FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2002 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Zjawiska niewyjaśnione, nauka i historia
Gwiezdny kontakt z innymi cywilizacjami 
[powiadom znajomego]    
Autor "Gwiezdny kontakt z innymi cywilizacjami"   

kermit
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 17 wrzesień 2008 09:04        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

John Learned z University of Hawaii uważa, że cefeidy, olbrzymie gwiazdy zmienne, mogą być wykorzystywane przez zaawansowane cywilizacje do... komunikacji z innymi cywilizacjami.

Cefeidy to rzadko występujące olbrzymy, których siła blasku zmienia się w regularnych cyklach, w zależności od gwiazdy, co 1 do 150 dni. Właśnie ta regularna zmienność pozwala na mierzenie odległości do tych gwiazd, pomagając określić wiek Wszechświata i prędkość jego rozszerzania się.

(...)

Learned wraz z kolegami uważa, że informację taką można wysłać zmieniając cykl gwiazdy. Cefeidy zmieniają się pomiędzy dwoma stanami, w jednym z nich gwiazda jest mniejsza, a wewnątrz panują olbrzymie temperatury i ciśnienie, wówczas gwiazda rozszerza się zwiększając swoją jasność. Gdy staje się większa, ciśnienie wewnątrz gwiazdy nie jest w stanie zrównoważyć jej własnej grawitacji i gwiazda ponownie staje się mniejsza, przygasając.

całość: [fakty.interia.pl/ciekawostki/news/czy-galaktyczny-internet-istnieje,1178228,18]

wybujała fantazja czy błyskotliwy pomysł?
Swoją drogą o ile ziemianie nie mają możliwości wpływu na gwiazdy to rzeczywiście obserwacja anomalii regularnych zjawisk w kosmosie może być ciekawa.

Zmieniony przez - kermit w dniu 2008-09-17 09:04:59

Kukułek
 Wysłana - 17 wrzesień 2008 18:15      [zgłoszenie naruszenia]

a co za problem je poobserwować i przekonać się samemu - jak nagle zaczynają inaczej migać to może być coś na rzeczy, jak nie to nie

aha chyba, że to gdzieś daleko

a nie łatwiej byłoby wysyłać wiązki lasera czy jakieś inne fale zamiast mainpulować gwiazdami?

Zmieniony przez - Kukułek w dniu 2008-09-17 18:16:33

kermit
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 17 wrzesień 2008 18:59      [zgłoszenie naruszenia]

wydaje mi się, że aby wysłać wiązkę czegokolwiek trzeba wiedzieć gdzie wysyłać, żeby odbiornik ją mógł przechwycić, a poza tym odbiornik musi być tak dostrojony aby rozpoznał wiązkę- stad myśle, że łatwiej podkręcić gwiazdę, którą wszyscy widzą

Kukułek
 Wysłana - 17 wrzesień 2008 19:20      [zgłoszenie naruszenia]

teoria możliwa, w każdym razie nie da się jej zanegować

ale myślę, że cywilizacje żyjące po drugiej stronie wszechświata, które dyponują technologią, która pozawala sterować kurczeniem/rozszerzaniem się gwiazd mogły opanować dużo wydajniejsze środki komunikacji (na przykład te elektrony co zmieniają spin magnetyczny jednocześnie bez względu na odegłość)

Zeus047
 Wysłana - 17 wrzesień 2008 21:33      [zgłoszenie naruszenia]

I co będziesz morsem nadawał. A uF0 przecież morsa nie zna

Zmieniony przez - Zeus047 w dniu 2008-09-17 21:33:27

Wole żeby mnie 12 sądziło niż 4 niosło

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 18 wrzesień 2008 18:22       [zgłoszenie naruszenia]

Ale fajne. Fajny temat, fajny pomysł. O czymś takim bym nigdy nie pomyslał. Oczywiście wydaje się zbyt dużo zachodu po to by manipulować gwiazdą, by wysłac informacje... Ale to tylko się wydaje :P

Namaste!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Gwiezdny kontakt z innymi cywilizacjami

Warto przeczytać: 15.08.2010 | Gdzie się podziały nasze pieniądze? Kryzys Światowy. | kto mi odpowie?? | ZROZUMIEĆ ROZUMNOŚĆ. | Ciekawe miejsca - WLKP | Jarosław Zientara | m87 | Cywilizacja bogów | Znaki zodiaku.... | Jakiś niby dziwny przypadek - fakt | Śmierć grupy Diatłowa i inne niewyjaśnione historie. | Rewolucyjna teoria? | postać wampira w wierzeniach, literaturze i filmie. | Zastanawiajace mnie zdarzenie | Prorocze sny | sny o pracy | dormicum | moja najwieksza wpadka | pzpr | Dadan | AdrianMole | kas | hearts | chinczas | tag heuer | kocimiętka | bieluń | uczenie się | laska którą | basen | AMW 2013 | akademia marynarki wojennej 2014 | odbić | Lara | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.