FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 11701 razy ¬

ROZRYWKA | Pasje i podróże - małe i duże
Grzybobranie - Rydze 
[powiadom znajomego]    
Autor "Grzybobranie - Rydze"   

yennie
 Wysłana - 17 listopad 2012 09:44      [zgłoszenie naruszenia]

Tak, siniak = Borowik Ceglastopory
Na tego grzyba mówiło się u mnie szatan, ale widze że nieprawidłowo, bo to jednak goryczak [http://www.wsse.gorzow.pl/dane/DR/grzyby/goryczak.jpg]

Tego prawdziwego szatana, o którym piszesz, nie widziałam, a rzeczywiście można się pomylić
A tu ktoś pisze, że to szatan, moim zdaniem to siniak, ja bym go zerwała
[mrowkojad.wordpress.com/2011/08/16/]

Zmieniony przez - yennie w dniu 2012-11-17 09:50:21

Znawca -

Preskaler
 Wysłana - 17 listopad 2012 10:29      [zgłoszenie naruszenia]

Zdecydowanie ludzie mylą te grzyby! Podstawowa różnica między prawdziwym, więc i trującym szatanem - to kolor kapelusza i kolor miąższu. Szatan ma kapelusz szary a ceglak brązowy (ciemny). Miąż szatana jest białawy i wolno sinieje a ceglasty ma żółty i sinieje w 3 sek.
Tu jest porównanie:
[pl.wikipedia.org/wiki/Borowik_szata%C5%84ski]
[zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/51,101460,12636682.html?i=1]

[pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Boletus_erythropus_2010_G3.jpg&filetimestamp=20100822203924]

P.S. Goryczak nie jest trujący ale niejadalny bo niesmaczny.

szakal2402
PRZYDUPAS
 Wysłana - 17 listopad 2012 10:40      [zgłoszenie naruszenia]

opinki to ja na pod domem znalazłem, nawet sporo tego było. W lesie na gzybach to w tym roku dwa razy byłem, coś tam znalazłem ogólnie szału w tym roku nie było, ale na uszka wigilijne wystarczy

Chodźmy chodził ciemną doliną zła się nie ulęknę

Znawca -

matand
 Wysłana - 17 listopad 2012 10:45      [zgłoszenie naruszenia]

To jutro pójdę u mojej i zobaczę na te opinki.

Szatana to rzeczywiście trudno spotkać, ale jest jeszcze popularne takie coś z lekko brązowym taką beżowym kapeluszem a od dołu taką żółtą minimalnie wpadającą w zieleń gąbką i tego grzyba się nie zbiera. Tylko te nazwy właśnie..

Pół kilometra od mojego domu z kolei w lesie to na szczycie skały kanie obrodziły ale tego jakoś nie mam odwagi brać choć różnica między sromotnikiem a kanią jest dość oczywista tyle że podobno jest coś jeszcze do kani podobnego i niejadalnego bądź nawet trującego.

p.s.

Chciałem wrzucić foty z grzybków to po wyłączeniu telefonu nie czyta mi komputer karty pamięci z niego. Potem jak odpale telefon, to nawet on mi nie wczytuje karty pamięci. Za którymś razem po wkładaniu i wyciąganiu dopiero tel widzi karte.

Zmieniony przez - matand w dniu 2012-11-17 10:48:21

Gdy puścisz 3-4 utworki nieznane, ludzie uciekają na małą salę...
wszyscy mówia nie nie, ja nie słucham disco-polo,
a znają słowa. Ja sie pytam skąd?

Sarsjarek
 Wysłana - 17 listopad 2012 23:46      [zgłoszenie naruszenia]

Ja w tym roku z mamą trochę pochodziłem i znaleźliśmy sporo podgrzybków, pare borowików i kani, maślaki i kozaki. Niestety ani rydze ani kurki u nas w lasach nie rosły. Ale i tak sezon udany bo 70 słoiczków zamarynowanych, kilka woreczków mrożonych i 3 słoiki suszonych grzybów stoi . Jak smakuje kurka czy rydz już nie pamiętam bo ostatni raz jadłem je jakieś 15 lat temu na wsi

borowiki przed zebraniem, po kopnięciu

inne:

a opieńki/opinki zebrałem raz i tylko dlatego że znajomy potwierdził że to właśnie one, w tym roku niemiałem odwagi mimo że na 90% byłem pewny że to opinki.

Zmieniony przez - Sarsjarek w dniu 2012-11-17 23:49:10

Zmieniony przez - Sarsjarek w dniu 2012-11-17 23:49:32

Preskaler
 Wysłana - 18 listopad 2012 05:14      [zgłoszenie naruszenia]

No to jeszcze zbiór z 02.11 br.

rosomack
 Wysłana - 18 listopad 2012 11:18      [zgłoszenie naruszenia]

Coś pogryzione te podgrzybki. Swoją drogą w tym roku pełno ich znalazłem, szkoda że zdjęć żadnych nie robiłem:( Ale i tak sos z suszonych podgrzybków w tym roku mi smakuje jak nigdy

Silence is the scammer's best friend; knowledge is the scammer's worst enemy.

Preskaler
 Wysłana - 18 listopad 2012 11:48      [zgłoszenie naruszenia]

Pogryzione bo nie tylko Tobie smakują! Amatorów grzybów w lesie jest dużo i to nie tylko tych na dwóch nogach (na pewno najwięcej) ale i wszelkie myszy, ślimaki, czerwie itd. Choć ta "gadzina" nie suszy podgrzybków ani sosu nie robi to najwyraźniej jej też (w tym roku?) grzybki smakują!

Kisielu
 Wysłana - 18 listopad 2012 15:28      [zgłoszenie naruszenia]

Ja lubie chodzić chodzić na grzyby. Od małolata chodze. Sprzyja temu miejsce mojego zamieszkania, bo mieszkam przy lasie. Niestety coraz gorzej jest, bo jak te 10 lat temu sie szło, to sie wracało z dwiema dużymi torbami grzybów (prawdziwków, siwulek, podgrzybków), kozaków sie nie zbierało, bo szkoda sie było schylać
Teraz nie ma grzybów w tych lasach.. trzeba sie porządnie nachodzić żeby na sos nazbierać;/ Nie wiem o co tu chodzi.
Do tego brak czasu, bo praca... Ale mam fajnie jak kanie rosną, bo tylko wychodzę przez droge, zbieram i na patelnie Lepsze niż schabowy

Znawca -

matand
 Wysłana - 18 listopad 2012 21:08      [zgłoszenie naruszenia]

Mój ostatni zbiór rydzy jakoś z końca października. Tuż przed spakowaniem do samochodu, przed odjazdem do mojego domu. Taką samą ilość zebrała dziewczyna.
Trzeba było iść na dwa razy. Najpierw było po jednej reklamówce, a jak zobaczyliśmy jak się roi od rydzy to udaliśmy się do domu po reklamówki i jeszcze wyszło po trzy.
Tak że każde z nas miało po 4 reklamówki samych rydzy

Zmieniony przez - matand w dniu 2012-11-18 21:11:35

Gdy puścisz 3-4 utworki nieznane, ludzie uciekają na małą salę...
wszyscy mówia nie nie, ja nie słucham disco-polo,
a znają słowa. Ja sie pytam skąd?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 7 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Grzybobranie - Rydze

Strony: 1 2 3 4 5 6 7