FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4425 razy ¬

ROZRYWKA | Seks
Geneza "grzechow ciala" 
[powiadom znajomego]    
Autor "Geneza "grzechow ciala""   

Alisterek
 Wysłana - 6 grudzień 2005 09:43        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Tak mi wpadlo do glowy zeby opisac co wyszperalem na temat zrodel "grzesznosci" niektorych czynow wedlug Kosciola.
Odrazu zaznaczam, ze sa to zaslyszane opinie (lub "gdzies" przeczytane, wiec nie musza byc 100% prawdziwe)

1. Seks przedmalzenski.
Wyobrazcie sobie czasy wczesnego sredniowiecza, albo i jeszcze wczesniej.
Srednia dlugosc zycia 45-50 lat. Sredni wiek zamazpojscia 15-17. Niekiedy zeniono ze soba dzieci (szczegolnie w rodzinach szlacheckich by przypieczetowac sojusze).
De facto zakaz seksu przed chronil przed pedofilia.
A teraz? Bandy zestresowanych nastolatkow faszeruje sie poczuciem winy za to, ze maja naturalne ludzkie popedy. Dojzewanie fizyczne opoznilo sie nieznacznie, spoleczne o jakies 10 lat.

2. "Zyj w celi bracie, nie w celibacie"
Kiedy wprowadzono celibat duchownych? W 12 wieku!
Po co? Zeby szlachta nie wlaczala majatkow koscielnych do wlasnych dziedzicznych domen (biskup - syn biskupa etc.)
Nawet papieze mieli synow (slynny Cesar Borgia - tworca potegi Panstwa Papieskiego w Italii).

3. "I pokaral Bog Onana ..."
A za co? Za tak chwalona przez KK naturalna metode antykoncepcji - stosunek przerywany.
Onan zgodnie z tradycja mial zaplodnic zone swego zmarlego brata (dziecko uznawane byloby nie za jego, a za jego brata).
Czytaj Bog pokaral Onana za sprzeciwianie sie tradycji. Gdzie tu masturbacja (zwana bylo nie bylo onanizmem)

Ja tu tak sie po KK przejezdzam, ale chodzi mi raczej o to jak ludzie potrafia uzasadniac post factum rzeczy wprowadzone z zupelnie innych powodow.

faramka
 Wysłana - 6 grudzień 2005 15:04      [zgłoszenie naruszenia]

Fajne, sog

[www.bike.sandomierz.org]

Specjalista -

matyldaprj
 Wysłana - 6 grudzień 2005 17:09      [zgłoszenie naruszenia]

Ciekawe!

hic et nunc
semper et ubique

Specjalista -

faramka
 Wysłana - 6 grudzień 2005 17:19      [zgłoszenie naruszenia]

Alisterek, a masz albo będziesz miał coś więcej?

[www.bike.sandomierz.org]

Specjalista -

slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 6 grudzień 2005 18:47      [zgłoszenie naruszenia]

hmm.. interesujące

..:Była Moderator Działu SEKS:..

..:Żonka i Mama:..

Ekspert -

Tetsui
 Wysłana - 6 grudzień 2005 20:16      [zgłoszenie naruszenia]

Bardzo ciekawe, SOG 4YOU

Ale ciekawe co by na to powiddziała LPR albo M. Wszechoplska
Pewnie skazaliby Cie na noszenie moherowego beretu

Alisterek
 Wysłana - 6 grudzień 2005 23:20      [zgłoszenie naruszenia]

Dziekuje wszystkim za SoG'i

Faramka: liczylem,ze ktos tu bedize mial wiecej (lub inne informacje na ten temat)

LPR'u sie nie boje, za 1,5 roku prawdopodobnie nna dluuuugo wyjezdzam z kraju. (stypendium doktoranckie za wielka woda (lub chociaz mala woda w UK))

Zmieniony przez - Alisterek w dniu 2005-12-06 23:20:48

MaQ
 Wysłana - 7 grudzień 2005 19:28      [zgłoszenie naruszenia]

Z tym Onanem to bylo tak, ze w tamtych czasach mysleli, ze sperma to jest tak jak nasiona i to wlasnie z nich bierze sie zycie a nie z polaczenia dwoch gamet. Np jest legenda bodajze jezydzka (jezyci to tacy kolesie z iraku) i tam bylo ze Adam i Ewa klocili sie, czyja sa te dzieci i zrobili tak: Adam dal swoja sperme do garnka, a Ewa krew z menstruacji do innego garnka. Po 9 miechach wyciagneli te garnki z ziemi i w garnku adama byl bobas a u Ewy bylo pusto he

Maly maq

Jaronir
 Wysłana - 8 grudzień 2005 02:27      [zgłoszenie naruszenia]

3. "I pokaral Bog Onana ..."
A za co? Za tak chwalona przez KK naturalna metode antykoncepcji - stosunek przerywany.

Stosunek przerywany, czyli dojście faceta poza kobietą, na dywan, trawę, placy czy gdziekolwiek nie jest chwalony przez KK. Jest wręcz uważany za grzech.
Co innego stosunek przerywany bez wytrysku poza pochwą. Niezbyt to komfortowe, ale za to niegrzeszne

Zaś Onan ewidentnie doszedł byle gdzie, czyli w sposób ganiony dziś przez Kościół.

Wygląda jednak na to, że w "onaniźmie" i w "grzechu onanizmu" ewidentnie nie powinno chodzić o masturbację, to jakaś pomyłka.

Zmieniony przez - jaronir w dniu 2005-12-08 02:27:27

Znawca -

Eyden
 Wysłana - 8 grudzień 2005 06:32      [zgłoszenie naruszenia]

Rzucę Ci SOG'a, bo w zasadzie rzuciłeś skrótowo zasadniczych kilka poglądów itd.
Przerabiałem już to kiedyś, ale KK swoje wie...
Natomiast dla mnie paranoja zaczyna się w momencie 'naturalnej metody" która za grzech uznawana nie jest, a prezerwatywa itd. owszem...
Tylko, że przecież tzw. 'metoda naturalna' zwana też 'kalendarzykową' jest świadomym zapobiganiem ciąży, wręcz z premedytacją zatem nie rozumiem dlaczego KK przyzwala na to, skoro tak silny nacisk kładzie się na sumienie?
Przestałem już jakiś czas temu do kościoła chodzić, bo przecież KK jasno mówi, że albo przestrzegasz przykazań wszystkich albo żadnych, a w owej omawianej kwestii nie mogę się zgodzić....

eyden.

Alisterek
 Wysłana - 8 grudzień 2005 17:41      [zgłoszenie naruszenia]

Jaronir: ok, moj blad, na doktrynie sie nie znam ;)

Co do antykoncepcji ... tez tego nierozumiem. Jaka roznica jest miedzy swiadomym zapobieganiem "naturlanym" a swiadomym zapobieganiem mechanicznym, czy farmakologicznym O_o

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Geneza "grzechow ciala"

Strony: 1 2