FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 10196 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Militaria
Granaty 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Granaty"   

Skorupa77
 Wysłana - 12 grudzień 2005 13:44        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Czy można gdzieś nabyć repliki granacików z prawdziwymi zapalnikami itp. ale bez ładunku (pytam retorycznie =D ) Chciałbym sprawić na święta komuś taki wlasnie prezent i niechcialbym zeby to byla byle jaka kopia.Dobrze by bylo gdyby byl wykonany przynajmniej w jakims stopniu z metalu no i cana zeby w miare przystepna byla.Interesowałyby mnie przede wszytkim niemieckie trzonkowce wszelkiej masći, RG42 i F1.Jak ktos cos wie to niech pisze.

A po chu* mi podpis?

wronnen
 Wysłana - 15 grudzień 2005 15:14      [zgłoszenie naruszenia]

Heh,nie chce sie narażać specjalistom od prawa,bo na prawie sie za bardzo nie znam, a nóż na jednym z forów miałem zatarg z paroma specjalistami.Wykrzywiali ryje i zaczeli argumentować swoje tezy metodą braku argumentów.Powiem Ci tak,legalnie niemieckiego"tłuczka" ze sprawnym zapalnikiem nie dostaniesz,ani żadnego innego podobnego rodzaju broni miotanej.Jednym słowem musiałbyś załatwić to nielagalnie(nie nakłaniam),poszukać na bazarach(może sie trafi,są tacy specjaliści z kresów wschodnich) albo mieć farta żeby trafiś na taką okazję.Nieegalność broni zwanej "granatem ze sprawnym zapalnikiem"nie jest uwarunkowana przez prawo lecz przez czysty,zdrowy rozsądek,a jak sie znajdzie jakaś pseudoprawniczyna czy urzędas prawny(lub jakiś pomocnik pały prawnika)który będzie chciał ze mną podyskutować na ten temat to zapraszam tutaj [love.gg/pipa.swf]

Skorupa77
 Wysłana - 15 grudzień 2005 18:23      [zgłoszenie naruszenia]

hehe, dobre to z tą pipą.masz za to soga =D a mozna nabyć takie gdzie sa chociaz repliki zapalników?chodzi o to zeby realnie wyglądała i sie rozbierało .

A po chu* mi podpis?

Skorupa77
 Wysłana - 20 grudzień 2005 19:12      [zgłoszenie naruszenia]

Skoro temat sie nie roziwja to ja wkleję kilka rzeczy

Dane techniczne Eihandgranate 39

* Masa
o całkowita granatu - 230 g
o materiału wybuchowego - 112 g
* Wymiary
o Długość - 76 mm
o Średnica - 60 mm

A po chu* mi podpis?

Skorupa77
 Wysłana - 20 grudzień 2005 19:15      [zgłoszenie naruszenia]

Granat ręczny ze stabilizatorem wz. 1915 - Handgranate M.15
Waga - 1500g; Materiał wybuchowy - tolit; Zapalnik - uderzeniowy

Granat trzonkowy wz. 1915 - Stielhandgranate M.15
Waga - 900g; Materiał wybuchowy - szedyt, tolit; Zapalnik - tarciowy ze zwłoką 5 sek.
(w niektórych partiach zastosowano dodatkowe wkładki odłamkowe pomiędzy skorupą, a materiałem wybuchowym. Według nie sprawdzonych danych w 1916 roku część granatów wykonano z zapalnikiem uderzeniowym)

Granat trzonkowy wz. 1917 - Stielhandgranate M.17
Waga - 750g; Materiał wybuchowy - tolit; Zapalnik - tarciowy ze zwłoką 5 - 7 sek.
(ostateczna wersja niemieckiego granatu trzonkowego z okresu I wojny światowej)

A po chu* mi podpis?

Skorupa77
 Wysłana - 20 grudzień 2005 19:19      [zgłoszenie naruszenia]

Polski granat odłamkowy F1. (Granat na zdjęciu po lewej jest produkcji bułgarskiej, po prawej jest granat produkcji polskiej - różni się jedynie odcieniem. Na zdjęciu granat z czerownym paskiem - ćwiczebny). Produkowany i kopiowany w wielu krajach. Masa: 700gram, wypełniony materiałem TNT - około 60g. Promień rażenia 30 do 40 metrów.

A po chu* mi podpis?

Skorupa77
 Wysłana - 20 grudzień 2005 19:30      [zgłoszenie naruszenia]

STILLHANDGRANATE 24

# Waga: 500 g
# Długość 360 mm
# Opóźnienie zapalnika: ok. 4 s

A po chu* mi podpis?

Skorupa77
 Wysłana - 20 grudzień 2005 20:57      [zgłoszenie naruszenia]

Polski przedwojenny Granat Zaczepny wz.24, mam taki =D (rzecz jasna nieuzbrojony)

A po chu* mi podpis?

Skorupa77
 Wysłana - 20 grudzień 2005 21:08      [zgłoszenie naruszenia]

zastawa stołowa pewnego znanego kolesia robiącego repliki
W skład zastawy wchodzą:
Niemieckie: Stielhandgranate 24, Stielhandgrnate 43, Stielhandgranate 15
Radzieckie:F1 oraz RG42 (te to mają kopyto )

A po chu* mi podpis?

Skorupa77
 Wysłana - 20 grudzień 2005 21:17      [zgłoszenie naruszenia]

Granat ofensywno-defensywny RGO-88 do niszczenia siły żywej i lekko opancerzonych celów

Masa granatu 0,5 kg
Ilość elementów rażących 1150 szt
Masa odłamkowa 0,25 g
Średnica ; 57 mm
Wysokość 114 mm

A po chu* mi podpis?

szambo
 Wysłana - 13 luty 2006 12:46      [zgłoszenie naruszenia]

koles sprzedaje na szturm.pl repliki

MP5 i RPG-7 stanowią dla mnie jedność.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Granaty

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Forum poswiecone broni palnej - szukam | Jak to działa? | Naszywki- rosyjskie mundury ? | Plakaty propagandowe po amerykańsku | KTO DO WSO we WROCKU | Jak zrobic wybuch | Bajki po wojskowemu | lotniskowce-foto | Taktyka czarna | Potrzebna pomoc w doborze noza. | Pytanko o wojsko po studiach | Pobór | Modyfikacje orginalnej broni palnej | KTO IDZIE DO GLIWIC ??? | Mauser 98/ wz.29 | Wojsko - pobór | uk ad zamkni ty | ch opaki do wzi cia | czy ona jest w ci zy | lekkoatletyka dla niepe nosprawnych | potwór z loch ness | wanna | Danny2410 | sakramenty | moli | DjTiesto | on mnie nie chce | rpk | gimper | lesine | zalukaj | horrorcore | przewartościowane | staszica | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.