FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1957 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Militaria
Gwardia Narodowa - Narodowe Siły Rezerwy 
[powiadom znajomego]    
Autor "Gwardia Narodowa - Narodowe Siły Rezerwy"   
 
Remi-Thor
 Wysłana - 17 maj 2010 20:34        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Powstaje polska gwardia narodowa

Wkrótce ruszy nabór do Narodowych Sił Rezerwowych. Na początek znajdą się miejsca dla 10 tysięcy ochotników
Rezerwiści współpracują z armiami w wielu krajach. W USA działa tak Gwardia Narodowa
źródło: AP
Rezerwiści współpracują z armiami w wielu krajach. W USA działa tak Gwardia Narodowa
Taka formacja powinna powstać już wiele lat temu - uważa Edward Kusiak, szef Wielkopolskiego Stowarzyszenia Aktywnych Rezerwistów
autor: bartosz jankowski
źródło: Fotorzepa
Taka formacja powinna powstać już wiele lat temu - uważa Edward Kusiak, szef Wielkopolskiego Stowarzyszenia Aktywnych Rezerwistów
+zobacz więcej

* Amerykanie pomogą polskim żołnierzom

- Taka formacja powinna powstać już wiele lat temu i mieć masowy charakter - uważa Edward Kusiak, szef Wielkopolskiego Stowarzyszenia Aktywnych Rezerwistów. I dodaje, że już dzisiaj około 200 osób z 440 działających w jego organizacji jest w stanie wstąpić do Narodowych Sił Rezerwowych.

Stowarzyszenie działa od 11 lat. - Są wśród nas byli żołnierze zawodowi, szeregowcy, podoficerowie po szkołach podchorążych rezerwy, czyli osoby z wyższym wykształceniem, np. lekarze, a także ludzie, którzy nigdy nie byli w wojsku - wymienia Kusiak. Uczestniczą m.in. w zawodach strzeleckich i obozach przetrwania.

- Od dawna walczyliśmy, aby utworzono zawodowe siły rezerwowe - podkreśla.

Pomysł podoba się też Przemkowi Kapturskiemu z Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK Commando w Swarzędzu. Dlaczego? - Bo inaczej pracuje się z ochotnikami, którzy chcą współpracować z armią zawodową, a inaczej z ludźmi, których na siłę powołuje się na ćwiczenia - tłumaczy.

Jak zaznacza Edward Kusiak, takie formacje istnieją w niemal wszystkich demokratycznych krajach. - W Niemczech, Danii, Szwecji czy Stanach Zjednoczonych, gdzie w Gwardii Narodowej z zawodową armią współpracują miliony rezerwistów. Nie tylko ćwiczą umiejętności strzeleckie, udzielają pierwszej pomocy przedmedycznej, podejmują akcje ratunkowe w razie klęsk żywiołowych, ale przede wszystkim integrują społeczność, nawet małych wsi. Na przykład w Danii organizują zajęcia dla dzieci, robią festyny - opowiada.

80 zł za dzień służby

Nabór do Narodowych Sił Rezerwowych będą prowadziły wojskowe komendy uzupełnień. Rezerwista zostanie skierowany do konkretnej jednostki. Podpisze kontrakt z jej dowódcą na czas od dwóch do sześciu lat.

W ciągu roku będzie musiał wziąć udział w ćwiczeniach wojskowych (w sumie 30 dni) oraz zgłosić się na wezwanie w przypadku klęski żywiołowej, ataku terrorystycznego, akcji poszukiwawczych, do pilnowania obiektów strategicznych. Za każdy dzień służby dostanie średnio 80 zł. Dla osób, których pensja w cywilu jest wyższa od uposażenia wojskowego, przewidziano wyższe kwoty (maksymalnie do 1/30 dwuipółkrotnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw).

Kontraktowy rezerwista nie będzie mógł zostać zwolniony z pracy. Zyska prawo do wojskowej opieki medycznej i ubezpieczenie od wypadków w trakcie wykonywania zadań. Będzie się mógł starać o wyjazd na misję zagraniczną, jeśli uczestniczy w niej jego jednostka, a sam ma odpowiednie kwalifikacje.

Na razie byli żołnierze, potem lekarze

Jakie warunki stawiają Narodowe Siły Rezerwowe? Między innymi polskie obywatelstwo i niekaralność za przestępstwa umyślne. - W tym roku planujemy przyjąć do Narodowych Sił Rezerwowych ok. 10 tysięcy żołnierzy; nabór rozpoczynamy w drugiej połowie roku - informuje płk Sylwester Michalski ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

- To bardzo mało, podejrzewam, że w pierwszej kolejności będą przyjmowani tylko byli zawodowi żołnierze - mówi Edward Kusiak.

Potwierdza to Ministerstwo Obrony Narodowej. W tym roku szansę mają głównie byli żołnierze zawodowi, zwolnieni ze służby kandydackiej i wyszkoleni już rezerwiści. Jednak już w 2011 r. mają być przyjmowani także ochotnicy, którzy nie byli w wojsku (muszą przejść przeszkolenie wojskowe). Preferowani będą m.in. lekarze, prawnicy i informatycy.

Na razie nie wiadomo, ilu rezerwistów przyjmą konkretne jednostki. - Liczba będzie niewielka - mówi Joanna Zakrzewska z dowództwa Garnizonu Warszawa.

- O potrzebach poszczególnych jednostek, na przykład na jakie stanowiska są potrzebni kandydaci, zostaną powiadomieni komendanci wojskowych komend uzupełnień - dodaje płk Michalski.
Tam będzie można znaleźć informacje o rekrutacji.

Źródło: Rzeczpospolita

I jak kto chętny?
W sumie... tylko ciekawe jak to w rzeczywistości będzie wyglądać i kogo będą potrzebować. Ale ja bym tam postrzelał znowu trochę
______________________________
 
[http://www.scenapolityczna.friko.pl/] - podział w polityce

 
minner
SZPIEG
 Wysłana - 17 maj 2010 21:50      [zgłoszenie naruszenia]

Póki co wygląda to tak że jednostki nie mają jeszcze nowych etatów uwzględniających żołnierzy NSR, WKU nic za wiele nie wiedzą

Jest ogólny chaos i burdel, czyli norma w wojsku.

Osobiście czytałem założenia tego NSR, wg mnie gra nie warta świeczki, marne zasady - myślę że pracodawcy będą negatywnie patrzeć na osoby chętne do NSR. A płacowo też kiepsko to wygląda, bo nie płacą Ci za "gotowość" czyli jakąś kwotę co miesiąc, tylko płacą Ci ekwiwalent wynagrodzenia straconego za czas przebyty na ćwiczeniach.
_______________________________
 
"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -
 
MadMan047
 Wysłana - 18 maj 2010 21:20      [zgłoszenie naruszenia]

Preferowani będą m.in. lekarze, prawnicy i informatycy.


eee po co im prawnicy i informatycy ?


Co do pracodawców... to na pewno nie będą patrzyli przychylnie jeśli raz do roku będziesz mu znikał na cały miesiąc.


IMO największe szanse na nabór mieli by wśród młodych (takich jak ja) co to chciałby sobie czasem jeszcze z karabinem polatać i pobawić się w wojsko bo wśród starszych to średnio to widzę, z reguły mają już pracę i będzie to więcej niż 80zł dziennie, ponadto mogą wystąpić problemy z pracodawcą a dla ludzi którzy już chcą mieć ustatkowane życie to nic zachęcającego
_______________________________
 
"kiedy przyjdą nocą spalić twój dom,
weź pistolet do ręki i rozpierdol im łby zanim wyciągną zapałki"

 
INSOMNIA
 Wysłana - 18 maj 2010 22:05      [zgłoszenie naruszenia]

z karabinem :p predzej z workami z piaskiem

 
MadMan047
 Wysłana - 18 maj 2010 22:22       [zgłoszenie naruszenia]

na dziś załatwiłbym L4
_______________________________
 
"kiedy przyjdą nocą spalić twój dom,
weź pistolet do ręki i rozpierdol im łby zanim wyciągną zapałki"

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.] 
Przegląd tygodnia

Gwardia Narodowa - Narodowe Siły Rezerwy

Warto przeczytać: | | brzuszki | tunele | bold w dziale | bold | banners broker | mdp661 | wujek z ameryki | papa roach | wibrator | samo | język jako środek manipulacji | metamfetamina | within temptation | mondial assistance | ulubiony sport po angielsku | tiesto | lekki fotomontaż | lekki fotomontaz | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0