FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 11702 razy ¬

ROZRYWKA | Pasje i podróże - małe i duże
Grzybobranie - Rydze 
[powiadom znajomego]    
Autor "Grzybobranie - Rydze"   

matand
 Wysłana - 9 listopad 2013 17:46      [zgłoszenie naruszenia]

Preskaler, ale czy kania nie ma po kapeluszu takich placków czarnych?

Też nie zbieram ale jak patrze na internet to dziwi mnie jak ludzie to mylą z muchomorem zielonawym(sromotnikowym)?

Zmieniony przez - matand w dniu 2013-11-09 17:52:25

Gdy puścisz 3-4 utworki nieznane, ludzie uciekają na małą salę...
wszyscy mówia nie nie, ja nie słucham disco-polo,
a znają słowa. Ja sie pytam skąd?

Preskaler
 Wysłana - 9 listopad 2013 17:53      [zgłoszenie naruszenia]

Tak, ma takie nibypiórka. W moim koszyku z października widać na zdjęciu.
"matand" to pokaż te grzybki!

matand
 Wysłana - 9 listopad 2013 18:08      [zgłoszenie naruszenia]

Pochwalić się można ale nie fotografowałem. Te dwie reklamówki rydzy to największy mój zbiór tegorocznego przełomu lata/jesieni więc tylko na słowo zostaje mi wierzyć. Swoją drogą tylko kilka razy byłem na grzybach w tym roku. Wiem, coś kiepsko

Gdy puścisz 3-4 utworki nieznane, ludzie uciekają na małą salę...
wszyscy mówia nie nie, ja nie słucham disco-polo,
a znają słowa. Ja sie pytam skąd?

kulawy92
 Wysłana - 9 listopad 2013 21:41      [zgłoszenie naruszenia]

Właśnie też nie wiem, czemu ludzie tak mylą te kanie z muchomorami, przecież już sam kapelusz jest inny - kolor, te 'piórka' itp. Wiadomo, każdemu może się zdarzyć, nie można być za pewnym, ale tutaj różnica jest dość spora. Chociaż jak się potem słyszy o tych zatruciach, to sam kanie oglądam z 10 razy przed zjedzeniem

Robot-Man
 Wysłana - 9 listopad 2013 22:18      [zgłoszenie naruszenia]

W tym roku szuflada zamrażarkowa podgrzybków, kilka borowików ceglastoporych i kozaków ale byłem 2 razy na grzybobraniu więc jestem zadowolony. Tym bardziej, że lasy w moich okolicach są mocno 'eksploatowane' przez wytrawnych grzybiarzy i zwykle mało co mi się udaje znaleźć. Co do pomyłek to na zdjęciu porównawczym matanda masz już dojrzałe owocniki. Różnica nie jest taka duża gdy grzyb dopiero rośnie a u wielu ludzi zbierających grzyby wzrok już nie ten. Najważniejsza zasada: nie masz absolutnej pewności co do grzyba - nie zbierasz go. Chociaż nie wszyscy o tym pamiętają.

woroczu, wybieram cie!

Kisielu
 Wysłana - 11 listopad 2013 13:07      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem jak to można kanie pomylić z muchomorem, nawet sobie tego nie moge wyobrazić
U mnie słabo w tym roku znowu z grzybami, kanie chyba tylko dwie znalazłem.

Za to ściąłem orzecha który stał na podwórku w cholere lat i na pniu i pociętych pniakach wyrosło o takie coś:

Boczniak ostrygowaty!!
Smaczne to jak sam s****esyn, lepsze nawet od kanii. W panierce se smaże, w sosie sobie jem i tak od paru dni sie tym zajadam Najlepsze, że nawet do lasu nie trzeba iść tylko na podwórek

Znawca -

minner
SZPIEG
 Wysłana - 11 listopad 2013 19:12      [zgłoszenie naruszenia]

Boczniaki lubią na korzeniach, u mnie na podwórku mamy taki skalniak gdzie ułożone są jakieś stare korzenie też i też boczniaki tam lubią rosnąć.

Do tego czasem u mnie na podwórku rosną też zajączki, no i co roku podsypuję odpadkami z obranych grzybów pod świerki i dęby Może za parę lat będę zbierał grzyby na podwórku.

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Kisielu
 Wysłana - 11 listopad 2013 21:03      [zgłoszenie naruszenia]

U mnie też obierki z grzybów wyrzucało sie w sadek zawsze. Ale niedawno usłyszałem, że to nic nie da; grzyby z tego nie urosną. No i przez dziesiąt lat faktycznie nic nie urosło

Znawca -

Preskaler
 Wysłana - 12 listopad 2013 07:04      [zgłoszenie naruszenia]

Szacuje się, że grzybnia np. borowika rozwija się w sprzyjających warunkach ok. 40 - 50 lat.

Envire
 Wysłana - 15 listopad 2013 16:59      [zgłoszenie naruszenia]

Czyli że jak jakiś kretyn źle zbierze grzyby to na ich miejsce nic nie urośnie przez okres rozwoju grzybni? Nie wiedziałem że to aż tyle trwa

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 7 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Grzybobranie - Rydze

Strony: 1 2 3 4 5 6 7