FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 867 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
Historia 
[powiadom znajomego]    
Autor "Historia"   

el - passo
 Wysłana - 17 październik 2006 16:52        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam.
Musze zrobic referat z histy na temat :"Zmiany w sposobach prowadzenia walki w czasie 1 wojny swiatowej oraz rozwoj techniki wojennej".

Może mi ktoś podac jakieś linki do stron gdzie moge znaleźc materiały na ten temat?
Mam troche info z książki, z neta, ale wydaje mi sie że jest tego za mało. Szukałem na google. Materiały są, ale według mnie nie trzyma sie to kupy bo wszedzie piszą cos innego. Jeżeli ktoś znajdzie troche wolnego czasu to bardzo prosiłbym o pomoc.

vogue
 Wysłana - 17 październik 2006 23:08      [zgłoszenie naruszenia]

[http://www.insomnia.pl/temat201987/]

zakładali inny sposob prowadzenia wojny, wyszlo co innego...
jesli chodzi o techniki wojenne:
~udoskonalenie czołgów i samolotów, dział wielkiej mocy, karabinów maszynowych oraz wiele innych rodzajów uzbrojenia i sprzętu wojskowego
~powstały nowe rodzaje broni i typy wojsk (lotnictwo, wojska pancerne i chemiczne)
~W 1916 r. zorganizowano je już na poszczególne rodzaje i typy (myśliwskie, szturmowe i bombowe). Rozwijały się także wojska chemiczne (grupy miotaczy ognia, miotaczy gazów, oddziały przeciwchemiczne). Rozbudowane zostały też wojska inżynierskie, kolejowe i służby zaopatrzeniowe. Kawaleria ze względu na jej ograniczone możliwości, przy tak dużym rozwoju technicznych środków walki, nie była powiększana. W niektórych państwach przestała odgrywać rolę jednego z głównych rodzajów wojsk. Jej liczba znacznie zmalała i wykorzystywano ją w zasadzie do rozpoznania i zabezpieczania skrzydeł. Związki kawaleryjskie rozwiązywano, a kawalerzystów wykorzystywano do uzupełnienia wojsk lotniczych i pancernych. Poważnie wzrosła rola artylerii. W pierwszych miesiącach wojny używana była w stosunkowo małych ilościach. Później jej liczba zdecydowanie wzrosła. Nastąpił też zdecydowany rozwój łodzi podwodnych głównie w Niemczech, gdzie rozpoczęto ich masową produkcję spodziewając się po nich zwycięskiego przełomu w wojnie

[http://www.armianiemiecka.tpf.pl/Wojna/bilans.htm]

.

Znawca -

el - passo
 Wysłana - 18 październik 2006 14:32       [zgłoszenie naruszenia]

Vogue dzieki.
[http://www.armianiemiecka.tpf.pl/Wojna/bilans.htm] << tego samego linka właśnie znalazłem wczoraj wieczorem

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Historia

Warto przeczytać: Potrzebuje pomozy z pracą maturalną | Prosze o pomoc z "Przedwiosnia" | ustna z polskiego | praca maturalna. | Różne oblicza przyjażni | Inicjatywa ustawodawcza | dzieło literackie i jego filmowa adaptacja - matura ustna | Koncepcja zrownowazonego rozwoju w firmach | Matura - Problem z tematem ! | problem z pracą maturalną | Vademecum z wosu | praca licencjacka z Mastertona? | Różnice programowe PO i PiS [WOS] | Język i poetyka "Kamizelki" B. Prusa | praca magisterska | Samotność - indywidualny wybór, konsekwencja ludzkiej niedoskonałości, element losu c | Klejcun- | natalia | zakład pogrzebowy | Mike | Mike Mo | Klejcun | zimny_ | aleksandra szwd | bib brother | monika sewioło | pamiętniki | pierwsza miłość | mundurpl | matura 2012 | lol team | heaven | grad | malakh1- | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.