłana - 20 wrzesień 2006 19:06      [zgłoszenie naruszenia]

Raskus, ale ty madry chlopak jestes...

Osobiscie, moj dom jest tam gdzie czuje sie bezpiecznie i wiem ze mam tam swoj kat, do ktorego nikt mi nie wyjdzie i mnie z niego nie wypieprzy :]

Zmieniony przez - TOMoz w dniu 2006-09-20 19:07:13

d(^^)b

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 20 wrzesień 2006 19:09      [zgłoszenie naruszenia]

Jest taka przypowieść zen:
"Spalił mi się dom. To dobrze. Wreszcie nic nie będzie zasłaniać mi gwiazd!"

Cały Wszechświat jest naszym domem! Nawet jeśli mamy jakieś miejsca do których jesteśmy przywiązani, to i tak czujemy się jak ludzie bezdomni, póki nie damy sobie pełni wolności i nie zgramy się ze światem ;) Krija Joga uczy by pozostawać nieprzywiązanym. Ja pozostaje nieprzywiązanym - mój dom jest wszędzie tam gdzie ja jestem. Tyle mojego, na ilu stoi moja stopa :)

Kocham Norwida (Norwidowi to już nie zaszkodzi ) :

"Wy myslicie, ze ja nie Pan,
Dlatego ze dom moj ruchomy
Z wielbladziej skory...
Przeciez i ja - ziemi tyle mam,
Ile jej stopa ma pokrywa,
Dopokad ide!..."

Namaste!

Ekspert -

Raskus
Biofil
 Wysłana - 20 wrzesień 2006 19:14      [zgłoszenie naruszenia]

Specjalista -

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 20 wrzesień 2006 19:25      [zgłoszenie naruszenia]

W tym kontekście napewno wolność rozumiem jako tożsamą z nieprzywiązaniem (bo jak się do czegoś przywiążesz - miejsca, człowieka, myślie - to cierpisz :) W szerszym kontekście wolność też jako uwolnienie się od swoich ograniczeń, od tego co ogranicza, niszczy i zniewala. A w jeszcze innym aspekcie - to jak mówiłem w innym temacie, wolnym jest się wtedy kiedy podejmuje się optymalne, najlepsze dla siebie decyzje, tak rozumiana wolność odnosi się też do wolnej woli, można ją uznać za synonim wolnej woli. Bo człowiek wolny lub człowiek który ma wolną wole nigdy nie będzie narkomanem czy pijakiem spod budki z piwem - bo Ci ludzie to nie ludzie wolni a zniewoleni, to nie osoby mające wolną wole, a pozbawione wolnej woli - bo nie mogą przestać. Widzisz Raskus, rozgadałem się :P Generalnie temat wolności przkeracza ramy tego tematu - bo trudno omówić i prześledzić wieki przemyśleń i filozoficznych rozmyślań nad kwestią wolności - a żeby temat był pełny należałoby to wszystko z grubsza poruszyć, bo wiele o tym już napisano i powiedziano. Aczkolwiek to masz tak w skrócie, co myśle nt wolności

Pozdrawiam.

Namaste!

Ekspert -

Raskus
Biofil
 Wysłana - 20 wrzesień 2006 19:29      [zgłoszenie naruszenia]

Ładnie to powiedziałeś i święta racja. Wolnośc takze ponoszenie konsekwencji i odpowiedzialnosc za swoje czyny

[http://www.insomnia.pl/AUTODESTRUKCJA%2C_czyli_poci%C4%85g_ku_%C5%9Bmierci-t209419.html]

[http://www.****************/temat7346-strona1/] SNY

Specjalista -

szy_mek
 Wysłana - 20 wrzesień 2006 19:32      [zgłoszenie naruszenia]

tam gdzie sie wychowalem tam gdzie rodzina i najblizsi znajomi znajome miejsca.
czesto bedac gdzies za granica czy w innym miescie, zawsze cieszylem sie jak powracalem do swojego domu/okolicy

poprostu zżyłem sie z tym miejscem i ludzimi

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Gdzie jest nasz dom...

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Miętka faja? : O czy miękkie faje? %-) | Efekt Lucyfera | Raport Ryana w/s molestowania dzieci przez kościół katolicki | ADOPCJA przez pary Homoseksualne TAK czy NIE i dlaczego ? | Wciskanie kitu na poważnie ... | Problem z sikaniem przy innych | moje przemyslenia nt. religii | Życie Buddy | Czy satanista lub antychryst moze być gejem?????????? | pomocy !!! | Diabeł skorumpowany przez Boga? | Kultura | Zenon Waldemar Dudek o psychologii, psychiatrii, nauce i sztuce | Więzienie a homoseksualizm | czy glosowalbys na murzyna? | ****SUPELKI****???? | kandydaci na modów | modów działu | w jaja | Story telling | ciekawe | wiedza | iwona radziszewska | Basti Nestor Dziękujemy Panie Donaldzie | Basti Nestor Dziękujemy Panie Donaldzie | clk | rubik | Basti Nestor Dziękujemy Panie Donaldzie | nagi peryskop | rak | Grown ups 2 | wyniki konkursu | fit wyniki | rafałek | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.